home
Shrek: Zvonec a konec

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Netvrdím, že je to výborný film, ale ani není tak špatný, jak ho spousta lidí prezentuje. Je to další příjemná oddychovka u které se zasměje.

2. září 2012
avatar uživatele
70 %

Po trojce zase něco lepšího

Je pravda, že si nevážíme toho, co máme, dokud to máme. Tohle staré, leč pravdivé přísloví si tvůrci vzali k tvorbě scénáře a světe div se, vypadl příjemný film, který mi jen tak mimochodem připomněl minimálně 10 dalších filmů a seriálů, počínaje Hvězdnou bránou a konče Bladem 2 :) Možná trochu splácané, ale podívaná to není špatná.

3. ledna 2012
avatar uživatele
90 %

Sice slabší než první dva díly, ale líbil se mi o trochu víc než Shrek třetí. Má pěkný děj, dobré hlášky. Dost jsem se pobavila, tento díl mě překvapil.

4. prosince 2011
avatar uživatele
E Š
...
60 %

Čím ďalej, tým horšie. Po tomto filme je nám všetkým asi jasné, že Shreka treba nechať odpočívať v pokoji a nekaziť ho ďalšími dielmi. Áno, pár vtipných momentov sa našlo aj tu, ale zrovnávať to s jednotkou či dvojkou?

24. května 2011
avatar uživatele
60 %

Špatné

Hodnocení asi mluví za vše.... podle mého názoru už to není taková podívaná a taková sranda jako u prvních dvou dílů. Jediné co mě rozesmálo byl opět okouzlující kocourek :).

4. března 2011
avatar uživatele
100 %

??

Zaskočilo mě průměrné hodnocení... Podle mě je to bezkonkurenční shrekovský film plný nových skvělých hlášek, při kterých se směju i teď.

16. ledna 2011
avatar uživatele
70 %

Fiona

Není to, tak strhující a zábavná podívaná, jako první film se Shrekem, ale i tak je to vydařená animovaná pohádka se zajímavým příběhem.

29. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Zbytečné

Bohužel, doufám, že poslední díl, musím hodnotit jen 60%. Myslím, že natáčet ho bylo zcela zbytečné a pohádkový hrdina tímto pokračováním ztratil své kouzlo. Ano, dá se na to dívat, ale oproti předešlým dílům těžce ztrácí.

26. prosince 2010

Zklamání

Nemám ve zvyku nedokoukat pokrčavání u filmu, a tak to bylo i se Shrekem.Bohužel jsem byla zklamaná. Čekala jsem jsem úplně něco jiného. Děj mě velice zklamal. Kdo si chce znovu připomenout první díl z jiného pohledu ??? Já tedy ne. Doufám, že už jde opravdu o KONEC.

20. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Zvonec a pohádky je konec

Na čtyřku jsem se podívala jenom z nostalgie po dobrých časech. A taky že se ptám, kde je ta skvělá jednička a dvojka? Ani třetí díl se mi nelíbil, čtyřka si sice pověst trochu vylepšila, ale starý dobrý Shrek už to není. Doufám, že je to poslední díl a nechají zlobra navždy spát, aby to snad nebylo ještě horší. Film, z něhož je cítit, že se točil pro peníze, že je to nastavovaná kaše. Nebyly tam nápady a tolik srandovní momenty jako v prvních dílech, neříkám, že jsem se vůbec nepobavila nebo že jsem se nudila, to ne, ale rozhodně to nebylo ono. Bohužel jsem to tak nějak čekala.

14. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Á, takže tu máme další film, který uzavírá sérii, jíž je nedílnou součástí. Shrek se mi vždycky líbil. První díl se stal možná nejlepší kreslenou pohádkou, kterou kdy kinematografie nabídla, přičemž druhý díl nezůstal pozadu. Každopádně třetí díl se stal černou ovcí v celé sérii, která zapříčinila, že byl důvod se čtvrtého trochu obávat. Nicméně i když Shrek je série, která každý díl uzavírá slavnostní pařbou či přívalem štěstí, jako by byl poslední, skutečně poslední díl by byla škoda nevidět. K mému velkému překvapení jsem se dočkal daleko lepší podívané, než kterou předvedl třetí díl, což považuji za slušný úspěch. Nový Shrekův příběh považuji za přijatelný, jen už tak trochu vyprchalo kouzlo tématiky polibku z pravé lásky. První dva díly jistě, ale když se to furt opakuje… Čtyřka si to ale kompenzuje daleko lepší atmosférou. Ve světě, kde nic není, jak bývalo, vám všeobecná přítomnost sympatií vůbec neschází. Pozadí filmu se také od předchozích dílů výrazně liší, což rovněž považuji za úspěch, ale je tu bohužel i spousta věcí, které mi dost vadí. Především mi nový „padouch“ skutečně lezl krkem. V mnohém se podobal Dobré víle i Lordu Farkvádovi, ale nejvíc mě na něm štvala ta dávno ohraná negativní aura. Záporáci si v této době už můžou se svým úlisným chováním zalézt někam. Nikoho už nepřekvapí jejich zlý smích, ani čin, v němž následně plní spíš pasivní funkci, a speciálně ve Shrekovi už ztratil jejich originální hlásek svůj význam. Je to jenom pohádka, ale už ve čtvrtém provedení. To už chce být trochu odlišný. Nicméně jsem byl na druhou stranu překvapen, jak často se tvůrci vyvarovali scén, nad kterýma člověk jenom protočí oči vzhůru. Začátek je úplné peklo, ale zbytek se už dá vydržet, i když se zde bohužel nenašla snad jediná scéna, u které by se člověk mohl smát. Může za to jednička, která z celé série má vtipu asi 70%. Rozhodně si ale myslím, že tímto filmem se (na rozdíl od sedmého Saw) celkem důstojně uzavírá další série. Vzpomínat na ni budu určitě v dobrém.

21. listopadu 2010

Můj první dojem by byl na 0%, ale když jsem se nad tím trochu zamyslela, procenta postupně stoupala. Není to už jen parodie na všechno možné, jde trošku víc do hloubky. Celkově to hodnotím jako povedený film a doufám, že je už skutečně poslední.

14. října 2010
avatar uživatele
60 %

Shrek

Nic moc, čekala jsem od toho víc. Musím říct, že mi tam dost chyběly narážky a parodie na známé filmy. Zase na druhou stranu tento díl nijak neurazí. Prostě jde jen o další rejžování na zaběhnuté značce Shrek. Co se mi ale líbilo hodně, tak byl Kocour, ten se povedl.

3. srpna 2010
avatar uživatele
90 %

Nic proti

Na Shreka jsem byla před pár dny a jak jsem tady tak četla recenze, tak jsem od toho filmu ani moc nečekala. Jaké ale bylo překvapení, že to není taková hrůza, jak tady většina psala. Těch 92 minut uteklo překvapivě rychle a i s kamarádkou a mladším bráchou jsme se celkem slušně bavili :). Možná patříme k méně náročnějším divákům, ale Shrek to prostě jistí ;).

28. července 2010
avatar uživatele
40 %

slabota

A to sa hovorí, že to najlepšie na koniec. V prípade Shreka to neplatí, s predchádzajúcimi dielmi má spoločné len postavy, nič viac. Chýba humor, a pesničky tiež za veľa nestoja. Pointa ("to čo máš si uvedomíš až keď to stratíš") by sa hodila do nejakého romantického filmu a nie pre kultový animák akým bol doteraz Shrek

12. července 2010
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Naprosto dokonale průměrná podívaná bez humoru a nápadů. Odříznutá od čehokoli, co by mohlo někomu vadit nebo ho potěšit nebo ho jakkoli zaujmout. Takovéhle žadonění o průměrné hodnocení jsem ještě neviděl. Ale budiž. 50% Lepší než trojka to je každopádně. Vlastně, kdyby se prostě vyčlenila trojka (která má na děj čtyřky minimální, pokud nějaký, vliv), tak by série Shrek byla celkově průměrná...

27. června 2010
avatar uživatele
80 %

na film sem se velice těšila a musím říct, že ani moc nezklamal. Některý scény byly velmi dobré, jiné průměrné....můj celkový dojem (i kvůli tomu, že to bylo v 3D) byl na 85%, ale bohužel tady to označení není, dávám ač nerada 80%

23. června 2010
avatar uživatele
60 %

Legendární jednička, zábavná dvojka a zcela průměrný třetí díl… téhle zelené pohádce začal pomalu ale jistě docházet dech, a jestli chtěla pomýšlet na návrat, musela vsadit na jistotu. Čtvrtý díl se buď stane důstojnou tečkou nebo definitivně zpečetí nelichotivý osud… Upřímně, ještě před zhlédnutím jsem tajně doufal a věřil, že tentokrát nic nezbabrají, byla by škoda opustit našeho milého zlobra s naštvaným výrazem… A možná proto, že máme co dočinění s pohádkou, slib se vyplnil. Čtyřka není žádný průser a důvod vzniku – usmíření fanoušků – by měla bez větších problémů splnit. Vybrala si k tomu totiž chytrý způsob, vsadila na sentiment a naše dobré vzpomínky na předešlé (tj. první dva) díly. Pomocí Rumpelíčka, mimo jiné nadmíru nesympatické a otravné osoby, je nám umožněn dosud největší zvrat ve shrekovské sérii. Království Za sedmero horami je vzhůru nohama a nezůstal kámen na kameni. Což možná připomíná dvojku, už tam si začal Shrek cosi s přeměnami. Kdysi změnil sebe, dnes změnil vše okolo. Oslík není jeho nejlepší kamarád, kocour se stal mazlem a Fiona Amazonkou… A co je horší, proradný Rumpelíček se despoticky ujímá vlády. No a na Shreka nezůstalo nic menšího, než vše uvést do původního stavu. Vcelku laciný děj, já vím, ale k prostoru pro vzpomínání naprosto ideální. Čtyřka se vlastně snaží pouze omezovat na narážky, upomínky a prožívání okamžiků, které se povedly dříve. Fionino srdce je potřeba získat zpět a hned je tu šance pro námluvy, romantická nedorozumění atp. Oslík svého kamaráda nemůže poznat a vuala, co asi nastane… Avšak abych tvůrcům tenhle tah zazlíval, názor nepíšu. Z hlediska nedostatků jsou tu mnohem ožehavější témata. Co třeba proslavený styl humoru, jednička s dvojkou vážně válely… ale kde nic tu nic. Z humorných vložek se staly občasné rádoby vtipné hlášky a především ze strany Shreka jsem neslyšel snad jedinou věc, která by dokázala pobídnout mojí bránici k jakémukoli projevu. Proto musím být vděčný i za primitivní a dětinské fórky od kocoura s oslíkem… Jinak obecně vzato, film je naštěstí poměrně svižný a ve finále to pořádně roztočí. Z energetické podívané se mnoho neubralo a křečovitě tak působí pouze humor. Buď jak buď, tahle série je bohužel a možná raději bohudík za námi. Čtvrtý díl jen potvrdil menší kvalitu jak scénáristickou, tak komediální, ale co je důležitější, představuje stylové zakončení, po kterém nám nezůstanou slzy v očích, ale snad i úsměv na rtech. Čtvrtému Shrekovi byste měli dát šanci, ať bez třetího rozměru jako v mém případě nebo rovnou s 3D brýlemi na nose... 60%/70%.

23. června 2010
avatar uživatele
10 %

Děs a hrůza. Už nevěděli co točit, tak zkazili jedničku. Nevím proč musí každý dobrý film natahovat dokud to není taková k...... jako tohle.

15. června 2010

Rozdupal třetí díl!

Na posledního Shreka sem se docela těšiil a hodně mě překvapil. Oproti opravdu prázdné a nudné trojce je to zase skok nahoru, ikdyž mi chyběly narážky na jiné filmy jako v předchozích dílech bylo kladeno více na city a jak máme být rádi že takovou rodinu máme. Velmi úspěšné zakončení! Toť o de mě vše. :)

4. června 2010