home
Smrtonosná zbraň 2

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Příjemně ohláškovaná akce. Méně zábavné než jednička, ale na druhou stranu jsou árijští záporáci nápad, který jde vyvážit zlatem.

15. září 2012
avatar uživatele
90 %

Lethal Weapon 2

Další díl téhle skvělé série byl předemnou. Předem musím říct, že tady budu spíš jen chválit. Moje motlitby byly totiž vyslyšeny! Jedna z mála vyjímek, kdy je druhý díl lepší, než ten první. Jde vidět, že jakmile se scénárista i režisér soustředí přímo na zápletku a neřeší tak moc vztahy mezi hlavními postavami, umí film být zatraceně "cool". V první polovině se projeví hlavně talent scénáristy Blacka, protože první polovina filmu je přecpaná vtipnými scénkami a velkou spoustou monologových, vtipných a trefných přestřelek. U scény, kdy se celá rodina Murtaughů plus nějací známí dívají na reklamu, jsem skoro až brečel. Vše se prostě zdokonalilo. I ta partnerská chemie jde cítit z hlavní dvojky více, než v jedničce. V druhé polovině se už více začíná řešit kriminální zápletka. Záporáci jsou tentokrát nezdolatelnější, odpornější a přesvědčivější. Joss Ackland a Mark Rolston jsou perfektní a když si film navíc pustíte v anglickém znění, tak Vám svým akcentem ještě zlepší atmosféru filmu a dodají svým postavám ještě větší reálnost. Aby se v druhé polovině nezapomnělo i na tu humornější stránku, nastupuje na scénu Joe Pesci jako Leo Getz a svým osobitým charismatem a chováním baví diváka jinak (a stejně kvalitně), jako úhlavní partnerská dvojka. Od tvůrců to byl dobrý tah, protože Pesci a jeho postava divákovi nedává šanci se jakkoli nudit. Samozřejmě se na filmu odrazí i kvality režiséra Richarda Donnera. Nechybí tu atmosféra plná napětí a akce. Všechno je tentokrát ještě vygradovanější, než bylo. Jasně, že i tady najdeme pár klišovitých prvků, na které jsme v podobných akčních filmech už zvyklí, ale to nic nemění na tom, že tenhle film je nejen kvalitnější, než jeho předchůdce, ale i kvalitnější, než spoustu podobných "buddy-movies". Hlavní dvojce se tentokrát nemusela tak moc snažit zachraňovat film. Scénář se totiž oproti jedničce zlepšil a tak Gibson i Glover už jenom hráli svoje vžité role. Gibson už tady není takový blázen jako v jedničce (trochu mě to mrzelo), ale pořád je to skvělý hláškař a ty jeho vyšinuté grimasy jsou taky kapitola sama o sobě. Glover hraje kvalitně. Asi nejkvalitněji, co jsem kdy viděl. Musím se přiznat, že bych si těžko představil v roli Murtaugha někoho jiného. Nejspíš proto je to taky jeho nejznámější role. Pesci a záporáci jsou taktéž skvělí a jako třešnička na dortu se nám tady objevuje sexy Patsy Kensit. Jedním dechem: "Trojka nebo čtyřka těžko překoná tenhle díl. Tenhle díl má totiž všechno, co jedničce chybělo. Další případ, kdy je dvojka lepší, než jednička!" Za ty drobné klišé věci rozeseté po celém filmu nedám filmu plné hodnocení, ale "jen" 90 %. Jsem velice zvědavý na trojku!

12. února 2010
avatar uživatele
80 %

OK,OK

No musím říci, že jsem byl překvapen, myslel jsem, že dvojka bude "tradičně" horší než první díl, ale nebyla. Podle mě byla stejně dobrá, možná o malý kousíček lepší. Největším překvapením tohohle filmu byl podle mě jednoznačně Joe Pesci (známý třeba ze "Sám doma"), který se mi velmi zalíbil. Také na filmu obdivuji, že hlášky se neopakují a pořád jsou skvělé a stejně zábavné. Takže dávám znovu 84%.

1. září 2008
avatar uživatele
90 %

Mel Gibson

Tradičně výborná akční komedie s vyjimečným humorem, zajímavou akcí a hlavně s dvojicí Mel Gibson a Danny Glover.

15. srpna 2008
avatar uživatele
Lafi
...
100 %

Detective

Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou dvojice, která definovala policejní akci konce 80tých let a jsou dokonalým spojením dvou odlišných policistů v silné a dynamické duo. Mel Gibson se svou postavou ušel do druhého dílu poměrné velký kus cesty. Riggs nechal svoje bezmyšlenkovité vraždění na poličce nad postelí a začal trochu myslet. Ještě přidal špetku úcty ke svému partnerovi a dotvořil se v dokonalého hrdinu, který se nebojí zlomit vaz každému, kdo po něm vystřelí. Na druhou stranou je Danny Glover přesným protějškem k tomuhle šílenci, ale i on v těch nejnutnějších okamžicích silně přitlačuje na pilu. Richard Donner dotvořil skvělé pokračování, které v pár okamžicích dokáže předběhnout i minulý díl. Spojení akce a komediálních prvků vychází i na druhý pokus skvěle. Nelze než shlédnout další díl.

1. listopadu 2007
avatar uživatele
Lafi
...
100 %

Lethal Weapon 2

Co říct ke dvojce, suprové pokračování policejního akčňáku se skvělými hláškami a božím Melem Gibsonem. Mel je bůh!!!

20. října 2007
avatar uživatele
90 %

Podle mě je nejvtipnější z celé série. Kdyby tam nebyla ta pitomá blondýna tak tomu dám stovku. Asi nejlepší díl.

28. září 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Hodně dobrej film. Troufnul by sem si říct že i lepší než jedička. Hodně dobré akční scény a skvělej humor

28. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Ty seš černej a já šílenej

Opět je tu naše známá dvojce a proti nim tentokrát německý nepřítel, kterého těžko dostat.
A nová postava Leo Gec, kterého už se naši hrdinové nezbaví a film skvěle obohatí. Opět perfektní akce, skvělá hudba, honičky v autech a asi nejznámější scéna- bomba na záchodě. Nečekané odhalení, jak to opravdu bylo s manželkou Riggse a ještě pevnější přátelství mezi hlavními hrdiny. Dvojka je určitě stejně kvalitní jako první díl.

23. června 2007
avatar uživatele
100 %

Lethal Weapon 2

Jo a to je taky výbuch nevím jak to dělaj,ale i dvojka stála za to se na ní kouknout. Ono už jen Martin, v podání Mela Gibsona ,je pošuk sám o sobě a už jen kvůli tomu se na ten film kouká dobře. Či-li se pobavíte a ani nevíte jak k tomu došlo. No prostě super.

3. června 2007

Dvojka je snad nejlepším dílem série. Udržela si atmosféru jedničky a dokonce jí neuškodílo více vtipu a akce. Joe Pesci mi nevadil, naopak. Záporák lepší a strhující závěr.

28. března 2007
avatar uživatele
100 %

Celkom sranda

No tak dvojka vôbec neaostala za pôvodným dielom.Skvelé hlášky,akcia,prekvapujúce znaky tak to by som na pokračovanie,ktoré bolo podla mňa lepšia ako jednička nepovedal

23. března 2007
avatar uživatele
80 %

Dvojka prekonala Jednotku

Áno, myslím si druhý diel bol naozaj vydarenejší než samotná jednotka. Prišla my viac humornejšia a aj napínavejšia. Možno aj preto že sa v nej už objavil aj Joe Pesci ako Leo Getz. Aj keď to nejaký svetoborný herec mám ho rád. Hraje v mojich obľúbených filmch ako Sám doma či JFK. Avšak aj napriek tomu my nedá spomenú, že aj tú sú podobne ako v jednotke isté kiksi, chyby, ktoré mi tam neskutočne vadia ako napr.: Tá scéna s bombou na WC alebo keď dokázali s autom strhnúť celý nosný systém a polka domu sa zrútila, no ale aj tak to je v celku OK.

13. března 2007
avatar uživatele
100 %

Akce zůstalo stále dost a dost a naprosto skvělé, ale hlášek přibylo geometrickou řadou. Do ústředního motivu se tak trochu neohrabaně plete Riggsova minulost. Myslím, že to s jeho manželkou mohli bez nejmenších výčitek vynechat, připadalo mi to jako vycucané z prstu a až moc na efekt. Nicméně film je to naprosto výborný. Murtaugh stále stejný (on vlastně žádnou změnou neprojde po celou sérii). Zato scénáristi dál pokračovali v sesílání božích ran na hlavu Riggse. V jednom filmu ho nechají zamilovat se, aby mu v mžiku jeho dívku zabili, to bylo něco. A když se k tomu připočte jeho žena, kterou zabili ti stejní lidé, to už bylo totálně něco. Když Riggs nese mrtvé tělo, je to opravdu dojemná scéna a rozpoutá opravdu pekelné finále. Gibsonovi byste opravdu věřili, že se zbláznil. Konec na mě působí tak trochu rozporuplně. Nechat Riggse umřít, to by byl výtečný a hodně dojemný konec ale, zas trojka a čtyřka jsou výtečný, no asi budu spíš rád že to dopadlo "dobře".

9. března 2007
avatar uživatele
90 %

Cool

Jedna z nejlepších akčních komedií co znám. Dvojka je ještě lepší než jednička, jenom se pořád nemůžu rozhodnout, zda je lepší dvojka nebo trojka, čtyřka už tak suprová není.

29. září 2006
avatar uživatele
70 %

Lepší

Tak u jedničky jsem se nerozplývala vůbec a spíš se podivovala, jak to někdo může považovat za kultovní film. Asi to bude tím, že ten film kolem mě jen tak proplul a skoro vůbec jsem ho nevnímala. Na dvojku jsem se soustředila trochu více, ale zase nic extra to nebylo. I když musím uznat, že film je to lepší než jednička, není takový suchý, má trochu víc šťávy. Stále to pro mě není ono, ale dvojkou si u mě tato série zlepšila reputaci.

17. září 2006
avatar uživatele
90 %

Dvojtá porce humoru a akce

No nestává se často aby bylo pokrokračování filmu lepší než první díl, ale u Smrtonosné zbraně se to podle mě povedlo. Líbí se mi všechny díly serie, ale ze všech těch akčních a komických scén mi nejvíce uvízla v hlavě ta tzv. záchodová scéna z dvojky. myslim, že všichni vědí o co de :-)

11. září 2006
avatar uživatele
80 %

Tentokrát to bylo naopak než v jedničce,Danny Glover tentokrát zahrál dobrý výkon a Mel Gibson se mi tam moc nelíbil,ale samotný děj taky nestál za to,rozhodně to bylo horší než jednička ale taky se na to dalo koukat.

1. září 2006

super komédia

Pokračovanie ma v ničom nesklamalo. naďalej skvelé dialógy a vtip a samozrejme akcia a herecké výkony.

22. srpna 2006

Dvojka

je o chloupek lepší. Zaujalo mě to prostředí, kdy vlastně na diplomata nemůžou i když mají důkazi o jeho činnosti. No akorát mi bylo líto Martinovi přítelkyně! Jinak vzájemné špičkování mezi detektivy je super.

26. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

dvojka

Dvojka se povedla a udržela si vysoký standart předchozího dílu! Prcek Leo tomu dodal více komičnosti. Celkový dojem je skvělý!

4. prosince 2005
avatar uživatele
weri
...
100 %

Murtaugh a Rigs podruhé...

I když se jedná o dvojku, tak si tento filmeček udržek kvality i přitažlivost jedničky. Navíc se zde poprvé objevuje postavička Lea, která vás svou zábavností nezklame. Ve zkratce filmy s detektivy Murtaugho a Riggsem patří k mým oblíbeným a vždy se na ně rád podívám. A hlavní je i to, že se tak rychle neokoukají...

5. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Paráda podruhé

Zase tihle dva šílení policajti v akci a znovu na stopě nějakých gangsterů myslím že tentokrát nějakcí drogoví mafiáni ...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

super!

Opět se překonali...Murtaha nezkalamal a měl ještě lepší řeči než obvykle :) tyhle 4 filmy jsou dokonalý a i když je to natáhlý nezkalme to nikoho! Je to super!!!! a super!!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Podruhé

Tak se k nám vrátili podruhé a opět na vysoké úrovni. Ve dvojce trošku víc poznáváte jejich okolí a povahu, proč jsou takoví jací jsou a podobné věci. Děj pro mě trošku ztrácel na přitažlivosti, ale zase to nahradil Leo, který byl neodolatelný. Ten se stačil jen mihnout v záběru a o zábavu bylo postaráno.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Z dvojice máme trojicu ..

V druhom pokračovaní máme možnosť po prvý krát sa stretnúť s novým hrdinom Leom. A to je práve jedna z postáv, ktorá má v ďalších pokračovaniach oveľa viac priestoru. Kvalitu si film udržal a nemusí sa hanbiť ale stále je to len dvojka. Oveľa viac sa dostávame do charakteru postáv, poznávame kto je kto, čo je čo atď. Vytvára sa prostredie na ďalšie a ďalšie situácie, ktoré sa musia riešiť a ktoré nepostrádajú akciu ani humor.

Kdysi dávno