home
Smradi

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tento film jsem viděl několikrát a pořád se mi líbí. Ale to, co z něj dělá tu poutavost, jsou samotný ty děcka.

29. března 2011
avatar uživatele
100 %

bomba

Ahojky tak tenhle film je opravdu úžasnej !! Mocíka mě překvapil pže jsme se na něj dívaly o občance tak jsem si myslela že to bude další výchovna kravina..No je to výchovný ale ne blbina :-D A je prostě super že to je jakoby natočený ze skutečnosti ... Nemohla jsem když se ty kluci začaly dohadovat ať je (slučně řečeno) ticho . pak řekl ať je ticho druhý a takhle se pořád dohadovaly :-d fakt jak u nás doma ..jsme se sestrou dvojčata takže obě chceme mít poslední slovo..:-D fakt bomba fil !!!!!!!! DOPORUČUJE SE PODÍVAT POKUD JSTE HO ZATIM NEVIDĚLY !!!

18. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Tenhle ten film je moc pěkný. Je to dost reálný a to se mi na tom líbí. Myslela jsem, že ten film nebude nic moc a mýlila jsem se.

23. října 2007
avatar uživatele
80 %

U tohoto filmu jsem byla velmi překvapená. Zpočátku jsem si myslela, že to bude nějaká "hňupina", ale příjemně mě vyvedl z omylu. Herci odváděli skvělé výkony, a taky mě zaujalo zpracování a samotný námět.

29. června 2007
avatar uživatele
70 %

Zajímavé

I když je film chvilkami nudný, jistě má dost kladných věcí. Určitě má hodně zajímavou kameru, ta mě opravdu překvapila, dále se mi líbila hudba, která doprovázela záběry na jednotlivé obličeje. No a herecké výkony jsou výborné, Trojan je borec. No a co se týče tématu, naznačuje, že nesmíme házet všechny do jednoho pytle, dokud dotyčného nepoznáme. Dočkáme se však filmu z té reálnější podoby?

15. května 2007
avatar uživatele
80 %

Chce to čas

Tenhle film se mi velmi líbil kvůli své rasové tématice. Věřím, že takovéto druhy filmů mají opravdu smysl. Přesto si myslim, že mnoho lidí film nepochopilo. Asi je ještě brzo na takovýhle filmy, protože to lidi neosloví, a to mě docela mrzí. Ale doufám, že se tp časem změní...

9. června 2006
avatar uživatele
50 %

Já nevím, prostě tento film nemůžu hodnotit jako film ... asi jsem slabá povaha, ale když se něco týká dětí a hlavně jejich utlačování, týrání a rasismu, jsem jaksi naměkko a toto téma je prostě pro mě taková 13. komnata. Proto se mi tento film nelíbil ani trochu, prostě je asi moc pravdivý o tématu, které je pro mě tabu. Jedním slovem: ufff

8. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Smrrrradi

Film se mi líbil, myslím, že dokonale vystihl problém dnešní doby - rasovou diskriminaci. Já osobně Romy moc nemusím, ale v tomhle filmu jsem jaksi stála při nich. Byli to sice parchanti, ale zase ne moc a ten dědek byla příšerná postava. Ne jako špatně zahraná, ale když si takového člověka představím ve skutečnosti, pak je mi odporný, ale bohužel takoví lídé jsou... Je to také smutný film, ale dobře natočený a navíc mě i jaksi vnitřně obohatil.

22. února 2006
avatar uživatele
90 %

Super český film s brilantními hereckými výkony (matka, otec...). Trochu netradiční pojetí stále aktuálního společenského problému (narozdíl od jiných filmů byl tento snímek natočen tak, že situace působily opravdu velmi reálně a nestrojeně) a tak trochu varování pro všechny, co by někdy chtěli vychovávat víc jak jednoho kluka-černýho, bílýho, nebo třeba zelenýho:)

22. února 2006
avatar uživatele
90 %

Jablkoň

Ivan Trojan a Petra Špalková nádherně zahráli milující rodiče adoptovaných problémových dětí. Veselou kulisu příběhu "zachraňuje" skvěle zvolená hudba Jablkoně.

29. ledna 2006

Dobrý český film. Ukazuje na diskriminaci romů. Je hodně realistický, místy vtipný. Smutné je jak na adoptované romské děti koukají ostatní. Jak je už předem odsuzují.

29. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

No tohle byl zvláštní film. Celkem se mi líbil, ale byl smutnej. A takovej zvláštní. Ale bylo na něm hodně chyb.

28. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Realistické

Tento film je skutečnou výpovědí o tom, jak se zlý a netolerantní člověk dokáže "podepsat" na bezmocném dítěti a vpodstatě zdeptat celou rodinu. Hlavní hrdinové snímku se místo uznání a pomoci dočkají tak maximálně odsouzení a opovržení. Tohle není žádný "slaďák", ale realita.

7. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

!!! koukat !!!!

Myslím že takhle to ve světě opravdu funguje... znám to z vlastní zkušenosti.. nikdy nebudeme mít rádi jiné rasy, a tady se ukázalo naše "čecháčtví"... kdo neviděl, ani si neuvědomí jak strašný to musí bejt pro ty ostatní..nepřeju nikomu zažít... ale takhle to v tom filmu opravdu je... Myslím že herci byli úžásní a že i když to nebyl trhák ten film stojí za skouknutí :) !

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

takovej "malej velkej" film ukazující českou mentalitu stejně jako horem pádem, stejně tak obsahuje výborný a typově dobře obsazený herce..

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

dost dobrý

Pěkný film, ukazující naše skutečné myšlení a pohled na menšiny u nás žijící. Režisér skutečně vystihl postoje v této republice, za což mu patří obrovský dík. Škoda jen, že takových filmů není víc a že je nevidí ti, kteří by měli.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Výborný..

Tak tohle se mi líbilo.. Tohle se mi hodně líbilo.. Tvůrci si nebrali servítky a naservírovali nám film, kterej realitou praská ve švech.. Jde o takové malé nastínění dnešního rasismu..

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

L--o--o

Smrady jsem viděla se svou třídou a považuju je za dobrý český film. Ukazuje totiž diskriminaci Romů očima malého romského chlapce a dokázal mě prostě chytnout za srdce. Znám nejspíš lepší české filmy, ale tenhle má v české tvorbě rozhodně své místo!!!!

Kdysi dávno