home
Sejmi je všechny

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Toto je u mňa ďalší pán film ktorého si rád zaradím do filmového archívu. Super hneď od začiatku, hneď akcia, žiadne vysvetlovačky, tie prichádzali pekne postupne, zrozumiteľne na striedačku s akciou, jednoduché, dokonalé a tak výnimočné. 100%.

8. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

Krásně ujetá střílečka, která si na nic nehraje. Proto je až zarážející, že si sní režisér víc nepohrál. Ovšem eso v tomhle filmu je magor v podání Paula Giamattiho, který zastínil úplně všechny. Jeho postava je opravdu nepřekonatelná, ale i zabíjení pomocí mrkve bylo fajn. Prostě další příjemná oddechovka.

20. září 2009
avatar uživatele
100 %

Shoot Em Up

Komedie, kde se musí akčne a povinne vystřílet desetkrát více nábojů než máme a stokrát více než sme si nabíjeli (((; Ironie za každým výstrelem, vynikající nápady a absurdistické super scény, skvostná Monica, neprestřelitelnej Clive, drtící Paul... Rychleji než se nadechneš už jsou postříleni a když mkne tak už je konec (((; A jaké nám ponaučení z filmu plyne ?: mrkev je zdravá a když ne tak s ní alespoň můžeš střílet když už se kloužeš...

15. srpna 2009
avatar uživatele
50 %

To byla kravina, ale dobrá :-). Opět platí pravidlo, o tom, jak si film vezmete k srdci. Jestli jsou vám fantasmagorické střílečky proti kůži, líbit se vám nebude. Pokud si v tom naopak libujete, tato podívaná vás nadchne, jako málo co předtím. Já jsem na tom přibližně uprostřed. Těžko brát vážně předváděné bizarnosti, ale zase nemám zapotřebí, abych nehledat žádné chyby a kdybych si člověk dá záležet, našel by jich mraky. Nejprve zmíním pár nejpodstatnějších. Akční scény vypadaly celkem efektivně, ale jinak byly kamenem úrazu. V tom tkví největší problém. Borec střílí každého na jeden výstřel, je jak nepřemožitelný stroj, zkrátka nový Terminátor. Tento prototyp hrdinů je ohraný, až to hezké není. Používá trapné hlášky, z fleku si postaví past za 10 minut, která by normálně trvala minimálně hodinu. I každá vedlejší postava je buďto příšerně hollywoodská (udělána čistě pro srandu, viz. padouch), nebo v lepším případě je jejich hlavní přednost, vzhled (viz. Monica Bellucci). Pak např. příběh ač originální, je nesmírně blbý. Ty báchorky kolem mimin, no když nad tím vlastně uvažuju, on se tam i hodí, tak nějak mezi ostatní nesmysly zapadne :-D. Už si totiž nemůžu vybavit hlavního hrdinu bez mimča po ruce. No nic. Výše jsem zkritizoval, co Clive dělal, avšak o něm jsem se ještě nezmínil. Tady začínají klady. Jeho image mě nepřestávala rozesmívat. Stačil pohled do drsné tváře a ne jedné fanynce se podlamují kolena. A pokud na někoho zatím nezapůsobil, buďte si jisti, že po příhodách s mrkví, jste jeho. Perfektní byla délka, 80 minut nabytých adrenalinem nedá šanci nudě, nevyskytuje se ani jedna zdlouhavější chvíle, jde se zarputile jedním směrem, vpřed! A k výčtu zařadím taky konec, nesoucí se v duchu celku. Stručně: Něco se povedlo, něco méně, něco vůbec. Suma sumárum na 50%. V žánru se nalézají mnohem lepší kousky, ale na obhajobu je potřeba dodat, že si to na nic nehraje, buď berte jak je, nebo nechte být.

25. června 2009
avatar uživatele
100 %

Sranda

Tak tohle mě dostalo, fakt. Střílečka kombinovaná s komedií úplně netušeným způsobem. Ale spíš bych ten film pojmenoval "Vrah Mrkvička". Zkrátka výborný film a můžu doporučit! I když to dělám jen u těch nejlepších filmů, musím dát 100%, protože nemůžu najít nic, za co bych tomu 10% ubral.

27. října 2008
avatar uživatele
40 %

Tak tohle byl teda naprostej vrchol. Takovouhle zhovadilost jsem si opravdu nezasloužil. Rok 2007 nebyl zas tak bohatej, ale že si nějací producenti dovolili vytvořit takovouhle blbost, to mnou úplně třese. Akčních filmů je tu opravdu hafo, ale tenhle byl snad ze všech nejhorší. Aspoň co jsem viděl. Tohlensto nestálo ani za 10 minut koukání. Tady žádnej pořádnej příběh nebyl. Děj byl neuvěřitelně přímočarej, jednoduchej, fantasmagorickej. Ty přestřelky, to nestojí ani za jedno slovo. Ty zkazily úplně celej film. Název pro film určitě sedí. Sejmi je všechny je fakt trefa. Tady jeden člověk třema zbraněma v jedný scéně zabil stovky lidí. Ta scény se zbraněma na provazech byla fakt neuvěřuitelně trapná, ostatní přestřelky taky vypadaly úchylně. Pokusili se je tady udělat ještě šílenější než v Matrixu, to se sice povedlo, ale vypadaly fakt příšerně. To jako tady žádnej nepřítel neměl pořádnou mušku? To tady každej nepřítel lezl přímo do rány? To fakt neni možný. Já vim, furt melu jenom o přestřelkách, ale co jinýho se tady ukázalo? Už tvůrcům došly blbý nápady a film zkrátili na ubohých 75 minut. Na film jsem se chtěl dívat hlavně kvůli Clivovi Owenovi, ale tohle byla bez kompromisů jeho nejhorší role. Nevím, ale stejně jako v Potomcích lidí, mu sem cpali zase nějaký mimino. To bylo taky důležitou součástí filmu. Pak taky Monica Bellucci. Tu jsem viděl akorát v Matrixu, ale tady se neukázala ani 20 minut. Ta její role taky stála za nic. Hlavní "padouch" stál taky za pěkný kulový. Nakonec film hodnotím jako nejtrapnější akční film, kterej jsem poslední dobou viděl! Takže jenom 35%.

26. října 2008
avatar uživatele
100 %

nemám ráda akční filmy, ale tohle je spiš komedie! moc sem se nasmála a ani chvíli sem se nenudila! i děj mimo přestřelky mě bavil, fag dobrý nápad spopjit takový dva protiklady :-)

24. října 2008
avatar uživatele
90 %

Zajímavý film se skvělým hercem v hlavní roli. Někdy se mi sice trochu zdá, že tento film je uzavřený sám do sebe, ale je to spíš dojem. Jinak skvělé filmové efekty se slabším příběhem.

7. září 2008

Sejmi je všechny...

Výstižný název... Po akční stránce supr film, trošku přehnané přestřelky a kvality hlavního hrdiny, ale to už tak bývá... Nějak si nedokážu představit, že někdo skončí se životem tak, že mu hlavou projede mrkev. Film dokáže zaujmout diváka, bez sebemenších problémů. Tento dějově vydařený kousek vás do sebe vtáhne a pustí až na konci. Pokud nehledíte na každou drobnost reality ve filmu a máte rádí klasické střílečky tak doporučuji tento film!

19. srpna 2008
avatar uživatele
40 %

Úchylná šílenost, která není vůbec cool a dívat se na ni dá jenom díky hlavnímu hrdinovi. Alespoň, že tvůrci mají soudnost a celej ten cirkus trvá jen 86 minut.

12. července 2008
avatar uživatele
50 %

úžas

to je pocit co mě ovládnul při sledování tohohle filmu.
k čemu se to clive propůjčil, pro mě je to herec s charismatem a na akční roli by se určitě hodil, ale tohle???
některý scény třeba s mateřským mlíkem mi přišly docela nechutný a celkově to u mě vyvolalo spíš zoufalej úsměv, prostě doufám, že si u mě clive příští rolí napraví reputaci.

16. června 2008

Sejmi je všechny...

Možná to někoho uchvátí, ale mne tedy ne… Tohle byl upřímně krok vedle a doufám, že už se na to nikdy v budoucnu znovu muset koukat nebudu… Už na začátku mne velmi překvapilo, jak někdo muže odrodit dítě uprostřed krvavé přestřelky… Celý děj se odehrává kolem tohoto malého novorozeně, kterému zabili matku hned po porodu a ujal se ho věčně naštvaný Smith (Clive Owen), který se snaží přijít na to, proč se tolik temných sil snaží sprovodit za světa i tak malé dítě… Příběh by to byl dobrý, ale realita je jiná… Celý film je jaksi nereálný, až nesmyslný- hrdina jí jen mrkev, je nepřemožitelný, a kulky jako by se mu vyhýbali…jeho společnice prostitutka DQ (Monica Bellucciová), která se o dítě spolu s ním stará je na můj vkus moc ukřičená a ubrečená- to se mi ve filmu moc nelíbí… Však perlička byla scéna ve vzduchu… kdo neuviděl, neuvěří… prostě mě to vůbec nepřesvědčilo o tom, že by Michael Davis byl zrovna nejlepší režisér… Snad příště…

20. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Tento film je taký ten typický akčný film, kde bojuje jeden proti všetkým. Síce to nemá nejaký ten hlboký dej, ale určite vás pobaví.

30. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Akcni komedie

Tak dobře jako u tohoto filmu jsem se uz dlouho nepobavil. Kombinace Cliv Owen + mrkev + nekonecna akce je v tomto filmu dovedena az k dokonalosti. Nikdy bych neřekl, že mrkev dokáže být tak smtící zbraní a přitom být tak zdravá a hlavně: "je dobrá na oči"
Opravdu dobrá akční komedie, která paroduje snad všechna akční klišé poslední doby...

15. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

všechno sejmout

Přehnanosti není nikdy dost. Jako základní zbraň zde figuruje mrkev, bez té se hlavní hrdina neobejde a dává tak mládeži příklad, že drsně lze vypadat i s mrkví a bez cigára. Tento film je jedno velké absurdum, ale hodně rozesměje. Na to se koukněte.

29. prosince 2007
avatar uživatele
30 %

Já se tak těšil! Clive Owen se snaží čím dál víc vybírat ultracool role a jde to s ním čím dál víc z kopce. Jako Smith byl naprosto bez charismatu a tu pistoli v ruce jsem mu věřil asi tak o málo víc než rádoby drsné hlášky. A to že spořádal víc mrkve než Bucks Bunny mě nezajímá. Monica Belluci je pořád nádherná žena, ale jako herečku ji naprosto nerespektuju a na Giamanttiho mám vztek, že se k něčemu takovému upsal. Smith postupuje přes tlupy zabijáků jako v arkádovce z patra do patra, navíc je odrovnává dost tragickým způsobem. Přestřelky nemají šťávu a jsou vizuálně dost otřesný. Davis je jednoduše zbytečný režisér, který nikdy nic pořádného nenatočí.

27. prosince 2007
avatar uživatele
LOST
...
60 %

Sejmi je všechny

Něco takového jako je Sejmi je všechny tady už dlouho nebylo. Ano, neustále si vybavuji Zastav a nepřežiješ kde se nehrálo na to aby film dával smysl ale na to aby se u něj lidi bavili a aby to bylo cool. A ono se to povedlo, minulý rok to byl hit a jeden z nejlepších akčních filmů roku. Tenhle rok měl ale v akci vést někdo zcela jiný : Sejmi je všechny. Všechno mělo býk skvělé, trailery naznačovaly akční hit na který se bude dlouho vzpomínat. I já jsem se těšil a nebyl jsem připravený na to, že by mě tohle zklamalo. Ale pak Sejmi je všechny zcela propadlo v Americe a ke všemu recenze nebyli zrovna přívětivé. I tak má ale tento film svý kouzlo. Nejni to o tom, že je to bezchybný film (má jich zatraceně hodně) ale za to, že jsem se ani jednou nekoukl na hodinky kdy už bude konec. Tohle uteklo tak rychle, že sem měl pocit, že nesleduju 80 minut ale ani ne čtvrt hodinky. Co je první plus je délka filmu, opravdu je to krátký film a uteče tak rychle, že někomu to prostě stačit nebude. Mě to ale vyhovovalo a po celých 80 minut jsem se náramně bavil. Herci byli vybrány taky velmi dobře, Clive Owen se do role pana Smitha hodí, Paul Giamatti se do role zabijáka hodí ještě víc a Monica Bellucci ve filmu není kvůli herectví, ale kvůli uplně něčemu jinýmu. Dále se musí přistoupit na jistá pravidla : tohle se nesmí brát vážně, co pan Smith provádí je jak z jinýho vesmíru a to co se vidí tady už jsem dlouho neviděl. Scénář se nesmí brát vážně už vůbec a tohle ani žádnej děj nemá. Když se nad tím zamyslím je to vlastně strašná pitomost ale je to zábava a i to někdy stačí. Hudba se docela hodí, při akčních scénách hrajou příjemný písničky a tak to má být. Když už jsem u tý akce řeknu, že Sejmi je všechny je něco nehoráznýho. Střílí se opravdu všude, hned ze začátku se spustí akce a ona prostě nepřestane. Tohle je ten nářez na kterej jsem dlouho čekal a prostě v jednoduchosti je síla a tady to platí dvojnásob. Já se chcu hlavně bavit a nenudit se a tady se to vyplnilo na 100 %. Najde se zde akce při sexu, akce při pádu z letadla a mohl bych pokračovat dál a dál. Teď ale i k těm záporům : největší chyba je podle mě režisér Michael Davis, který to moc nezvládá. V některých scénách si vyloženě řekněte jak to mohlo být v rukách někoho zkušenějšího bombastický. Naštěstí není Davis takový břídil a tak i přesto, že tohle mohlo být provedeno mnohem líp, zase až tak nekazí. Musíme brát ohled na to, že je to nováček a že udělal film který nenudí, ale baví. Na Sejmi je všechny je mi sympatické, že si na nic nehraje a že nám servíruje jeden z nejzábavnějších filmů tohoto roku. Hodnocení sice není zase až tak vysoký jak se podle toho co jsem napsal dalo čekat, ale já jsem spokojen a i když už nevím o čem to pořádně bylo nelituju toho, že jsem se na tenhle film kouknul.

17. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Thumbs up

Tak tenhle film se mi opravdu hodně moc líbil. Dobře jsem se u něj pobavila díky jeho barvitým a opravdu vtipným hláškám, pokochala jsem se pohledem na ,,super akčního hrdinu, který nikdy nemine´´-Cliva Owena- poslechla jsem si fajn soundtrack a shlédla jsem něco sice dost absurdního a s nadsázkou, ale prostě se mi to moc líbilo. Navíc to bylo tak akorát dlouhý, což musím ocenit, protože zdlouhavé filmy moc nemusím. Doporočuju!

9. prosince 2007
avatar uživatele
40 %

Asi takhle:Cliveu Owenovi to tu prokatě sluší,takže dámám,které omdlévají při pohledu do jeho očí,můžu tehle film doporučit.Ostatním bohužel ne.Mě otrávil především děj,který byl natolik debilní(pardon),že to nešlo v žádném případě ignorovat(a to i v rámci žánru akčního filmu,kde člověk většinou na nějakou tu drobnější logickou chybu nehledí).Navíc přestřelky a akční scény,které měly být hlavním tahounem byly až příliš nereálné.Podobnou míru nadsázky jsem ještě schopná zkousnout u filmu z Hongkongu,ale tady to působilo jako pěst na oko.Navíc rádoby vtipné(nebo naopak drsné)hlášky působily nuceně a křečovitě a bylo z nich cítit autorovo ego a snaha přesvědčit diváka o tom,jaký je sekáč.Jenže místo toho,aby si člověk pod vousy mumlal:"hustý",říkal si spíš:"trapný".No ale pořád je tu ten Clive......

8. prosince 2007
avatar uživatele
pier
...
80 %

Sejmi je všechny

Sejmi je všechny...co k tomu dodat. Na začátku filmu pan Smith jak si nechá říkat hlavní hrdina...zachrání těhotnou ženu před zabijáky...při přestřelce žena porodí a v zápětí jí zavraždí. Od té chvíle Clive Owen chrání dítě před najatými zabijáky...Způsobem jak je zabijí člověk žasne...došli mi náboje v kapse mám mrkev tak proč jí nepoužít...Námětem né moc originální dalo by se řicí že se vrací 80 léta ale způsobem jak je to natočené se to vše vynahrazuje. Role opravdu moc těžská nebyla a pro Cliva Owena byla jak by nic...Nic méně sem se moc bavil a doporučuji.

2. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Naprosto perfektní akční film, u kterého je potřeba nechat mozek doma. Vychytávky a akční sekvence, které neberou hranic. Film se rozjede bez jakéhokoliv uvedení do děje a hned pořádnou přestřelkou, která neutichne až do konce. Jediná chyba je režie, protože se nikdy nevyrovná akčnímu baletu Johna Woo.

29. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Mrkvička je pořád zdravá

po NABÍT A ZABÍT a SEJMI ESO tu máme další gangsterku, která svou "rychlostí" možná ty dva předchozí filmy předčí. Od začátku až do konce se nenudíte, moc dobré a vtipné dialogy, rychlý střih a perfektní hudba. Clive Owen ZASE předvedl, že patří do herecké špičky. Příběh jednoduchý, některé scény až absurdní, ale proč dělat takovou divočinu tak moc reálnou!? Je to jízda...

29. listopadu 2007