home
Dámská jízda

RECENZE FILMU

Matka s prostorově výraznější dcerkou se rozhodnout zajet na dovolenou do Ekvádoru, kde hodlají spolu prožít nezapomenutelné zážitky. A to se jim skutečně podaří, když jsou následně unesené skupinou zajatců a požadují za ně výkupné. Jejich jednou záchranou je syn, jenž nevychází z domu a bojí se mikrobů. Ehm, takže jejich jedinou nadějí je se z této šlamastiky dostat po svém.

Že tento film prošel kolem vás a vy jste si toho ani nevšimli? V kinech skutečně prošuměl a navštívilo ho jen pár diváků. Možná to bylo kvůli ohranému tématu. Nebo se do kin dostalo až moc filmů s podobným názvem – Holky na tahu, Matky na tahu … Pokud vás tedy vaše absence v kině mrzí, svitla vám naděje. Aktuálně vyšel film na plackách s českým dabingem. Máte mu ale dát šanci?

Dámská jízda má dvě obrovské nevýhody, které ji srážejí k zemi. Hlavní herečku Amy Schumer, která nemusí úplně všem vyhovovat, a prozrazení největších trumfů v trailerech. Možná tento argument napadnete , že s tím se prostě musí počítat u každého filmu. A máte pravdu! Zde ale skutečně ty nejlepší hlášky či momenty byly k vidění v ukázkách. A kvůli krátké stopáži (90 minut) si je v mysli jen odškrtáváte a čekáte, že uvidíte něco, co jste ještě neviděli. Logicky, těch záběrů je tam víc, ale nejsou tak dobré jako ty, které nám naservírovali do trailerů. Škoda. A kvůli tomu nemá film ten správný drive, a i když vás trailery předtím rozesmály, teď se jen usmíváte.
Dá se vůbec z tématu únosu a prodíráním se džunglí vytřískat něco vtipného a originálního? Sice těžko, ale jde to. Dámská jízda se o to snaží a občas se jí to daří, většinu času ale střílí naprázdno. I tak se nejedná o prostoduchou vulgární komedii, kde máte během promítání chuť se ovladačem mlátit do hlavy či se za hlavní protagonistky stydíte. Dámská jízda je úsměvná komedie, která sice nedokáže ničím šokovat, ale i tak po celou dobu příběhu matky s dcerou se nenudíte. Občas to drhne, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout. Je to prostě stejné jako u všech podobných komedií. Musí se vám trefit do noty. Dámskou jízdu spíš ale ocení ženské publikum (převážně matky, které mají odrostlé dcery). Tématika matky s dcerou je jim bližší než nám chlapům. A kromě vyhrocených situacích a vtipných momentů se zde právě řeší rodinné trable. Když dcera vyroste, opustí matku a ta zůstane sama na vedlejší koleji.

Na konec dodám, že kromě přírody a lokalit Ekvádoru, mě ještě fascinovala Goldie Hawn. Nechápu, jak někdo ve svých 71 letech dokáže takto hrát. Představit si tam místo ní moji babičku, nereálné …

hodnocení
60 %
jedním dechem
Pohodová komedie v krásném prostředí Ekvádoru, ale s nesympatickou Amy Schumer a velice předvídatelným příběhem. Trailery vše ukážou předem a připraví vás o ty nejlepší scény a momenty. Naštěstí se ale nejedná o klasickou trapnou a vulgární komedii, která postrádá smysl, a zde se kromě komediálních prvků můžete těšit i na příběh mezi matkou a dcerou. Občasné humorné scény diváka potěší, ale že byste se trhaly smíchy, to se říci nedá.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.