home
Síla lidskosti - Nicholas Winton

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
0 %

Dokument vs. komerčný film

Dokument je to naozaj dobrý. Rozoberá dobu, ktorú je potrebné neustále pripomínať, zvlášť mladej generácii, ktorá má o tomto období veľmi chabé vedomosti. Ale je to dokumentárny film a podľa mňa sa dokument nedá porovnávať s bežnými komerčnými filmami. Preto podľa môjho skromného názoru by nemal byť vôbec zaradený takýto film do hodnotenia. Nemá tu čo robiť. Jedine keby tu vznikla samostatná kategória dokumentárnych. Potom by to bolo objektívne. Preto je moje hodnotenie 0% aj keď ide o dobrý dokument.

8. března 2012
avatar uživatele
90 %

Nicholas Winton

Je to hodně působivý a kvalitně zpracovaný dokument o záchraně 669 židovských dětí z Československa na začátku druhé světové války.

28. ledna 2012
avatar uživatele
100 %

Moc krásně natočený dokument. Snad ani nemůže být člověk, kterého by se nedotkl. O hrozné době, ale končí optimisticky.

23. října 2010
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Tento film mi vzal dech, byl to výborně natočený dokument, který určitě nenechal chladné ani ty největší tvrďáky. Takových lidí, jako je Nicholas Winton, najdeme na světě pomálu. Bylo krásné vidět, že i v dobách takové hrůzy se našel někdo, kdo myslel víc na ostatní a až potom na sebe. Určitě stojí za zhlédnutí.

1. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

Smekám

Na Síle lidskosti jsem byla kdysi v kině. Dokument to je natočen zručně, ale co je na tomto filmu hlavní, to je to, o čem to je. Nicolas Winton je obdivuhodný člověk a musím se přiznat, že jsem měla při sledování slzy na krajíčku. Představení tohoto muže a ukázání činů, o kterých by se mělo mluvit, se myslím povedlo. Mi se dokument Síla lidskosti líbil.

23. března 2009
avatar uživatele
100 %

Bola som na tom v kine a musím sa priznat že od začiatku do konca som celý preplakala. Užasný a hlavne pravdivý príbeh o mužovi ktorému nebol lahostajný osud úplne cudzích ludí. Dokument od ktorého len tažko odtrhnete zrak aj vdaka originálnym materialom. Ako vyvrcholenie je na konci stretnutie zachráneních detí a Wintona prostredníctvom talkshow, pričom on ani len netuší že sále je plná jeho zachránených detí teraz už 50tnikov. Na výzvu moderátorky ktora po predstavení prvej zachranenej položí otazku či Nicholas zachranil život ešte niekomu prítomnemu postavia sa zrazu všetci-cele publikum. No tak pri tomto okamihu nezostalo ani jedno oko suche...

23. března 2009