home
Single Man

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Dívat se na Single Mana jako na další z filmů o homosexuálech (ve stylu Zkrocené hory) je zásadní chybou. Spíše jde o film o osamění po ztrátě partnera, se kterým se musejí potýkat a vyrovnat všichni bez ohledu na orientaci. Je o hledání východiska a odpovědi na otázku, zda po takové ztráti stojí za to ještě žít a začínat nanovo. Popravdě, těžko najít na filmu to nejlepší. Herecký koncert Colina Firtha a de facto i ostatních herců, hudba a okouzlující kamera tvoří kompaktní celek, drama špičkové kvality, které nebýt upozaděno Zkrocenou horou, by bylo jednoznačným oscarovým favoritem.

7. ledna 2012
avatar uživatele
90 %

A Single Man

Byla jsem nadšená tímto filmem od začátku dokonce. Uchvátila mě hudba, která ode mne dostává takových 95%, protože při poslechu jsem cítila jeho pocity. Bylo to jako kdybych tam ve skutečnosti byla. Líbil se mi i příběh v té době. Prostě to byl zážitek.

9. února 2011
avatar uživatele
80 %

Ani se nedivím, že Colin byl za tuhle roli nominován. Jeho výkon byl tak přesvědčivý, že jsem mu všechno baštila. Už tak jsem ale nežrala, že byl pro ostatní tak přitažlivý, protože vypadal opravdu hrozně. Taky scéna, kde dostane infarkt mi přijde zbytečně zdlouhavá. Julianne Moore se mi tu líbila, jen nechápu, proč vybrali Američanku – i když přízvuk věrně napodobila -, když by bylo přeci jen jednodušší obsadit nějakou dobrou britskou herečku. Stejně tak Nicholas Hoult, který měl roli obrácenou. Ale musím ho pochválit, už dávno to není ten kluk, co zabil kachnu pecnem chleba. Jinak příběh i hlavní myšlenka se mi líbily, stejně jako hudba. Možná by se mi více líbilo, kdyby se příběh víc zaměřil na minulost a setkání George s jeho láskou. Na druhou stranu mě scénáristé potěšili, že nekomplikovali děj znovuoživením vztahu Charley a George.

6. února 2011
avatar uživatele
90 %

...

Ale notak ... přirovnávat Isherwooda k Pilcherové je opravdu zcestné. Stejně jako názor, že se tento film snaží přiživovat na homosexualitě - na tohle nařčení by tu byli jiní a daleko vhodnější kandidáti :)

3. července 2010
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Stupidní námět zachraňuje v očích veřejnosti homosexualita. Já tam tu Pilcherovou ale vidím. Odmyslete si gaye a zůstane vám jen chlápek, co neví co s životem a balí ho mladý člověk... To mi má jako stačit? Firth hraje skvěle, ale co z toho? Bohužel jeden z dalších případů, když už námět sám je tak otřepaný, ž ho nezachrání sebelepší provedení.

13. června 2010
avatar uživatele
80 %

Colin!

Dneska jsem viděla i jiný film na podobné téma, a to I Love You, Phillip Morris. Nemůžu se ubránit srovnání a říkám, že Single Man mi z tohoto duelu vychází jako vítěz. Příběh je jímavý, citlivě vyprávěný a je to čistokrevné drama, žánr, který mám ráda, neosciluje to jako ILYPM mezi dramatem a komedií. Zajisté by někteří namítali, že toto je přesně ten oscarový film (ve špatném slova smyslu), film, který si brnká na smutnou strunu, je vyumělkovaný a kalkuluje s divákovými pocity. Ale mně to tak nepřišlo, odpouštím, pro mě to byl celkem silný zážitek s vynikajícím Colinem Firthem. A navíc musím zatleskat hře s barvou - scény z minulosti překvapivě barevné, současnost zašedlá...

9. června 2010