home
Snídaňový klub

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

Už bledne

Ja som si vždy pod týmto filmom predstavovala niečo iné, ale bol fajn i tak. Asi by som dala 80 %, keby som z o niečo staršej generácie, ale jednoducho rokmi stratil na čare.

18. září 2018
avatar uživatele
80 %

Ally Sheedy

Generační výpověď americké mládeže prostřednictvím pětice studentů atleta, šprta, krásky, rebela a magora. Zůstali po škole a nudí se. Postupně se sbližují až zjistí, jak moc si jsou podobní a navíc se všichni bojí, že jednou budou jako jejich rodiče...

9. dubna 2012
avatar uživatele
70 %

Snídaňový klub se sice pyšní vysokými hodnoceními, nicméně když jsem projevil zájem se na něj podívat, trochu mě zarazilo jeho stáří. V každém roce, kdy bylo možné točit filmy, se vždy našel nějaký dobrý, to nikdo nemůže popřít, nicméně u čtvrt století staré teenagerovské komedie jsem váhal. Vedle audiovizuálních efektů se bohužel každým rokem mění i humor, a nedokážu podle vlastní zkušenosti neříct, že čím starší komedie je, tím více využívá nadsázku. S něčím podobným se setkáme i ve Snídaňovém klubu. Pět žáků spolu neuvěřitelně kontrastuje, a podle mě je někdy až příliš výrazně vyjádřen odlišný životní styl každého z nich. Jinak řečeno, že každý z nich představuje extrém skupiny, kterou zastupuje, radši nemluvě o „rebelovi“. Nicméně když má člověk náladu a vůli přežít první polovinu filmu, kdy pomalu začíná přicházet na jiné myšlenky a už si přát konec, jeho vytrvalost se mu nakonec vyplatí. Ve chvíli, kdy se komedie změnila spíš na konverzaci, se film jako celek změnil jako rozsvícením světla. Divák zapomněl na předchozí otupělost a začal film skoro až hltat. Nejprve si přál konec, pak chtěl víc… Jak lépe proměnu vyjádřit, mě už asi nenapadá. Co se týče herců, jsem docela překvapen, že jsem o nich až do teď vůbec neslyšel. Každý měl s postavou, kterou ztvárňoval, dostatek prostoru ukázat, co v něm je, až výsledně nikdo nepřišel nazmar. S tímto výkonem bych čekal, že se propracují výš… No, Snídaňový klub se asi úplně všem líbit nebude. Je to taková jednohubka, která má svá slabá místa, ale víc těch silných. Kvalita je uspokojivá, výsledek mě celkem překvapil a byl bych nanejvýš zvědav, kdyby scénář vypadal podobně jako filmu „The man from Earth“, to by byla teprve podívaná.

16. června 2011
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Je to vykonstruované a nereálné, že by si tak rozdílní lidé tak vylili navzájem srdce, ale je to jistě zajímavé a umí to zaujmout. Možná je to trochu vypočítavé a uvědomuje si to moc samo sebe, ale mě to svým způsobem dostalo. Snídaňový klub je jedna z amerických nesmrtelných klasik, které se u nás ani trochu neuchytily. Zvláštní...

12. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

Jeden z filmů, které bych chtěla znova vidět. Party jsou skvěle zahrané, a herec, který hrál toho učitele si ho ještě párkrát zopakovat v různých parodiích včetně Simpsonů.
Skvělé k ohlédnutí za pubertou, a jak je naše malost v tomto životním období v pozdějším věku smutná.

3. února 2010