home
Slzy slunce

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Člověk nevěří

Tenhle film nepatří mezi mnou preferované žánry. Shlédla jsem ho náhodou, několikrát jsem musela od sledování odejít, ale nakonec jsem ho dokoukala. Film je natočen neskutečně realisticky a Bruce Willis a Monica Belluci k tomu svým výkonem pomohli. Po dokoukání jsem zůstala hluboce otřesená. Nedá se vůbec pochopit, že se ještě v dnešní době může něco takového vůbec dít.

22. ledna 2013
avatar uživatele
90 %

Super

Tento snímek mě hodně překvapil. Bruce zahrál svou roli obětavého vojáka opravdu dokonale. (Ale kde taky tento herec dokonalý není, že ano:)) Film měl netradiční dějovou linii, která se mi velmi líbila. Bylo v něm spoustu autenticity a pravdivosti. Až si člověk musel klást otázku: Je tohle opravdu možné? V dnešním světě? Bohužel ano. O to je smutnější pocit při filmu, když si každý z nás uvědomí, kolik násilí, smrti a bolesti je na tomto světě a nikdo s tím nic nedělá. Určitě všem doporučuji, jelikož každý se alespoň na chvíli během dívání zamyslí nad onou problematikou, o které celý tento snímek pojednává.

2. září 2010
avatar uživatele
70 %

smutné

Díky bohu, že sedím v teple u televize, nic důležitého mi nechybí a nemám starosti jako lidí ve filmu. Pro Evropana, zhýčkaného moderním světem a demokracií, naprosto nepředstavitelný fakt, že o pár tisíc kilometrů dál řeší lidé problémy, které jsou podle nás jako okopírované z pravěku. Ne, ty problémy tu jsou, a i když se nás netýkají, je dobře, že se o nich natáčí filmy, které dokazují, že ačkoliv je severní polokoule plus mínus civilizovaná, existují místa, kde se denně prolívá krev a ženy jsou brutálně znásilňovány. Smutný příběh o tom, zda se řídit rozumem nebo srdcem, co je správné a co nutné. Jenže.. Dalo se z toho vytřískat tolik. Emoce, slzy,.. Monica neustále opakuje nazpaměť naučenou repliku a Bruce se tváří jako největší drsňák (ne, že bych mu to nebaštila :-) Je to dobrý film, ale jak už jsem řekla, dalo se vytřískat víc. Ve srovnání s dokumentem, který jsem na toto téma před nedávnem viděla, Slzy slunce působí dost umělohmotně.

14. června 2009
avatar uživatele
20 %

Na to ze tam hral Bruce Willis, iba na to som pristupil a teraz to lutujem. U mna bol film poriadna kravina

8. března 2009
avatar uživatele
100 %

Slzy slunce

Podle mého názoru hodně emotivní film. Na tento film se prý herci připravovali jako opravdoví vojáci, aby měli ponětí o tom, co toto " povolání " obnáší...Prý byly i v Africe a natáčelo se se skutečnými domorodci. Přítomnost těch hrůz, které tam jsou asi všudypřítomné prý otřásli celým štábem. Mám pocit, že i v tom filmu to bylo znát, taková ta opravdovost. Já tomu ději věřila na 100 %, měla jsem za ně strach , obavy z toho, co se tam děje. Podle mého sugestivní film, které je potřeba točit, abychom si v teple našich domovů uvědomili, jak se máme dobře....Hlavní role ztvárněná Brucem, výběr bez debat. Monica byla taky dost dobrá, oboum i ostatním hercům jsem věřila, že jim jde o dobrou věc...

6. listopadu 2008

Slzy slunce...

Je zvláštní dívat se na válečný film a uvědomovat si, že toto vše se opravdu děje…jen my jsem stranou toho všeho a nejevíme zájem…stejně jako kapitán Billa Rhodese (Tom Skerritt), který jen vydává rozkazy a víc už ho nezajímá jaké je to tam, kde se nasazují životy!... Shrnout toto dílo jen do pár slov, tak to jistě budou: odvaha, lítost, ztráta, bolest, ale i velké odhodlání… Jsem moc ráda, že do hlavní role Waterse obsadili Bruceho Willise, protože snad nikdo jiný by se na tak náročný a úžasný film nehodil! To jsme si mohli ověřit už ve spoustě takových (Armageddon, smrtonosná zbraň, můj soused zabiják a mnohé další…). Sice mi občas vadilo, že hudba, výbuchy, či střelné zbraně nekontroverzně přehlušovali veškeré hlasy herců (nevím jak v originále, ale v českém dabingu tomu tak bylo) a tak jsem si neustále hrála s ovladačem a zesilovala a zeslabovala zvuk… Ale i tak se film naprosto skvěle vydařil a scény vypadali víc než reálně, což ve spoustě ,,válečných“ filmů chybí- ta realita! Slzy slunce se tímto vztyčují mezi tyto špičky ve filmové databáze a budou lidi bavit a zároveň děsit ještě dlouho…

2. července 2008
avatar uživatele
100 %

Tento film se mi líbil.Ale čekala jsem od něho něco víc,když sem se dívala tak bylo hodně ujeté že vzal celou tu vesnici (myslím ty černochy) To by jako voják fakt neudělal. Ale očem by to pak bylo že? A myslém že by se tolik lidí v džungli neschovala...Ale jinak se mi tenhle film líbí hlavně protože je válečný a ty já zbožnuju :-)

17. června 2008
avatar uživatele
70 %

OK

No, film byl tak průměrnej, nic moc nevybočovalo ze standardních válečných filmů. Líbil se mi Bruce Willis, jenom mě naštvalo, jak už se ke konci nechoval jako profík. Správný voják jen splní rozkaz a o víc se nestará. Ale to by to snad ani nebyl americký film, ne?

14. června 2008
avatar uživatele
70 %

Jo, tenhle film mě zase mile překvapil. Scénář nebyl zrovna objevný a herci nijak výrazní, ale ten útok před koncem byl parádní, i když ten konec zase typicky americkej. Můj dojem je ale dobrej. Lepších 70

31. května 2008
avatar uživatele
100 %

Hodne silnej dej. Fakt se mi to moc líbilo. Nečekala jsem až takhle dobrej film s Brucem a Monicou. Fakt supr.

16. května 2008
avatar uživatele
50 %

BW

BW není v mém případě tahákem, abych se podívala na nějaký film. Slzy slunce - ten název mně přitáhl. Viděla jsem ten film 2x. Ale moc jsem si ho po prvním shlédnutí nepamatovala - nebylo co - proto 2x. Dobrá hudba, pár obrázků z Afriky a slova závěrem. Jednou masakr letecky, jednou "z blízka." A nad tím vším hrdinský americký voják. Eště před 20-ti lety nám byl předkládán největší hrdina - sovětský voják. To, co se děje v Africe, a nejen tam, je hrozné a profituje na tom obchod se zbraněmi. Ale to je na moc a moc dlouhé povídání. Je ale dobře tyto "věci" připomínat, abychom nemysleli jen na naše "přízemní trampoty".

16. května 2008
avatar uživatele
50 %

Ne,že by se na to nedalo koukat,ale na téma genocidy v africe už bylo natočeno spoustu lepších filmů.Máte možnost užít si krásné obrázky,správně drsné hrdiny(ve kterých se ovšem skrývá zlaté srdce),ale to je asi tak všechno.Logika bohužel dost pokulhává,režisér moc neví,o čem má film vlastně být,pokud by se totiž všichni chovali příčetně,naložili by hned na začátku doktorku do letadla a film by mohl skončit.Takhle si vypomohl několika naprosto hloupými náhodami a navíc jak čas plyne,příběh dost strácí tah na bránu(víceméně se tam děje pořád to samé,akorát v malých obměnách).Monica Belluci opět dokazuje že jako herečka je naprosto k ničemu a tu doktorku jsem jí neuvěřila ani omylem.Takže vlastně jediné,co zbývá je starý dobrý Bruce,který je pořád stejný drtič!

14. května 2008
avatar uživatele
80 %

No jo Willis, ten kdyby byl na Titaniku, tak se nepotopí.... Ale ne vážně, ten film je super, přesně zachycuje to, jak to v těch africkejch, chudejch, a vládně zkorumpovanejch zemích chodí.... A upřímně, ta propaganda skvělých amerických vojáků tam být musela, jinak by to nebyl film, ale dokument, což by taky nebylo špatný, ale tohle mu dalo takový odlehčení... Páč to co se v některých afrických zemích děje, je vážně hnus.

13. května 2008
avatar uživatele
80 %

Tears of the Sun

Už dlouho jsem neviděla žádný válečný film, tak jsem na tenhle byla docela zvědavá, protože tento žánr mám docela ráda. Vůbec jsem nebyla zklamaná, líbilo se mi to, akorát mi přijde smutný, že se v tý Africe opravdu něco takového děje...

12. května 2008
avatar uživatele
80 %

Dobrý film, ale stejně to pro mě nebyl silný zážitek, jak jsem očekávala. Sice tam bylo dobře ukázáno, čeho všeho jsou schopni rebelové a jak to v Africe vypadá, ale zdálo se mi to děsně zamerikanizovaný - stateční, drsní a nezničitelní američtí vojáci, na kterých vše stojí - to mě fakt štvalo.

12. května 2008
avatar uživatele
100 %

Takovýhle typy filmů moc nemusim, ale řekla jsem si, že se na to kouknu, když tam hraje Brucík. Nakonec mě uchvátil. Neustálé napětí a charismatický Bruce tomu dodali vysokou úroveň. Určitě bych tenhle film ráda viděla.

11. května 2008
avatar uživatele
20 %

Ach jo,

zase superhrdinové bez bázně a hany a tato hrstka proti skoro celé armádě. Nějak mě začínají u těchto amerických filmů naskakovat alergické pupínky. Pokud film chtěl ukázat příběh podložený skutečností, nevím proč z té hrstky amerických vojáků dělali takové nadlidi. Pak mi i celý film připadá takový neskutečný a snaha o sdělení něčeho, nad čím by bylo třeba se zamyslet, úplně ztrácí smysl.No a ani Bruce to v tomto případě nezachránil.

11. května 2008
avatar uživatele
80 %

Tears of the sun...

Myslím si, že je to docela slušný snímek. Zachycuje tvrdou africkou realitu. Některé scény mě až dojali. Má ale i své mouchy hlavně co se týče dialogů, ty by možná potřebovaly dotáhnout, ale nejsem žádný znalec...Je to jen názor;). Zpočátku se film trochu táhne, ale po čistce vesnice to nabírá obrátky až k závěrečné bitce, která se dost povedla. Skvělá kamera a nádherná Zimmerova hudba, které se nedá nic vytknout.

11. května 2008
avatar uživatele
T!mo
...
50 %

Tak z tohohle filmu mám smíšené pocity, na jednu stranu ukazuje, jak to asi v Africe vypadá, na druhou udělají klasicky z amerických vojáků nebojácné hrdiny, kteří se nebojí postavit nespočetně větší přesile. Tenhle patos už je trochu ohraný. Jediné, co se mi na tomhle filmu líbilo byl závěrečný citát a Monica.

11. května 2008
avatar uživatele
80 %

Tak, vobec neviem, v konečnom dosledku, dá sa pohrýzť.
Nepovedal by som, že tom bolo zlý film. Taká normálka.
Samozrejme, že amici sú "najlepší na svete a dokážu všetko". Možno, že nám film ukázal skutočnú tvár afriky
alebo len to bola špička ľadovca???
To vedia tí, čo tam boli.
80% je až cez hlavu.

11. května 2008
avatar uživatele
100 %

100%

Tieto žánre ja vobec nemusím, ale tento film je výnimkou..Odporúčam každému..Síce je trošku dlhý, ale oplatí sa každá minúta..Bruce Willis- perfect a Monica Belluci taktiež...Jedným slovom WAW..:))

4. května 2008
avatar uživatele
90 %

akcne filmy bruca willisa maju vzdy co-to do seba a tento nie je vynimkou. potvrdzuje to aj skuseny reziser a aj to, ze dej je inspirovany skutocnymi udalostami, preto niekedy az mraz beha po chrbte coho su ludia schopny.

23. března 2008
avatar uživatele
70 %

Tento film ma dosť sklamal. Je to ten typický americký patriotizmus, ktorý fakt nemusím. Jediné čo tento film u mňa zachránilo sú herci Brucw Willis a Monica Bellucci.

19. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Krvavé příběhy Afriky

Tak tohle je asi nejkrutejší film podle skutočných udalostí jaký jsem viděl... Na tohle se dá říct jenom" nikdy nepotkat takové bestie v reálném životě", asi by TO neskončilo dobře, nebo spíš všechno by skončilo! Bruce jako pokaždé přesvědčil, že dokáže i na malém hereckém prostoru maximálně využít svůj post a předvést bravůrní podívanou. V doprovodu nádherné Monici vzniklo dílo hodné obdivu. Kdyby jsem některé věci neviděl v tomhle filmu, ani ve snu by mně nikdy nenapadlo že můžou existovat takové praktiky a brutální metody. Fakt film fenomenální co do reality a dokumentaristky situací které se udály (možná ještě v horších souvislostech jak bylo nastíněno)!

15. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Po Hartově válce ztvárnil Bruce Willis další z těch jeho několika málo vážnějších rolí. Představil se nám tu jako velitel vojenského komanda, zachraňujícího desítky nevinných civilistů během jakéhosi afrického konfliktu. Filmů z prostředí občanských válek v Africe je zoufale málo, což je škoda, protože to, co se tam dělo a děje si zaslouží pozornost. Krutosti války tu popsané jsou a přibližně v polovině filmu dosáhnou vrcholu. Tím mám na mysli ty zvěrstva, které tu na vlastní oči v jedné zapadlé vesnici poznají i naši hlavní hrdinové. Během nich jsem si vážně myslel, že to nedokoukám a nutno dodat, že slabé povahy by si to pouštět raději ani neměly. Po dějové stránce zde máme opět jedince, co se rozhodne zachránit spousty lidských životů, a tím se pomalu do popředí dostávají divákovy emoce. Akční pasáže nemají daleko do reálnosti, což se ale bohužel nedá říct o závěru, který je značně přitažený za vlasy. Nebýt toho amerického konce, moje hodnocení mohlo být ještě o něco vyšší.

21. června 2007
avatar uživatele
40 %

Věděla jsem, co čekat, ale tohle bylo moc i na mě. Celý film je tak prosáklý americkým patriotismem a nadřazeností, že mi to příjde až neuvěřitelné. Postavám chybí motivace (ano, opravdu nevěřím na probuzené svědomí po desítkách let válčení) a obzvláště Belluciová mě svým neustálým kvílením dost otrávila. Celý děj je navíc naprosto předvídatelný a přitažený za vlasy. Buď jsem se musela smát (což je při tomhle tématu dost smutné), nebo jsem se dívala na hodinky. Hrstka amerických vojáků zachraňuje "Afriku"? Ani omylem!

26. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

No jo, Bruce tentokrát zachránil Afriku. Ale ne, tenhle film je řekl bych jeden z těch lepších. I když upřímně řečeno v některých drsňáckých scénách a pózách jsem se musel skoro smát. Prostě typický americký hrdina bez bázně a hany. Ale trochu to dohnal výkon Moniky a celkově ucházející příběh. Takže hodnotím slušných 80%.

1. února 2007
avatar uživatele
80 %

Bruce Willis

Od filmu jsem čekal větší akční podívanou, takže jsem byl trochu zklamaný. Ani problém afrických národních konfliktů tam neni jako hlavní motiv...vše je tam prostě jen zmíněno a nic dál...

11. října 2006
avatar uživatele
30 %

Nuda

Slzy rozhodně nejsou špatným filmem, ale musím říct, že jsem se po celou dobu víceméně nudil. Bruce Willis byl fajn, ale jinak je celý film o ničem. Nudnej zážitek navíc umocňuje silně předvídatelnej děj...

23. září 2006
avatar uživatele
80 %

Přesvědčili mě...

Slzy slunce se mi mezi mnoha válečnými filmy zalíbily, samozřejmě šlo zase o to ukázat neuvěřitelnou moc a odvahu hlavních hrdinů, ale docela se jim to podařilo. Typický americký válečný film, který měl ale podle mého hloubku. Bruce se opět jako velký hrdina, kterého si vyzkoušel snad potisící, tvářil prostě brucovsky, počáteční nesouhlas s dobrým skutkem jeho roli přispěl. Monice také role spasitelky šla od ruky, až jsem jim to všcehno úplně uvěřila a rozhodla se, že budu spasitelkou nebo charitativní praovnicí.

18. dubna 2006
avatar uživatele
gt23
...
80 %

Je to zajímavý film o tom jak to vlastně v té Africe funguje...Pro mě to byl krásný a napínavý příběh, ale asi těžko uvěřitelný, protože...Bruce Willis v něm hraje strašného drsňáka.Jinak Monica se mi velmi líbila.

27. března 2006
avatar uživatele
60 %

Průměrný film na poli válečných (nebo aspoň polovojenských) filmů, který nezachrání ani krásná Monica Bellusci, ani drsňák Willis. Od začátku je jasné, jak to dopadne a vy jenom doufáte, že se aspoň něco pokazí a něco nedopadne dobře. Bohužel, dopadne to přesně tak, jak každý předpokládá. Jedním slovem: americký slint.

18. března 2006
avatar uživatele
50 %

Sice měl tento film dpbré herecké osazení, ale to bylo asi jediné plus k tomuto filmu, jinak se mi vůbec nelíbil!!

1. března 2006
avatar uživatele
80 %

Super

Velice smutnej a realisticky natočenej film, u kterýho jsem brečela jak želva :(. Sice už se mi to zdálo dlouhý a pěkný.

22. února 2006
avatar uživatele
80 %

seals

jelikoz tenhle zanr mam rad tak jsem se na ten film tesil ale nenaplnil me ocekavani.neco tam bylo dobry neco ne ,napriklad scena jak utocej na vesnici byla pekna a celkem realna,ale treba vystoj vojaku seals rozhodne netvori "hácka" a sumky .celkove vzato nebylo to ono

13. ledna 2006
avatar uživatele
keps
...
20 %

Nic moc

Americania sa zase ukazuju svetu v tom najlepsom svetle, oni su proste hrdinovia ktori spasu svet, chybala tam tym vojakom svatoziara nad hlavou. Samozrejme protivníci su najvacsi psychopati ktori vyvrazduju ale Americania...Proste uz len kvoli tejto skutocnosti je film onicom, dejovo je tak strasne slabi, ze sa cudujem ze ho natocili, a Brucovi ze sa na to dal tam vobec ucinkovat. Monica je sice pekna ale...

2. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

pěkný

Pěknej filmeček, Willis tam zahrál good a Monice to taky slušelo :) A ten konec s tou písnikou na konci mě taky dojal...

27. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

super

18. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Bruce Willis!!!

Velice slušně udělaný válečný film! Bruce Willis se předvedl v hezkém světle. Trošku mi vadil konec, ale film jak celek je slušný. Doporučuji shlédnout.

3. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

POVEDENÁ AKCE

Myslím, že se podařilo natočit hodně dobrý film. Má skvělou atmosféru, hlavně pohyb džunglí, když si pustíte na 5.1 vtáhne vás to jako by jste tam opravdu byli. Když dojde na akci, tak je celkem reálná, není to o žádných nezranitelných supermanech. Willisovi role sedne a hraje ji fakt dobře, ale to se dá od něj asi čekat. Zkrátka dobře udělaná, ne až tolik válečná, ale povedená akce.

20. října 2005
avatar uživatele
90 %

Zvlastni namet

Valecnej silm se zvlastni tematikou ale proc ne...Black hawk down byl prece taky uzasnej, tohle je taky dobry, i kdyz tam neni zas tak moc valecnych scen...Bruce opet skvely

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Je to divný

No je to zajímavej film, pokud se někomu líběj válečný filmy, bude to super. Bruce je skvělej, ukázky práce vojáků taky. Na druhou stranu, my to zase připomíná reklamu na americké hrdinství, na film je tam málo boje :-( Fakt, že americké cvičence, dokáže pronásledovat banda ,,křováckejch" povstalců je fakt podivné, ale to je holt válka. Poslední půlhodina je skutečně velice povedená.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pěkné

Moc se mi tento film líbil. A i když si tady opět Bruce hraje na hrdinu, tak mu ta role sedla. Skvělý výkon odvedla i jeho partnerka. Občas mě sice zamrazilo při pohledu na některé scény, ale do filmu to patří a bez nich by to nebylo ono. Jen škoda, že film se až moc přibližuje skutečnosti..

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Slzy slunce

Neustálé filmy o druhé světové válce ja vím byla to hrůza ale i dnes jsou vojáci kteří umírají a konflikty na které je potřeba ukázat a tento film i když jsou američané zase hrdinové to splňuje.Je to síla co se tam děje!

Kdysi dávno
avatar uživatele

...
100 %

Pěkné

Pěkný film, ale s krutým dějem. Napínavé do poslední chvíle s vyníkajícím hereckým výkonem Bruse Vilise.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super válečnej

Další skvělej válečnej film!! Bruce Willis je rozenej voják!! Moc se mi líbili přestřelky a plížení v džungli!! Super!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

,,,,,,,,

docela good film z novodobýma zbraněma..skvělé herecké výkony(Bruce Willis)a strhující děj....i přes to jsou i lepší filmy.ale není špatný .. má u mě 80%

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

tak nevím

tento film se mi velmi líbí je to dobré ale nelíbí se mi to že je tam velmi moc mrtvích a moc bojových akcí ale vlastně o těch to je

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

parádní

tento film je fakt dobrej,má parádní obsazení,úplně mě dojal,hlavně ten konec.strašně se mi tam líbil Bruce,ty akce u těch přestřelek a tak,no a ten konec byl překvapující

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bruce

Absolutně skvělý válečný film, který patří k mým nejoblíbenějším. Víc než v kterémkoli jiném filmu se mi líbil Bruce Willis. V roli vojáka mu to opravdu sedlo. Napínavé bojové scény a hrozně dojemný konec. Taky děj byl v něčem originální - občanská válka v Nigérii a snaha o záchranu černošské vesnice hrstkou amerických vojáků.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Překvápko

Celkem slušný film, který opravdu překvapil a který ve velké realitě představuje hrůzy války. Souhlasím s Tsunami_X, že je škoda, že nám nebyli představeni ostatní vojáci skupiny a ve jménech tak byl docela chaos. Jinak si myslí, že toto je velice dobry a neovkyklý film, který i za tři hvězdičky stojí za hřích.
(stejný komentář jsem pod jménem politik psal na www.csfd.cz

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

slušné!!!!

Opravdu hezký valečný filmek:-))) Hodně mě to mile překvapilo..... a samozřejmě Bruce nezklamal..... Moc hezké....:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Priemer

Od Bruca Willisa by som cakal troska viac ale nemozem povedat ze to bol zly film efekty boli vskutku dobre spravene a dej vyzeralo to velmi skutocne

Kdysi dávno
avatar uživatele
Jim
...
90 %

Dobrý

Jo tak tohle se docela povedlo. Přestřelky byly docela dobře udělaný a myslím, že Willis zde hrál skutečný typ tvrdých amerických mariňáků.

Kdysi dávno
avatar uživatele
konz
...
100 %

Hmm

Celkem mě film nadchl!Ale kdyby tam nehrál Bruce Willis tak by to asi za moc nestálo!Začátek filmu byl takový celkem zdlouhavý ale ten konec byl opravdu skvělý!

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Jeden

z tych lepsiech vojnovych filmov..Az na ten koniec. To bola vyslovena katastrofa, neskutozna blbost a kravina. To si mohli fakt odpustit, pretoze prave ten koniec filmu u mna pochoval cely (inac celkom dobry) film na celej ciare a zhodil ho medzi priemerne B-cka...

Amici amici, kedy sa naucite, ze americky vojak nemusi nutne vyhravat za kazdu cenu..zeby liecenie komplexov z Vietnamu ?

Kdysi dávno