home
Silnice

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Cirkus. Neporozumění. Hudba.

Kdysi dávno jsem byla natolik nenadšená Amarcordem, že jsem se začala více či méně vědomě Fellinimu vyhýbat. Silnice mě ovšem přesvědčila, že v tomto režisérovi přeci jen něco bude. Celkem jednoduchý - ale absolutně fungující - příběh udělal svoje. Vztahy destruktivní pro všechny zúčastněné mají něco do sebe. Všeobecnou beznaděj dokonalého neporozumění podtrhují stylizované kostýmy a krásná hudba.

19. října 2013
avatar uživatele
80 %

La Strada

Můj třetí Fellini. Navíc jsem se k němu vrátila brzy po Cabiriiných nocích, a to přesně, jak jsem si slíbila. Hlavní role se zde opět ujala Felliniho manželka Giulietta Masina. Opět zahrála na výbornou, přesto byla svou polohou hodně podobná Cabirii. Silný příběh o prostoduché a mravně čisté Gelsomině staví na protikladu ní a hrubiánského Zampana. Z toho vyvěrá ne spád dějových zvratů, ale hromada vnitřních pohnutek a utrpení, o kterých budete vy, diváci, nuceni přemýšlet. Zobrazení poválečné Itálie, spodiny, to vše je až realistické. I tak mě ale Silnice bavila o trochu méně než zmiňované Cabiriiny noci, které mi ukázaly, že Fellini nemusí být jen odtažitá nuda (viz 8 a půl).

21. května 2012
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

První Fellini, který se mi skutečně líbí. Holt na třetí pokus to vyšlo. Silný (a srozumitelný!) příběh mě v podání těch skvělých herců skutečně dostal.

10. dubna 2011

Fellini boduje

Film pro opravdové gurmány. Propracovaný do všech detailů (jak jsme už ostatně od Felliniho zvyklí). Anthony Quinn zde ukázal co opravdu umí a ujal se role siláka Zampana s gracií.

28. října 2006