home
Skleněné peklo

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

pocta všem hasičům

Film starý skoro 40 let. Jeho "stáří" mu ale vůbec neubírá na skvělých hereckých výkonech, napětí a inteligencí a promyšleností příběhu. Pokaždé když to vidím, musím myslet na to, jak těžkou a zodpovědnou práci hasiči mají (a to na celém světě). Jeden z nejlepších katastrofických filmů všech dob.

20. února 2013
avatar uživatele
70 %

Paul Newman

Film je zajímavý hlavně ze začátku, když se hrozící katastrofa rozjíždí. Samotné ohnivé peklo a další dramatický děj už tolik neupoutá.

24. února 2012
avatar uživatele
80 %

Moc povedeny film o hrozne katastrofe. Velice se mi libily herecke vykony vsech obsazenych. Hudba byla uzasna. Proste opravdu povedeny film.

16. června 2007
avatar uživatele
80 %

Hodně solidní katastrofárna. Vybrat pro zkázu mrakodrap byla trefa a působí to jednak realisticky a na druhou stranu je to opravdu fascinující. Děj je hodně přímočarý a je jen dobře že ho nenarušují nějaké vedlejší elementy. Na place se sešla opravdu herecká smetánka a jako "dirigenta" nemohli vybrat nikoho lepšího než Paula Newmana, je to prostě zatracenej sympaťák. Zkrátka jeden z nejlepších filmů na tohle téma.

9. června 2007
avatar uživatele
60 %

Opět katastrofická báchorka. Když se čas naplnil a Čelisti. Na tom prostě nemá co zaujmout. Pro milovníky katastrofických scénářů je to film určitě povedený, to bez diskuse, ale celkově - mě už nezaujme. I přesto myslím že ho tvůrci zvládli.

14. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Uchvatne

Urcite patri medzi skvosty, co sa tyka katastrofickeho zanru. Skvele herecke obsadenie, napinavy dej, rozhodne som sa pri tomto filme nenudil. Kto ho este nevidel, mozem len odporucat. Sto percent si pravom zasluzi.

14. března 2007
avatar uživatele
100 %

Podle mého názoru bezvadný film, je z něho už znát doba vzniku, ale vůbec mu to neubírá na kvalitě a při prvním sledování jeden z nejnapínavějších filmů co jsem viděl. Koukal už jsem na něj vícekrát, samozřejmě potom už tak napínavý být nemůže, ale kvůli tomu ubírat hodnocení nemohu. Je také napínavý i protože není žádný důvod proč by se toto nemohlo stát ve skutečnosti a proto se s postavami lehce ztotožníme.

11. října 2006
avatar uživatele
100 %

Asi nejlepší (a patrně "nejklasičtější") katastrofický film. Přehlídka špičkových herců, kteří nám předvádí opravdový herecký koncert. Pochybuji, že v tomto žánru tohle někdy někdo překoná

1. září 2006
avatar uživatele
100 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

Z celé té dlouhé plejády katastrofických snímků natočených okolo 70. let je právě Skleněné peklo tím nejvydařilejším. Na svou dobu to byl opravdu mimořádný počin. Skvělé herecké obsazení v podobě Stevea McQueena a Paula Newmana, ale i dalších velkých jmen ve vedlejších rolích, tu ve výsledném hodnocení hraje hodně. Film je výborně natočen a po vizuální stránce i v dnešní době neurazí, ba naopak. Vedle Oscarem oceněné kamery je určitě i hudební doprovod Johna Williamse jedním z dalších důvodů, proč film nepřehlédnout. Téměř tříhodinový film si téměř celou dobu udržuje slušnou dávku napětí. Pro milovníky žánru je to jasná volba, protože Skleněné peklo ještě nebylo dosud překonáno...a nebudeme si nic namlouvat, na podobný film si ještě asi nějaký ten rok počkáme.

1. září 2006
avatar uživatele
100 %

Klasika mezi katastrofickými filmy s přemnoženou plejádou hereckých hvězd. Hodně dnešních nákladných katastrofických ptákovin směle strčí do kapsy. Film je sice dlouhý 3 hodiny, ale rozhodně jsem se nenudil, je plný napětí, které postupně narůstá až do spásného konce. Veškerá povinná pravidla žánru jsou naplněna beze zbytku. Důležitou součástí každého katastrofického filmu je hudba a ta se hudebnímu mágovi Johnu Williamsovi opravdu povedla.

7. června 2006
avatar uživatele
80 %

...

pro mě stejnej případ jako u zemětřesení, takže bych moh ten svůj názor vlastně akorát opsat... .no neni se co divit, vždyť oba jsou ze stejný vlny.. .prostě super film, skvělí triky, o hercí ani nemluvě... .ale zemětřesení má u mě přece jenom nějaký ty bodíky navíc :) nevim přesně proč (možná tim že mi skleněný peklo příjde chvilkama trochu zdlouhavý) ale je to tak... :)

6. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Do dnešního dne de facto vrcholové dílo mezi katastrofickými filmy. Efekty na dnešní dobu jsou už sice hodně úsměvné, nicméně dodnes efektní!

1. dubna 2006