home
Seznamte se s Davem

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Meet Dave

Moc Dobré fakt dá se říct vskutku docela dobrej film, k velikosti Eddieho formátu rozhodnutí hrát v takové komedii byl určitě dobrej nápad (; zápletka v pohodě a určitě v podobných situacích komické zápletky přicházejí s nutností, snad málo efektů, ale možná TO byl záměr vzhledem k faktu, že se jedná spíš o film pro mladší ročníky.

15. března 2010
avatar uživatele
70 %

Meet Dave

Dlouho jsem se zdráhal se podívat na tento film. Asi to bylo proto, že to bylo nominované na zlatou malinu a i děj vyzněl sice naprosto nenáročně, ale nelákavě. Když jsem se také kouknul na jméno režiséra - Brian Robbins a na jím režírované filmy, přesvědčilo mě to, abych nespěchal. Ačkoliv herecké obsazení nebylo špatné. Ale stačilo jedno nudné odpoledne a už jsem mačkal play. A teda musím říct, že tenhle film vypadal vyzuálně naprosto krásně. Co ti dnešní filmaři nedokážou. Opravdu vizuální stránka filmu je plus tohoto filmu. Dave jakožto vesmírná loď v podobě člověka je pěkně udělaná a její řízení je chytře vymyšleno. Co se týče herectví, je to hlavně o Eddiem Murphym. Zase jeden z těch filmů, kde se projevuje hlavně on. Začalo to Zamilovaným profesorem, pokračovalo to Norbitem a teď Dave. Eddie neztrácí své sebevědomí, ale je trochu ironie, že za svoje herecké výkony je obdarováván Zlatými Maliny už asi potřetí. Ovšem teď k jeho hraní. Ve filmu se střídají dvě různá období vtipů. Jedno období je to, kdy jsou Daveovy vtipy, mimiky nebo gesta vtipná a ve druhém období jsou spíš trapná. Několikrát ve filmu se mi stalo, že jsem se styděl za něho. Takže když to vezmu kolem a kolem Murphy tady vlastně podává docela obyčejný průměrný výkon. Herecky mu tady sekundují Elizabeth Banks a Gabrielle Union, ale ti se ve filmu nemají šanci nějak projevit. Jejich úkolem bylo spíš připravit scénu pro Murphyho a odklidit se do ústraní. Ovšem pěkně se na ně koukalo. Co mě ale ve filmu potěšilo byla účast Kevina Harta, u nás málo známého komika například ze Scary Movie 3,4. Opravdu jsem si chvíle kdy byl na scéně on vychutnával. Ovšem co mi na filmu vadilo bylo to klasické americké vlastenectví a na konci klišovitý happyend. Zrovna američani do toho mají co mluvit. Už mi tyhle jejich řeči o tom, že svět (teda hlavně Amerika) je nejlepší a že si to musí všichni uvědomit. Na konci si navíc hlavní hrdina uvědomí (samozřejmě díky pobytu na Zemi - v Americe), že se zamiloval a hezky si šťastně odjede na svojí planetu. Tohle jsem opravdu nemohl rozdejchat. Jedním dechem: "Dobrá jednohubka na nudné odpoledne. Splní účel svou nenáročností, přímočarostí a lehkým humorem, že by to byla ale bůhvíjaká sranda to ne, spíš budete mít na konci na tento film hořkosladký pohled. Film Vám totiž zprotivý američani." Celkově bych tento film hodnotil na 65 %. To ale bohužel nemůžu, takže to zaokrouhlím na 70 %. Ještě stále mě ale kouše svědomí za to, jak velké jsem dal hodnocení.

19. března 2009
avatar uživatele
100 %

Jo,jo,jo

třikárt jo, plně souhlasím s kachinka73 v hodnocení tohoto filmu. Je to bezvadná komedie, u které se pobaví nejen malí, ale i dospělí diváci. Pokud někdo potřebuje naordinovat smích, tak ať jde na tento film a dostane se mu ho vrchovatě.

27. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Fááákt super

Včera jsem na tomhle filmu byla s kamarády v kině, od začátku do konce jsem se smála skvěle propracovanej děj, super hlášky a rozhodně SUPR SKVĚLEJ EDDIE, fakt všem doporučuju....

26. srpna 2008