home
Sluneční stát

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Výborný film, který se tak dobře dotýká životní situace ostravských kumpánů. Myslím, že je zde dobře vystižena realita života. Tady nelze tolik hodnotit herecký výkony, jako spíše podstatu děje a doby. Tento snímek se mi líbil

23. listopadu 2008
avatar uživatele
30 %

Chcete vidět film o ničem? Podívjte se na Sluneční stát. Hrdinové se pořád o něco snaží a je vážně k pláči, že se jim to stále nevede. Celý film nuda, říkám si, o to bude lepší pointa,ale chyba lávky: žádná pointa, jen nanicovatý konec.

3. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Sluneční Stát

Ačkoli mě film hned zpočátku nezaujal, postupně jak se tam začaly rozvíjet osudy hlavních postav, začalo mě to celkem bavit. Docela jsem uvítala, že režisér obsadil do filmu i slovensky mluvící herce a že nebyli předabováni, jak je to dneska dobrým zvykem...

20. června 2006
avatar uživatele
60 %

Něco o Češích a Slovácích

Zásadní problém tohohle snímku vidím v jeho zpracování. I když se myslím tvůrci snažili, film působí jako všechny ostatní novější české filmy. A to sice jako slušná inscenace, ale na konkurenční "celovečeráky ze světa" prostě nemá. Další problém je v tom, že všichni tvůrci točej skoro o tom samým, už jim docházejí nápady, a protože chtějí ty svoje úplně obyčejné chudé hrdiny vykreslit co nejvěrohodněji a chtějí ukázat, jak špatně se jim vede, dosahují pravého opaku. Některá místa příběhu jsou prostě značně nepravděpodobná a přitažená za vlasy (samé rvačky, někdy až přehnaná mluva "obyčejných" lidí, důvod ztroskotání v podnikání), stejně i prostředí, které mi podobně jako u Divokých včel připomíná možná prostředí války, ale ne prostředí třetího tisíciletí. Nevím, jak si to bohatí filmaři představují, ale takhle normální lidé nežijí. Jinak se mi líbil Igor Bareš nebo Csongor Kassai, kterej je vážně skvěle přitroublej.

20. června 2006
avatar uživatele
90 %

Ĺuboš Kostelný

Film se mi hodně líbil a bavil jsem se, ale nejsem si jistý jestli by to ženy viděly stejně. Film mi přijde snímaný mužskýma očima pro muže. Dá se tam vidět hodně mužské hrdosti, hravosti, myšlení a mnoho dalšího.

19. června 2006
avatar uživatele
80 %

Líbilo se mi to

Tak ač jsem žena, film se mi líbil. Hned vám vysvětlím proč. On sice spíše ukazoval svět mužů, protože hlavními hrdiny byli čtyři muži, ale mi to teda nevadí, navíc mu dávám velké plus, protože v kraji, o kterém byl film, žiju, a musím říct, že se filmařům podařilo vykreslit problémy a dobu, místa, postavy a děj přesně tak, jak to tady prostě je. To se mi líbilo. Hold život tu máme krušný, páč Praha je daleko a jsme pro ně spíše daleká cizina, ale žije se tu krásně. Takže film dostává body především za dobré herce a bezvadné vykreslení realističnosti našeho kraje a "Ostravy černe, děvuchy věrne"...:-)

19. června 2006