home
Skřivánci na niti

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Velmi solidní film s důležitým poselstvím, ale já osobně nejsem fanoušek hrabalovské poetiky a filosofování. Epika ustupuje lyrice mnohem víc, než se ve filmu hodí. přesto ale silný zážitek, který stojí za to vidět už jen kvůli stále aktuálnímu politicko-lidskému poselství, které ani dnes, když komunisti stále existují, není mrtvé.

14. dubna 2010
avatar uživatele
90 %

Lyrika

Lyrický, poetický film o tom, jak se dá přežít ledacos. To je pravý Hrabal, Menzel ho vystihl přesně, kéž by si na tento film při natáčení Obsluhoval jsem anglického krále vzpomněl... Líbily se mi herecké výkony Vlastimila Brodského, Václava Neckáře, Leoše Suchařípy a Jitky Zelenohorské.

23. února 2008
avatar uživatele
kin
...
90 %

O filmu jsem toho moc nevěděla. Teď se za to docela stydím. Něco tak skvělého by měl znát každý. Myslím, že "úplně nejdokonalejší" na tomto snímku je odvaha celého týmu, něco takového vůbec natočit, obdivuji je za to. Přece jen, pustit se do díla založeného na absurdnosti a hrůze doby přímo během ní, je podle mě výkon, který si nezaslouží nic jiného než obdiv.

23. února 2008
avatar uživatele
90 %

Vlastimil Brodský

Film i přes smutné události z prostředí politických pracovníků v kladenských ocelárnách, má veselou náladu se zajímavou poetikou.

21. února 2008
avatar uživatele
70 %

Poetické

Poetický "hrabalovský" film, který ale trpí určitou roztříštěností a absencí nějakého semknutějšího děje. Baladické obrazy samy o sobě jsou pěkné, ale na celistvý komplexní film je to trochu málo. Film zřejmě trpí velmi krátkým časem, za který musel být natočen. Ale celkově hodnotím spíše kladně.

27. února 2007
avatar uživatele
80 %

Ten film mi moc nedává, i když ho uznávám jako poučný, tak na mně je moc baladický a jednotvárný. Rád se na něj podívám, ale nemusím. .....Co mu dodává procenta k plusu, je jeho doba vzniku.

28. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Mno... nic moc

Tak další z filmů, na které se dívám převážně kvůli maturity, protože se mi prostě nechce momentálně nic číst a tohle vidím jako optimální řešení. A taky je to bohužel další z filmů, které jsou sice oceňovány, ale mě moc nezaujaly. Tenhle taky ne. Sice Neckář tady byl takové správné ucho, podařilo se opět vystihnout dobu a taky tu zazněla životní moudra, ale to prostě nestačí. Nejsem schopna to úplně odsoudit a věřím, že časem se mi takové filmy třeba začnou líbit, ale taky nejsem schopna dát tomu nějak moc procent.

27. prosince 2006