home
Skála

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Existuje pár filmů, které si prostě musím pustit aspoň jednou ročně, abych nedostala abstinenční příznaky. Toto je jeden z nich, moje srdeční záležitost. Trio Bay+Connery+Cage předvádí takovou jízdu, že by jeden slzel dojetím. (Ačkoliv poslední dobou mi celou stopáž tluče do uší hudba. Sama o sobě je dokonalá, jen kdyby mi tolik nevadila ta podobnost s Piráty z Karibiku! Ten Klaus Badelt je podle mého názoru opravdu plagiátor, byť to pozvedl ještě o úroveň výš.)

27. března 2013
avatar uživatele
100 %

Skála

Je to můj nejoblíbenější film a to díky skvělé akci která ve filmu běží pořád, asi nejlepší kombinace co ve filmu může být je:
(Sean Connery,Ed Harris,Nicolas Cage,Tony Tood)
Dále se mi líbi děj a to ten že žádna ze stran není špatná jak „Hummel“ tak i „Anderson“
Dále ta skvělá hudba co doprovází celý film je to opravdu bomba jinak to popsat nejde.
Doporučuji všem se podívat.

PS:Škoda že už : „Sean Connery“ nehraje…

29. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

Skvěle natočený akční film s ještě skvělejšími hereckými výkony (Sean Connery, Nikolas Cage a Ed Harris) Kvalitu filmu podrhuje i velice působivá a podmanivá hudba (Hans Zimmer ). Pro mně je tento film stoprocentní jednička v akčních filmech.

25. listopadu 2010
avatar uživatele
70 %

Claire Forlani

Na rok 1996 je to dost slušný akční thriller, s klasickou automobilovou honičkou po San Francisku, s krvavou přestřelkou v umývárnách Alcatrazu a navrch pár vydařených vtípků hlavních hrdinů.

28. května 2010
avatar uživatele
90 %

Nie je o čom. Fiktivne vo filme Amerika ukazuje ako je schopná vazit si svojich ludi, nechce zaplatit rodinám to co im patri a este riskuju ze bomba vyvrazdi niekolko tisic ludi. Akcna trojka nemá chybu. Jedine co sa mi nelubi na filme je to ze dlha scena je na elitnu jednotku na Alcatraze a potom dlho dlho nic. Malo sa to castejsie striedat, 5 minut co sa deje na Alcatraze, 5 minut v Pentagone atd. Inak nie je o čom, film je super.

24. dubna 2010
avatar uživatele
90 %

Jeden z těch filmů, co stačí vidět max. třikrát. Po čtvrté je to už nuda. Jinak se mi film líbil. Napínavý, akční. Celkem dobrý akční film. Navíc s Cagem a Connerym, takže co se týče hereckého obsazení, film neměl chybu. Jen škoda, že z amíků zase dělaj takové hrdiny. Na druhou stranu tu jsou teroristi samostní elitní vojáci, tak, to dává filmu nový rozměr.

10. března 2010
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

I kdybych Michaela Baye skutečně nesnášel (a já ho skutečně nesnáším), nikdy bych se neodvážil ani slova namítnou proti Skále. Dokonalá akce pro mě film staví (téměř) po bok Tváří v Tvář. Cage a Connery jsou skvělá dvojka. Bayovská akce jištěná relativně malým rozpočtem mi zatím plně vyhovuje a mrzí mě, že v dalších filmech musí Bay tak přehánět. Skála je jeho vrchol.

8. března 2010
avatar uživatele
90 %

Tak tomuhle filmu snad nic nechybí. Fantastické obsazení v čele s S.Connerym, N. Cage a E. Harrisem. Akční film se tomu neříká jen tak, protože tady v tomto snímku akce vůbec nechybí a budete bedlivě sledovat film bez přestávky od začátku do konce. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

4. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Klasika

Kultovní akčňák se spoustou nezapomenutelných hlášek. Viděl jsem ho poprvé když mi bylo 12 a už tehdy mě nadchl, s odstupem času jsem ho viděl ještě několikrát a v hlavě mi uvízlo opravdu velké množství dokonalých hlášek. Herecké trio Sean Connery, Nicolas Cage a Ed Harris, předvádí skvělé výkony a film je napínavý od začátku až do konce. Doporučuju všem!!

28. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

O zhlédnutí Skály jsem se pokoušel minimálně 2x, jenže jako na potvoru ji dávali kolem 22:00 a mně bylo ještě (podle mámy) málo let na ponocování, tudíž… večerka! No na tom nesejde, prostě jsem to napravil a výsledek mě příjemně překvapil. I kdybych nebral v potaz herce a odmyslel si žertovné příhody, stále mě ve skrytu duše dojímá příběh, v jádru lidský a propracovaný, podobně laděné se tak často nepoužívají, teda podle mě. Většinou máte osvědčený boj dobra se zlem, jenže scénáristi konečně předhodili něco jiného. Boj dobra (FBI) s menším dobrem (plán na odškodné), je netradiční. Kostru, na které se bude stavět, tedy máme. No a na tu se skvěle navrstvují ty žertovné příhody. Vážně, jejich nápaditost nebrala mezí. Filmů, kde se zabíjí a zároveň se pobavíte, si cením. Zkrátka nemáte jenom bezhlavé, nucené záběry, jak neohrožený hlavní hrdina střílí kulometem pánu bohu do oken, tudíž hlavně efektně, a přesto zasáhne i chlápka za rohem přímo mezi oči, o kterém ani nevěděl. (Tohle zmiňuji, jelikož takové byly moje první představy, protože počet mrtvých je 25, za což by se nemusel stydět ani slavný Arnold.) Naštěstí mám čest pozorovat uvolněnou zábavou, kdy přeskakují jiskry mezi Seanem a Nicholasem, kde nejdou pro hlášku ze života daleko, a rovněž, ačkoli zpracovaní americkým idealizmem, se s nimi vcelku můžeme sžít. Ruku v ruce s tím souvisejí herecké výkony. Kdyby si hrál víc Sean Connery na člověka těžce postiženého samotou v žaláři, jak především napovídala jeho role, nikdy by neudělal onen dojem jako předvedený svěží chlapík, s nonšalantními gesty. (I když je pravda, že úplně netuším, nakolik to byl on a nakolik John Mason.) A Nicolas Cage rovněž nezůstal nic dlužen. Každopádně jeden z jeho lepších, ba těch nejlepších výkonů. Navíc když připočtete dobře vystihnutou atmosféru Alcatrazu, (setsakramentsky ponuré místo) a výborný soundtrack, vzniká výtečný film, s hromadou fanoušků a ocenění. A vněm neměl prsty nikdo jiný, než Michael Bay. Můj zájem o jeho tvorbu asi bude vzrůstat!!

16. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Kdo uteče, vyhraje :o)

Jedna ze skvělých podívaných v režii Michaela Baye, která sice občas okatě "smrdí" kýčem, ale přesto je to kvalitní film, který stojí za podívanou !! Herecké obsazení vysloveně povedené ! Ať už Nicholas Cage se svým smyslem pro humor, nebo Sean Connery, který za Nickem co se týče vtipných narážek rozhodně nepokulhával a světe div se, dokonce jediná ( zdůrazňuji jediná !!! ) role Eda Harrise, kde mi nevadil a dokonce ( a to už je napováženou ) se mi líbil jako člověk ( v jiných jeho rolích se mi ježí chlupy na celém těle ). Dalo by se to označit slovem : "ZÁZRAK". :o) Nick Cage měl zajímavou roli. Od agenta FBI bychom běžně čekali nehynoucí odvahu, ochotu jít na smrt, vražedný pohled v očích a prst vždy na spoušti. Jenže Nick hrál agenta, kterého bychom směle mohli přirovnat ke zbabělci. Chvilkama se tvářil, že by jste mu i pětikorunu dali. :o) Senzační osvěžující prvek, do toho ještě ty jeho hlody a to už jsem kolikrát šla do vývrtky !! Sean Connery, škoda mluvit, ten nikdy nehraje špatně a rozhodně nezkazí žádnou legraci, takže srandy z jeho strany jsem si užila taky dost, navíc takové té ironické, u které nevíte jestli si dělá srandu, nebo jestli to myslí vážně. Suma sumárum - dobrá akce, skvělí herci, trochu přehnaná "budovatelská hudba" ( když ji ovšem posloucháte odděleně, tak je to bomba !!!! ), která v některých scénách opravdu vadí, hromada sprostých slov, takže se kolikrát i přiučíte...a tak bych mohla pokračovat do nekonečna !! Pro mě nejsilnější scéna je v závěru, když se Stanley Goodspeed snaží odvrátit letecký útok "signálním zeleným ohněm", toť senzační záběr :o) 70% mluví za vše...

15. března 2009
avatar uživatele
70 %

I když mi akční filmy moc nejedou, pro Skálu jsem se rozhodl kvůli roku natočení, z dobrých devadesátých let, a pochopitelně taky kvůli poutavému hereckýmu obsazení. Je to akčňák se vším všudy, tedy přestřelky, do toho akční hudba a tak podobně. Teda byl jsem hodně překvapen efekty, které bych u něj nečekal. Co je ale slabinou všech akčňáků, a tohohle nevyjímaje, je vždycky zápletka. Nikdy jsem u těchto filmů nezaznamenal kvalitní, prostě vždycky v tom hrajou roli lidské životy. Příčina toho všeho byla nejspíš vymyšlena až na ukončení scénáře, protože jak jinak byla pěkně chabá. Ani tentokrát se scénář nevyvaroval těchto chyb. Dalším mínusem je přímočarost, díky níž jsem musel sledovat neoriginální podívanou přes dvě hodiny. To je další chyba, jelikož těmto filmům by měla stačit nanejvýš hodinu a půl. Bohužel, originality jsem se zde nedočkal. Sean Connery po Indianu Jonesovi dostal celkem slušnou roli, ale nebylo na ní nic zvláštního, byl to jenom vycvičenej chlápek se svýma schopnostma. Nicolas Cage už vůbec nedostal originální roli. Těchto rolí měl už milion a nic na tom nezmění to, že je sice agent, ale odborník na biochemii. Se vžitím do rolí jsem se ani nepáral. Každá postava tu řekla jednu dvě vtipný hlášky a to bylo všechno. Pak ještě Ed Harris, jako viditelná postava, jenže jeho role měla dostat víc prostoru. Film je určitě jeden z těch dobrých akčních, ale v celé té hromadě nevyčnívá ani o kousek. Dávám 70% jen za herce a jediné originalitě, kterou jsou bomby s tim jejich jedem. Film za to stojí jen napoprvé.

17. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

The Rock

Podobných filmů je málo,,, Alcatraz je fakt jenom jeden... i když obsazení je super poněkud sci-fi... ale akce nechybí a tudíž ani napětí nezaostává ...
Trochu TO připomíná jiné akční thrillery, no určitě se oplatí vidět!

15. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Skvělý film, který jsem si oblíbil už na poprve. Děj je dobře vymyšlený, super herecké obsazení. Sice někdy až moc americký, ale to se dá pochopit... Navíc skvělá hudba. Vynikající! 96%

14. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Tenhle filmek je výbornej a já se na něj vždy rád podívám znovu a znovu. Herecké obsazení, efekty a co na tom filmu mám nejradši je suprové podbarvení děje hudbou, která do filmu diváka prostě vtáhne.

16. září 2008
avatar uživatele
100 %

Tento film mám velmi rada aj napriek menším chybám. Užasné herecké obsadenie a nezabudnutelný Connery filmu len pomohli.

28. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Nicolas Cage, Sean Connery a Ed Harris. Myslím že jen tohle obsazení by stačilo. Ve filmu samotném je sice pár typických amerických nesmyslů typu obrovské automobilové honičky městem, ale to nijak nesnižuje kvalitu snímku. Dávám 100

26. srpna 2008
avatar uživatele
3ged
...
100 %

The Rock

Tenhle film sem viděl snad už stokrát a pořád mě baví víc a víc (vojenská technika to je něco pro mě). Příběh, efekty a hlášky sou prostě super. Jediný co by se dalo vytknout sou samo-vyhejbající se kulky.

27. května 2008
avatar uživatele
100 %

The Rock

No myslim ze dnes uz kultovni akcni film s nadupanym hereckym opsazenim!! Perfektne propracovanymi scenami s nezapomenutelnym soutrackem ktery filmu dodava hodne velke plus!!Myslim si ze film vas hned v tahne do deje co je taky super pamatuji si ze jak jsem by mensi tak jak zabyli eda tak jsem dokonce brecel:D Ale to je fuk!:)) Proste nehorazny mega film!!! Tech 100% si to zaslouzi kazdopadne!! Vsem doporucuji!! ;-)

2. května 2008
avatar uživatele
sud
...
100 %

Skála

Podle mě je Skála tím nejlepším akčním filmem vůbec! Já ho viděl asi 15x a pořád mě baví tak jako mě bavil na začátku.A to herecké obsazení je nevídané.Hudba je stejně špičková takže moje hodnocení je 100%

1. května 2008
avatar uživatele
100 %

Skála

Skálu jsem shlédnul už mnohokrát v televizi a musim říct, že je to špičkovej film. N. Cage, S. Conery a další podali perfektní herecké výkony. Před pár dny jsem si Skálu sehnal na DVD a shlédl ji v originálním znění s titulky a musím říct že je tento film o 100% lepší než v českém dabingu. Nesmím vynechat ani H. Zimmera jeho hudba k filmu je nezapomenutelná. Prostě Skála má ode mně 100% a zasloužila by si i víc.

15. dubna 2008

Skála? Ne jen kus kamane!!

No jakmile sem tento film viděl tak sem si ho musel pustit znovu a znovu a znovu, opravdu ne tolik akčních filmů má tak výborné herecké obsazení, HUDBU (hlavní píseň se dá přirovnat k dnešní populární "The Pirate" z Pirátů z Caribiku) a samozřejmně i děj. Když na začátku generál Hummel pronáší ten svůj monolog zákonitě musí přijít husí kůže ("Teď něco udělám. Dokud jsi byla, nemohl jsem. Já to zkoušel. Zkusil jsem všechno, ale nebrali mě vážně. Doufám, že tohle s nimi pohne.....") a nejen to samozřejmně film je postaven tak abyste si přáli aby vše dopadlo tak jako generál Hummel chce a aby ten cucák Nicholas Cage umřel a ne že zachrání opět vše ale co se dá dělat, americká produkce = hapiend, ale i tak to na filmu nic neubírá, Ed Hariss tu předvedl vynikající výkon a samozřejmě dokázání nadřazenosti ("Vy ste dole, My nahoře, vlezli ste do špatný místnosti majore...") ale i pokory z něho dělá v tomto filmu velkou osobnost. Opravdu tento film potěšil mé filmové srdíčko, škoda že není více takových!!!

18. prosince 2007
avatar uživatele
dris
...
100 %

Michael Bay

Michael Bay. Tohle jméno zná asi každý kdo se trochu potlouká okolo filmů. Říká se o něm, že je nejlepší režisér akčních filmů. Abych pravdu řekl na Bayovy mi docela vadí jeho "vlastenectví" dokaždého filmu cpe hrdinské projevy o vlasti, ale ve Skále mi to jako v jediné nevadí. Vadí mi jeho přehnaná akčnost neustále zvraty někdy až bolestivé ve Skále jsou asi jenom dva! Skála je prostě podle mě nejlepší film Michaela Bay (kromě Mizerů a Transformers sem měl možnsot vidět všechny jeho díla). Tohle díla byť se může zdát někomu jako pouhý nudný akčňák je pro mě kultovní dílo, když 10letý malý klučina (já) v roce 2000 uviděl v televizi Skálu byl nadšen od té doby do dneška jsem jí viděl snad 17x jednou dokonce v polštině (i když to byl celkem strašný zážitek). Bay vybral naprosto úžasné herce čtveřice Sean Connery odvedl exelentní výkon, Nicolas Cage naprosto přesvědčivý a geniální herecký výkon, Ed Harris v nejlepší roli ve které jsem měl možnost ho vidět z jeho ust jsem uvěřil i těm vlasteneckým projevům, a nakonec trošku zastíněný (neprávem) David Morse, který hraje bezkonkurenčně a při jeho poslední scéně ve filmu mě mrazí jenom když si na to vzpomenu. Taky mě docela udivuje, že Bay měl za sebou jen jeden film a distributoři mu svěřili neuvěřitelných 75 mil. $. Což na tu dobu bylo požehnaně hodně, ale zdřejmě věděli co dělají, jelikož Skála se dooptavdy povedla. Další věc která je na filmu skvělá je kamera, která v době akce fyčí není statická a doopravdy vás napne. Potom samozřejmě hudba, ale když hudbu dělali jména jako Sir Elton John, Hans Zimmer a James Newton Howard asi jen málkdo by čekal špatnou hudbu ne? Závěr: Skále je dle mého nejlepší film Michaela Baye a jeden z nejlepších akčních filmů (aspon pro mě) a má skvělé obsazení. Při tolika nej a u mé dětské akční kultovky, která mě nepustila ani po 7letech můžu dát jen 100%!

3. září 2007
avatar uživatele
80 %

Jo, tohle je moc dobrej akčňák. Skvělý herci, zajímavá zápletka a dobrá hudba. Některý věci bych možná vynechala, ale jinak moc dobrý. Lepších 80

2. září 2007
avatar uživatele
LOST
...
80 %

Skála

Michael Bay je pro mě nejlepší a nejoblíbenější režisér. Jeho Skálu jsem však viděl poprvý až včera. Čekal jsem od ní hodně a i když jsem po konci filmu nebyl vůbec překvapen, Michael Bay mě tímto filmem zaručeně potěšil. Je pravda, že ve Skále není nic co bych u Baye ještě neviděl, to ale vůbec nevadí. Bayův nejlepší film Skála rozhodně není (od toho tu je jeho nejnovější film Transformers), řadí se ale určitě mezi ty lepší. Začnu od začátku : děj je zajímavý-parta vojáků v čele s generálem Hummelem (Ed Harris) obsadí vězení Alcatraz, zajmou 81 lidí a požadují peníze jinak odpálí rakety na San Francisco. To vše k příběhu, který je sice jednoduchý, ale všichni víme, že Bay nikdy na příběh moc dobrej nebyl. Mnohem víc mu jde totiž akce. Sice už není v této době tak úchvatná, ale dokáže pobavit. A když k tomu hraje tak výborná hudba jako tady tak pobaví dvojnásob. Od Hanse Zimmera jsem už slyšel lepší hudbu, ale tady se k filmu absolutně hodí a to prakticky hraje pořád ten stejný motiv. Bay měl vždy i šťastnou ruku při výběru herců. Nicholas Cage se do role hodí a hraje velmi dobře (narozdíl třeba od jeho nových filmů jako je Ghost Rider, Rituál nebo World Trade Center), Seana Conneryho jsem já nikdy moc oblíbenýho neměl (nebo spíš ty jeho filmy mě nikdy nic neříkali), tady byl překvapivě výbornej. A Ed Harris v roli záporáka byl sympatickej a nebyl to klasickej záporák- dokonce jsem mu i fandil. Takže Skála se povedla- nabízí skvělé herce, dobrou hudbu a jako obvykle u Baye i výbornou akci. Jak už jsem psal na začátku, tak Transformers a ještě Ostrov se mě líbili víc, to však neznamená, že je Skála špatná. Přemýšlel jsem o 80 nebo 90 %, nakonec dávám 80 % což si myslím, že si Skála určitě zaslouží.

26. srpna 2007

ROCK

Moc povedený akční film s mnoha dobrými herci. Nejvíc na mě zapůsobil Sean Connery v roli zkušeného průvodce, agenta Johna Masona. Také Ed Harris v roli sympatického, ale záporného generála. Skvělé efekty, výbuchy, přestřelky a automobilová honička. K tomu dobrá hudba. Jednoduchý děj a jasný úkol rozhodně na napětí a akci neubírá. Akční podívaná jak má být.

27. července 2007
avatar uživatele
90 %

Jo dobrý film s Gagem,Conerim a Eddem Harisem .Byl to dobrý film plný akce a místama i humoru.Zajímavý nápad s novou dost nebezpečnou zbraní.Dobré scény v Alcatrazu při kterých sem měla místami divný pocit.

4. července 2007
avatar uživatele
70 %

Film je sice dobrý, ale mě nijak moc nezaujal. Nevím proč, proti hercům nic nemám ... možná se mi už omrzely stále stejné motivy...

25. června 2007
avatar uživatele
100 %

Nevím, co je lepší

Ač jsem vždy prohlašovala, že nejlepší akční film je Con Air, nedávno jsem zhlédla Skálu a teď vážně nevím, jestli nám radši Nicolase jako namakaného vězně nebo zvíře přes chemii. Každopádně Skála patří zcela jistě k vrcholu akčních filmů, má zajímavý námět, strhující momenty a dokresluje ji skvělá hudba. Navíc je to jeden z opravdu mála filmů, kde mi Sean Connery nevadil, co víc, přišel mi i celkem sympatický. Ovšem nejlepší postavou je Ed Harris v roli nejednoznačného padoucha. Nejednoznačného?? Vždyť on vlastně padouch nebyl, chtěl spravedlivost, ale trošku se mu to vymklo z rukou. Nejlepší scéna filmu - přelet stíhaček nad hlavou klečícího Nicolase. 100

22. května 2007

michael bay = mistr akčních scén

Skála je akční film se vším všudy. Se všemi klady i zápory. A s radostí musím uznat, že těch kladů je víc. Celkem hodně. Začnu ale s těmi zápory. Respektive s jedním (naštěstí ne tak velkým) záporem. To odbudu rychle. Takže to, co se mi na filmu moc nelíbilo, byl děj. Je až moc „americký“ a místy celkem klišovitý. Ale jsou i okamžiky, kdy má celkem spád... a to je pak jízda! A teď budu chválit... Musím říct, že Skála má hned několik lákadel. Tím prvním je herecké obsazení. Sean Connery a Nicolas Cage byli vskutku ideální volbou. Skvěle se doplňují, jsou vtipní, vážní... prostě kvalitní. Druhým lákadlem je vizuální zpracování. Film má úžasnou kameru, je zase natáčen přes filtr (jak jinak). A tím posledním (a také největším) lákadlem jsou samozřejmě akční scény. Je známo, že Michael Bay je nejlepším režisérem akčních scén. V tomto filmu to potvrzuje. Třeba taková silniční honička je fakt působivá. Velký dojem na mě také udělaly záběry letících stíhaček ke konci filmu (hlavně záběr zpoza Nicolase Cage, který je na kolenou se světlicemi v rukou a stíhačky přelétávají těsně nad ním – to se mi fakt líbilo)... Skála patří mezi nejlepší akční filmy, které kdy byly natočeny. Doporučuji.

11. května 2007
avatar uživatele
100 %

libovka

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů! Cage a Connery se zase předvedli! Stojí to za to se na to mrknout

2. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Je to další z řady filmů, které můžu vidět pokaždé, kyž se objeví v televizi. Líbilo se mi, že hlavní záporák není ten typický záporák známý většinou z amerických filmů, ale je to normálně přemýšlející člověk, který sice přehnaně, ale přece jen bojuje za dobrou věc. To se nevidí v každém filmu a docela se mně to líbilo. Dále jeho společníci, na kterých bylo vidět, narozdíl od jejich velitele, že chtějí zabít co nejvíce lidí, tvořili kontrast v samotné straně zla a to je další zajímavá věc. Určitě dobrý film se svou myšlenkou, která nutí zamýšlet se, kdo je ve filmu větší zločinec. Jestli lidé ve vládě nebo člověk, který jim vyhrožuje zničením.

5. února 2007
avatar uživatele
90 %

Film sa mi dost paci, ja som ho videl dost neskoro ale slychal som o nom same chvaly. Nicolas Cage bol jednym z mojich oblubenych hercov a aj to bol jeden z dovodov preco som si ten film tak chcel pozriet. Vo filme ho vsak zatienil skvely Sean Connery a navyse som film tusim videl v slovenskom dabingu a tam ma Cage hrozny hlas, blee :P

26. ledna 2007

Jak je patrný z mých názorů na Armageddon a Pearl Harbor, tak nemám Baye dvakrát v lásce, ale zrovna Skála patří mezi filmy, který se mi líbí. Jasně, opět je tu pozadí katastrofické události, ale tentokrát bez velkýho a trapnýho milostnýho příběhu. Cage mě tady moc nezaujal, zato jsem si naprosto zamiloval postavu Eda Harrise. Sice udělal špatnou věc, ale s dobrým úmyslem... což je přesně můj styl :-) Connery byl taky kouzelnej, a nemůžu se zbavit pocitu, že postava Masona byla odkazem na 007. Ještě jedna role v tomhle filmy mě zaujala - a to David Morse v roli majora Baxtera, měl takový hořký charisma. Když to shrnu, tak je tohle hodně dobrej akčňák a pokud divák potřebuje nenáročnou a zábavnou podívanou, tak Skála vůbec nebude od věci.

24. ledna 2007
avatar uživatele
kin
...
100 %

ED HARRIS VÁLÍ

Tento film patří k mým vůbec nejoblíbenějším. Původně jsem se na něj vůbec nechtěla dívat, protože moc nemusím Nicolase Cage, ale nakonec nebyl ani z poloviny tak otravný jak jsem očekávala. Nejlépe svou postavu , absolutně bezkonkurenčně, ztvárnil Ed Harris, který byl opravdu velmi přesvědčivý.....a jeho příchod na scénu...prostě bomba...
SOUTRACK JE PERFEKTNÍ

15. října 2006
avatar uživatele
100 %

Určitě jeden z nejnapínavějších akčních filmů co jsem zatím viděl. Chvílemi trochu přehnané, ale pro děj filmu to je asi potřebné, aby se divák ani chvíli nenudil. Ale není to až tak přehnané, že se tomu nedalo věřit. Tu scénu v ulicích - když vezmu jeden příklad za všechny - si sice v reálu představit nedovedu (např. na Václaváku), ale určitě je velmi obdivuhodná.

11. října 2006
avatar uživatele
100 %

Skalní film

Tak tohle je naprosto kultovní podívaná. Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Conery a Cage zde vytvořili naprosto skvělou dvojci. Tenhle film je fakt perla. Viděl sem ho mockrát, ale stejně ho mám moc rád.

5. října 2006
avatar uživatele
90 %

Nejlepší akční film!!!

Tenhle film jsem viděl aspoň 178krát. Pořád jsme si z něj s kámoši říkali ty skvělý akční hlášky. Film má spoustu akce, napětí, skvělou atmosféru a roli perfektně zahráli Sean Connery a Nicolas Cage. Hodně dobrej je i českej dabing, dokonce bych řekl že lepší než originál. Zkrátka když si jednou za čas chci pustit nějakej hodně akční film, hned mě napadne Skála!

29. září 2006
avatar uživatele
100 %

Skvěle vyvážený akční film od velikánů BAY / BRUCKHEIMER.Herci = 1 (Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris), děj = 1 (nijak zvláště přehnané, místy vtipné, není místo kde bychom se mohli nudit), režie = 1 (snad každý film od BAYe je dokonalý).Tyto aspekty vedou jen ke shrnutí : SKÁLA JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH AKČNÍCH FILMŮ VŠECH DOB.

16. září 2006
avatar uživatele
90 %

Jen tak...

Velice zajímavý film. I když Nicolase moc nemusim, tady byl celkem snesitelný =) film má skvělý děj, výborné herecké obsazení, úžasný zvukový doprovod. Prostě všechno co má mít 95% film =)

13. září 2006
avatar uživatele
100 %

Kdo by neměĺ rád tento film.Je prostě úžasnej.Skvělé herecké obsazení,úžasné akční scény.Prostě nevím co dodat.

4. září 2006
avatar uživatele
konz
...
100 %

suprovej

Suprovej film nabytej akčníma scénama které na sebe velice dobře navazujou. Velice se mi film líbyl, včetne konce.

26. srpna 2006

The Rock - Skála

Výbornej akční film, který stojí za prohlédnutí. Nepříliš originální příběh je převážen rychlou akcí, výbornou hudbou od Hanse Zimmera a dobrým hereckým obsazením v podobě Nicholase Cagea, Seana Conneryho a Eda Harrise.

4. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Nádhera

Dnes již starý napínavý film, který byl jeden z prvních tohoto druhu. Akční scény naprosto špičkové. Děj filmu, kolem kterého se to všechno točí také absolutně supr. N. Cage se mi v této roli moc líbil.

27. července 2006
avatar uživatele
100 %

naprosto skvělěj film,kterej jsem viděla už asi tisíckrát...ale generála je mi líto a vždycky si říkám že vlastně nic tak hroznýho nechtěl...ale jinak samozřejmě vede skvělej Sean Connery-ten vážně nemá chybu...a docela dobrej je i Nicholas Cage,kterýho jinak zrovna nemusím...

27. července 2006
avatar uživatele
100 %

super film

Tak to je opravdu super akční film a to jak skvělou režijí tak i super herckým výkonem všech hercu. Jde jasně vidět že Bay ví jak natočit super akční podívanou.

1. května 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Já mám rád filmy Michaela Baye, takže Skála je u mě jasný favorit. Skvělá hudba a efekty a Stanley Goodspeed je nejlepší agent FBI na filmovém plátně vůbec!

1. května 2006
avatar uživatele
100 %

Dobrý

Skála je podle mého názoru jeden z nejlepších filmů svého typu. Je dokonale akční a zároveň i humorná.

26. března 2006
avatar uživatele
100 %

Skála ..

Skála je spolu s druhým Terminátorem nejlepší akční film 90. let. Cage a Connery tvoří ve filmu dvojici, která v akčním žánru nemá obdoby. Až na trochu příliš americký konec dávám stejně 100%.

23. března 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný akční film, dokazující, že účast megaherců je (někdy) taktéž zárukou vysoké kvality filmu. Rozhodně špička mezi akčními snímky!

18. března 2006
avatar uživatele
80 %

supr

Zárukou dobrého filmu je obsazení kvalitních a osvědčených herců mezi něž Cage a Connery rozhodně patří.Už jen proto dávám filmu 80%.Moc se mi líbil.

15. března 2006
avatar uživatele
70 %

Kvalita od pana Baye

Škoda toho začátku a slabého scénáře. Nemám příliš rád filmy typu: Máme jaderné hlavice a všechny vás zabijem. Jinak dobré herecké výkony a skvělé akční scény. Např. ta obrovská honička v ulicích je vskutku skvostná. Ale film působí tak trochu, hlavně k vůli podivnému ději a scénáři, směšně.

14. března 2006
avatar uživatele
90 %

veľmi pekný film, ktrorému asi najviac pridáva dvojica hlavných portáv Cage s Connerim sú proste jedny z najlepších hercov tejto doby, a ktorý do tohoto filmu neuveriteľne sadli

7. března 2006
avatar uživatele
80 %

Baye mám rád. Točí skvělé popkornové filmy se spoustou výbuchů, honiček, mrtvých. Ve skále nic z toho nechybí. Prostě Bay jak má být.
Nejlepší scéna- senzační honička s hammerem.

4. února 2006
avatar uživatele
100 %

Super film

A je tu daĺší perfektný film s N.Cagem.Znova je skvelý,a tento film patrí k jeho najlepším.Sean Conery je takisto výborný.Dobrá akcia,skvelý príbeh,výborné herecké obsadenie-to je Skala.

3. února 2006
avatar uživatele
80 %

No teda že by to byla nějaká pecka...Myslím si, že Cage má daleko lepší akční filmy. Např: Con Air či Tváři v tvář...

16. ledna 2006
avatar uživatele
dris
...
100 %

7. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Perfektní film

Jeden z nejlepších akčňáků, co se kdy natočili. Skvělí herci- Connory, Gage, Harris, Morse...atd.
Spousta skvělé akce, humoru. Jednoznačně 100%

5. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

29. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

supr co dodat...

Tenhle film je fakt supr mohl bych se na něj dívat pořád a vždycky mě to vtáhne do děje,výborní herci a děj a taky hudba je skvělá prostě celej film je dobrej janých 100%

1. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Connery a Cage.

Môj obľúbený film vytiahnutý zo staršie šuflíku. Akčný film plne prepletaný humornými šplechmi hlavných hrdinov, ktoré sú korením napätých scén a výborných efektov. Je mi jasné, že tento film do koša nehodím.

24. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

JUchu

Dost dobrej film. Teda jako Eda Harrise mi bylo líto jelikož bojoval za správnou věc. S obsazením sem absolutně spokojená ;).

17. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Perfektní!

Tak tomuhle filmečku říkám akčňák s humorem! Ty jejich hlášky jsou fakt perfektní! Connery s Cagem jsou skvělá dvojka! Nejradši mám scénu s honičkou v autech!

9. listopadu 2005
avatar uživatele
weri
...
100 %

skvělý akčňák...

Skvělá akční film, na který se vždy rád podíván, když jde v televizi. Můj oblíbenec Sean Connery se výtečně ujal role a spolu s Nicolasen Cagem vytvořoli perfektní duo. Děj má slušnou gradaci a nebude se při těm nudit... to je jeden z několika kladů tohoto filmu. Na zápory nějak nemůžu přijít, tak dávám jednoduše 100%...

18. října 2005
avatar uživatele
100 %

Skvělá akce

Jednu dobu pro mě byla Skála jedním z nejlepších filmů a ještě pořád má své místo v mé soukromé top desítce, i když ne moc nahoře. Film pro mě splňoval vše co čekám od akčního thrilleru - hvězdné herecké obsazení, různorodý a poutavý děj, spousta moderních udělátek a skvělá kamera. Možná bych vytkl příběhu to, že jak Nicolas Cage tak Sean Connery byli více méně nezranitelní a kulky létaly všude kolem, jen ne do nich. To je ale typickým rysem amerických filmů, že? Plus byl také výběr prostředí, ať už pevnost Alcatraz nebo honičky po san Franciscu filmu jen přidaly.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Souhlas:)

Jj souhlasím s předchozím názorem! Opravdu kvalitní snímek s kvalitními herci! Není nijak přehnaný a je celkově kvalitně udělaný! U mě tento snímek stále vede, ikdyž už je 8let starý! :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

dobrý

Skála je akční film a na nic jiného si ani nehraje.Kdo by v tom hledal nějaký příběh tak toho předem zklamu.Ale Nicolas Cage je skvělý.Seana Conneryho moc enmusim tak ten mi tam moc nejde.Ale Ed Harris v roli záporáka je skvělý.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Jiro
...
90 %

Dobry film :)

Hvězdné obsazení, skvělý i přesvědčivý děj, pěkné triky ..... Tak takhle bych mohl vyjmenovávat ještě hodně dlouho :) Film skála se za dobu své existence stal velice sledovaným i oblíbeným filmem a doporučuji se na to při nejbližší době podívat (pokud to ještě někdo neviděl) :) Moje hodnocení: Herecké obsazení a jejich výkony 100%, přesvědčivost a jak to pasuje k udávanému žánru: 90% Vizuální triky 95%, celkový dojem 99% no prostě vyjimečně bez počítání průměru bych dal hned filmu tak 95 % (100% ne, jako každý jiný film má i skála svoje mouchy - skoro žádný film nemůže v mém hodnocení jen tak vyváznout se 100% :) ), takže dostane 90%, ale zasloužil by si tak 95... Fakt supr film!! Doporučuju!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

nEODOLATELNÝ

JE TO JEDEN Z NEJKVALITNĚJŠÍCH FILMU DVACÁTEHO STOLETÍ, CONERY JE ZTĚLESNĚNÍM OPRAVDÉHO MUŽSTVÍ A JE RADOST NA NĚJ POHLEDĚT. MĚLO BY BÝT TAKOVÝCH FILMŮ VÍC.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Zklámání

Tož tak tenhle film mě opravdu nedostal! Asi se opět na mém vnímání podepsalo to, že jsem Skálu viděla na videu a hodně dlouho poté, co běžela v kinech. Tzn. že jsem si ji půjčila s ohromnými očekáváními. Recenze se hemžily bombastickými výkřiky, hvězdičkami či procenty v nich skutečně nikdo nešetřil ... a přitom mi to celé přišlo takové jakési nestrhující. Až na pár vtípků to hlavně bylo celé postavené na typickém akčním hollywoodském principu (zastavení padoucha na poslední chvíli atp.), a tím si film u mě opravdu nepolepšil. To už se mi skutečně více líbilo Con Air, které bylo v kinech skoro zároveň a jež recenzenti tak neopěvovali. A i ti tak potupení letošní Lovci pokladů měli daleko větší šmrnc!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejlepších

Podle mě je to jeden z nejlepších akčních snímků - prostě skvělá popcornová jízda. Connery s Cagem jsou dost cool a k tomu ještě výborná hudba. Prostě není co vytknout.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

výborný

Je to výborný film kde nechybí akčnost, napětí, vtip a takové ty věci okolo.I když je to starší film tak ho vřele doporučuju.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

báječná podívaná

Skvělý akční film z věznice Alcatraz, nejvíc se mni líbili hlavní představitelé Nicolas Cage a Sean Connery

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nedobytný Alcatraz

Skala je bomba. The Rock má veľké množstvo fanúšikov, ale aj veľké množstvo odporcouv práve tak, ako väčšina mainstreamových filmov v Bruckheimerovej produkcii. Tento je však skutočne (podľa mňa) vydarený. Môj oblúbenech Connery bol skvelý a Cage mu patrične sekundoval. Zaujímavá bola cesta, ktorú nik nepredpokladal. Cesta do (nie z) Alcatrazu. Nadupané akčné scéný, naháňačka v San Fraciscu (veľmi oblúbené mesto na tento typ scén) a napínavé až do konca (aj ked ste vedeli ako to skonci :). Najväčšie plus mala u mňa nádherná, monumentálna hudba Hansa Zimmera, ktorú považujem za jedno z jeho najlepších diel, ktoré v nasledujúcich filmoch dosť vykrádal. Film určite stojí za to si pozrieť ale nevypočuť si hudbu by bol pre mňa hriech .. CD dlho patrilo do mojej zbierky .. týmto prosím človeka, ktorému som ho požičal a ktorý mi ho nevrátil aby tak urobil :( Síce mnoho filmov prekonalo kvalitu Skaly, avšak v tej dobe to pre mňa bola absolútna stovka.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super Film!!!!

Skála je jeden z nejlepších filmů Seana Conneryho a Nicolase Cageho.Je plnej akčních scén a i skvělejch ftípků.Každýmu ho moc doporučuju!!!!

Kdysi dávno

Jen pro SKALNÍ fanoušky

Myslím si, že tento film je velmi poutavý. Nickolas Cage mi příjde na to že je to makrobiolog velmi fyzicky zdatný. Je zvláštní že zvládne plavat stejně rychle jako plavou cvičení Mariňáci a běhat za Seanem Connerym který byl letcem. Sám proto tento film hodnotím dobře ale jen proto že v něm hrají tyto herecké hvězdy.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

skála

na tento film se můžu dívat pořád, je to super filmeček a super scény, které osloví každého. Doporučuji ho fakt vidět.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Kvalitka

Tento film jsem svého času hodně miloval a v půjčovně jsem si ho půjčil snad 10x. Nejvíce se mi na něm líbilo to, že v něm chybí klasické padouch - hrdina, protože obě strany v tomhle filmu bojují za dobrou věc (i když někdy špatnými prostředky, ale když ono to jinak nejde :-))

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

HM

tak tenhle film je sakra jízda. Od začátku do konce s Connerym v čele. Jediný co mě trošku zaráží je scéna se ,,splašenou tramvají" mam takovej dojem, že se opakuje v několika filmech a to na chlup přesně. Teď mě napadá Policajt ze San Franciska, myslím, že ještě další dva na které si nevzpomenu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bomba!

Spousta akce a skvělých triků dodávali výborně promyšlenému ději na atraktivitě. Dobře vybrané obsazení Skálu ještě více pozvedlo na úplnou špičku! Zajímavé je, že hlavní záporák nechtěl ublížit ale pomoc... A kdzž se všechno smísilo pod Michelem Bayem vznikl z toho jeden z nejlepších akčních trháků vůbec.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Good

I když se jedná o starší snímek , stále je u mě zařazen jako jeden z nejlepších filmů co sem viděl , Connery a Cage se sem úerfektně hodily a s vou ůlohu ztvárnily více než dobře.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Může být

tento typ filmu vštšinou nemusím,ale tenhle film joo.Cage a Connery...to prostě vždy musí vyjít.Děj má hlavu a patu a prostředí Alcatrazu je taky docela slušné...jo,dá se na to dívat,aniž by se člověk nudil.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

nejlepší

je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbes. jsou tam skvělí herci a konec filmu je taky výborný.

Kdysi dávno

Ale jo...

...takovýhle filmy já můžu byl jsem na tom kdysi v kině když to byla novinka a moc se mi líbilo.Ale na sto to není to dávám jenom nejlepšim z nejlepších :o)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Akční

Tento film může na první pohled vypadat jako typický blockbuster a často je přehlížen a řazen k obyčejným filmům. Ale abych pravdu řekl, scénář není příliš originální, ale film působí jako celek velmi dobrým dojmeme, což je u filmu to hlavní.

Kdysi dávno
avatar uživatele
fini
...
100 %

super

Tento film je sice mezi námi už pěknou řádku let ,ale pořád mi připadá jako jeden z nejlepších akčních filmů.A pro milovníky soundtracků může vřele doporučit.Hudba je prostě super.Kvůli tomuto filmu mě začaly sountracky zajímat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

wow

tento film se mi líbil má to pro mě dobrý příběh hraje tam connery a cage což jsou fakt dobří herci a jednoduše řečeno fakt se mi to líbilo (sice to bylo přeháněné alei tak to bylo dobré )

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bomba!!

Můj nejoblíbenější akční film, který dopuňtíku vše splňuje. Počínaje od perfektního obsazení tria Connery-Cage-Harris. Výborné akční scény doplněné úchvatnou hudbou. Celý snímek se odehrává v takovém tempu, že nemůžete mít potřebu se nudit. A nakonec opět Michael Bay, od kterého se mají ostatní režiséři co učit.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Pevný jako skála

Jo tak to se povedlo.Sean Conery, Ed Haris a Nikolas CXage, panenčku to je tojka.Dost dobrej akční film se všim možnym co tu má bejt.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Rock

Naprosto vynikající akční film se silnými momenty, vynikajícími herci, efekty a cool hláškami. Je to bezpochyby nejlepší Bayův film. Společně s Matrixem, Terminátorem a Smrtonosnou Pastí 1 patří k mým nejoblíbenějším akčním filmům.

Kdysi dávno

AKCE!!!!

Vynikající akční film, N.Cage zde vedle další hvězdy S.Conneryho zachraňuje svět, navíc scéna kde nejmenovaný voják zůstane v komoře s plynem VX a sledovat jak mu ta chemikálie leptá kůži a všechno ostatní, byl jsem celkem hotovej, ale nebyl by to akční film aby N.Cage nevyhrál. Na tenhle film se můžu podívat 2x za den a ani mi to nevadí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Hudba

Hudba je v tomhle filmu naprosto skvělá a o hereckejch výkonech mých oblíbenců Coneryho a Cage ani nemluvím spousta povedenjch scén ( režisér se vyřádil ) zvlášt honička po San Francisku je velice povedená .

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Uzasny film

Tento film je klasika mozem ho sledovat dookola.Musim uznat ze dej,kvalita,obsadenie nemalo chybicku

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Skála - akce, která má smysl

Skála - další tuctový akční film, dalo by se říct. Skála mě, ale něčím zaujala. Zatím to Něco přičítám perfektnímu obsazení, Trio - Connery, Cage a Harris. Dokázali udělat z akce - dobrou akci. Oceňuji snahu scénáristů, chtěli nám jasně naznačit, že ten, kdo se na první pohled zdá být největší padouch má v sobě něco dobrého - důvod proč to dělá. V tomhle filmu se nedá říct kdo je hodný, kdo je záporný a to mám rád. Na to že akčních snímků je nespočet, tenhle má Něco navíc. Dost mě zaujal a hodnocení 90% mi přijde akorát.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Cage

Cage je můj oblíbený herec a proto se nesmíte divit, že tomuto filmu dám nejvyšší ocenění. Myslím si, že si ho opravdu zaslouží. Viděl sem ho 5krát a nikdy mě nezačal nudit. Pokud Vás nenadchne stejně jako mě, určitě ho můžete použít jako odpočinkový film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...

tenhle film je naprostá bomba a patří k nejlepším ve svym žánru.. .nevim co víc bych k tomu měl říct, z akčních filmů mě jich dostane fakt málo a tomuhle se to povedlo na celý čáře:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
Prso
...
100 %

Užasný film

Je to naprosto vynikající film, co se týče děje,zpracování, střihu, zvuku a především toho, jak jednotlivý herci ztvárnili svoje postavy. A uplný vrchol byl když Ed Harris umíra a prozradí kde je posledni raketa.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Jim
...
100 %

Naprosto dokonalý

Tak tenhle film se fakt poved! Perfektní obsazení, skvělej děj, dokonalej sestřih a hudba. Tohle je snad jeden z nejlepších filmů, který se kdy natočili. Akce od začátku do titulků. Naprosto dokonalá je scéna, kde námořní jednotka SEAL vleze do umývárny a v zápětí sou zlikvidováni specialisty od námořnictva. Taky jedna z posledních scén, kde se vojáci téměř postřílí navzájem z blízkosti pistolemi stojí za to.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

sean ide :)

Sean Connery ma vacsinou filmy, na ktore sa oplati pozriet (az na vynimky). Je to herec, je to dobrodruzna povaha. Skala mi pripomenula jeho zlate casi v Bondovi. Ved on v podstate aj bol taky uvezneny Bond. Co nasiel, to pouzil a vyuzil :-) Paradna kamera, paradna hudba, paradne efekty a super napad :-) Oplati sa pozriet

Kdysi dávno