home
Sněhurka a sedm trpaslíků

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Úžasné !

Zbožňuju Disneyho filmy. Sněhurka je jeden z nejlepších. animace na tu dobu je opravdu úžasná.

8. dubna 2012
avatar uživatele
80 %

Klasika

Walt Disney je klasika a jeho Sněhurka, nebo přesněji Sněhurka v jeho podání, je taky klasikou. Já ji dosud znala jen z Disneyho knížek, k filmu jako takovému jsem se dostala až dnes a jsem tomu ráda (teda jsem ráda, že jsem se k němu dostala), protože taková líbivá pohádka doslova prozáří chladný zimní den. Sněhurka je vtipná, naplňuje všechny atributy pohádkového žánru, přesto, kdyby někdo hodně chtěl, může všechno úplně převrátit a docela si umím představit takovou feministickou analýzu... Ale to už zacházím jinde, tady postačí říct, že Sněhurka mě příjemně naladila a potěšila a že starý Disney měl své kouzlo a v kontextu dnešních animovaných filmů vlastně to kouzlo stále má.

23. listopadu 2011

Klasika, myslím, že tohle snad viděl každý(nebo aspoň četl). Jako malá jsem tuhle pohádku měla strašně ráda:-)

1. ledna 2009

Tahle pohádka je prostě klasika vždycky byla, a vždycky bude.:-) mě se taky moc líbí a tak to i zůstane.

27. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

1st Walt Disney pohadka

Snehurka a sedm trpasliku patri urcite ke klasice. Krasna pohadka z dilny Walta Disneyho, na ktere jsem vyrustal. Ani po tech letech nestratila kouzlo. Prijde mi lepsi nez dnesni moderni pocitacove pohadky typu Shrek, Divoke vlny atd. Jenomze doba se meni a my s ni.

7. července 2008
avatar uživatele
90 %

Snow White and the Seven Dwarfs

Podle mého názoru jedna z nejkrásnějších pohádek, jako malá jsem jí měla nejraději. Písničky v této pohádce jsou opravdu nádherné a jen těžko se mi chce věřit, že ta pohádka je už tak stará. Na tu dobu je to neuvěřitelně dobře udělané a těžko by jí v dnešní době udělali lépe. Trpaslíci jsou úžasní a samozřejmě jsem si nejvíce oblíbila Šmudlu, i když nemluví a je to možná i lepší že nepromluvil. A jako u každé pohádky tak ani tady nesmí chybět happyend. Je to opravdu moc krásná pohádka a každý by jí alespoň jednou měl vidět. :o)

27. června 2008
avatar uživatele
80 %

Tenhle film znám asi od tří let, možná dřív, ale to jsem ještě neměla aktivovanou paměť. Nedávno jsem se na to ze srandy podívala a musela jsem si sama přiznat, že je to hrozně kýčovitý :) ale kdyby se ta kazeta někdy ztratila...asi bych umřela.

9. února 2008
avatar uživatele
80 %

Je to klasika, která se moc povedla, koukala jsem se na ní už od mala. A kldině bych se na ní mohla podívat i ted. Sněhurka zkrátka nestárne.

22. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Klasika

Toto je klasika, kterou jsem si měl možnost dnes zopakovat po dobrých 10, 15 letech. A jsem rád, že mě ani tentokrát nezklamala. Díky stáří snímku je zajímavé pozorovat např. styl vyprávění - některé činny hrdinů mohou působit nečitelně (třeba Sněhurka si s princem neřeknou ani čau a už si to šupajdí spolu na hrad), dětskému divákovi není všechno naservírováno až pod nos. Zároveň se jedná o pohádku v tom nejklasičtějším pojetí - čistou a naivní o princezně a jejím vysněném princi na bílém koni, o hodných trpaslících a lesních zvířátkách a zároveň krutou, to když čarodějnice bez okolků rozkopne kostru vězně. Celý film je neobyčejně hravý, dnes jsme zvyklí na animáky, kde akce střídá akci, střih je dynamický, zde je všechno pomalé, např. scéna kdy Sněhurka uklízí se zvířátky dům trvá dobrých 5, možná 10 minut, ale je tak dokonale promyšlená, že se prostě nenudíte. A ani není potřeba nějaké hláškování, pouze gesto, abyste se rozzářili od ucha k uchu. Jen jedno je mi záhadou. Co je to za zemi, kde ta Sněhurka žila? Nebo snad znáte lesy, kde ve křoví žijí želvy a na stromech sídlí supy?

31. července 2007
avatar uživatele
80 %

jo zas na sněhurka ta už má filmů skoro jako popelka všechno dopadne stejně...."dobře".. všechny jsou princezny a dostanou prince jo to je klasika. :) ale jinak fajn..

2. září 2006
avatar uživatele
90 %

Klasika

Jako malé dítě jsem o ní pořád slyšela a nebylo snad jiného filmu, po kterém jsem více toužila ho vidět. Až jednoho dne se to stalo a naše rodina si před pár lety pořídila VHS kazetu s touto krásnou Disneyovkou. Sice musím přiznat, že jsem byla kapičku zklamaná, ale to jen proto, že jsem se na ni tak dlouho těšila a snila o tom jak asi vypadá až jsem si ji moc přesnila. Tím ovšem nechci říct, že by to nebyl krásný film. Byl, je a vždy bude...

19. srpna 2006

Není nad Walta Disneyho

Další sqvělí pohádkový příběh. Asi každé dítě někdy slyšelo něco o krásné dívce, které se chtěla zbavit její macecha. Sněhurka se dostala k 7 trpaslíkům.....Je to prostě nesmrtelný příběh.

21. července 2006
avatar uživatele
90 %

Tuhle nesmrtelnou disneyovskou pohádku snad musel vidět každý, samozřejmě i já. Jaky malá jsem ji měla moc ráda, hlavně krásnou hudba a roztomilé trpaslíky, hlavně Šmudlu. Taky jsem ale bála zlé královny, to bylo určitě nakreslené hodně děsivě, i konec, když zemřela. Ale konec je strašně pěkný a hlavně šťastný.

27. května 2006
avatar uživatele
90 %

Krásná pohádka a můj historicky 1. film, který jsem viděla v kině (pro mě moc důležitý mezník =)). Ani po těch letech mě neomrzela, k jejím nezapomenutelným okamžikům patří scény se Šmudlou, a taky nezapomenu na to, jak zvířátka uklidila v chaloupce =). Samozřejmě ke Sněhurce patří i krásný příběh, hudba a pěkná animace, je to už taková legenda kreslených filmů, a myslím, že ani hodně digitálně animovaných filmů se jí nevyrovná...

1. května 2006
avatar uživatele
70 %

Bylo nebylo..

Bylo nebylo...Velmi stará pohádka v krásném kabátku od Disneyho. Kdo by jí neznal?! Není sice moje oblíbená, ale i tak její spracování mi přijde krásné a na svou dobu nevídané...Na pohádky člověk není nikdy strarý a tak dávám 70%

30. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

For all world...

Už snad od narození jsem sledovala tuhle kreslenou klasickou pohádku a hned po ní následovala Popelka... Oba tyto příběhy zná snad každičký na světě, a proto by měly být zpracovány tak, aby se líbily všem. Malým, mladým i starým. A podle mě to tak dopadlo. A Sněhurka byla vzorem pro tisíce dalších animovaných pohádek. Postavičky jsou dokonalé a přesné, co se týče dětských představ. Roztomilý Šmudla, krásná Sněhurka, opravdu ošklivá a protivná macecha atd... Příběh je zanechán v té typické podobě a pokud si to správně pamatuji, i český dabing byl povedený. Pro mě bude Sněhurka a sedm trpaslíků vždy na prvních příčkách animovaných příběhů, které se vypráví od nepaměti a zná je celý svět...

30. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Všechny disneyovky jsou úžasné. Sice nechápu, proč zrovna tato získala Oscara, ale film má úžasný příběh, nádhernou animaci. Prostě disneyovka jak má být.

29. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Člověk by až nevěřil, že tato "klasická" pohádka bude slavit již své 70 narozeniny, ale přesto je to tak. První barevná kreslená pohádka a hned nasadila pomyslnou laťku hodně vysoko dalším svým následovníkům. Pohádku o Sněhurce znají děti již od svých 3 let a Walt Disney jim dal skutečnou "živou" podobu.

29. dubna 2006