home
Škola základ života!

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Sympatický film plný příjemných hlášek, který je v jádru nejspíš nadčasový. Jen škoda, že dnešní učitelé už ztratili schopnost najít nakonec rozumné řešení nehledě na antipatie a drzost studentů zase ztratila zde přítomnou grácii a opodstatněnost. Ale taková je holt doba.

21. listopadu 2012
avatar uživatele
80 %

Školní léta

Moc milý filmeček ze studentského prostředí, skvělá plejáda našich herců, povedené hlášky, to vše z tohoto filmu dělá příjemné pobavení a zavzpomínání si na již nevratná léta ve školních lavicích...

25. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

Skvělá česká lkomedie. Má tu úžasné herce v čele s Ladislavem Peškem. Jen ty poměry ve škole jsou na dnešní dobu hrozné.

26. října 2010
avatar uživatele
70 %

Muška jenom zlatá

Film ze slavného dua "študáckých" filmů té doby. Oba se mi vždycky pletly, teď v tom snad budu mít jasno. Opět skvělé režie, milé herecké obsazení, vtipné hlášky, možná jakési to poselství, životní pravdy. Ovšem neubráním se srovnávání a Škola, základ života v konfrontaci s Cestou do hlubin študákovy duše mírně pokulhává, alespoň u mě. Takže ač je to skvělý film, hodnotím sedmdesátkou.

14. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Dokonalé

Skvělá komedie, která rozhodně dokázala že patří mezi klasiku a zlatý fond české kinematografie. Komedie která přetrvává a baví diváky už dlouhou dobu, svědčí o velké kvalitě filmu. Jedna z mých nejstarších oblíbených komedií. Nemůžu si nikdy nechat ujít plejádu skvělých herců.

8. května 2009

Na film jsem se podívala z titulu toho, že jsem to viděla kdysi jako divadlo a byla jsem zvědavá na filmové podání. Neříkám, že by to bylo úolně katastrofální, ale byla jsem celkem ráda, že už to zkončilo. Ty učitele bych asi vážně musela zabít :-D....Co filmu jako takového týče....nemám ráda klasiku mno

8. května 2009
avatar uživatele
100 %

černá a bílá

Typická česká klasika.Filmy z první republiky mám docela ráda,ale tyhle ze školního prostředí jsou stejně nejlepší:)LoL:).

3. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Pohodaa

To, že film museli dávat v poslední den prázdnin mě docela namíchlo. Furt nám někdo mosí připomínat školu :( aaale jináč je to hoodně povedený film, řekla bych, že i když je černobílý potěší i mladší generaci. Docela by se mi líbilo, kdyby naše třída vypadala takhle... akorát se mi nezdá, že by septimáni vypadali vzhledově tak na vysokoškoláky :D no každopádně je to klasikaa..a velmi úsměvná podívaná :)

31. srpna 2008

Kdysi bych se na tento film ani nepodíval,a le nějak člověk začíná s věkem koukat i na ty filmy, kterým se dlouho vyhýbal. A tyto staré klasiky jsou super. Mládí v té době bylo .... kouzelné. Až se tomu nedá pomalu věřit. A proto hodnotím vysoko

28. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Já tyhle študácký komedie miluju a nejraději v nich mám pana Peška. Jinak Škola je hodně vtipná, ale ke konci už trochu nudná.

1. března 2008
avatar uživatele
100 %

V dnešní době bych to asi neměla nikomu nutit, ale myslím si, že to stojí za podívání. Dejte si na chvíli pauzu od nepřetržitého střílení a zasmějte se školním žertům.

9. února 2008

...

Mě osobně tento film opravdu zaujal a dokázal i rozesmát...Přijde mi pěkný a zábavný...Prostě film, který si myslím stojí za to vidět ;-)

1. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Každej říkal jak je to skvělej film a jak si ho nemůžu nechat ujít a tak... Myslela jsem, že to bude pěkná blbost, ale byla jsem mila překvapena. Byl to fakt super filmeček - nakonec od začátku do konce jsem se smála, vtipný hlášky a fakt trefný poznámky byly úžasný. Nejlpší - Co tím chtěl básník říci? O kolena, kolena... prostě u tohohle se nejde nesmát... I když černobílý a někdy trochu kulisově nesouměrný - skvělý !!!

1. května 2007
avatar uživatele
90 %

Ladislav Pešek

Příjemný černobílý film o studentech a jejich problémech. Je to zábavná komedie s nevtíravým humorem, která mě bavila už v dětství.

9. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Moje nejoblíbenější české filmy pocházejí právě z tohoto období. Kdo by se nesmál, při pohledu na mladého R. Hrušinského, F. Filipovského, L. Peška, nebo J. Plachtu? Nezapomenutelné hlášky a scénky z tohoto filmu motivovaného J. Žákem, neustálý boj studenstva versus kantoři, to je pro mě balzám na duši.

30. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Tahle komedie ze školních lavic je prostě klasika a nikdy neodolám jejímu opakování a rád se podívám.Myslím, že se zde představila plejáda skvělých herců a právě proto je film tak dobrý.

6. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Už je to několik let co jsem naposledy (ale ne poprvé) tento film viděl. Bezvadná komedie a dobrý film pro pobavení pro všechny věkové kategorie diváků. Určitě se podívám při nejbližší příležitosti znovu.

5. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělá komedie. Super. Dobrý předdíl pro Cestu do študákovi duše. Ale tento film u mně jasně vede. Prostě nádherná školní realita.

3. října 2006
avatar uživatele
80 %

No co...

....dodat....jednim slovem je to komedie, která zaslouží obdiv. I po několika desítkách let je pořád vtipná. A to se u komediích obvzlášť cení;o)

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tady není co řešit ... jedna z nejlepších komedií v historii (nejen české) kinematografie. Kdo neviděl, neví co je kvalitní komedie a je pro film ztracen. Jedním slovem: povinnost = 1000%

21. srpna 2006