home
Šifra mistra Leonarda

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

I přesto, že film sklidil spoustu kritiky, hany a tak vůbec, musím říct, že mě opravdu zaujal. Možná neměl takový spád, jak je v dnešní době zvykem, ale příběh nepostrádá logiku a je dostatečně zajímavý. Proč byl tak kritiky cupován, proč vyšlo několik knih, které dokazují nepravdu Šifry?? Zahrál snad Dan Brown církvi na nesprávnou strunu???
I když sám tomuto příběhu nevěřím (ale přece se říká, že na každém šprochu je pravdy trochu), film byl hezky zpracován (snad s vyjímkou policejní honičky v Paříži), herecké obsazení hvězdné - a jak už jsem naznačil, ani trochu jsem se nenudil.

26. ledna 2012
avatar uživatele
E Š
...
60 %

NUUUUDDDDÁÁÁÁ....
Skutočne ma tento "skvelý príbeh" nechytil za srdce. A mala som čo robiť, aby som pri tomto filme nezaspala. Jediné, prečo sa ho oplatí pozerať, je všeobecný rozhľad.

14. prosince 2011
avatar uživatele
80 %

Celkem dobry napínavý a zajímavý film. Film se mi líbil. Byl napínavý, s dobrým hereckým obsazením, zapletkou, dobrým příběhem s pořadnou dávkou tajemna. Ovšem znám i lepší filmy. Můj nazor je možná i ovlivněn tím, že jsem četl knihu, na kterou film prostě nemá. Tak ajko tak pokud jste nečetli knihu, je to dobrý film a za vzhlednutí určitě stojí.

5. července 2011
avatar uživatele
50 %

Toma Hankse mám rád. Je to můj nejoblíbenější herec. Třeba za Foresta jsem mu vpálil bez váhání 100%. Ale k tomuto filmu se snižovat fakt nemusel. Už od třetiny mě nudil a v polovině jsem to vypl. Dokonce i na Lovce pokladů jsem se dodíval, i když mi to dalo trochu zabrat. A to mi přijde tomuhle filmu velmi podobný.
Vzhledem k tomu, jaký to má být údajně bestseller mě velmi zklamal. Půjdu si pustit něco na spravení nálady. Třeba mou 60% Bitvu u Thermopyl ;)

27. června 2011
avatar uživatele
100 %

Šifra mistra Leonarda

Tak tento film je moje srdeční záležitost. :) Byl geniální natočen a velmi se mi líbilo i obsazení a prostředí. Opravdu neměl chybu. I když tento film pobouřil Vatikán a církev, můj skromný názor je že se Ježíš opravdu mohl oženit. Konec se mi líbil. Nepředpokládaný konec, ale o to zajímavější. Pokud jste tento film ještě neviděli, tak si určitě najděte čas. Vyplatí se vidět ho a popřemýšlet, jestli opravdu něco takového existuje. Zda existuje něco jako Sv.. Grál nebo Převorství Siónské.

28. prosince 2010

Ne všechny úpravy se mi tu líbí, ale děj má spád, není tak nabitý informacemi jako kniha. Snad natočí i třetí knihu.

23. října 2010
avatar uživatele
70 %

FABULÁCIA

Mám rád filmy s Tom Hanksom a keď sa mi do rúk dostala rozšírená verzia tohto filmu, s chuťou som si ju pozrel.
Film pôsobí na prvý pohľad ucelene a logicky. Ak však máte trochu znalostí z histórie a dáte si námahu vyhľadať si informácie o tvrdeniach, ktoré sa vo filme objavujú, veľmi rýchlo zistíte, že celý film je len fabulácia a vytváranie ilúzie veľkej pravdy.
Verím, že tvorcom šlo len o šokovanie neznalých a takto získať na filme slušný zisk. Pretože i keď je film dobre natočený, príliš veľká fabulácia, polopravdy a nepravdy mu uberajú na váhe. Samozrejme, je to len dôsledok toho, že film sa snažil držať predlohy spisovateľa Dan Browna.

9. dubna 2010

Robert Langdon navždy!!!

Tento film se mi neskutečně líbil. Příběh i herecké výkony si zaslouží veliký obdiv. Zvláště legendární Tom Hanks, který ztvárnil postavu Roberta Langdona na jedničku. V tomto filmu je dokonale ukázána genialita Leonarda da Vinciho. Když jsem viděl poslední scénu, běhal mi mráz po zádech z toho úžasu. Proto má ode mě tento film 100%.

29. října 2009
avatar uživatele
100 %

Trhák!!!

Dobrá kniha, dobrý film. Na tomto filme je dobré to že tak ako to je vo filme vyrozprávané, tak to v skutočnosti mohlo byť. ŠIFRY, SYMBOLY to všetko je ako v reály. Dan Brown má s týmto isté skúsenosti.

7. října 2009
avatar uživatele
joda
...
70 %

Bohužel nezaujalo

Až příliš dlouhý film, který místy dost nudí. Nečetla jsem předlohu, takže jsem věděla pouze to, že se pátrá po svatém grálu a odhalují různá tajemství, která neměla být odhalena. Přišlo mi to dost překombinované, spousta záporáků.. Postava Paula Bettanyho mi přišla trochu zbytečná. Tom Hanks mě tu nudil, zachraňuje to sympatická Audrey Tautou. Myslím, že by si z toho člověk moc brát neměl, vystoupit s tím, co jsem se dozvěděla, na veřejnosti, by se nemuselo vyplatit:) Jak říkám, něco mě bavilo, něco ne.. konec se mi líbil.

3. října 2009
avatar uživatele
80 %

Dobře

Když pominu z mého pohledu zvláštní konec, mám dobrý pocit. Šifra nás provede jak minulostí, tak současností, zavede do nádherných staveb a ukáže jednu starou, ale známou pravdu - člověk vidí jen to, co sám chce. K tomu jako bonus pár zapeklitých hádanek a fakt, že celá církev je pokrytecká a po čertech nebezpečná společnost (vlastně se vzteku Vatikánu ani nedivím, ale Brown jasně uvedl, že příběh je fikce, navíc anglikáni od filmařů dostali slušný balík). Ačkoliv Tom Hanks nikdy nezklame, tentokrát mě více zaujal dokonale fanatický vrahoun Paul Bettany, vždy když se objevil, můj tep se povážlivě zrychloval. Iana McKellena jsem poznala až je konci (ostuda, no), Audrey Tautou nebyla příliš výrazná, Reno v pohodě. Nevím, co jsem od filmu čekala, ale jsem spokojená.

20. září 2009
avatar uživatele
90 %

Plný tajemství a okultismu, tak si film drží svůj tah na diváka. Myslím, že Tom Hanks se toho ujal bravurně. Méně přesvědčivý už byl Jean Reno. U většiny těchto filmů je několik proudů lidí, kteří patrají po tomtéž, tady více se dva lidé derou za něčím před pronásledovateli. Závěr, jsem očekával více zajímavější, i tak ale překvapil, a v podstatě poslední scéna jako by dávala tušit neúplný konec, pokračování, legendu.....

20. září 2009
avatar uživatele
100 %

Film

Většina z vás srovnává knihu s filmem. Ne...je to jen na motivy knihy, ale ne podle ní. Stránku po stránce...jen hlavní myšlenka.
Pamatuji si, když jsem ten film viděla v kině. Bylo ticho, nikdo ani nedutal. A když pak všichni vycházeli z kina ven, mlčeli. Tak se jim ten film zapsal do mysli.
A myslím, že to mluví za vše. Kniha Šifra mistra Leonarda je krásná, ale film je nádherný.
Navíc Tom Hanks je můj oblíbený herec a v tom filmu naprosto exceloval.
Úchvatná zápletka, děj, zvraty. Film ve vás zanechá spoustu otázek.
Nádhera!
Nedoporučuji těm, kteří jsou silní křesťani nebo silně věřící. Odsoudí ho.

20. září 2009

Já prostě nevím...

Když jsem si s sebou na naši týdenní dovolenou brala (podle slov mojí mamky, nikoli mých) „pětiset stránkovou přítěž, na kterou bych potřebovala minimálně 6 let“, uzavřela jsem prakticky sama se sebou a taky s mamkou, která o tom vlastně neměla ani šajn, tajnou sázku, že tzv. přítěž do konce českomoravských radovánek přečtu. A taky že jo. Prakticky bez námahy jsem Šifru mistra Leonarda přečetla ještě před tím, než jsem po týdnu znovu nasedala do auta a mířila zpátky domů do Pardubic s tím, že jsem se do stylu D. Browna dokonale a naprosto zamilovala a že si hned musím pustit film. Věci jsem jakejs-takejs vybalila a nějaké uspořádání jsem nechala na druhý den. Okamžitě po příjezdu jsem si začala stahovat film s tím, že se na něj ještě ten den prostě musím podívat. Po jedenácté hodině jsem s rozporuplnými pocity vypínala počítač a mířila do postele. Nevěděla jsem, jestli si ze mě (nebo spíš z nás všech) dělá Ron Howard legraci, nebo jestli to myslí vážně...? Hudba, triky, obsazení a tak dále a tak dále.... Všechny ty věci, které už tady spousta lidí zmínila - to všechno mě uchvátilo. Ty "zveřejněné" části knihy byli úžasné, ale proč, sakra, tolik útržků vynechalli? Asi je všechno o penězích, ale neříkejte mi, že by byl problém z hodiny a čtvrt udělat dvě hodiny a ještě víc to nabýt informacemi a senzačním dějem! Naprosto mě nadchlo stvárnění Silase, s nímž si Paul Bettany výborně poradil. Dokonce i Tom Hanks mě v pár scénách opravdu překvapil, stejně jako Jean Reno. Našlo se překvapivě hodně scén, které jsem si při čtění představovala úplně stejně. Ale taky spoustu věcí, které mi chyběly. Mrzí mě, že v dnešní době už je film vlastně jenom takové shrnutí děje z knížky. Jsem na jednu stranu ráda, že jsem si nejřív přečetla knížku, na druhou stranu mě to mrzí, protože o to víc bylo moje zklamání horší (viz GothAngel).To co jsem viděla mě příjemně překvapilo, ale naštvala mě absence některých scén a informací. Tušila jsem, že to bude zkrácené, netušila jsem, že přesně o ty věci, které byli pro pochopení příběhu důležité. S radostí i zklamáním jsem přemýšlela, jestli si Anděle a Démony mám nejdříve přečíst, nebo si pustit film. Snad mi s tím někdo poradí =)... 80% - 85%.

P.S. Najdi Roberta Langdona... Ne dělám si srandu, jen jsem chtěla ještě říct, že knížka, byla naprosto dokonalá a Brownovi skládám hold s tím, že se nejspíš stal mnou nejopěvovanějším spisovatelem.

9. srpna 2009

Říkala jsem si, že bude lepší, když nejprve přečtu knihu a pak se teprve podívám na film. Ted vidím, že to byla chyba. Sice jsem knihu o to víc hltala, když jsem nevěděla, jak to dopadne apod. ae o to víc jsem byla zklamána filmovým zpracováním. Dílo Dana Browna je opravdu úchvatné, ale tohle ho totálně zkazilo. Chápu, že film má jen něco málo přes hodinu, tudíž se informace musejí upravit, zkrátit, vynechat. Ale to co z toho vylezlo se mi opravdu nelíbí. Co se týče zpracování filmu...není to špatné, to ani omylem...efekty, herci, prostory, hudba....to všechno přineslo velice dobrý výsledek, ale ten děj....ty nepřesnosti, které se opravdu nedali přehlédnout, ty vynechané kolikrát ani ne detaily, ten šílený konec....ne-ne-ne to prostě ten film hrozně kazí...a mě to bohužel opravdu hodně ovlivnilo a zklamalo.....

29. července 2009

Takovéto filmy přímo "žeru" a poněvadž nemám moc rád kaotlíky, kteří nejsou katolíky a skrývyjí se za víru. Tak mě tento film nadchl. Tom Hanks i Jean Reno prokázali, že jsou herci na úrovni. No.. dál už nevím jak tento film vynachváli ho pan Broune je vynikající spisovatel a to hovoří snad za vše....

10. července 2009
avatar uživatele
80 %

Tom Hanks

Tom Hanks zase ukázal, že si zaslouží post mého nejoblíbenějšího herce. Jeho výkon byl opravdu skvělý a já ho hltala jedním dechem. Co se týče filmu, tak ten se mi rovněž moc líbil. Čekala jsem, že nebude stát za nic, ale byl opravdu dobře zpracovaný a natočený. Knihu jsem ovšem nečetla, tak nemohu posoudit. Jediné, co mi na filmu vadilo, byl konec. Myslím, že snímek mohl být ukončen trochu jinak. Ale i tak pěkná podívaná.

1. června 2009
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Co dodat k tomuto filmu... jak tak pročítám názory, tak už vše bylo řečeno! Především velmi podobné rysy s Lovci pokladu mě taktéž hned napadlo! Pro milovníky dobrodružných filmů jasná volba! Sice to nehýři akcí jako podobné filmy tohoto žánru, ale podoba, do které to "oblékl" Ron Howard je docela působivá a líbivá! Fakt dobrá práce rejži, který se držel předlohy, nic nevynechal a naopak všechno ještě pěkně propracoval do detailu! Scénář je velmi bohatý a je na co koukat! I když ten kdo četl knihu, může namítnout, že je to ubohé, ale já měl to "štěstí", že jsem ji nečetl, takže jsem spokojen! Všechno to postupné odhalování je fajn, ale bylo toho už trochu moc a veškeré ty řeči kolem toho mi někdy i vadily a unavovaly mě! Měl jsem strach o "velké finále", které logicky každý očekává a neřekl bych, že mě konec dostatečně nasytil. Mohlo to být lepší! Ale neříkám, že to bylo špatné! Navíc jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věci ohledně života Ježíše, ale přecejen je to film, takže je třeba to brát s rezervou ;-). Hudba Hanse Zimmera mě trošičku zklamala, protože od něj divák očekává vždycky něco navíc a většinou je jeho hudba ozdobou filmů, ale tady to byl jen průměr... Co mě nejvíce potěšilo je samozřejmě herecké obsazení! Tom Hanks naprosto profesionální výkon! Sice nepředvedl nic extra, ale bylo to i jeho rolí, která mu ani neumožnila se nějak odvázat! Menší roličky McKellena nebo Rena jsou taktéž nevýrazné a snadno zapomenutelné! Ale kdo překvapil, byla Audrey Tautou, která je ozdobou filmu! Je neskutečně sympatická a milá (opět mě odrovnala, stejně jako v roli Amélie), navíc dobře hraje takže krása! A také Paul Bettany alias Silas, který je sice pouze malým kouskem do mozajky, ale za to kouskem velmi kontroverzním a narozdíl od svých kolegů, snadno zapamatovatelným! Závěr? Ron Howard točí dobré filmy a i přesto, že Šifra má své mouchy, tak je to pořád slušná podívaná! Na druhou stranu bych ale nesouhlasil s tím, že když se řekne Howard, tak si každý vybaví Šifru a označí ji za jeho nejlepší dílo, což není pravda! Možná nejznámější, ale ne nejlepší! Jeho Čistá duše nebo Těžká váha tento film hravě předčí ve všech směrech...

15. května 2009
avatar uživatele
80 %

Ked som kedysi davnejsie tento film videl tak ma nezaujal takmer vobec. Dnes som si ho pozrel znova a moj nazor sa nemeni. Neviem, vela ludi co poznam sa lubi ale ja som skoro pri nom zaspal. Az koniec bol najviac zaujimavy a prekvapivy a vdaka nemu si odo mna vysluzil 80%

14. května 2009
avatar uživatele
80 %

Přiznám se, že Šifru už jsem viděl dřív a byl jsem z ní naprosto nadšený, ale má paměť po několika letech už si toho tolik nepamatovala a tak jsem si chtěl oživit první díl, před tím než se podívám na očekávané Anděly a démony. Hned na úvod, knižní předlohu jsem nečetl, takže porovnat nemůžu. Film samotný je pro mě beztak kvalitní. Podobné příběhy zbožňuju. Ty legendy, skládání a prolínaní všeho možného, no paráda. Šifru bych přirovnal klidně k Lovcům pokladů, ale oproti Lovcům je to mnohem méně akčnější a více vážnější. Dílo je správně kontroverzní a ukazované "fakty" do sebe až záhadně zapadají. Samozřejmě se objevuje místo pro naše vysvětlení. Je však zajímavé pozorovat zrovna tuhle verzi ať smyšlenou nebo ne. Námět proto patří k nejlepším. Ale samotné provedení není takový odvaz, jak by si legenda zasloužila. Chvílemi nudné a natahované i stopáž tomu nasvědčuje. Určitě vás atmosféra pohltí, ale ten konec by mohli urychlit. Naštěstí tohle bylo asi největší mínus. Pak nastupují klady. Převážně dějové zvraty, které nemůžete očekávat. I indicie a jak jinak než, psané v hádankách. Tyhle věci z Šifry dělají tu pravou záhadu a navozují pocit neznáma a tajemna. Taky plejáda perfektních herců požitek vylepšuje. Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen, Jean Reno… opravdu hvězdné obsazení. Zvláště jsem rád, za hlavního představitele, Toma Hankse, který předvedl, že nemusí hrát nutně dojemnou roli. K úspěchu mu stačí inteligentní profesor, kterého on dovedl k dokonalosti. I Audrey Tatou, mě známá akorát z Amélie, vhodně sekundovala. A nesmím opomenout fanatika Silase, jenom on je totiž nejvýraznější postava a ne, že ne. Takže, pro "menší" (brát s velkou rezervou) Lovci pokladů pro "odrostlejší" (rovněž i toto) Šifra mistra Leonarda. Tak to vidím já, ode mě za 75%. Hořím nedočkavostí, co předvedou v pokračování. Slibuji si velkolepou podívanou, uvidí se...

11. května 2009
avatar uživatele
80 %

souhlasím stím že film nikdY nemůže být přesný, ale i tak sem se nemohla ubránit zklamání. Ne že by film nebyl dobrý, to ne. Herecké výkony Toma a Paula jsou skvělé, ale knížka mě víc vtáhla do děje a nelíbí se mi to pozměnění okolo Sophiiny rodiny. Ale z konečné scény mi naběhla husí kůže a film měl slušnou dávku napětí. Jsem zvědavá na Andělé.

1. března 2009

mnich

Knihu jsem nečetla celou a souhlasím, že je lepší než film ( jak to většinou bývá ) , ale v jednom se trefili - ten šílený mnich byl přesně podle mých představ. Co se hereckých výkonů týče, tak jedním slovem SKVĚLÉ. Jen je tu jedna taková chybička - když už ten film jednou vidíte, tak po druhé po třetí už se vám to zdá okoukané. Na některé filmy se můžu dívat i 7x týdně a neomrzí mě, ale tohle ano.

1. března 2009
avatar uživatele
80 %

Dovolím si nesouhlasit s některými názory podemnou ! Podle mě prostě nejde natočit film PŘESNĚ podle knížky a vždycky se to musí někde osekat. Kdyby to mělo být přesně, tak by to musel být buď seriál a nebo film s celkovou délkou 6 hodin a více a to si myslím, že je to blbost !! Knížka byla senzační, čtivá a přelouskala jsem ji během pár dní. A tohoto filmu se filmaři ujali se ctí, nic důležitého nevynechali, natočili to tak, že vás film zajímá až do konce a vzbuzuje přesně takový ten stav, který občas máte, když zavřete dobrou knihu. Mívám ho i já. Je to pocit, že prostě chcete vědět co bude dál a tak po deseti minutách co knihu zavřete jí otvíráté znova a snažíte se číst a číst, dokud všemu nepřijdete na zub !! I v případě tohoto filmu tomu není jinak. Já to v půlce vypnout, tak mi to nedá spát a musela bych se dodívat stůj co stůj. Možná jsem trochu zaujatá, ale obdivuji, a poslední dobou obzvláště, režisérské umění Rona Howarda, ten snad ještě nenantočil film, který by se mi vysloveně nelíbil. Herecké obsazení v tomto případě ( Tom Hanks a Audrey Tautou ) bylo a je skvělé. Oba hráli jako o život a věřila jsem jim každou větu, pohyb, úsměv. Navíc je film natočen stylem "lovci pokladů", kdy hlavní hrdinové pomalu postupují od důkazu k důkazu, od jednoho objevu k druhému a ve výsledku objeví obrovský poklad, ať už co se týče množství nebo celkového významu pro lidstvo. Myšlenka celého filmu ( a hlavně tedy knihy ) je silná. Koho by nelákalo zjistit, že vlastně Svatý grál nebyl "kus nádobí", nýbrž člověk a jeho pokrevní linie. A škoda jen že to není pravda. Kdo ví, jak by to s dnešním světem zamávalo !! Pro mě nejúžasnější scéna celého filmu byl závěrečný objev prof. Langdona, kterému předcházelo pořezání se při holení. Škoda, že když se při holení nohou pořežu, že taky něco neobjevím :o) A samozřejmě hudební doprovod celé té poslední scény je monstrozní !! Hans Zimmer do toho zase vložil hodně a opět se mu to povedlo. Za skvělé herce, myšlenku filmu, za Rona Howarda a Hanse Zimmera a samozřejmě za celkovou atmosféru filmu, dávám zasloužených 80% Na 100% by to muselo přeci jen vypadat trochu jinak, ale opravdu jenom trochu.

26. února 2009
avatar uživatele
80 %

Film byl moc dobře natočený. Tom Hanks je pan herec a tady zase podal moc hezký výkon. Celý film má správnou dávku napětí a i se něco naučíte z historie. Paul Bettany exceloval v jeho malé roli. Hodně dobrý film.

15. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Knihu jsem nečetla, tudíž nemůžu srovnávat, ale film se mi moc líbil. Tom Hanks je skvělý herec a tohle zahrál bravurně. Překvapivé zápletky i nečekané zvraty, tohle vše tento příběh obsahuje. Super.

3. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Jako film je to celkem dobrý, ale obsah je strašnej. Přijde mi to celý jako nesmyslná snůžka keců! A ten konec byl teda strašnej. Přišlo mi to jako by se celý film honily úplně za ničim...

27. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Hudba je na tom ai nejlepší. Ta je fakt skvělá. Film ale za knihou značně zaostává, je tam pozměněný děj a něco úplně vypustili. Ale přesto se mi to líbilo...

27. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film mě opravdu dostal.Opravdu hodně napínavý až do poslední chvíle.A výkony herců jsou taky dost odbré.Pučila sem si od kamarádky i knížku,kde je to víc rozepsané.Ale jinak opravdu povedený film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

29. října 2008
avatar uživatele
100 %

Kniha? Tohle je film!

Je mi jedno, jaká je kniha. Tohle je prostě film na velmi zajímavé téma velmi zajímavě pojetý se skvělou hudbou, hereckým obsazením a dějem, a proto se mi bude líbit, ať je kniha jakákoli...100%

8. září 2008
avatar uživatele
60 %

Když jsem viděla Šifra mistra Leonarda poprvé tak mě rozhodně zaujal nápad vytvořit něco takového. Líbily se mi zvraty a odhalení. V podstatě záhy po shlédnutí filmu jsem si přečetla knihu a musím říct, že kniha je zase lepší než film. Mým problémem je taky asi to, že moc nemusím Toma Hankse. Určitě musím pohválit hudbu, která byla moc pěkně udělaná. Takže dám 60%

27. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Kniha vs. Film

Pro mě osobně byl film trochu zklamáním, ale bylo to dáno tím, že jsem už měl před jeho shlédnutím přečtenou knihu. Když vezmu film jako samostatné dílo velmi se mi líbil, zejména interiéry a exteriéry kde byl natáčen. Je zde sice dosti historických nepřesností (stejně jako v knize), ale dokázal by film (či kniha) který by byl vytvořen na základě nevyvratitelných faktů vůbec dnes někoho zaujmout?

5. srpna 2008
avatar uživatele
30 %

Šifra mistra Leonarda....kniha úžasná, zajímavá hltala jsem ji jedním dechem a myslím si že se Dan Brown opravdu předvedl. Naproti tomu film? Podle mě hrůza. Hlavní pointa (myslím tím jak Tabing vysvětloval co je to svatý grál) se stihla vysvětlit během asi dvou minut, některé podstatné a zajímavé pasáže z knihy tam vůbec nebyly a děj tím byl dost pozměněn. prostě mi přišlo jako by scénárista a režisér chtěli co nejvíc děj zkrátit a urychlit aby už co nejdřív mohli jít na oběd. Herecké výkony taky nic moc (když porovnám např. výkon Toma Hankse s jeho ostatními filmy). Ale proč? Příběh je zajímavý, tak film mohl být taky dost fajn...Jediné plus které filmu dávám je za skvělou hudbu a kameru.

29. července 2008
avatar uživatele
90 %

K tomuto tématu jsem měla opravdu dlouhou cestu. Knižní bestseller jsem nečetla, už jenom proto, že to byl bestseller a četli ho všichni, což o kvalitě nesvědčí. Filmu jsem se také dlouho bránila, ale jednou jsem se nechala ukecat. Myslím, že to bylo k mému prospěchu, protože celý film (i když je to jenom film, žádná realita) nutí přemýšlet a docela diváka baví. Navíc ho ozdobily herecké výkony Toma Hankse a Audrey Tatou. Myslím, že rozhodně stojí za zhlédnutí.

21. června 2008
avatar uživatele
60 %

Roztahané

No, jde to, hlavní příběh docela ujde (taky to není žádný zázrak), dějové zvraty dobré atd., ale přijde mi to moc roztahané, "moc keců pro nic" se sem docela hodí. Ale dívat se na to dalo, takže těch 60% si to zaslouží.

14. června 2008
avatar uživatele
90 %

Zajímavý film, kterej spochybňuje boha a hledá v různých věcech něco naprosto odlišnýho a to se mi právě líbilo. Zajímavé obsazení, ve kterém se skvěle předvedl Hanks.

24. května 2008
avatar uživatele
70 %

Šifru mistra L. jsem viděl už asi třikrát, ale když jsem se díval dnes, uvědomil jsem si, že před tím mi spousta věcí unikla. Samozřejmě, že jsem pochopil hlavní myšlenku a její rozřešení, ale bylo tu vysloveno spoustu informací, které jsem vůbec nebral na vědomí a úplně jsem je přehlídl. Na tomto filmu je naprosto jasně poznat, že se točil podle knižní předlohy, protože si nemyslím, že by si nějaký kinematografický tvůrce dokázal vymyslet takto nábožensky založenou historku. Tedy, když jsem se díval poprvé, měl jsem právo na to být naivní, a proto jsem si vážně myslel, že příběh je nějakým způsobem pravdivý. Ale nyní je hned od začátku znát, že se jedná o fiktivní příběh, protože po tom, co film zhlédnete celý, vám musí přijít, že i přes všechny události ve filmu je to nějak moc zaujaté. Tedy abych pravdu řekl, i nyní mi to přijde jako film velmi přesvědčivé. Bůh žehnal tvůrcům, že měli knižní předlohu, protože jinak by přesvědčili akorát malé děti. Přesvědčivost. To je největším kalibrem Šifry mistra L. Ovšem velmi slabou stránkou je přímočarost. Je pravda, že film má pár nepředvídatelných momentů, ale nikdy se nevybočí z linie. Když se díváte poprvé, žasnete nad tím, jak je hlavní hrdina obdařen užitečnými vlastnostmi. Když v příběhu objasňuje, co se dá, právem se vám to všem líbí, protože vykládání historie je ještě posíleno působivými záběry z minulosti. Ovšem je to fakt, který zastírá to, že film má pouze jednu hlavní postavu. Film se postupně odvíjí, ale pouze jedním směrem. Je tu velké množství postav, ale stejně 99% zabírá Hanksova role. Párkrát se tu objeví několik scén, kde jsou jiné postavy, ale jen párkrát. Začátek mě pořádně nenechal vydechnout, protože jsem si nemohl nevšimnout obrovské podobnosti s Lovci pokladů. Zde také hlavní hrdina nemá klid od policie. A že má velitele pořádně nenechavého. V následujících chvílích se stejně dozvíte něco, co trochu změní situaci. A právě toto jsem před tím nechápal, takže za to je jedině plus. Herci, od Hankse, Bettanyho k Tatouové byli skvělí, nikdy bych nečekal, že všechny významnější postavy obsadí samí mnou známí a uznávaní herci. Další obrovské plus. Nicméně film není tak geniálně zformovaný, ale stojí za to. I já jsem zvědav na pokračování.

29. dubna 2008

28. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Škoda, že to je jeden z filmů podle knihy, jehož knižní předlohu je nutné si předem přečíst. To je aspoň můj názor. Knihu jsem četla dávno, film jsem shlédla před krátkou dobou a to díky ostré kritice mého okolí. Nikdo z nich knihu nečetl, tak se nedivím jejich nespokojenosti s tímto filmem. Některé šifry jsou opravdu docela složité a v knize dopodrobna vysvětlené, zatímco ve filmu na to není čas. Člověk nepochopí jednu věc a už se nejspíš bude ztrácet celý film.
Ale k samotnému filmu - atmosféra byla opravdu úžasná, líbily se mi retrospektivní scény, málokdy se něčí vzpomínky ve filmu tak vydaří. Přítomnost krásně kontrastuje s minulostí. Herce bych rozhodně neměnila, Jean Reno patří mezi moje nejoblíbenější herce a jeho podání Bezu Facheho - pohádka! Ostatně i další francouzští herci byli dobří, ocenila jsem, že jim tvůrci dali příležitost. Přece jenom už snad končí ta doba amerických filmů, kde i Křováci, nebo obyvatelé centrální Sibiře bez problémů rozumí a hovoří anglicky. Takže i ta francouzština pohladí na duši. Děj mě úplně strhl, to nemá ani cenu tady vypisovat všechno, co se mi líbilo, prostě jednička s hvězdičkou. Teda 100% :-).
A přečíst knížku před shlédnutím filmu!

5. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Shodnu se s některými předchozími názory: protože jsem nejdřív četla knihu, která má u mě 100%, filmu už tolik dát nemohu, ale to už tak mnohdy u přepisů knih bývá. Ale zase nebudu filmu křivdit, je taky dobrý, dokonce někde i překvapí (to když se mírně liší od knihy). A s hereckým obsazením jsem byla taky moc spokojena.

5. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Šifra mistra Leonarda

Ke skouknutí tohoto filmu sem se tak dlouho odhodlával , až sem se na něj kouknul v autobuse cestou do Alp...Líbill se mi další výborný výkon Toma Hankse a mě osobně i mile překvapila herečka co hrála hlavní roli (byla mi sympatická)...film si určitě zaslouží pěkných 70%

4. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Šifra mistra Leonarda

prvně jsem viděla film a pak četla knihu.Kniha je sice obsáhlejší to je pravda.Ale je taky pravda že kdyby se celá měla zfilmovat byl by film nekonečný a taky dost nudný.Film si mě získal už na první skouknutí.Už kvůli hereckému obsazení je film super Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen jsou důvody proč se na film podívat až do konce.Samozřejmě nesmím opomenout také hudbu a Hanse Zimmera krerý má na tom také svůj díl zásluh.

25. března 2008
avatar uživatele
90 %

Překvapení

Tento film mě mile překvapil. Když nám to pouštěli ve škole, tak sem si myslel, že se snad unudím, ale opak byl pravdou. Velmi zajímavý film s dobrými hereckými výkony Toma Hankse, Jeana Rena a Ian McKellena. Ovšem na 100% film to není.

23. března 2008
avatar uživatele
70 %

kto necital knihu, bol asi tymto filmom uplne uneseny. ale kedze som pred jeho natocenim tu knihu cital,film vela nedal..skor bol pre mna len jej slabsim odvarom..ale ako namet fajn..a este sa mi tam nehodil hanks..

20. března 2008
avatar uživatele
80 %

Da Vinci Code

Z prvu, jedna z věci, co se mi na filmu krapet nelíbilo, bylo obsazení hlavní role. Nvm proč, ale Tom Hanks mi je jako herec nesympatický, a věřim že by se našel i někdo lepší na jeho roli. Každopádně svoji roli stejnak zvládnul dobře a s obsahem filmu nemá nic společného. Takže k filmu. Zápletka a souvislosti byli naprosto originální, a moc se mi líbily, celá teorie do sebe zapadala. Přesto je však na filmu něco nepopsatelného, co bych mu vytknul. A film přichází do sporu s Indiana Jones-Poslední Křížová výprava. Oboje je však pouze teorie, takže ani jeden z těchto filmů z tohoto hlediska neomezuji.

15. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Hudba...bravo. Hans Zimmer...bravo. Chevaliers de Sangreal...bravo bravo bravo...Jinak co se filmu týče jsem poněkud skeptická.

14. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Začnu jednoduše: Pokud se nechcete ztrácet v ději a následně mít z filmu špatný pocit, doporučuju vám, přečíst si knihu. Než jsem se na film podívala, slyšela a četla jsem docela dost nelichotivých názorů. Po shlédnutí jsem měla smíšené pocity, protože některé scény byly moc natáhnuté a některé (podle mě důležité) zcela chyběly. Taky si myslím, že, se vši úctou, Tom Hanks (bohužel) nikdy nemůže a taky nebude jako Robert Langdon v knize... Ale dost kritiky; můj celkový dojem z filmu lepší pěkná hudba a taky fakt, že jsem po neblahých názorech očekávala něco ještě mnohem horšího ;).

30. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Niečo viac

Myslím si, že 80 percent je akurát a to z viacerých dôvodov. Je naozaj tažké knihu akou je The Da Vinci Code sfilmovať, pretože množstvo informácií a skutočností sa v krátkom (niečo cez dve hodinky) filme neobjavilo, z čoho vyplýva fakt, že mnohí, čo knihu nečítali (inak odporúčam, skvelé čítanie) filmu jednoducho neporozumeli a teda sa im zdal zlý a takpovediac neúplný. Nebol taký, napriek tomu, že spojenie "niečo viac" sa k tomuto filmu naozaj viaže. Ja osobne som naozaj čakal niečo viac, no nemôžem povedať, že režisér si nedal záležať. Takisto sa herecké obsadenie podarilo, najmä Silas, Fache, Teabing aj Langdon to zahrali dôverne a vedeli, čo sa od nich žiada. Treba takisto podotknúť a vyzdvihnúť soundtrack, ktorý nepatril medzi tie horšie, ba naopak.

23. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

chybu sem udělala když sem první viděla film.kniha byla perfetní, ale tady nehodnotím knihu..film mi celkově přišel uspěchaný a někdy až moc zmatený..v závěru sem nepochopila oč tam jde..velkým tahákem bylo také obsazení, které se povedlo..

23. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Šifra rozluštěna

Tento film se mi dlouho povaloval někde po pokoji a tak jsem si řekl, že bych si ho už mohl pustit :) Učinil jsem tak a musím říct, že těch skoro 2 a půl hodin nelituji. Možná to není film, který by se měl zařadit mezi nejlepší filmové výtvory, ale nezaslouží si tak špatné hodnocení, které je mu leckde udělováno. Mě osobně se velmi líbil Paul Bettany alias Silan, který myslím svou roli zládl bravurně, celkově herecké výkony byly velmi slušné, ale Audrey Tautou mi přisla taková nevýrazná, ale aspoň se bylo na co koukat :) Ale popravdě se sám dostavám k luštění šifry a to jak tento film ohodnotit. Po zapojení všech smyslových receptorů jsem dospěl k tomu, že 80% bude to správné řešení.

16. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Vyjímka

Možná že opravdu jsem nějaká vyjímka ale knihu jsem nečetl a prvně jsemsi myslel že žádná není. proto mě udivilo, že jsem zápletku pochopil i když jsem ji nečetl. Herecké výkony byly dobré a u filmu jsem se rozhodně nenudil. Nebyl to ten klasický film, kde se nic neděje, jen se mluví. Mělo to k tomu sice blízko, avšak režisér pojal onu zápletku skvěle a proto mu dávám 100%

28. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

No, tak musím říct, že mě tenhle film příjemně překvapil. Miluju filmy, při kterých musím používat hlavně mozek a ne jenom čučet s mrtvým výrazem na plátno. Dávám mu zasloužilých 100%.

28. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Zhruba první půlhodinku jsem se docela nudil, ale co přišlo potom, to byla opravdu vynikající jízda. Knížku jsem sice nečetl, ale rozhodně mě film zaujal svým příběhem. Abych řekl pravdu docela bych všemu tomu věřil. Přijde mně to rozhodně pravdivější než celé křesťanství. Ale to je asi na každém, aby si udělal svůj vlastní obrázek. Dílko je to sice vynikající, přesto dávám 80%, protože mně to připadalo celé tak trošku zdlouhavé a navíc nevím jestli bych bych schopný si film pouštět pořád dokola. Můj názor je takový, že je nutnost ho vidět, ale aby se stal nějakým kultovním filmem, na to asi nemá. Jinak vynikající nápad, ale ten již vlastně zazněl v knize.

2. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Šifra mistra Leonarda

Skvelý film, skvelý herci, ale moc ma to nenadchlo...bolo to zbytocne zdlhave, keby to aspon o pol hodinu skratia tak by to bolo super...

1. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Na pajádu ;)

ja som najprv knizocku precitala a ta bola super, cize ako to uz byva, ked je good kniha film dokafru... ale opak, bola som prekvapena, film bol super, uplne ma uchvatil... 100 bodov!

17. září 2007
avatar uživatele
80 %

Knížku jsem nečetla. Je pravda, že jsem se trochu ztrácela v těch různejch názvech, ale mě to nepříšlo vůbec špatné.

21. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Překvapivě jsem si tenhle film pořádně vychutnala. Dávka napětí, výborné herecké výkony a zápletka co nadchne a upoutá. Byla jsem dost skeptická, ale nakonec příjemně překvapená. Dávám....

20. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Ron Howard nepochopil, že Šifra mistra Leonarda je komerční dílo, které se naprosto nezakládá na pravdě. To je na ní zábavné a proto se mi líbila. Místo toho předvádíá vážný film, který si hraje na učebnici dějepisu. Tom Hanks, jeho paruka, ani Audrey Tautou nedělají během filmu nic víc, než že předvádí zběsilé závody mezi uměleckými díly, občas se zastaví, aby mohl Robert Langdon za dramatického hudebního doprovodu (opět přehánějícího Hanse Zimmera, který si pustil své předchozí soundracky a zpíchnul tuhle libozvučnou, ale neoriginální hudby) vysvětlit několik z prstu vycucaných historických faktů. Navíc ten zvrat! Nerad srovnávám knihu s filmem, ale k uvolněné atmosféře knihy se to hodilo... ve filmu to působí jako pěst na oko. Šifra je průměrný film, který vyloženě neurazí, ale myslím, že leckdo čekal víc... včetně mě.

3. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Zajímavý,tajuplný film...moc se mi líbil-nebyl moment,kdy bych se nudila:)...napínavé,a jelikož sem ještě nečetla předlohu,tak byl pro mě konec překvapivý:)

27. července 2007
avatar uživatele
80 %

Není to špatný film. Četla jsem před tím knížku, takže něco docela důležitého mi tam chybělo, ale dá se na to koukat. Každopádně knížka je opravdu úžasná.

25. července 2007
avatar uživatele
100 %

Vau

čakal som od toho vela a aj dostal som od toho vela.Tak sa mi to páči,takéto filmi proste zbožňujem.(Kniha bola lepšia,ale nevadí)

23. července 2007
avatar uživatele
Feet
...
70 %

Na tenhle film mě do kina vytáhla kamarádka já ho sice vidět nechtěla ale nechtěla jsem ji kazit radost ,tak jsme vyrazily s celuo partou!A film ně nakonec velice mile překvapil ikdyž mi občas složité zápletky mudily byla to hezká podívaná!

24. června 2007
avatar uživatele
100 %

*Da Vinci Code*

Skvělý film! Tuto tématiku mám ráda, takže jsem tento film doslova hltala :) Tom Hanks je skvělý herec, to ostatně dokázal už ve Forrestovi, Trosečníkovi, Terminálu atd... Další eso v podobě Jeana Reno, kterému role parádně sedla. Paul Bettany a jeho Silas - místy pěkně odpornej, co místy, pořád :D,ale bravůrně zahranej. Děj strhující a zajimavý, herecké výkony ani nemusím více komentovat, hudba krásná. Za mě je to jasných 100%.

19. června 2007
avatar uživatele
70 %

The da Vinci Code

No tento film som si pozrel najmä preto, že ma zaujímalo, čo vyvolalo taký rozruch... Nejak zvlášť som sa naň netešil a nemal som žiadne očakávania... A ako tento film beriem? S rezervou... Nemyslím si, že dej zobrazuje skutočnosť... Film aj knižnú predlohu beriem čiste ako vymyslenú drámu... Dávam 65% za originalitu a herecké obsadenie.. No videl som už aj lepšie... Takže asi tak;-)

18. června 2007
avatar uživatele
100 %

Da Vinčiho Šifra

Velmi málo čtu a když už něco přečtu musí TO stát za TO!!! a tady se mi TO stalo osudným... Film se mi skutečně dost líbil ale... viděl jsem ho s tím, že jsem všechno věděl dopředu a u filmu kde je napětí založeno na tajemství, nevědění a odhalování nepoznaného se TO fakt nedá rozchodit. No co po druhé se už na něj budu koukat s menším očekávaním, ale určitě se na něj rád podívám i kvůli perfektně vybraným hlavním postavám... Jean, Audrey i Tom zapadli do deje jako by TO bylo psaný přímo pro ně. Kdo chce číst knihu doporučuju ale ještě před filmem je TO lepší si představovat vlastní představitele a hlavně je tam vždy více jako ve filmu... Taky jako v jiných filmech s touhle problematikou chybí některé základní info z historie a taky základní fakta. No ale ty jsou přece v literatuře ...

15. června 2007
avatar uživatele
70 %

Jeden z filmů natočených podle veleúspěšné knihy od kterého se hodně čeká, ale diváci se zpravidla nedočkají. Narozdíl od knihy, která má dějový spád mi film přijde moc rozvleklý a kdyby se tak o hodinu zkrátil, vůbec by mu to neuškodilo. Podle mě je jediným světlým bodem výkon Paula Bettanyho v roli Silase.

13. června 2007
avatar uživatele
0 %

Hrůza

Tak takhle hloupý film jsem už dlouho neviděla! Postavy se často chovaly úplně nelogicky. A ta příšerná zápletka! Opravdu, na víc bodů ten film není...

6. června 2007
avatar uživatele
80 %

Přečetla jsem snad všechny knihy od D. Browna kromě Šifry... Na tu jsem si zašla do kina. No a pořád si myslím, že knížky jsou lepší než film... uvidíme jaké to bude u "Andělé a démoni". a zpět k filmu. Herecké obsazení se mi líbilo... Akorát jsem se nemohla nějak vcítit do postav a to mi vadilo.Co se děje týče... nevím.. pár věcí bych asi řešila jinak...

9. května 2007
avatar uživatele
90 %

povedené

když jsem šla na tenhle film do kina, měla jsem už tento příběh (knížku) rozečtený. moc se mi líbil, ale pravdou zůstává, že film se z pravidla nemůže rovnat s knihou...

9. května 2007
avatar uživatele
70 %

The Da Vinci Code

Jo tak to celkem ušlo. Je to zajímavý film. Nebyl špatný. Koukala jsem se na to a přišlo mi to spíše jako detektivka.

5. května 2007
avatar uživatele
60 %

Chrůza

Četl jsem knižku Šifra Mistra Leonarda a i film.... Nevím ale knížka byla lepší než film... Vefilmu je toho málo a některé části sou blbě udělané a navíc to stráci dost v atmosféře. Kdybych nečetl knižku tak bych řekl že toje tak průměr ale zase byto nebyl film jiby byl bezchyb.....

5. května 2007
avatar uživatele
90 %

DaVinci Code

Na tenhle film jsem byla hodně zvědavá. Jednak proto, že jsem knižní předlohu četla a byla naprosto fantastická, a jednak z důvodu špatných recenzí. Já na recenze totálně kašlu, takže se vždycky podívám na to, co mě nějakým způsobem zaujme a špatné recenze mě neodradí. A správně jsem udělala. Šifra mistra Leonarda je celkem podařený film a tu hlavní zápletku tam vystihli. Navíc Tom Hanks v této roli jakoby omládl a seklo mu to tam:)

22. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Fakt dobrý :)

Největší problém všech těch kritiků je, že si nejdřív, jako hodně jiných lidí, přečetli knihu. Ta sama doslova přetejká různejma informacema, který se do filmu všechny dostat nemůžou. Já jsem nejdřív shlídla film, a pak si přečetla knížku. Ale i kdybych to udělala naopak, tak můj názor na film bude stejný. Je to podařený film s úžasnýma hercema. Já jsem samozřejmě nejvíc hltala Hankse. Zhubnul a nechal si narůst vlasy. Prostě parádně mu to tam slušelo. :-)
Už se těším na Anděly a démony!! :-) No ale když už se tu zmiňuju o Tomu Hanksovi, to by snad ani nebyl Tom, kdyby ho nedaboval Vláďa Dlouhý. To prostě ne. :-))

22. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

No je celkem dobrý

Šifra Mistra Leonarda je dobrý film, ale tak moc mě nezaujal knížka se my líbila o moc víc, ale to tak bývá často v knížce je toho víc, ale pro ty co ji nečetli ten film může být opravdu dobrý...

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Super

Film byl opravdu dobrý moc se mi libil momentálně čtu knihu a je tam hodně faktů které nebyly ve filmu.

15. dubna 2007
avatar uživatele
ivin
...
90 %

Film se mi opravdu líbil, obzvláště postavení a pohled na církev a celé pojetí křesťanství.Tom hanks jako obvykle předvedl dobrý výkon, on to snad ani špatně neumí!

10. dubna 2007
avatar uživatele
jan0
...
100 %

Skvělý film

Výborný výkon Toma Hankse a ostatních herců.
Tento film je trochu těžší na pochopení, už z principu o čem je. Zvlášť pro ty, kteří nečetli prvně šifru v knižní podobě. Ti z vás, kteří ho viděli v kině s titulkama, pro vás asi bylo obtížný stíhat číst text a současně sledovat obraz děje filmu. Není pravda? Taky jsem ho viděl v kině s titulkama. Ale na druhou stranu jsem prvně četl knížku, takže jsem věděl o čem to bude. Když ale jsem nedávno viděl šifru podruhý a s dabingem, to je něco uplně jinýho. Vladimír Dlouhý, který propůjčuje hlas Tomu Hanksovi, podal výborný výkon. Zvlášť ten závěr nad Máří Magdalenou v Louveru. ...pod nebem hvězdným svým věčným spánkem spí... Až dojemný. Vážně. A to také díky kouzelné hudbě profesionála Hanse Zimmera.
Komu se tenhle film nelíbí, tak nechápe jeho základ. A to o čem skutečně je. I když to je jenom film podle fiktivního románu. Který se dotýká citlivého místa víry. Proto ho církev a kritika odsuzovala.

10. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Bohužel, pro pochopení po prvním shlédnutí jste museli předem přečíst knížku(což jsem učinila).
No, nevím, film mě nijak nenadchnul, protože tvůrci udělali pár významných změn oproti knížce.To by mi nevadilo, jenže ty změny mohly vykolejit diváka(nečtenáře), jelikož leccos vysvětlovaly.
Čekala jsem to ale slabší, proto filmu dávám 70%, vlastně se mi docela líbil.

8. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

The Davinci Code

Naprosto skvělý film je jasný že se církvi nelíbyl protože ukazuje jak to tam chodí. Skvělý byl jako vždy sir Ian Mckellen Tom Hanks Audrey Tautou a Jean Reno.

2. dubna 2007

Je to tak 70%. Knihu jsem nečetl, tak jsem se v kině docela dost bavil. Film mi nepřišel zas tak nudný, jak se říká. Je samozřejmě pomalý. Režijně to není zrovna nejlepší. Na to, že to režíroval Ron Howard... Herci mi přišli jakž takž dobří, až na Audrey Tautou, která by nemusela být v každé scéně z něčeho vykulená a Jeana Rena, ten předvedl opravdu hodně slabý výkon. Chválu si zaslouží vynikající Ian McKellen a taky Tom Hanks, který vzhledem k tomu, že hrál velmi nezajímavého chlapíka, tak stále předvádí solidní výkon. Kdyby se tvůrci tak nedrželi předlohy a dali aspoň hercům šanci, aby dali do svých postav něco ze sebe, možná by to byl opravdu velmi dobrý film.

28. března 2007
avatar uživatele
70 %

Já jsem naštěstí knihu nečetl, takže jsem neměl představu, co se bude na plátně odehrávat a tak jsem se ani nenudil. umím si tak trochu představit, jak by to mohlo dopadnout, kdyby někdo režíroval o trochu míň nudně než Ron Howard, ale to už je teď jedno. Tom Hanks nehraje to nejlepší co umí a do té role bych si dovedl představit typově někoho jiného, ale budiž. Nejlépe si vede asi Ian McKellen, který hraje opět jako o život a jde mu to dost dobře. Celková pointa mi nijak moc šokující nepřišla, ale zajímavé to bylo. Co mě pak štvalo nejvíc, je jak Howard vykradl svou Čistou duši v úsecích luštění anagramů. Tohle jsem hlavnímu hrdinovi nevěřil ani mikrosekundu. No nic, to jsou ale jen detaily. Celkově se mi to jeví jako povedený, trochu dlouhý film se skvělým hereckým obsazením.

27. března 2007
avatar uživatele
100 %

Knihu jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale z pohledu diváka, který viděl jen film, se mi to zdálo být dobrý a určitě nelituju, že jsem se na tenhle film podíval, protože to stálo za to... mně osobně se nejvíc líbilo to, jak byla církev kritizována, pže bych řekl, že to takhle je i doopravdy... určitě se na to někdy podívám znovu, takže 100%...

24. března 2007
avatar uživatele
80 %

Spousta lidí tenhle film kritizuje. Já jsem sice knížku taky četla ( a je jasný, že se jí film nemůže rovnat ), ale film se mi náhodou líbil. Prostě kniha je něco jiného a film je něco jiného. Vždyť ta knížka by ani podrobně zfilmovat nešla! Ale i přesto mě film bavil a rozhodně jsem se u něj nenudila. Podle mě herci předvedli skvělé výkony ( hlavně sir Ian McKellen ), hudba byla podmanivá...Dobrý! Nebyla to taková pecka, jako jsou pro mě třeba Star Wars nebo LOTR, ale byl to fajn filmík.

24. března 2007
avatar uživatele
30 %

Zbytečné

Myslím, že Šifra patří mezi ty knihy, které se nikdy neměly sfilmovat. Je jasné, že když 500stránkovou knihu "narvete" do dvou hodin, tak to prostě nemůže vyjít. Dan Brown je výjimečný a vynikající spisovatel, ale když souhlasil s natočením filmu, tak se prostě sekl.

20. března 2007

Čekal jsem asi víc

Knihu sem nečetl a asi ani číst nebudu. Po pravdě jsem čekal od filmu odost víc. Rozhodně lepší příběh a mnohem šokující závěr. Na začátku jsem se docela nudil, ale pak se to trošku rozjelo a já začínal vnímat. Bohůžel to u mě ani nezachránilo herecké obsazení jako Tom Hanks a Jean Reno. Moc toho Hanks nepředvedl. Nadruhou stranu se mi tam více líbila hlavní hrdinka, kterou stvárnila Audrey Tautou. Nejvíce se mi z filmu líbila hudba od skvělého Hans Zimmera. Nejsem sice žádný historický fanatik ani silně věřící, ale nejvíc sem koukal, když jsem se dozvěděl, že zlatý grál není pohár, ale žena. Co by na to asi říkal Indiana Jones!

17. března 2007
avatar uživatele
50 %

Ti dva se k sobě úplně tristně nehodí. Neprobíjí mezi nimi ani zlom jiskry. Mimoto mají všechny záhady vyřešené za pár vteřin, čím na autentičnosti vůbec nepřidávají. Skoro to vypadá, jako by si předtím tu knihu přečetli a sami to pak zažívali. Nerealistický, s knihou naprosto nesrovnatelný. Chudák Audrey nemá co hrát. Tom zase bohužel není prototypem sexy profesora v letech, kterýmu to navíc ještě strašně pálí. Dan Brown se asi taky stydí. Škoda, strašná škoda.

16. března 2007
avatar uživatele
kopy
...
80 %

Neoslní, ale ani neurazí

Podle všech očekávání a medialní bubliny kolem celého filmu, je film těžce průměrný. Ano pro Toma Hankse to nebyla příliš dobrá reklama. Co se týče scénáře chybí celému filmu správné napětí a vzrušení. Jinak je moje hodnocení celkém přívětivých 80%.

14. března 2007
avatar uživatele
60 %

Kniha byla lepší. Vím, že to takhle nemůžu srovnávat, ale já si to prostě neodpustím. Takže doporučuji nejdříve shlédnout film, pak popřípadě přečíst knihu, jinak většina z vás bude zklamaná. Výkony herců nijak neoslnily, dokonce ani můj oblíbený Tom Hanks mě neuchvátil tak jako obvykle, líbil se mi snad jen Paul Bettany. Nevím, co dodat...

13. března 2007
avatar uživatele
60 %

Je to docela zajímavý film, ale zároveň nudný. Koho by bavilo, dívat se na Hankse a nějakou ženskou, jak lítají po Evropě a hledají různé záhady, souvislosti, šifry, kostely, hroby a takový věci, a jsou neustále někým pronásledováni, tak není problém. Kniha je prý daleko lepší. 56%

12. března 2007
avatar uživatele
60 %

Ron Howard tentokrát šlápl opravdu vedle, asi si na svá bedra vzal příliš těžký kámen, který se mu ovšem dost daleko odnést nepovedlo. Nevím, snad to mohlo být velmi rozsáhlým nebo "velmi těžko zpracovatelným" tématem, který se nakonec zvrtl do tradičního amerického akčního filmu, kde akce střídá akci a jediným úkolem je divkáka spíše ohromit, než mu něco předat, podle mě právě toto bylo na škodu a Šifře to dost ublížilo. Při odchodu z kina jsem z tohoto filmu neměla příliš unešený pocit, sice se zde pár zajímavě zpracovaných okamžiků objevilo, ale to byla jen hrstka...

12. března 2007

Šifra má své dva tábory fanoušků.Ti,co ji milují a ti,co ji nemají rádi.Já se řadím k druhé skupině,protože šifra mě naprosto ničím nezaujala a podle mě nemá co nabídnout hladovému oku nedočkavého diváka.Njn, pro mě to je prostě průměr..

10. března 2007
avatar uživatele
90 %

Tady bych si taky dovolil srovnat knizku s filmem, protoze je to nevhodne obsazene a film mi prisel v mnoha pasazis nudny, coz se o kniznim zpracovani rict neda.
Nerad bych nejak skodil filmu. Film jako takovy ma kouzlo uz je tim, ze se zabyva ruznymi tajemstvimi DaVinciho. A to musi na kazdeho, komu aspon neco malo rika umeni, nalakat na tento film.

9. března 2007
avatar uživatele
60 %

Herecké obsazení

Knížku jsem četla až po shlednutí filmu a tohle jsou opravdu dva rozdílné světy. Hanks se typově naprosto nehodí do knižní předlohy a je asi tím největším zklamáním na filmu. Hans Zimmer opet nadhernou hudbou přispěl ke spíše kladnému hodnocení. Nesouhlasím s hodnocením tohoto snímku jako úplný odpad,ale s tímto potencionálem to mohlo rozhodně dopadnout lépe. Takto jen o něco lepší průměr.

4. března 2007

Šifra

Zklamání, jedno velké zklamání - knihu jsem četla, a tak jsem se trochu bála filmového zpracování. Nakonece jsem se bála oprávněně - z filmu se stala jakási přebíhačka z jednoho místa do druhého. Ian McKellen dokáže hrát lépe a frankofonní angličtina Audrey Tautou je spíš směšná, než přitažlivá. Za snaživého Toma Hankse s krásným hlasem a po druhém shlédnutí zvyšuju z původních 40 na 60%.

1. března 2007
avatar uživatele
90 %

Pěkný film

Filmek jsem shlédl minulý týden a až na zbytěčně zdlouhavý děj. Se mi moc líbil..Nemusím moc kecy o církvi a tak, ale tenhle film mě prostě bavil. Hanks je velice dobrý herec a myslím si, že opět nezklamal. Tatou byla sexy a herecký výkon trošičku pokulhával za jako vždy skvělým Hanksem.

23. února 2007
avatar uživatele
40 %

Kniha skvost - film zklamání. I tak by se dal charakterizovat tento film. Bohužel se tak připojím k řadě kritiku, kteří tvrdí, že filmové zpracování s porovnáním knižní verze je nesrovnatelné. Rozhodně spíše doporučuji si přečíst knížku, která vám dá omnoho více, než samotný film.

Postavy nejsou nějak vůbec vykresleny, nepřátele jsou spíše k smíchu. Celý děj je takový plytký, bez větší hloubky.

17. února 2007
avatar uživatele
60 %

Hezký film o Da Vincim! Ale myslím, že to je hlavně díky Danu Brownovi, který napsal nádhernou knihu! Herecké obsazení se mi moc zalíbilo. Hanks a Tatou to není špatná kombinace :) ale souhlasím s tím, že to obšas bylo nudné, takže dávám těch 60%

10. února 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film se mi strašně líbil!!! Sice se trochu liší od knížky, ale přesto v nšm hlavní děj zůstává. A to je podle mě hlavní....

6. února 2007
avatar uživatele
100 %

hmm

ackoli tenhle film vsichni dost kritizujou,me se libil.hrajou tam skveli herci.kdyz to srovnam s knizkou je to skoro stejny.libi se mi dejepisny filmy,ktery sou zalozeny na pravde a fantazii.

2. února 2007

Pravdivofiktivní dějepis

Howard- díky za lekci fiktivního ale i pravdivého dějepisu. Bohužel jsem neměl zatím tu možnost přečíst knižní předlohu která je samozřejmě o něco více lepší než samotný film. Ale posuzovat tento film bez přečtené knihy je pro mě výhoda protože film byl pro mě naprostý zážitek. Tom Hanks i Jean Reno zahráli skvěle a samozřejmě nesmíme zapomenout na Mckelena a ostatní. Jinak pan spisovatel je jistě skvělý už podle toho že dokázal napsat tak skvělý fiktivnopravdivý příběh. Filmové zpracování to jenom potvrzuje.

1. února 2007

Prepadák

Uz na predpriemere filmu (tusim v Cannes) boli nazory ze film kritikov v mnohych ohladoch sklamal. Ja som knihu cital a naozaj je to vynikajuci kusok, ale neda sa proste taka hruba kniha s tolkymi faktami vtesnat do nieco malo cez 2 hodin vo filme. Kopa veci je tam popreskakovanych, posobi to na mna ako narychlo ukuchteny gulasik, je to nudne, nezazivne, Tom Hanks sa mi ako Langdon vobec nepaci, proste film nema nic cim by ma zaujal, preto take nizke hodnotenie. Jedine Jean Reno sa do postavy Bezu Facha hodi skvele ale vo filme nedostal vela priestoru. A inak tento film som na webe hladal dost dlho, nakoniec som si musel prepnut na originalne nazvy, to by ma zaujimalo kto citil potrebuje dat tomu takyto nazov...

26. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

síce, aj keď som nečítal knihu musím uznať, že tento film ma prekvapil v dobrom slova zmysle. Či už zápletkou, dejom, obsadením alebo celkovo atmosférou. Mám rád filmy, kde treba niečo vyriešiť a tomuto sa hovorí kasový trhák...

25. ledna 2007
avatar uživatele
pier
...
70 %

Perfekt

Knihu sem si koupil 14 dnu pred premierou kniha me nadchla jako prase takze sem od filmu cekal min.stejnej vykon jako od predlohy ale co se nestalo film me dostal daleko vic nez ta kniha napinavy hudba skvela co dodat,100procent je proste malo

15. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

film se mi převelice líbil. Možná je to pouze výmysl pana režiséra, možná je ve filmu skutečně ukrytá pravda. Ale když jsem jej sledovala, veřila jsem, že děj je pravdivý. Opravdu se mi líbilo propojení jakéhosi tajemna s moderním světem.

9. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Říká se, že když o nějakém ději (je jedno jestli film či kniha) přemýšlíme, jestli by to tak mohlo být i ve skutečnosti, znamená to, že je to natočeno(či napsáno) dobře. Já jsem po zhlédnutí filmu opravdu přemýšlela nad tím, že se to teoreticky opravdu mohlo stát.
Velmi se mi tam líbila Audrey Tautou, Toma Hankse mám radši ve Forrestu Gumpovi.Děj byl dobrý, vlastně výborný, ale- po chvíli se v tom člověk začne ztrácet, je tam strašně moc informací, které do sebe nějak zapadají, a abych stihla držet krok s filmem, musela jsem si nějaké scény přehrávat. To je asi jedené mínus tohoto filmu.chtěla jsem dát 90,ale nakonec dám asi stovku.

5. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Nelze srovnávat knihu a film

Tento snímek je podle mého názoru natočený dobře, nemůže se pochlubit ohromnými vizuálními efekty, dech beroucími akčními scénami, či nějakým absolutním zvratem děje, ale zato stručně a nenásilně vysvětluje danou teorii. Mimochodem tato teorie byla propírána už i v jiných filmových zpracováních, do svých knih ji aplikovali i jiní autoři a je také vděčným tématem některých PC her. Všem recenzentům, kteří tento snímek ohodnotily pouze na základě hesla "knižní předloha od Dana Browna je nejlepší, film je pouze kopie" a jim podobným, bych chtěl jen připomenout, že velkou zásluhu na popularitě má právě ona fascinující teorie, kterou milý pan Dan Brown NEVYMYSLEL - nic proti němu, je to skvělý autor. A těm, kteří film ještě neviděli a váhají, bych chtěl vzkázat, ať nedají na přehnaně záporné recenze a jdou se přesvědčit sami, je to pěkný film.

29. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Když už jsem veděla, že jdu na film, tak jsem přestala číst knížku. A to mě asi zachránilo, aby se v kině nekousala nudou. Tak trošku me zarazilo, že Aundrey vypadá za všech okolností stejně, ať je tam, či dělá ono, pořád dokonalý make-up a vlasy(ano, závidim). Jinak je pravda, že ten konec je ohromující. A výborná scéna - přemýšlející Tom Hanks a kolem něho poletující planety atd. Byť se od toho čekalo více, vyložený propadák to neni. Lehce lehký nadprůměr. A ještě jednou bych si to po čase i pustila.

26. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Puntičkáři

Nevim jak ostatní.Já knihu nečetl a ani číst nebudu.Nebyl to trhák, ale pěkný to bylo.Akorát v jednom nebo dvou místech se mi stalo že mě film nudil, ale vzápětí to napravil.Při tom co dneska dokáže vypudit Hollywoodská továrna na sny má tohle aspoň ňákou hloubku.A že se nedržel předlohy??Nikdy se filmy nemůžou držet plně předlohy protože namáme tolik času koukat celou noc na jeden film.Pána prstenů sem taky četl, a dokonce Sillmarilion sem četl a kniha bude vždycky lepší než film.Ale film to byl supr tak nebuďte detailisti a koukejte na film a nečtěte při něm knihu.Hau

23. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

kašlete na recenze

Neříkám, že někdy není dobré se jich držet ale v tomhle případě se mi nestalo, že bych narazil na alespoň jedno kladné posouzení, všude se filmu vytýkají maličkosti, které jsou u jiných přehlíženy. Ať už jste knihu četly nebo ne, tento film vřele doporučuji.

22. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Film a Kniha

Vážení, jelikož nemám moc času na knihy, tak jsem nejprve shlédla film. Hodně mě fascinoval. No a co, že měl chyby. KOLIK CHYB MĚL MARTIX A LÍBIL SE HODNĚ LIDEM. Je pravda, že pokud si nepřečtete knihu, film je vám na nic. Takže jsem si ji přečetla, nedokážu sama porovnat zda to jsou fakta, ale na jedné strance je srovnání knihy svatá krev, svatý grál a šifra m. Leonarda. Brown pouze převzal fakta historika a udělal z nich román. V Francii totiž byly nalezeny spisy ve chrámu Rosslyn Chapel. Dost věcí je tam popsáno a v půli knihy kdy jsou u Teabinga toho tam je tolik, že by člověk žasnul a proto hledám odpovědi a NESEDÍM NA PRDELI A NETLACHÁM O TOM, ŽE JE TO KRAVINA.

21. prosince 2006

Aneb Lovci pokladů na zlatém podnos

Knihu jsem nečetl a na film bych se asi také nepodíval nebýt tolika povyku okolo něj. Nevěděl jsem co mám čekat a tak jsem očekával mnohé, ale tohle tedy ne. Hledání indicií z historických cenností mi něco zatraceně připomínalo. Nevím proč, ale závěrečné titulky doprovázelo moje zklamání. Jak jsem už naznačil - Lovci pokladů v bleděmodrém ovšem velkolepě.

21. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

....

Knihu jsem četla, posléze shlédla i film. Nic převratného, ale ani podprůměrného. Děj je sice trochu zdlouhavý a lehce se do něj zamotáte(ne v knize), ale jinak je to hezky udělánný film. Rozruch, který u něj zezačátku byl sice nechápu,ale rozhodně přilákal návšťevníky do kin. Když se o nečem hodně mluví lidi to přiláká. Hrecké výkonu jsou skvělé, to se dá čekat už podle jmen. Ale i výkon mladé herečky Audrey Tautou byl pěkný. :-)

14. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

:)

Akože fakt neuveritelne skvelá kniha (čítala som ju už tri krát) a aj film úžastný (najmenej 15x), len ma trošku naštvalo, že tam bol iba jeden kryptex a ešte tam na konci sa písalo, že do podzemia toho kostola sa nikto nemohol dostať, lebo tam neviedol žiaden vchod a oni si tam vošli akoby nič :DD. A (v tomto som si neni istá, to sa mi iba zdá) v knihe sa nepísalo nič o tom, že by sophie nebola Sanierova vnučka.
Ale speť k filmu, film je veľmi napínavy, a podľa mňa úžastny (aj keď kniha lepšia). Herci úplne dokonalý- Tom Hanks- úplne dokonalý herec, Audrey Tautou- milá, pekná francúzska herečka a do Paula Bettanyho som úplne zamilovaná, tak ja to hodnotím ako 100-precentný film.

7. prosince 2006
avatar uživatele
Ivca
...
90 %

Nářez

Film jsem doposud viděla 6x a neustále ho hltám slovo od slovo, skvělé Zpracování jak po stránce dějové a hlavně po té herecké, tentokrát bych i řekla že se film předtčil i stejnojmenou knihu podle které je natočet a to se často nestává. takže mohu okomentovat jedním slovem NÁŘEZ

6. prosince 2006

u mě film slavil úspěch, moc se mi to líbilo, ale dalo by se říct, že pouze do té doby, než jsem začala číst knižní předlohu. Postupně zjišťuju, že filmaři spoustu věcí vynechali a něco dost překroutili. Knižní předloha je opravdu zajímavější, už ze samotného faktu, že víte, nebo si teda přečtete, co si postavy říkají v duchu, kdežto ve filmu jste si to museli domýšlet vy sami. Ale jinak je to pěkný film

4. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Musim říct, že sem od toho čekal trochu víc. Ale zase na druhou stranu to nebyl špatnej film, kdo se zajímá aspoň trochu o umění či náboženství, tak ho to zaujme, třeba jak tam vysvětloval o obrazu "poslední večeře páně" to se mi moc líbilo.

3. prosince 2006
avatar uživatele
40 %

Cože??

Probůh, co jste to s tak skvěle napsanou knhou provedli. Ten film... ježíš. To byla nuda. Ani Tom Hanks, ani Jean Reno, ani Audrey to prostě nezachránili... Škoda...

2. prosince 2006
avatar uživatele
0 %

Nuda

Četl jsem knihu Šifra mistra leonarda a film mi připadá jako urážka Dana Browna. Celý film je nuda. Obsazení herců by mohlo být určitě také lapší.

30. listopadu 2006
avatar uživatele
10 %

Fraška

Je to fraska no proste nevim proc ale dejove linie filmu a knihy se vyrazne odlisuji. Uz len kryptexi byli dva nie jeden. Kdybich nasel mail na browna tak mu napisu.

30. listopadu 2006
avatar uživatele
40 %

Snadno zapomenutelný film

Námět není špatný, ale celé to na mě působilo takovým překombinovaným dojmem. Těch intrik a zvratů je tam trošku moc. Celkové vyznění filmu je takové nijaké, plytké. Snadno zapomenutelný film.

25. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

tento film byl natočen velmi zdařile v porovnaní s knížkou muselo jako vždy něco vypadnout(bohužel),ale i tak myslím že je to vynikající drama s vynikajícímy zvukovými efekty.

22. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Kontrovérzní

Tak konečně jsem dneska viděla ten "legendární" film, film, o kterém se v poslední době mluvilo tolik, že někomu mohl začít vadit jen tím, aniž by ho viděl. Padaly různé názory, ale já se chtěla podívat sama a udělat si svůj, navíc si myslím, že tento film by prostě měli všichni filmoví fandové vidět, ať už jejich názor bude jakýkoli. Film má u mě výhodu, že jsem nečetla knihu, což mu určitě zvedne hodnocení, kdybych to četla, stopro by to nebylo lepší a srážela bych body. Nejlepší na filmu je hudba, tu jsem si zamilovala ještě než jsem film viděla. Je scénická, tajemná, děsuplná zároveň. Jinak je film ale vcelku nudnější, bez výrazného napětí a prostě mě nevtáhl do děje. Takové nezáživné. K hercům - Tom je můj oblíbenec, ale tohle byl jeho horší počin, nebylo to špatné, ale jen dobré. Líbil se mi Silas. Audrey, viděla jsem ji jen v Bůh je velký, já ne, tohle byla změna ze střelené holky na vážnou postavu, ale moc jsem jí to nežrala. Jo a Tom tu měl divné vlasy. Jinak je mínusem i délka... Docela by mě zajímalo, jak to všechno bylo, určitě tu byly výmysly, ale třeba teorie o Poslední večeři a Máři mě zaujala... Tak to je asi vše. Trochu zklamání, to jistě, ale nebylo to tak katastrofální, jak jsem si původně myslela, spíš bez jiskry a místy kapku postavené na hlavu. Ale za podívání stojí.

22. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Tak nevím...

Film jsem poprvé viděla teprve včera, četla jsem i knížku a je pravda že tam z knížky bylo hodně vynecháno a bylo všechno strašně urychleno. Kdyby to tak neurychlovali, například když Langdon se Sophii vybírali schranku, v knížce to přece bylo trochu jinak...nebo když Langdon otevřel kryptex, měl v něm být další...nevím. Myslím si, že filmaři z toho trochu mohli udělat větší trhák, když to byla tak populární a všemi opěvována knížka. Do knihy sem se fakt dostala a byla skvělá...film mě trošku zklamal, každopádně pro ty, co knihu nečetli, by mohl být film úžasný. :)

21. listopadu 2006
avatar uživatele
kin
...
30 %

no nevím

Na uvítanou musím řící, že jsem "šifru" četla- což byla pravděpodobně chyba... Je téměř pravidlem, že je kniha lepší než film, ale tohle se mi zdálo moc- film se sice jakš-takš držel předlohy, ale měl úplně jiný konec...byl nepřehledný...zmatečný...a daleko méně poutavý. Jedno z mála + je hudba a Paul Bettany

20. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

60 ku 40

Vněkterých chvích mi to připadalo, že to jde uplně od tématu, že to nedáva hlavu a ni patu... Ale na 2. stranu to bylo k podívaní a do živfota jsem si z toho něco odnesl.

17. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Celkem to ušlo, ale neberte to vážn

Knihu sem nečetl ale film se mi po filmove stránce celkem líbil, vyjádřil bych to jako kombinaci Purpurových řek 2 a Lovců pokladů + něco novýho. Ale po stránce faktu je to naprostá slátanina...křesťanství je otočený pomalu naruby a pak si o tom maj lidi myslet něco dobrýho když vidí ve filmu takový kraviny.

14. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Je génius...

Je tu pořád srovnání knihy a filmu... Ale jelikož ještě snad žádný film nebyl natočený tak skvěle jak napsaná knížka (což podle mě ani není možné, musel by trvat tak 24 hodin) budu film hodnotit tak, jako bych knihu nečetla a myslím, že by to takhle pro mě bylo něco úžasného. Myslím, že film byl natočen nejlíp jak mohl... I když samozřejmě by se tam nějaké výtky našly, mě se film moc líbil. Sice tam šlo všechno hrozně rychle, ale to byla jediná možnost jak do filmu dát všechno co bylo třeba.
...Nejlepší na tom je že ať už po přečtení knihy nebo shlédnutí filmu člověk neví, co si má myslet o tom všem... Zní to totiž všechno tak neuvěřitelně ale je tam tolik faktů, ale zároveň si to vůbec nedovedu představit a už to že to všechno vyvolává v lidech takové zamyšlení je prostě úžasné... Vím jen jedno - Dan Brown je génius... P.S.To v čem se u mě kniha a film hodně liší je, že ve filmu mi bylo Silase dokonce líto... // Po dalším shlédnutí: Inu, tak dobré to zase nebylo...

12. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Obrovské reklamy, šílený humbuk, slibování nejlepšího filmu roku a nakonec... taková prázdná nafouklá bublina. Možná kdyby se méně soustředili na kampaň a více na zpracování, byl by to alespoň takový piditrhák, ale tohle bylo... no byla to normální, celkem slušná detektivka. Občas jsem jako kdyby zachytil nějaké paralely se Jménem růže, ani Vám nevím proč, ale celkově stála Šifra za celkem zachovalou, ale přesto starou bačkoru.

10. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Možná se bude někomu kdo rozumí lépe historii náboženství bude zdát tento film přehnaný a nepřesný. Ale to není můj případ - historii znám jen málo a proto mi film připadal pravdivý, napínavý a zajímavý. I když jsem se někdy v informacích z historie v podání profesorů trochu "topil" - ovšem jak jsem pozoroval, hlavní hrdinka na tom chvílemi nebyla o moc lépe. Asi to tvůrci udělali, aby se lépe ztotožnila s většinou diváků. Jinak ale opravdu napínavá podívaná s mnoha zvraty, které se ale musí trochu brát s rezervou (třeba policie neprohledala auto po příletu letadla v jedné scéně), což mi připadá trochu neuvěřitelné.

5. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Šifra je opravdu dost dobře povedený film. Ten kdo četl knihu a pak se šel podívat musel být ale sklamaný. Jenže každý inteligentní člověk pochopí, že to co se vejde do knihy se rozhodně nevejde do dvouhodinového filmu. Já jsem osobně po tomto filmu nespala. A docela rozumím, proč je církev odpůrcem tohoto filmu. Ale verze o Ježíšově životu v tomto filmu mi připadá prvdivější než verze církve a celého křesťanství. Ten kdo knihu ještě nečetl, ať se podívá nejprve na film a detaily si dočte v knize.

5. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Jo Jo Jo

Film Šifra mistra Leonarda jsem shlídla teprve včera a musim říct, že jsem z něj naprosto unešená. Filmařům se opravdu moc povedl. Sice je opravdu složitější, ale pokud ho dobře vnímáte celou dobu, dá se pochopit. Knihu jsem nečetla, takže nemohu posuzovat, co je lepší, ale s filmovým podáním jsem opravdu spokojená.

4. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

No...

Dá sa povedať, že je to dobrý filmík. Čítala som knihu, tá ma veľmi zaujala, ale film je dosť odlišný. A podľa mňa, tí čo knihu nečítali, len s ťažkosťami porozumeli filmu, čo je u niektorých ľudí aj v mojom okolí pravda. A k filmu - herecké obsadenie v pohodke, len sa Tom mohol trošku viac snažiť, a inak ani nemám čo vytknúť. Myslím si, ale že s titulkami v origináli je lepší ako s dabingom (vlastne ako každý film). Ale no - dávam 90%. :-)

4. listopadu 2006
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

No ze začátku jsem byl celkem mimo. (+ jak tam říkaly něco o náboženství tak jsem byl ještě víe mimo), ale pak jsem se do toho celkem dostal. Film bych řekl že je hodně náročnej, ale za to dobře natočenej. Sice se mi moc nelíbylo jak tam smíchaly rytíře, Tepláře, Issaka a pod. Ale jinak hereckej výkon výbornej.

31. října 2006
avatar uživatele
60 %

???

Myslim si že ten film je velmi náročný pro diváka který knížku nečetl...byla sem na tom v kině...a upřímě-nepochopila sem to. Musela sem si přečíst knížku...Ale jinak si myslim že je to dobrý film

24. října 2006
avatar uživatele
70 %

Nádherná hudba

Další film, na který mám po dvouletém odstupu jiný názor a musím ho tudíž přepsat. Nedávno jsem se na něj totiž dívala potřetí a vůbec jsem nechápala, co se mi na něm tenkrát tolik líbilo. Možná to bylo tím, že jsem ho poprvé viděla v kině, nebo taky proto, že jsem nečetla knihu a tak jsem spoustu scén neočekávala a bylo to dosti napínavé. Teď už to ale tak nevidím. Předně musím říct, že scénář není nic moc. Některé informace nám hrdinové vysvětlujou tak hrozně jednoduše, jako bychom byli úplní idioti. A chudák Audrey tam vždycky měla nějaký hloupý štěk, aby Hanksovi, nebo někomu jinému, nahrála. Některé scény byly skvělé, o tom nepochybuju – zvlášť když se odehrávají v Paříži a v Londýně. A naprosto skvělá byla hudba Hanse Zimmera (on je prostě božský). Právě ta hudba je na celém filmu to nejlepší a dodává mu to tajemno, napětí a hezky podbarvuje celý děj. Taky závěr filmu je naprosto perfektní, a proto pak celý děj vypadá o trochu lépe. Ale stejně to nestačí a film na mě působí hrozně jednoduše a přehnaně efektně.

10. října 2006
avatar uživatele
70 %

Nepřehledný

Nečíst knížku, tak vůbec nepochopim o co tam jde. Musela bych se na to kouknout víckrát, ale díky knize jsem ten film v pohodě pobrala, ale že bych ho mohla vidět desetkrát, to fakt ne.

23. září 2006
avatar uživatele
100 %

Tento film byl xsamozřejmě hodně očekávaný a šel sem na něj s přislibem kvalitní zábavy...která se mi bezezbytku potvrdila.!!Ať si říká kdo chce co chce je to zábavné,napínavé,ponuré,atmosfericky velmi dobře zvládnuté dílo.Film se podle mě velmi dobře drží knižní předlohy.A i to je ke prospěchu..navíc herecké výkony byli výborné...hlavně Silas byl bezva...

17. září 2006
avatar uživatele
Elik
...
70 %

šifra

Tenhle film je dost dobrý az na to ze v některých částich ho nechápu, ale vždycky mě překvapilo, jak se postavy v dané chvíli zachovají,...docela mi tenhle film sedí, až na některé parodické věci, jako scéna ve které děda o berlích hbitě skočí po padající věci...

17. září 2006
avatar uživatele
90 %

Dílo mistra..

Tento film byl pro filmaře jistě obrovskou výzvou. Byl dynamický a nevázl v žádném bodě. Zhlédl jsem ho jedním dechem a nebyl jsem zklamán, knihu jsem nečetl takže nemůžu porovnat ale veřim že některé pasáže byli v knize zajímavější..

16. září 2006

Bravo!

Teda..od tohohle filmu jsem hodně očekávala...a taky jsem se dočkala...je to super film...hodně se mi líbilo, že až do poslední chvilky jsme nemohli vědět kdo je ten "učitel"..no ale naopak bylo od začátku zřejmé, že bude Sophie Neveuová ta, která pokračuje v krevní linii, ale jinak to bylo fajn takže 100%

9. září 2006
avatar uživatele
70 %

Připadalo mi to trošku zdlouhavé a místy opravdu nudné. Už si to moc nepamatuju, protože jsem u toho možná usínala teď nevím...:o)

2. září 2006
avatar uživatele
pb
...
80 %

No ještě před premiérou to všichni vychvalovali do nebe, jaká to bude bomba. Po premiéře mi každej říkal že to je blbý. to jsem si řekla že na to nepůjdu(původně jsem na to chtěla jít) jenže pak to dávali u nás na chatě v kině tak jsem na to přece jen šla a čekala něco hroznýho. zas tak hrozný to nebylo, ale samotnýmu filmu bych dala tak 50- 60 % ale zachraňuje to obsazení(Tautou,Hanks) takže 75%,to nejde takže dam 80 ale je to přesně těch 75%

28. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

The Da Vinci code

Myslím, že číst tuhle knihu musel být super zážitek. Ale tenhle film vás o ten zážitek bohužel připravil. Takové úžasné téma, herci taky nebyli špatní, ale snímek postrádal to NĚCO, na co se stojí za to dívat. Byl nudný, šedivý, často jsem vůbec nepochopila souvislosti a celkový dojem tak byl téměř nulový. Čas od času jsem uviděla scénu, kde jsem si řekla "páni, tak tohle bylo ono!" pak najednou ale film zase usnul...... ŠLO BY TO MNOHEM LÍP!!!!!!

28. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

Film těžce drtící diváka přehršlem informací, takže na rozvinutí děje a proniknutí do postav jaksi nezbyl čas. Promarněná šance, která nemá obdoby. Osobně jsem za to, že se jedná o propadák roku, který bohužel vydělá tvůrcům hodně peněz díky velké oblíbenosti knižní předlohy. Jedním slovem: bohužel

15. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Předevčírem jsem byl na Šifře v kině a musím říct, že opravdu na knížku nemá. Když si vzpomenu, tak jsem ani od filmu moc nečekal, ale říkal jsem si, že bych rád porovnal. Docela mě překvapila osekanost filmu o spostu zajímavých momentů (například otevření pouze jednoho kryptexu atd.) Doufám, že pokud budou filmovat Brownův předchozí román Andělé a Démoni, dají si více záležet

13. srpna 2006
avatar uživatele
Mony
...
80 %

Knížku jsem nečetla, takže nevím co je lepší. Ale co se týče filmu tak jako nezaujatý divák musím říct že mě zaujal:)) Téma i zápletka byly rozohodně zajímavé. V množství informací byl sice zmatek, ale i tak si myslím, že se dalo pochopit oč se jedná. Rozhodně je to film, který dokáže zaujmout a když se v něm nehledají chyby tak je i líbivý;) Jelikož jsem od filmu tolik neočekávala kvůli špatným recenzím, celkem mě překvapil a líbil se mi:)

13. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

Lepší, než jsem očekával

Od tohoto filmu jsem nic nečekal. Jediný důvod, proč jsem se na něj podíval bylo to, že se kolem něj dělal tak veliký humbuk. Nakonec jsem ale zklamán nebyl - byl to normální průměrný dobrodružný film, který se dal v pohodě zhlédnout, a celou dobu vás držel v napětí. Knihu jsem nečetl - ono celkem přirozeně žádný film nedosáhne kvalit knihy, takže se divím těm, kteří se na to koukali po čtení knihy a očekávali, že budou filmem nadšeni.

11. srpna 2006

Nemile překvapena...

Když jsem dočetla knihu byla jsem jí naprosto pohlcena a těšila jsem se do kina na film.Když jsem četla recenze a hodnocení moje nadšení postupně opadalo.A když jsem viděla film tak jsem byla velice zklamána.Děj byl pro "nezasvěcené" mírně nepochopitelný,podstata filmu(Sophie vnučkou Sauniéra) změněna.A grál a spisy odhaleny,myslím,že by bylo lepší,kdyby se nechal konec tajemný jako v knize,méně popisný,...

10. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

zklamání

do kina jsem doslova vběhnul natěšenej i přes negativní recenze.O dvě hodiny později jsem z kina znechuceně utíkal pryč. protože to co filmaři z předlohou udělali mě zděsilo.Ale skvělé herecké obsazení naštěstí zachránilo hodně, jinak bych Rona Howarda a spol. nejspíš zažaloval

7. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Zajímavé:-)

Jedním slovem: Zajímavé. Je to provokativní film, ale ne zas tolik provokativní, aby z toho církev dělala takovou vědu. V Šifře je však každé slovo proti církvi tak okomentováno, že po zhlédnutí začnete i vy váhat, zda by Ježíš opravdu nemohl milovat Máří Magdalénu ci ne. Já osobně si myslím, že k ní mohl cítit lásku... proč by kruci nemohl?

6. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

Vždy, když je kolem nějakého filmu velký humbuk, tak si říkám, že určitě nebude za moc stát, ale nakonec se na něj podívám, i když už na začátku je v podstatě odepsaný a musím uznat, že většinou oprávněně. Ale vždy mám v sobě maličkou jiskřičku naděje, že ten film bude nakonec,tak úžasný jak se o něm mluví. Bohužel Šifra mistra Leonarda pro mě byla zklamáním na n-tou, nezachránil ji ani můj oblíbený herec Tom Hanks a říkám si, kde je ten Forrest Gump? Musím se přiznat, že mě tento film docela odlákal i od toho, abych si přečetla tu knihu, i když je určitě několikanásobně lepší než film, ale nemám sílu tento film srovnávat s knihou, abych pak přišla na to, že ten film je ještě horší než jsem si myslela.

6. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Roztomilá Audrey

S knižní podobou se film nedá srovnávat... Kniha je mnohem, mnohem, mnohem lepší, napínavější a tajemnější. Oproti knize film postrádá nějaký extra náboj. Nutno dodat, že film je (podle mého) oproti knize dost zrychlený a čekal jsem, že ve filmu budou některé pasáže rozebrány více do podrobna... Tohle vše ovšem neznamená, že by se jednalo o špatný film. I filmové zpracování je zajímavé. velmi sympaticky na mě působila Audrey Tautou (navíc v originálním namluvení má Audreyina angličtina nádherně roztomilý francouzský přízvuk). Přišlo mi, že Tom Hanks stojí v celém filmu tak trochu v pozadí a jeho role tolik nevyniká a třeba Ian McKellen ho výrazně převyšuje co do zajímavosti. Film si asi zaslouží lepší hodnocení než uvádím, ovšem já jsem po skvělé knižní předloze čekal něco víc.

6. srpna 2006

ron howard

Šifra mistra Leonarda je dílo, které zavrhla nejen církev, ale také většina diváků. Důvody církve mi jsou celkem ukradené, s "normálními" diváky ale souhlasím - problém je totiž v tom, že si film s knihou dělá, co chce... To, co se mi zde vůbec nelíbilo, byly občasné velmi stupidní dialogy a nelogičnosti v ději, které hází filmu takříkajíc klacky pod nohy. Toto je první film, ve kterém mě herecky vůbec nezaujal Tom Hanks, Audrey Tautou zde byla na obtíž... Filmaři si na tomhle filmu měli prostě dát víc záležet. Doufám, že se při natáčení další „brownoviny“ poučí. EDIT: S odstupem času se mi film jeví v o něco lepších barvách, neboť nejsem už tolik ovlivněn knižní předlohou (kterou jsem měl při prvotním zhlédnutí filmu v živé paměti)... Z původních 60 % se tedy mé hodnocení vyšplhá na slabších 80...

5. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Já osobně si myslím, že je to hodně dobrej film. Má do sebe něco tajemna a ti co to kritizujou by se měli nad sebou zamyslet. Já sem se nejvíc pobavila při tom jak Silas vyskočil "ze stínu" všichni v kině se lekli a někdo zařval.

4. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

dobry

Na tehle film musi byt mozek. Neni jako ostatni filmy, u kterych se divate na to jak se zabijej. Pri sledovani tohohle filmu musite premislet a to se my na tom libi. Sice tam byli nejaky chyby, ale ty moc celkovej dojem nekazej.

4. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

nic moc

Viděla sem to sice nedávno ale nepamatuju si z toho nic. Ten film mě vůbec nezasáhl prostě nic. Aty herecký výkony taky slabota.Hlavně byla ftipná scéna když dá hanks tý holce pusu na čelíčko:DD

31. července 2006
avatar uživatele
90 %

Dan Brown vs. Ron Howard

Myslím, že většina z nás se shodne na tom, že knižní předlohyjsou lepší. Jsou originálnější. Ne vždycky, ale to jsou jen výjmky potvrzující pravidlo. Brownův bestseller přímo řval po zfilmování a nevím nevím, jestli zklamali. Já bych řekl že R. Howard dělal co mohl, obsadil skvělé herce, ze kterých stojí za zmínku hlavne Paul Bettany, který úžasně ztvárnil albínského mnicha Silase.

24. července 2006
avatar uživatele
70 %

Mně se tenhle film zdál až moc dlouhý, bylo tam zbytečně moc scén o ničem. Jinak děj byl zajímavý, ale někdy mě nudil. Všechny ty různé šifry mě zaujaly a líbilo se mi, jak je postupně luštili. Až tedy na tu délku, byl film celkem zajímavý.

22. července 2006
avatar uživatele
80 %

osobne

som bol filmom jemne sklamaný (pravdu povediac, posledná tretina knihy tiež už bola skôr nudnou zlátaniniu naháňajúca počet strán, ako ten skvelý román prvých dvoch tretín)...v kine som sa totiž celkom aj nudil, Možno keby film skrátili o pol hodinku, akurát by to bola ideálna stopáž na to, čo sa vo filme dialo. Takto sú tam pre ľudí, čo knihu čítali ( a nielen pre nich) dosť nič nehovoriace a nudné pasáže.

Čo sa hereckých výkonov týka, ani sa nečudujem, že pri predpremiere v Canes sa kritici valali od smiechu, pri Tomov oznámení hlavnej hrdinke, že je potomok Márie. Tomu ako to zahral sa snáď musel smiať aj on sám :-o
Ale ináč sa dá film pozrieť, len od neho netreba čakať príliš veľa. Čistá oddychovka

19. července 2006
avatar uživatele
80 %

Úplně o něčem jiném než kniha

Podle mého názoru lidi, kteří přijmou tento příběh, tak jak je jim předkládán ve filmu se strašně moc ochudí, nechci říct, že ho nepochopi, to asi ano, ale přijdou o napínavé luštění kódů a především historické důkazy a symboly, které jsou v průběhu celé knihy předkládány, na jejichž základě stávíte spoustu času přemýšlním, zda jste si právě přečetli vymyšlenou detektivku nebo dokument, který vám konečně poodhalil pravdu. Za všechno hovoří např. přes měsíc starý zde uveřejněný názor autorky, která knihu nečetla: "nechápu kritiky, kteří se pohoršují nad filmem. Musí přece uznat, že film, respektive kniha, nemá v úmyslu překrucovat historii, je to čistě vymyšlený příběh. A to, že se zde objevuje pár významných postav, nic neznamená." Prostě a jednoduše nemá cenu knihu a film srovnávat - zatímco film působí pouze jenom jako detektivka se zajímavým tématem, kniha je dokument, který vám předkládá pravdu, které buď můžete nebo nemusíte věřit. A proto pokud hodnotím samostný film dávám 80 % - zajímavý film, který na vás ale valí fakta tak rychle, že je ani nestíháte vstřebávat, ale který si zaslouží za adaptaci knihy uznání, protože těžko by to někdo zvládl lépe.

18. července 2006
avatar uživatele
60 %

Nic moc..

No nevím, jestli bych to hodnootila jako takový největší počin filmu...fakt ne, protože mně osobně to tře¨ba ani nijak nezaujalo. Viděla jsem rozhodně mnohem víc lepších filmů. Nebylo to sice špatné,ale jak říkám, tak jsou určitě lepší.

17. července 2006
avatar uživatele
70 %

Opravdu nechápu, proč Šifru kritici tak odpálkovali. Dle mého názoru může za všechno jenom knižní předloha. Tady vlastně jde jenom o to zjistit, KDE leží Svatý grál, ale CO to je už nám vlastně řekli. Myslím, že by bylo mnohem zajímavější zjišťovat CO to je. Mně tedy bylo úplně jedno, kde to leží. Hlavní postavy mi připadají takové nudné, vedlejší byly mnohem lepší, viz. Silas, Teabing (úžasně zahraný Ianem McKellenem, všechno, co řekl, bylo nesmírně zábavné)... Ale bohužel celý film, tedy spíše prostřední linie, je taková hrozně ukecaná a nudná, jak už to všechno známe... Ani nevím, proč jsem na něj vůbec šla. Jak už jsem řekla, to je důsledkem knižní předlohy. Film je jako si přečíst tu knihu ještě jednou. Jenže jak to, že u Harryho Pottera to jde a tady ne? Asi proto, že tady se všecho zakládá jen na té teorii, proto nám to připadá nudné, protože už jsme to prostě četli. Navíc se režiséři Harryho dokázali alespoň trochu víc odpoutat od knižní předlohy. Tedy, až na jednoho (ano, to patří Vám, pane Columbusi…) Kdyby byl ten film bez knižní předlohy, myslím, že by se to dalo považovat za slušný, i když možná příliš rychlý thriller. Nedokážu to správně posoudit. Ron Howard BOHUŽEL natočil film, který absolutně kopíruje knižní předlohu. Kromě vtipu s kachničkou a hledání informace v mobilu, bylo všechno úplně stejné, jako v knize. Bohužel. Ale hudba byla naprosto dokonalá, hlavně se mi líbila poslední scéna, jak Langdon poklekne a teď záběry na ty pyramidy a hrobku a hudba...

17. července 2006

suprrrrr!!!!!!

Ať se dou kritici vy.....!!!! film se mi moc líbil a rozhodně ho skouknu ještě několikrát. Herci a hudba super asi jediný co mi vadilo byl ten pozměněnej konec:( ale jinak fakt SUUUPER!!!!!

13. července 2006
avatar uživatele
70 %

Potom co jsem četla a slyšela všechny negativní názory na tento film, jsem už na něj ani nechtěla jít. Ale taky jsem si chtěla udělat vlastní obrázek. Tohle filmové zpracování je ale dobré, není nejlepší, ale je dobré. Četla jsem knihu a proto jsem musela srovnávat, ale byla jsem mile překvapená, že se děj filmu celkem drží knižní předlohy. Velmi se líbily návraty do minulosti při vyprávění, taky skvělé efekty při luštění šifer a v neposlední řadě úžasná hudba. Ale teď negativa. Dost mi vadila rychlost filmu, všechny šifry byly vylušťeny s velkou rychlostí a člověk si to vůbec neužil, tak jako v knize. Dále konec, když se Sophie setká se svou babičkou. Přidalo mi to hrozně chladné a nedojemné. A nakonec to, že tvůrci úplně předelali to,že Sophie nebyla ve skutečnosti Jacquova vnučka. Ale i přes tyto nedostatky je to dobrý film.

7. července 2006
avatar uživatele
zolo
...
100 %

Super

Tak tento film je asi trhak tohto roku. Na tento film sa oplatilo ísť do kina. Na tento film sa dá pozerať z dvoch pohľadov prvý je že ľudia neveria ničomu a protestujú že autor knihy uráža cirkev a druhý pohľad je asi že ľudia to berú ako vymyslený príbeh, ktorý vôbec neovplyvňuje nikoho. Ja hovorím že je to dobrý film a nokde nie je dokázane že by to nebola pravda. Čítal som aj knihu takže sa mi to páčilo ešte viac. a ešte by som povedal že to dokáže zmeniť názor na človeka.

7. července 2006
avatar uživatele
80 %

Přes všechny recenze (většinou negativní) jsem na film zašel.
Moc dobře natočené. Skvělé herecké výkony a efekty. Dobrý příběh. Pro někoho kdo nečetl knížku však mohl být film klidně kratší.

5. července 2006
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Šifra mistra Leonarda je opravdu geniální snímek. Nedokážu pochopit, jak se někomu nemůže líbit. A také budu kdykoli hájit Toma Hankse, protože výkon, který zde předvedl je vysoce kvalitní. Nevím, proč tolik lidí nesouhlasí. Ale film opravdu stojí za to vidět, byla jsem na něm třikrát v kině a vůbec toho nelituji, nejen, že má kvalitní zápletku, herecké obazení a barevný děj, ale i jeden z nejlepších soundtracků. A hudba taky dělá své. Prostě, kdybych měla tenhle film doporučit, tak jej 100% doporučuji všem.

4. července 2006
avatar uživatele
50 %

Po přečtení všech těch odstrašujících kritik jsem se rozhodla na film zajít. Podruhé bych na něj nešla. Nevím, nebyl zas tak špatný, ale první půlku jsem téměř prospala - doslova a v kině, takže pěkný trapas:), pak se to zlepšilo, ale...je tu ale. No, musím uznat, že herecké výkony byly výborné, zvláště Paul Bettany, až mě to děsí... :) Něco ale tomu chybělo...

1. července 2006

DOBRÉ

Na šifru sem se těšil i přes všechny negativní recenze, protože filmy Rona Howarda mám rád. A vůbec se mě ten film nezdál tak špatný jak někteří píší. pěkná kamera, efekty, skvělá hudba, mistrná scéna s kamionem (neříkejte, že ste se nelekli :)), a relativně dobré herecké výkony. Mám snad jen jedinou výtku: scéna s fibonacciho posloupností (v Louvru), kde se mi zdá že herci ze sebe dělají blbce. Jinak ale povedený film.

24. června 2006
avatar uživatele
90 %

Co kdo čekal?

Nechápu některé rozhořčené recenze. Film mě v ničem nezklamal a převyprávěl knihu. Pravda něco vynechal ale to už tak ve světe filmů chodí. Ale nemyslím si že by to bylo na úkor samotného filmu. Kdyby se knihy nedržel tak by se stejně zvedla vlna odporu. Mě se film líbil a dávám 4 hvězdičky. ;-) vždy se dá ještě něco vylepšit!

21. června 2006
avatar uživatele
80 %

Film byl hodně zajímavý a doprovázela ho skvělá hudba, ale stejně mám pořád co vytknout. Konec byl na můj vkus až moc zašmodrchaný a ten nádherný konec, který je v knížce mi tam hodně chyběl. Zdálo se mi, že ten konec byl udělaný jen se stejnými jmény, jinak byl úplně odlišný, a to tomu asi trošku uškodilo. Ale efekty byly skvělé. To se musí nechat. Takže i přes ty některé negativní stránky jsou vidět i pozitiva.

21. června 2006
avatar uživatele
60 %

Velké zklamání

Knihu jsem četl a tak mne film opravdu zklamal...ne proto že by se knihy nedržel to se držel, ale je to film a tak mohli přijít s pár oživujícími nápady a ne jen dlouuuhou nudou. 60%

15. června 2006

Zklamání

Film byl pro mě zklamáním. Knižní předloha je samozřejmě jako vždy dokonalejší a opět se ukázalo (jako asi po milionté páté), že natočit snímek podle knižní předlohy, ač se to na první pohled nezdá, je docela umění. Spousta věcí ve filmu chybí a dokonce se nejednalo o tak tajuplný příběh plný nečekaných událostí a zvratů. Je to důkazem toho, že špatná režie dokáže film položit, a to se právě tady jednoznačně stalo. Ron Howard toho vyjma Těžké váhy a Apolla 13 z r. 1995 nemá za sebou příliž mnoho a o kvalitách jeho filmů by se dalo i polemizovat. Ani Tom Hanks tento fakt nemůže zvrátit a kdyby na jeho místě stál Bruce Willis, vůbec by mě to nepřekvapilo.

12. června 2006
avatar uživatele
90 %

No, na můj vkus tam bylo až moc těch náboženskej keců atd. Ukázal se zde velký herecký talent Ian McKellena... Osobně se mi tenhle film líbil, ptž je v něm sposta symboliky a způsob, jaký přicházejí na důkazy a vodítka ke grálu je pozoruhodný...:-)

10. června 2006
avatar uživatele
80 %

Tak kritika prý tenhle film pěkně potopila. To nevím proč. Když jsem na něj šla do kina, nevěděla jsem skoro vůbec o co půjde. A i přesto se mi film líbil. A to jsem ani nečetla knížku. To je jen doplňující informace pro ty, co pořád tvrdí, že bez řádné knižní přípravy nelze pochopit děj. Já říkám, že lze. Vždyť kolik filmů bylo natočeno podle knížky. Spousty. A na všechny se dalo koukat i bez přečtení.

9. června 2006
avatar uživatele
60 %

Musim říct, že mě trochu zklamal, ale co musim uznat, že filmaři měli dobré počítačové efekty. Od filmu sem čekala víc knižní forma se mi líbila mnohem víc. Tom Hanks byl jako profesor Langdon docela nudnej v knížce je víc akční a to mi ve filmu chybělo. Muzika u filmu byla ohromující.

9. června 2006
avatar uživatele
90 %

Veľmi dobré

Všetkým vrelo doporučujem si pozrieť tento film. Podľa mňa je celý film dobre spracovaný, za čo určite patrí pocta aj hlavným protagonistom.
Len mi trošku vadilo, že ku koncu sa dej odchýlil od knižky. Ale ináč veľmi dobré.
(hlane ma upútala hlavá hrdinka, okrem deja samozrejme)

9. června 2006
avatar uživatele
100 %

super

Pro ty co nečetli knížku je to průměrný film, ale pro ty co jí četli je to strhující podívaná ale ovšem ne dokonalá. Ovšem herecké výkony Toma Hankse v roli Roberta Langdona a Paula Betanyho jako Silase jsou naprosto dokonalé. Naopak mi tam nesedel moc Jean Reno coby Bezu Fache a trochu Audrey Tautou jako Sophia. Film je zpracovaný vítečně proto mu dávám 100% a skouknu si ho co nejdříve znova... Nejočekávaněší film tohoto roku se pro mě stal filmem na který už těžko zapomenu a v plánu mám jet se co nejdříve podívat do Louveru. Věřte mi ten film stojí za to a na kritiky se vykašlete...

8. června 2006
avatar uživatele
90 %

COol

Jelikož sem taky nečetla knížku, tak mě film doslova uchvátil...KOnec jsem teda očekávala ale jinak se mi to líbilo...Nejlepší je dokazování historických událostí a faktů....všem doporučuju

7. června 2006
avatar uživatele
100 %

Podarene

No aj ked som knihu nečital tak ma film velmi oslovil.Musim uznat že Tom Hanks tu svoju rolu zahral na jedničku neviem čo mali kritici proti nemu.Som velmi zvedavy na druhe pokracovanie

7. června 2006
avatar uživatele
70 %

Kniha je lepší

Četla jsem knihu šifra Mistra Leonarda, a tak jsem s napětím očekávala film v kině. Moc mě ale nepotěšil-hlavně zkrátili-a neměli-u trezoru nejprve špatné vyťukání kódu, potom naštěstí opravení(kdo knihu nečetl by měl tady alespoň trochu strach) a taky kryptex-v knize měl být pod 1.kryptexem ještě druhý, ve filmu je pouze ten 2. Nejvíce se mi líbilo, jak Bezu Fache(J.Reno) hovoří francouzsky a jeho podřízený, také policista, anglicky! :-)

6. června 2006
avatar uživatele
100 %

Dobrý

Knihu jsem sice nečetla, ale film se mi moc líbil. Jak děj, tak i obsazení hlavních postav. Ale nejlepší na celém filmu je podle mě hudba, ta prostě nemá chybu. A ještě něco - nechápu kritiky, kteří se pohoršují nad filmem. Musí přece uznat, že film, respektive kniha, nemá v úmyslu překrucovat historii, je to čistě vymyšlený příběh. A to, že se zde objevuje pár významných postav, nic neznamená. Alespoň já mám takový názor.

4. června 2006
avatar uživatele
90 %

Hodně parádní snímek, absolutně nechápu, za co byl kritikou odsuzován. Tom Hanks že prý předvedl slabší výkon? Ale kaj tež! Kritika se neumí smířit s tím, že Tom Hanks je prostě hvězda prvního formátu a že špatně zahrát neumí :) Jelikož jsem četl i knihu, tak můžu i obě díla srovnat....velice podobné, film téměř přesně kopíruje knihu...no a? I když jsem jiným způsobem prožíval s hlavními postavami znovu ten samý příběh, nenudil jsem se u něj a ještě mě dokázal překvapit. Zkrátka parádní kniha - parádní film

4. června 2006
avatar uživatele
80 %

Docela dobrý.

Ani já nechápu kritiky. vyčítají filmu, že se příliš drží knihy- kopíruje ji, kdyby tomu tak nebylo- bude to zas špatně. Mě osobně se film líbil skoro jako kniha. Jen v roli sira Teabinga jsem si představoval někoho jiného než Iana McKellena- nesedl mi tam. Výborná hudba. Doporučuji.

1. června 2006
avatar uživatele
80 %

tak trochu zklamání

Abych pravdu řekl, čekal jsem od tohoto filmu víc, ale určitě není na odepsání, tak, jak to učinili kritici a novináři v Cannes. Nebylo ani potřeba číst první knihu, protože vše ve filmu mi přišlo dostatečně jasné. Jen se mi nelíbil Tom Hanks (můj oblíbený herec), protože mu tato role prostě nesedla.

31. května 2006
avatar uživatele
80 %

Proto, že jsem před rokem četla knížku, která mě doslova pohltila, ani jsem se na tento film nechtěla jít podívat do kina, aby mi to tento dojem příliš nezkazilo. Ale neodolala jsem a musím říct, že i přes značné kritiky, zase tak špatné to není. Obsáhnout celou knížku a natlačit ho pouze do dvou a půl hodiny, bylo opravdu těžké, ale vcelku se to povedlo. Přesto dávám přednost knize.

31. května 2006
avatar uživatele
70 %

Tak jsem se vrátila ze šifry a musím říct, že jsem od tohoto filmu přeci jen čekala o něco víc:-( Málokdy se stává, že by mi u filmu vadilo, že znám knižní předlohu, ale tentokrát mi přišlo, že znalost knihy filmu dost ubírá...člověk přijde o ty překvapivé zvraty (mě osobně to celkem štvalo). Zamrzelo mě, že tvůrci pár věcí dost upravili (třeba závěr filmu:-/ ) a zbytek zkrátili (fakt nevím komu by to při luštění šifer tak rychle myslelo...chápu že se to muselo zkrátit, ale až tak???). Pohledy do minulosti mohly být taky zpracovány trochu jinak...přišly mi celkem odfláknuté. Na druhou stranu film rozhodně nebyl špatný a třeba Silas se povedl...hudba v závěru byla naprosto úchvatná a přestože Šifra nenaplnila mé očekávání, rozhodně patří k těm lepším filmům...

29. května 2006
avatar uživatele
80 %

Myslela jsem, že film bude horší, podle toho, co mi mí známí řekli. Ovšem Silas mě místy opravdu vylekal. Film mě zaujal a dozvěděla jsem se hodně věcí... Ano, nic z toho se nemůže dokázat... Ale ta teorie je přece jen taky pěkná, ne? Audrey jsem málem nepoznala, Tom byl takový... Nemastný neslaný prostě, takové nijaké to bylo. A Paul (alias Silas) podal opravdu obdivuhodný výkon... Doporučuju!

29. května 2006
avatar uživatele
60 %

The DaVinci code

Na Šifru jsem se těšil od začátku oznámení, že se natáčí. Knížku jsem měl přečtenou nejmíň třikrát a pořád mě neomrzela. Bohužel film mi stačilo vidět jednou. Obsazení herců bylo vybrano dobře. Tom Hanks, Jean Reno i Audrey Tautou hráli skvěle, ikdyž Tom Hanks přes své výkony v Trosečníkovi, Forestu Gampovi a Zelené míli se tentokrát tolik nevyznamenal . Film se až moc podobal knížce, což v některých scénách nebylo nejlepší a zrovna když by bylo dobré použít scénu z knihy, nepoužili ji. Jinak byl film natočený dobře a zvuk vybrali tvůrci filmu taky bezvadně.

28. května 2006
avatar uživatele
90 %

Tady nástává opět ten problém, jako u většiny knižních zfilmovaných bestsellerů. Prostě musíte nejdřív vidět film a pak číst knížku, jinak znáte včechna tajemství předem... (A přijdete tak o mnohé). Já jsem knížku četla, naštěstí však ne do konce, jinak bych přišla o všechna ta překvapení, kdo je zlý a kdo hodný... Nelíbí se mi, ale jak jeden tábor film úplně odsoudil. Vždyť Tom Hanks, Jean Reno, Audrey Tautou a mnoho dalších herců předvedli výborně odvedené role a podle mého jim vcelku není co vytknout. Velmi mě zaujal Paul Battany, kterého jsem si všimla už v dřívějších rolích, tímto snímkem ho ale řadím mezi hollywoodskou elitu. Mysteriózní biblické téma v poslední době zaujímá mnoho diváků a tady je to všechno skvěle vykreslené. Slyšela jsem spoustu názorů, že většina překvapivých scén byla trapná, protože to všichni věděli už dopředu. Možná jsem hloupá, ale až na Audreyino odhalení (kým vlastně opravdu je) mi předem nedošlo nic, a tak jsem v kině prožila chvíle napětí, překvapení, hlavně úžasu nad uměním herců a tvůrců filmu. Jedinou maličkostí, kterou bych vytkla, bylo přílišné protahování. Protože, když už jsem si poněkolikáté myslela, že začnou konečné titulky, a film stále pokračoval, skoro mě to štvalo. Stejně dávám 90% a řadím snímek mezi výborné na hvězdném filmovém nebi.

28. května 2006
avatar uživatele
100 %

Film mě zaujal už při první reklamě v televizi a když jsem ho potom viděl, tak mě docela uchvátil... Je to fakt výbornej film a rád bych ho viděl ještě jednou. Výborné herecké obsazení a dobrej příběh, podle mého názoru je fakt bezvadnej!!!

28. května 2006
avatar uživatele
100 %

Code

Takže abych to trochu shrnula...Ti, co tvrdí, že ten kdo knihu nečetl, film nepochopí, nemají pravdu. Většina normálně myslících lidí tento film pochopí od začátku až do konce. Film mě velmi upoutal jak dějem tak hereckým obsazením a stejně tak hudbou. Nejvíce se mi líbila postava Silase v podání Paula Bettanyho, takže mi bylo hodně líto, že umřel zrovna tak, jak umřel a ani nepoznal pravého "rectora". Líbí se mi prolínání jazyků a roztomilé přízvuky anglicky mluvících Francouzů. V roli Tebinga mi nějak moc nepasoval Ian McKellen, je to určitě kvalitní herec, tak jako Tom Hanks, ale tato role se na něj trochu nehodila. Jinak hudba je opravdu úchvatná, mrazivá a velkolepá. Prostě hodnocení 100%.

28. května 2006
avatar uživatele
Vepa
...
100 %

SUPER

Včera jsem se byla podívat na film Šifra... Musím dodat, že jsem si předtím přečetla recenze na internetu. Hodně názorů bylo záporných, ale já se musím přiklonit k tomu kladnému. Film byl opravdu super. Již od začátku jsem byla napnutá jak to skončí a ani chvilku jsem se nenudila. Někteří si stěžují, že se film nedal pochopit aniž by se četla kniha. Já ji taky nečetla, ale film jsem pochopila. Nechápu ale, proč kritika tenhle film tak strhala. Ve filmu byla skvělá atmosféra, tajemno a také skvělí herci a hudba. Tenhle film vás vtáhne do děje. A poslední scéna byla opravdu nejlepší...Mohu jen doporučit, aby se na něj šel každý podívat, kdo si chce udělat vlastní názor. Ale film vás určitě nezklame.

27. května 2006
avatar uživatele
100 %

hezký

Na Šifru jsem se rozhodl jít na poslední chvíli, když mi padl programa já nevěděl, co dělat. A byl jsem velice mile překvapen. Mám rád Toma Hankse a vtomhle filmu se velice předved. Škoda jen moc nevýrazně role Jeana Rena. Jinak dávám rád 100%...

27. května 2006
avatar uživatele
80 %

podobné jako lovci pokladů

Nejdříve musím říct, že jsem nečetl knižní předlohu a vůbec jsem nevěděl o čem film je, ale už dohadování o této knize mě donutilo si na tento film zajít. Začátek se mi líbil, film začíná dobře nabírat tempo. V polovině musím přiznat, že jsem se trochu ztratil a zamotal, ale postupně jsem to doháněl. Konec je hodně překvapivý a jsou tam hodně uplatněny dějové zvraty. Celkový pohled na film je pozitivní, akorát mi v hodně ohledech připomínal Lovce pokladů...njn šifry jsou šifry

26. května 2006
avatar uživatele
90 %

Nesouhlasím, že film nepochopí ten, kdo nečetl knihu. Myslím, že jsem ho "chytla" (až na delší monology, kdy jsem měla co dělat, abych stíhala titulky :o) A moc se mi líbil (pravda, některé scény byly trochu kýčovité, ale dalo se to). Četla jsem na něj dost otřesné kritiky, takže jsem moc nečekala, ale velmi příjemně mě překvapil. Musím souhlasit, že Hanks byl celkem průměrný, ale kdo mě okouzlil, byl Paul Bettany. V některých scénách ve mně trnulo jak byl odporný, ale hrál skvěle! A při pasážích v latině nebo francouzštině jsem přímo "slintala" - bylo to hodně zajímavé a nápadité oživení.

25. května 2006
avatar uživatele
70 %

Zdravím, Šifra byla moje po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetl a musím říct, že mě dostala. Na film sem se těšil jako malej Jarda :-). Film se nedá moc srovnávat - moc mě mrzí, že celkem brutálně osekali scénu, jak přiletí do Anglie a jak Teabing vyjednává s policií :-))). Hodně jsme se asi v kině všeci polekali, když se do scény vřítil Silas - v domě sira Teabinga :-)))). Nejvíce se mi líbil úplný závěr - melodie, jak se Langdon vydává po stopách růže až dojde k Louvru - ta melodie od Hanse Zimmera (Chevaliers de Sangreal ) je naprosto geniální a běhal mi a běhá mi z ní mráz po zádech.

25. května 2006
avatar uživatele
90 %

film-kniha

Musím přiznat, že do kina jsem vcházela se smíšenými pocity, na film jsem se těšila, ale obavy mi dělaly kritiky. Z kina jsem šla ale spokojená, film se mi líbil apořád se ptám, co kritiklům na filmu tak vadí-ano, není sice nejlepší, ale i přesto je to kvalitní film, který si podle mě nezaslouží smést se stolu. Četla jsem knihu, viděla film a ve finálním porovnání mi vychází, že film celkem dobře vyjádřil a popsal obsah knihy, že nic důležitého nebylo zapomenuto.

25. května 2006
avatar uživatele
Tyr
...
70 %

Inu...

Filmaři se podle mě nechali příliš ovlivnit a strhnout předlohou. Knížka je bezesporu z těch, které začnete číst před večeří a skončíte za ranního kuropění, to ano. To ale proto, že jde o "honbu za pokladem". Ne kvůli charakteru postav. Ne kvůli prostředí. Ne kvůli atmosféře. Film působí sterilně, protože předloha je v tomto ohledu také trochu sterilní. Proč všichni považují výkon Iana McKellena za vynikající? Protože jeho postava má ve scénáři předepsány vtípky, mimiku, suchý anglický humor...oproti tomu chudák Tom Hanks se musí za každou cenu tvářit vážně a zaujatě, sugerovat divákovi že všechno je skutečně, ale skutečně napínavé, a úžasné, a...to se to pak špatně hraje. Zatímco čtenáři stačí spousty věcí jen načtrnout ať si je domyslí - ve filmu to tak úplně dělat nejde, ale není nutné servírovat všechno úhledně srovnané na talíři. Oč by bylo lepší vynechat všechny ty prostřihy do minulosti a radši pořádně natočit úvodní přednášku profesora Langdona. To je přece šance diváka zaujmout a nechat ho aby si postavu oblíbil jen vstoupí na scénu, nebo snad ne?
Nicméně nechci tvrdit, že je ten spektákl hrozný. To ne. Dal bych pětašedesát procent - to však nelze, tak mu přilepším a odkliknu sedmdesát - jen mě ale napadlo, že by to byl býval mohl být film podle kritiků lepší než předloha. A to bych mu byl býval přál...

25. května 2006
avatar uživatele
90 %

Audrey Tautou

Film mě naprosto vtáhl do děje a orientoval jsem se v něm, aniž bych si předtím cokoli o příběhu přečetl. Je to zdařilá detektivka a nechápu kritiky za jejich recenze. Je sice škoda, že ve filmu není tolik luštění jako v knize, ale příběh to nijak neokradlo. A výkon Toma Hankse mi nepřišel o nic horší než v jeho jiných filmech, což nemůžu říct o Jean Renovi, u kterého jsem zvyklý na zajímavější výkony.

24. května 2006
avatar uživatele
80 %

nuda???

Film překonal moje očekávání...moc se povedl a musím uznat,že některé změny vůči knižní předloze mě potěšili...A jiné zase naopak ne.V konečném důsledku to je ale docela povedený film u kterého jsem se nenudila.

24. května 2006
avatar uživatele
100 %

Knížka byla prostě lepší

Z knížky sem byla nadšená a nemohla sem se dočkat filmu.Když sem film viděla byla sem troško zklamaná páč změnili co změnit mohli,ale podle mě by se neměl řadit do ,,propadáků´´.Pro ty co knížku nečetli to byla určitě pěkná podívaná,ale já bych jim doporučila ať si knížku přečtou,myslím si totiž,že v knížce je to podrobnější a tím pádem víc záhadnější...

23. května 2006
avatar uživatele
70 %

Leonardo

Osobne nezastávam názor Davida Browna na Leonarda da Vinciho. Myslím si, že aj keď film je vcelku fajn, kniha, podľa ktorej bol natočený takisto ako film sú dejovo pozadu.

23. května 2006
avatar uživatele
80 %

Jde o film

Myslím, že zde jde o film a ne o knihu. Téměř každý tady řeší kniha contra film. Ale jsme filmový net, tak se zabývejme samotným filmem. K němu bych já osobně měla výhrady hlavně v těch dlouhých vysvětlovacích pasážích, které tam byly vkládány za účelm, aby diváci lépe pochopili celý děj filmu. No možná kdyby film byl nadabován, bylo by to stravitelnější, takhle někdy opravdu člověk nestihl postřehnout k těm titulkům i obraz. Ale celkově pro mě byl film výborná detektivka, která udržela pozornost až do konce. Obsazení tak na 80% - Tom Hanks mi tam moc nesedl. Zato Reno svoji roli odvedl perfektně.

23. května 2006
avatar uživatele
90 %

Dobrý

Mě se celkově film velmi líbil a dalo se na to dobře koukat no jediný co bych vytkl je ten konec ,taovej moc fantasy ,líbili se mi hlavní herci a hlavně hudba ,která je velmi povedená,jasný že je to horší než kniha ,ale to se jinak natočit prostě nedá,ja dávám 94%,mě se to líbilo

23. května 2006
avatar uživatele
80 %

Nechápu kritiku

Knížku jsem si přečetl,je pravda že spousta věcí je ve filmu jinak než v knížce,konec je trošku víc odlišný od knížky (chybí bratr dcery Saniéra),ale není to jedno?Myslím,že v kině by jsme měli řešit jakej je film.a já jsem se hodně bavil.Pravda bylo tam dost hloupostí ale rozhodně doporučuju film zkouknout.Moc mě zaujaly efekty.Prolínání současného Londýna s "duchy" z dob dávných při pohřbu Issaca Newtona...to byla fakt dobrá vychytávka.Každopádně mě tenhle film zaujal a rád se na něj kouknu znova.

22. května 2006
avatar uživatele
100 %

můj názor: moc dobrý!!!

Knížku jsem přečetl, na mé poměry jedním dechem, nejsem nadšený čtenář. Na film jsem se moc těšil, ačkoli ho kritika (dle mého názoru neprávem) "odstřelila". Je pravda, že se ve filmu neobjeví tolik detailů a podrobností co v knize, ale to by film musel trvat 5 hodin. Film je perfektně obsazený, výkony taky super. Je pravda, že se od knížky ze začátku moc neliší, konec je sice dost jiný ale skutková podstata zůstala zachována. Prostě a jednduše film je stejně jako knížka super!!!

22. května 2006
avatar uživatele
100 %

Fantastický...

Taky nechápu kritiky co říkají jak je film hrozný atd.Nemusíme je poslouchat...jenom závidí a chtějí být v hlavní pozornosti=/.
Film se mi líbíl.Nečetla jsem knihu,ale začala jsem ji tedka číst.Myslím že Dan Brown hodně nadchl svým životním dílem...co se týče herců a režie..výborný...ale Audrey si mohla svojí angličtinu vylepšit...=)ale jinak se mi líbí jak pletou ty dva jazyky dohromady=).100%

22. května 2006
avatar uživatele
90 %

vzhledem na knihu...

no tak vzhledem k tomu, že kniha je (téměř) vždycky lepší, než film (vrátaně tohohle filmu), to bylo fakt dobré.
fakt sem čekal méně a dostal sem více. Tom Hanks mi tam nějak nesedl a Ian McKellen taky, ale jsou to mistři herci takže nemám co vyčítat. Audrey Tautou mi tam sqěle sekla a taky Jean Reno byl supr. a nechápu, proč všichni píšete, že je to zlé, když byl děj jiný, než v knize! A CO!!! nač by pak byl film, když by to bylo do bodky stejné...
jak sem říkal překvapilo mně to...

22. května 2006
avatar uživatele
0 %

Shit

Velmi krátce.
Hrůza, blbost, špatně natočený hloupý film se špatně hrajícími herci. Většinou s Mirkou Spáčilovou moc nesouhlasím, ale tentokrát musím.

22. května 2006
avatar uživatele
60 %

Jsem víceméně spokojený. Jsem jedním z těch který četl (doslova „hltal“ řádek po řádku) knihu Dana Browna před filmem a ač nerad srovnával děj s knižní předlohou, což byla chyba, protože zejména v druhé půlce filmu, kdy se děj přesune do Anglie se od knihy odklání. Pokud se tedy odprostím od knižní předlohy, tak byl film průměrný a některé scény, pokud bych před tím nečetl knihu, by mi připadly nelogické. Dobré jsou pasáže kdy je mluva herců doplněna obrazem toho co právě vysvětlují, takže divák lépe pochopí co je tím myšleno. Z herců mě nejvíce zaujal výkon Iana McKellena jako Sira Leigha Teabinga. Ostatní, a to hlavně Tom Hanks, mě zklamali. Kdyby režisér do hlavních rolí dosadil neokoukané, nebo dokonce neznámé herce, filmu by to určitě prospělo. Rozhodně bych, ale film nezatracoval do pekel a nebo naopak vyzdvihoval do nebes. Největší reklamu, resp. pozitivní antireklamu dělá filmu samotná církev, která nabádá k ignoraci filmu a na protest pálí knihy Dana Browna. Film si sice vydělá na své cca 100 milionové náklady a šéfové produkční společnosti Columbia Pictures Industries, Inc. si budou mnout ruce, ale rozhodně se tento film nezařadí do žebříčků nejoblíbenějších filmů, které ve vašich vzpomínkách zůstanou navždy (pro mě např. E.T., Hvězdné války, Titanic, série o Pánu Prstenů, nebo Nekonečný příběh atd.).

22. května 2006
avatar uživatele
90 %

Můj názor

Film se mi moc líbil. Nechápu lidi, kteří říkají že herecký výkony jsou strašný (Hanks to podle mě zahrál skvěle). Taky jsem nepochopila, co kritici pokládali za trapný monolog Langdona na konci filmu.Film ale není pro ty, co knihu nečetli. Události berou rychlý spád a mnohdy nejsou víc vysvětleny (např. útěk z louvru, Vernetovo chování, mobil místo knihovny, šifrování) ale to mi tak nevadí, protože jinak by ten film musel mít přes pět hodin. Tuhle knihu snad ani jinak natočit nelze. Že několik věcí bylo pozměněno, mi také nevadilo.Co mě trošku mrzí, že tam nebylo dostatek vtipu jako je v knize,to je škoda.Tenhle film je pro ty, co knihu četli, příjemným zpestřením. Ti, co ji nečetli, budou mít problém. Ale možná je to inspiruje k přečtení :-))Ale tak či tak, film se mi moc líbil :-)

21. května 2006
avatar uživatele
70 %

Dost dobře nechápu první názor od Carchyho, že film věrně kopíruje knihu. Tys asi tu knihu moc nečetl, co? A teď k samotnému ději filmu. Takže první půlka filmu byla skvělá, i když šifry luštili strašně rychle, beru že to tak prostě muselo být. No, ale co se dělo potom. Film ztratil grády. Už to nebylo tak dobré, všechno se zrychlilo a to co filmaři hezky vyprávěli v první půlce tak tu druhou slepili a rychle spěchali aby se všechno stihlo. Takže mám dost rozporuplné pocity. Nelíbilo se mi to, že kryptex byl ve filmu jen jeden. A taky mě pobavilo to, jak šikovně využili mobil místo knihovny - to jsem bral za absurdní, ale když už to nešlo jinak. Ještě bych našel pár věcí, které mě zklamali. Třeba to jak Remy - sluha Teabinga řekne Silasovi, že on je učitel - další blbost. A bylo mi líto, že Silase zastřelili hned u Opus Dei a že se on sám neodnesl Aringarosu do nemocnice a pak umřel venku sám jako v knize. A taky mě zklamalo, že Sophii ve filmu neřekli, že ten průvodce ve Skotsku je její bratr. A co se mi líbilo nejvíc byl celkově Silas, kterého Paul Bettany zahrál skvěle a jeho scény jsou ty nejlepší ve filmu. Potom náš starý známý Gandalf čili Ian McKellen jako Teabing, jehož scény byli skvělé. No a nesmím zapomenout na Aringarosu, který měl taky něco do sebe. Pro nečtenáře knížky je to možná lepší thriller, ale pro ty co ji četli, tedy pro většinu z nich to bude dost možná velké zklamání. Když to sečtu a přeberu v hlavě dám tomu vzhledem k hercům takových 70 procent.

20. května 2006
avatar uživatele
80 %

..zahady a poklady

18.5 jsem šel do kina podívat se na film, který ráno neuvěřitelně zdupala kritika. Říkal jsem si že to může být zajímavé a nemílil jsem se film se mi moc líbil až na jednu podstatnou věc. Do filmu chtěl režisser nacpat všechno a tak tam nezbylo místo pro tajemno a emoce které kniha tak prožívá a taky mi to místy připomínalo indiana jones ;), ale i přes to všechno se mi film líbil a rozhodně bych ho neodsuzoval .

20. května 2006
avatar uživatele
70 %

nerozhodne

Knihu som nečítala takže som išla do kina s tým že zhruba viem o čo ide ale až do detailov nie. Film má skvelé herecké obsadenie ale na tom celom mi vadim Tom Hanks, síce ho mám ako herca rada ale svojim výzorom mi nezapadal do deja bol až prehnane opálený, napuchnutý...no proste nesimpaticý. A čo povedať k deju veľmi ma zaujali retrospektívy najmä tá znázorňujúca autonehodu hlavne kamera, dej je napínavý až do posledného momentu ale sklamalo ma pár hluchých miest prvú hodinu absorbujete všetky tie informácie ale ďalších 30minút sa vám chce spať. Film bude určite lepší s dabingom pretože herci toho dosť nakecajú....

19. května 2006
avatar uživatele
70 %

Slabý!

Od filmu jsem čekala mnohem víc... Četla jsem knihu, která se mi strašně moc líbila a těšila jsem se na filmové zpracování... Začátek (prvních cca 10 minut) mi přišel podobný jako v knížce, ale potom... ve filmu jsou vynechané některé části z knihy, to by až tak nevadilo, protože by snímek byl potom moc dlouhý. Ale to jak upravili skoro všechny scény... Myslím, že lidem, kteří nečetli knihu se film může docela líbit. Ale kdo zná děj, podle kterého měl být film zpracovaný, bude se divit...

19. května 2006
avatar uživatele
80 %

Code is decoded

Opravdu nechápu, kvůli čemu kritici poslali tenhle film ke dnu. Je možná místy rozvláčný, nicméně jde o profesionálně odvedenou práci, myslím tím jak výkony, kameru a režii. Jenom možná budete mít malinko pocit, jako byste to už viděli. Je to tím, že film většinou kopíruje knihu, tím pádem přijdete o takové to "šokující odhalení" . Proto si Šifru víc užijete, když si nepřečtete knihu.

18. května 2006
avatar uživatele
60 %

O mon dieu

Tak tohle je teda fakt zklamání... Z herců se mi nejvíc líbil Paul Bettany a Ian McKellen, těm ty role fakt sedly, Audrey Tautou působí občas jako blbka, ale to není její vina, jenom má prostě blbý dialogy (aspoň má pěknej přízvuk). A Tom Hanks..no, občas mi připomínal Forresta Gumpa =), čekala jsem od něj lepší výkon. No a teď konečně k filmu- děj je dost táhlý, asi tak půlka filmu je jenom o vysvětlování, trošku mi připadá, že když mají něco vysvětlit, trvá to strašně dlouho, no ale šifru mají vyřešenou hned =)... Děj filmu je oproti knížce dost pozměněný, ale to by tak nevadilo, protože nejhorší je KONEC. Při odhalení "tajemství" (mimochodem v knize to bylo jinak) půlka sálu lehla smíchy (podle mě to byli ti, co četli knihu), a druhá půlka to nechápala, nebo byla ohromena (takže to asi taky moc nepochopili =)... Takže pokud jste četli knihu, tak před filmem radši všechno zapomeňte...

18. května 2006
avatar uživatele
80 %

...

sdílim názor pode mnou (carchy).. nechápu proč ten film odepslali, dneska jsem čet jak šifru přijali v cannes.. nechápu.. fakt nechápu.. .já jsme knížku nečet.. a štve mě jak všichni machrujou že oni jo, a ještě furt se neodnaučili odlišovat umění knihy a umění filmu... .furt remcaj že tam neni tohle a tamto.. pak by zas remcali že to je dlouhý.. nevim co chtěj... .hlavně by si měli uvědomit že zápletka příběhu zas neni tak šukující a převratná pro okolní svět jak se o ní tradovalo... .kdo by tomuhle věřil, prostě si jeden spisovatel vymylsel svoji verzi a přimíchal ji do jako hlavní přísadu normálního kriminálního thrileru.. hotovo... a teď k filmu.... .obsazení výborný.. .hvězda střídá hvězdu a typově na svoje role seděj.. .a i když tu jsou teda místa kde se všechno tak nějak zpomalí, což jsou halvně místa, kde někdo někomu něco vysvětluje, tak tu jsou scény, který vám zastavěj dech.. ať už to je konec mnicha bratyho, pokus toma hanske o otevření čehosi, či samotnej závěr... .nedejte na stupidní kritiku a jděte na to...

18. května 2006