home
Šílení

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Perfektní film, na kterém se mi líbilo snad vše. Výtvarnický počin s masem, ale hlavně famózní scénky s Janem Třískou a jeho smíchem jsou nezapomnutelné. Navíc máte pocit, že se opravdu vše odehrává v dávných časech a přitom reálie jsou dnešní, a ani člověku nepřijde, že by tdo děje neměly patřit. To prostě nemá chybu. A vše je tak výborně podkreslené hudbou.

2. května 2011
avatar uživatele
70 %

Co to maso?

Ach jo, mohla být skoro 100, ale to maso, či co to bylo, mě hodně odradilo a myslím že nejsem sám. Jinak Liška a Třísla pospolu, no to je fakt šílenost(v dobrém slova smyslu), oba se do rolí hodili a nebýt těch prostřihů s masem, bylo by více bodíků, škoda...

17. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Šílení jsou opravdu šílení

Tento film mne opravdu zaskočil, prvně nenávidíte Třísku a Duška, jsou to blázni, věříte Geislerový, a toužíte potom, aby propustili divné bytosti ve sklepení, a ty zachrání celý film. Konečně jsou propuštění, ale začnete je nenávidět, a taky začnete nenávidět sebe, proč ste vlastně nenáviděl Třísku a Duška, protože byli lepší než příšerky za sklepu. Místy byl film velmi nudný. Jer sice hezké vše zbořit názorama na náš svět, jak upadá, ale oni neukázali žádnou vizi svého světa. Je o ukázka dekadence.

19. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Podle mého názoru je to zatím nejlepší film Jana Švankmajera a jeden z nejlepších filmů vůbec. Konečně se jako autor osvobodil ze zajetí krátkého filmu a předvedl vskutku mistrovské dílo. Škoda, že jsou Švankmajerovy filmy mnohem známější a ceněnější ve světě, než doma. Jistě, ale znáte přísloví na toto téma.
Taky mě trochu mrzí, že ve Vámi uveřejněných spolupachatelích filmu, chybí profese animátora. Je to stejné, jako kdybyste vynechali hlavního herce. Takže dávám na vědomost, že jsou to Bedřich Glaser a Martin Kublák.

16. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Švankmajerův styl se prostě nezapře. Film byl opravdu velmi věrný svému názvu ... Prostě zase jednou povedený český film, který však rozhodně není dělaný pro slabší povahy a pro lidi, kteří nemají rádi absurditu.

21. srpna 2006

30. července 2006
avatar uživatele
80 %

Šílení

V kolonce žánr je vyplněno horor. Původně se mi to zdálo přehnané. Nyní však můžu jen potvrdit není to sice horor v pravém slova smyslu, ale zamrazilo mě při něm vzádech. Lepší parodii lidského světa jen tak neuvidíte, jen doufám, že je těch kusů hovězího jen několik málo exemplářů.

20. ledna 2006