home
Sněhurka a lovec

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Mě zaujalo v druhé minutě a páté sekundě, přibližně. Způsob kosení obilí těch dvou ženců.

23. února 2019
avatar uživatele
70 %

170 milionů dolarů utracených na tento film se někde podepsat muselo. A podepsalo. Především na výpravě která je v tomto filmu užasná. Úžasná scenérie, výborné exteriéry a doplňující efekty. Samozřejmě i " známý - neznámý " příběh a relativně slušný herecký výkon stojí za povšimnutí. Také hudba zde byla skvělá. Jenže bohužel místy byl film zbytečně nudný až " šedý ". Výkon Ch. Theron se mi líbil a celkem mě překvapilo, že lovec (Chris Hemsworth) tu má sympatičtější roli než předpokládaný budoucí král William což dle mě, závěr dost poškodilo a jako divák si odnáším rozporuplné pocity. K. Steward je nádherná žena ale herecky je to ještě mládě a její výkon zrovna neoslní. Další co se mi nelíbilo - je použití slov v dabingu jako (haló, prachy, malér, fuška)...jasně asi je to blbost ale mě to na těchto "jakože" historických filmech celkem vadí. 70%

17. června 2013
avatar uživatele
90 %

Kristen Stewart

Je to velmi dobré zpracování slavného příběhu. A toto dobrodružné zpracování je ještě více umocněno spoustou trikových záběrů, které z toho udělají opravdu temnou pohádku.

3. března 2013
avatar uživatele
70 %

Johanka vs. Bella

Tak po tom, co jsem viděla Sněhurku(Mirror,mirror), musím říct, že tohle, ač je to taková bezduchá patlanina, která s původní pohádkou souvisí jen málo, je vážně dobrej kousek. Chvílemi jsem se bavila, chvílemi bála, ale chvílemi jsem se taky nudila, většina dlouhých dialogů byla vážně otravná a už jsem si přála, aby se něco dělo. Tím něco, myslím opravdu něco, protože tato fantasypohádka je vážně na hlavu postavená. Z děje jsem nějak nepochopila, koho ta Sněhurka vlastně milovala, a ona to myslím taky nevěděla. Z nesmělé dívky se mávnutím kouzelného proutku stala Johanka z Arku, která se jde pomstít své nevlastní matce. A když se jí to povede, tak jí je to nakonec líto. Podoba s Bellou je zde patrná. Kirsten tady dokazuje, jaký je její oblíbený pohled, jak ráda skáče z útesu do rozbouřeného moře, jak ráda se válí v temném lese, a jak si opět nemůže vybrat ze dvou mužů. Celkově je to opravdu zmatek nad zmatek, ale jak už jsem řekla, v porovnání s Mirror,mirror, je tohle vážně dobrý film a kdybych si měla vybrat, volila bych určitě tuhle verzi. :)

4. prosince 2012
avatar uživatele
30 %

Znásilnění klasiky

Bezúčelná patlanina všeho možného, která nefunguje ani jako pohádka ani jako film pro dospělejší publikum. Trestuhodně nevyužití trpaslíci a úplně zbytečná postava Williama, který hledá svou Kate Middleton. Ačkoliv se to mnohdy tváří jako fantasy, pokus svést se na vlně Stmívání to prostě nezapře. Jen místo Pattinsona po nás hází očkem Hemsworth, který hraje stejně blbě jako jeho kolega. Charlize Theron je božská, vizuál taky není k zahození, ale mýdlová bublina, zůstane mýdlovou bublinou, i když máte bublifuk ze zlata.

17. listopadu 2012
avatar uživatele
60 %

Fajn

První polovinu filmu byla velmi zajímavá. Temná atmosféra a zničená krajina spojená s vládou královny toužící po mladistvém vzhledu. Dokonale zpracovaný zlý a nebezpečný les. A netradičně ztvárnění trpaslíci stejně jako nepřítomnost okouzlujícího prince. Druhá půlka už byla horší. Sněhurka alias rytíř zachraňující zemi od kralování zrůdy. Haha, musela jsem si klepat na čelo. Z nevinné dívky se stal vůdce armády, trošku z cesty. Celkově lepší průměr.

10. října 2012
avatar uživatele
90 %

Tak takovou Sněhurku jsem važně nečekal:) celkem temné zpracování slavné pohádky nemělo cyhbu. Trpaslíci byly ok, efekty vyborný a zlá královna byla skutečně pěkná bestie. S původní pohadkou toho nemá až tak moc společného, ale když se to vezme jako obyčejný fantasy film, pak jistě stojí za prohlédnutí.

5. října 2012
avatar uživatele
20 %

Nikdy více

Film, kde jsem čekala něco úplně jiného, nikterak zajímavý. Obzvlášť slečna Stewart zas předvedla svůj průměrný až horší výkon. No je to film, který jsme s přítelem nesnesitelně zdrbli a nechápeme jak někdo může něco takového natočit. Jsem ráda že už to nebudu muset nikdy vidět.

25. září 2012
avatar uživatele
80 %

Zrcadlo, zrcadlo...

Stejně jako nevěřím zrcadlu odpověď na královninu rutinní otázku, nepřesvědčila mě ani Kristen, že do ní po desetisekundové instruktáži boje vstoupil duch Aragorna z Pána prstenů a usadil ji do čela armády. Ještě se vrátím k tomu poloslepému zrcadlu, Kristen je hezká a docela i sympatická, jenže Charlize dokonalá. A nejen po vizuální stránce. Jen se přihlašte, kdo fandil Sněhurce, ale tenhle les rukou podle mě moc hustý nebude. Celkem zbytečně vyznívá role Sama Claflina, na place jí místo jen pro jednoho borce a tím je bez debat Chris Hemsworth. Trochu mě překvapilo, že se objevil až v druhé polovině filmu. První půlka patří královně a ta si jí důkladně vychutnává, strhne si diváka na svou stranu a fandit druhé straně barikády je pak téměř nemožné. V druhé půlce už se síly vyrovnávají, královna ustupuje do pozadí a do čela se dere vyvolená. Jenže vyvolené její vyvolenost nějak nevěřím, úslužný jelen a slepý věštec mi nestačili. Milým překvapením je naopak úplný konec, který se nesnížil na úroveň latinskoamerické telenovely... Vizuální stránka filmu je výborná, hudba rovněž, scénář by občasný škrt snesl, celkově ale film hodnotím jako nadprůměrný

4. září 2012
avatar uživatele
70 %

čo už

Dúfam, že už nebudem donútený vidieť tento film ešte raz.Pre mňa úplne nezaujímavý film.Film je podĺa mňa určený len pre ženy.

8. srpna 2012
avatar uživatele
80 %

Musím říci, že jsem očekávala trošku něco jiného. Nápad byl dobrý, ale průběh dějové linie už ne. Místy jsem se nudila (rozhodně to nebylo tam, kde se jí klaní j***n), místy mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, co se vlastně děje (špatně navazované scény). Zdá se mi, že film zbytečně protáhli na skoro dvě hodiny. Když už, měli tam dát nějakou složitější, nebo spíše propracovanější zápletku, ale to se už opakuji. Co se týče konce, tak ten si mi zdál takový odbytý. Všechno dopadlo dobře, ale to přece není vše, co by mělo na konci být. Hlavně se mi na něm nelíbilo, že lovec za svou pomoc nedostal vůbec nic. A že pomáhal hodně. Ale abych jen nekritizovala - grafika kouzelných bytostí se mi opravdu líbila, ty "postavičky" malých mužíčků se povedli. A z celého filmu se mi jeví jako nejkrásnější scéna (opravdu nejhezčí) - Sněhurka jde k j***novi a kolem ní poskakují a poletují zvířátka. Nemůžu si pomoc, ale připomnělo mi to kreslenou verzi, i když v kreslené verzi má na sobě krásné čisté šaty, kdežto tady...
Co se týče hereckých výkonů, no občas se mi zdálo, že trochu pokulhávají, ale obsazení Chrise Hemswortha (lovec) a Kristen Stewart (Sněhurka) mi to vynahradilo. A teď ještě zmíním pro mě poslední kámen úrazu, a to některé dialogy. Nevím, zda to bylo tím, že český dabing nebyl nejlepší, nebo ne, ale některé věty, celé rozhovory, jako by tam nezapadaly, nebo se nehodily pro danou postavu.
Po sečtení plusů a mínusů jsem dospěla k hodnocení 75%, ale dávat se může jen celá desítka a sedmdesát je málo.

14. června 2012
avatar uživatele
90 %

povedené

Viděno v Cinema City s českým dabingem. Díky dabingu jsem si film na velkém plátně určitě užila. Mám ráda fantasy filmy a tento patří k povedeným. Z nesmělé Sněhurky se postupně stává sebevědomá a bojovná princezna. Zlá královna Ravenna je pěkná mrcha. Lovec Chris Hemsworth je fešák a princeznu dobře doplňuje. Partička osmi trpaslíků (ano čtete dobře - osmi) je roztomilá a místy i vtipná. Co mi ale přišlo komické, i když to tak být nemělo, je Sněhurčina "povzbuzující" řeč před bitvou. To se scénáristům moc nepovedlo. Vizuální efekty a triky jsou však perfektní, akční scény propracované. Herecké výkony dobré. Hudba výborně doplňuje atmosféru této strašidelné pohádky. Přiznám se, že jsem i slzičku uronila. Děti mladší 12tilet bych na to koukat asi nenechala. Za mě krásných 90%.

7. června 2012
avatar uživatele
80 %

jakjinak

Vizuální stránka je tu místy.. no určitě slušná. Přesto ze samotného traileru nebo plakátu je zážitek možná mnohem ucelenější a dramatičtější, než z celého filmu, který je sám o sobě jen daleko delším sledem daleko více melancholičtějších scén namíchaných snad ze všech slavných historickýchfilmů na pohádkové téma poslední doby. Zároveň film na mne působí snahou režiséra cokoli dějově nepřehnat, až tak trochu není o ničem. Nebo o ničem jiném než základním příběhu, který je obecně známý. Ale dá se tam nakonec najít i jakýsi nevtíravý kontext a drobné propracované souvislosti či gesta, která tomuto filmu jako celku dávají přeci jenom specifičtější výraz. Pokud srovnávám s českými filmovými pohádkami natočenými v posledních letech, je tenhle film nakonec krásný.

6. června 2012
avatar uživatele
70 %

Snow White

Ačkoliv film byl nabušen scénama, občas mě nudil a zdálo se mi, že tam některé okamžiky byly úplně zbytečné. Dále mi na kvalitě ubíral český dabing, který stál za houby. Celkově se to zkouknout dalo, nebo-li na zabití času dobrý.

3. června 2012
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Opak Singhovy Sněhurky. Snaha zalíbit se na úkor obsahu a smyslu. Prázdný film plný samoúčelně krásných scén (královna se koupe v mléce, pojďme si pohladit jelena), bez jakéhokoliv potenciálu. Krom nadržené Belly, která prostě není dobrá, to ale jistí obsazení.

27. května 2012