home
Serenity

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Život. Vesmír. Firefly.

Stejně jako seriál o posádce Serenity, je film především milou zábavou. Whedon se nevyhýbá klišé, naopak z nich vyrábí koláž na míru příznivcům komornějších sci-fi o putování vesmírem. Není tu přehnané množství CGI, o to více zbývá tvůrcům času na hraní. Jakkoli není znalost seriálu nutností, aby divák pochopil, o co jde, protagonisté díky němu mají na čem stavět a film báječně funguje na úrovni postav.

2. července 2013
avatar uživatele
60 %

Moc mě to nechytlo. Vím, vím....všichni to opěvujou ale já to moc nepapal. Ono je totiž sci-fi a sci-fi. Sci-fi ala Vetřelec, Predátor, Matrix atd. tak to je super ale sci-fi ala StarsWars, Startrek, Serenity atd. to je takové pohádkové....to se prostě natáčí někde ve studiu a zbytek udělají počítače....chybí tam život. Chybí tam fyzika. Samozřejmě já akceptuju, že tento způsob zfilmování někoho uspokojuje ale mě moc ne. To je důvod proč se mi film dvakrát nelíbil. Nekritizuju příběh ani herce protože to celkem ušlo, prostě jen to ztvárnění není mnou oblíbené. 60%

3. června 2013
avatar uživatele
70 %

Den poté. Ne, nespletl jsem se v názvu, je den po shlédnutí a jediná smysluplná věc, na kterou si z toho filmu pamatuji je hromada rozmazaných zombíků, které ovšem tady nazývali Plenitelé. Seriál mne minul, trailer mě zaujal a tak jsem strávil čas koukáním na vylepšenou verzi Andromedy. Myšlenka je dobrá, nádherná ukázka "jak jsme něco pohnojili, náhodou to zjistila mentálka - teda empatička, náhodou ji zachránil brácha, náhodou jsou na lodi s někým kdo nás moc nenávidí a my to musíme napravit". Uff, kde já jsem to už jenom viděl? No jo, už vím. Všude. Na druhou stranu, scénář Vám dává možnost přemýšlení, jak se co událo, kde se co stalo, kdo něco provedl, jak se to jiný zase dozvěděl. Na vysvětlování není moc času. Na přemýšlení spoustu. Výkon hlavní hrdinky je výborný, atmosféra není špatná. Originálních myšlenek je stejně poskrovnu a proto ostatní nedostatky trošku přehlídnu. Ukázka, jak by měl vypadal relativně slušný sci-fi film.

7. července 2012
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Seriál neznám a nemám pocit, že by to jakkoli vadilo. Serenity je každopádně sympatická hromada klišé. Možná by neškodila dávka originality a větší "filmovost", ale to není zase tak zásadní.

23. března 2012
avatar uživatele
100 %

Klasické sci-fi ukončující předčasně ukončený seriál. 100% dávám hlavně za herecké ztvárnění River Tam herečkou Summer Glau. Obyčejně mě herecké výkony tak moc nezaujmou, ale toto byla vyjímka. Jinak samotný film bych ohodnotila asi 80% jako klasické sci-fi.

17. září 2010
avatar uživatele
100 %

SUMMER GLAU - River Tam

Vím, že to sem nepatří, ale Summer Glau získala za svou roli River Tam cenu roku 2005 Saturn Award, za nejlepší herecký výkon.

17. září 2010
avatar uživatele
40 %

Tak tohle tedy rozhodně nechápu. Serenity má na imdb daleko vyšší hodnocení než třeba Predátor nebo Sunshine, hodnotilo jej přes 100 000 lidí, a přitom se nevytáhlo s ničím originálním nebo šokujícím, díky čemuž bych všechny ty ohlasy mohl potvrdit. Na první pohled vám film nic neřekne, ale po nějaké té chvíli zjistíte, že jde jen o pouhou náhražku Hvězdných válek. V tomto ohledu se musí uznat, že oproti nim daleko lépe začali – vysvětlili příčiny přesidlování na jiné planety, jak tam udělali dýchatelnou atmosféru a tak vůbec, ale tak jako tak, později se stejně nemůžete toho dojmu z prachsprostého kopírování zbavit. Teď asi to nejdůležitější – příběh. Pomalu nemohu nalézt ta správná slova. Asi dvěma slovy - naprostá slátanina. Hlavní problém? Tvůrci nedotáhli bezmála jedinou věc. Především si tvůrci nevymysleli příběh, který by popisoval tamější rozsáhlý svět jiným, než omezeným pohledem hlavních hrdinů, a díky zaměřením jen na ně nám nedokázal poskytnout, abychom si některého z nich trochu oblíbili. Nástup a význam postavy River mi přišel vyloženě směšný. Můžou si z ní padouši udělat nějakou zbraň na neznámé účely, ale už jenom její osvobození bylo příliš ukvapené a primitivní, a její pozdější význam? Čtení myšlenek, když je nám jako postava úplně ukradená a nijak si nás nezískala? Nuda. Dokonalé bojové umění? Nuda. A další postavy? Škoda slov. Film jde kupředu tak nesystematicky, málo vysvětluje a dává málo prostoru cestování ve vesmíru i všem scénám, kde zrovna není žádná akce - tudíž i kvalitnějším dialogům. A akční scény, ač mají velmi kvalitní vizuální efekty, si alespoň mě nezískaly pro svou děsnou jednoduchost. Jediná scéna, která na mě udělala větší dojem, byla ta s kompletně vymřelou planetou, plnou zachovalých mrtvol. Pak na mě zapůsobil i záznam, který vysvětlil tu neskutečnou katastrofu spolu s příčinou vzniku těch jejich „plenitelů“, ale krom pár sekundových scén jsem si těchto postav vůbec neužil stejně jako ničeho, co s nimi souviselo. Celková myšlenka se mi nelíbí, a už vůbec ne postup děje, který nedotáhl tolik věcí v úplně všech ohledech.

10. července 2010
avatar uživatele
Johy
...
100 %

Serenity

Serenity je naprosto úžasným dokončením a uzavřením seriálu Firefly. Kdo neviděl seriál, zcela nepochopí úžasnou atmosféru a děj tohoto filmu. Seriál skončil po 14-ti dílech, neboť se producenti zřejmě zalekli nadčasovosti této space opery.

Na četné žádosti fanoušků, kteří bombardovali stanici Fox, aby se v seriálu pokračovalo, se producenti rozhodli vyhovět žádostem a natočili celovečerní film Serenity, který vysvětluje děj v seriálu a který jej nakonec geniálním způsobem uzavře.

Jsem rád, že takovýto skvost vznikl a že Firefly/Serenity nestihl stejný osud, jako např. další geniální seriál Defying Gravity nebo pokračování ságy Knight Rider 2008, které byly ukončeny bez uzavření děje.

29. června 2010
avatar uživatele
60 %

Jak tak koukám, Serenity je za velkou louží skutečně populární a co víc, velmi dobře hodnocené sci-fi. Sto tisíc hlasů a průměr nad 8.0 na IMDb je výbornou vizitkou… Naproti tomu, u nás je situace úplně opačná, do minulého týdne jsem v životě neslyšel pojmy jako Firefly (seriálový kolega Serenity) nebo alespoň nějaké jméno z ústřední posádky. Malcom a Zoe, kdo to sakra je? Snad někdo podobný Jackovi a Samantě ze Stargate? Má vůbec film šanci stát se plnohodnotným a nekopírovat od svých známějších kolegů, jež si přehazují Nova s Primou jako horký brambor? Sám za sebe říkám jednoznačné – ne. Abyste chápali, Serenity není špatným filmem, naopak, skvěle se u něj relaxuje… ovšem z mého pohledu mi nenabízí nic víc, než předělávky osvědčených nápadů ze všech možných odvětví. I když je příběh v prvopočátku skutečně zajímavý a má potenciál rozrůst se do vítaných rozměrů, nestane se nic, co byste nečekali. Jakmile se ukáže pravá tvář filmu a esa jsou vyndána na stůl, žádná vlastní iniciativa nepřebije oku nelahodící vykrádačky. Hlavní šéf, Malcom, je vskutku tradiční hrdina – trochu si vzal od Indiho, a zbytek od podřadnějších hrdinů… Jeho role je víceméně na obtíž, ty hlášky co každou chvíli pronášel, mi přišli neuvěřitelně seriálově laciné. On vůbec celkový dojem je někde na pomezí seriálu a televizní inscenace. A já na takovýhle styl nejsem zvyklý, protože seriál křížený s filmem nedokáže nabídnout ten pravý spád, jaký bych chtěl. Celkem blbě se to vysvětluje, ale jestli se podíváte, snad pochopíte. Jako pěst na oko působí i konec. Taková dávka klišé najednou je fakt moc! Takže Serenity je pouhou jednohubkou na pobavení, jinak ji brát ani nechci, protože by moje hodnocení musel jít ještě níž. 60% za místy svěží zábavu střídající se s kiksy, které zamrzí. Mohlo to být lepší, ale pokud se chtěl režisér zavděčit seriálovým fanouškům, jinak to asi udělat nešlo. Zkrátka jestli chcete poznat jinou část vesmíru, kde není ani Star Wars, ani Star Trek a ani Alien s Predátorem, klidně se koukněte, jen nečekejte žádnou extra podívanou.

14. května 2010
avatar uživatele
100 %

Ja jsem nejdriv videl cely serial asi 4x dokola (behem roku), pak jsem se dozvedel ze existuje nejaky film. Tak jsem ho hned musel mit, a rikam je to genialni film. Nejlepsi je NEJDRIV se podivat na SERIAL a pak film. Komu se libil serial doporucuju Serenity the movie: )

10. března 2009
avatar uživatele
80 %

Alan Tudyk

Je to dobré akční sci-fi, které má spád hned od začátku a zajímavých i zábavných scén je ve filmu celá řada. Navíc vesmír i jednotlivé části děje jsou realistické a příběh mě nenudil.

1. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Tento film som mala možnosť si dôkladne preskúmať, v informáciách som sa dozvedela, že jetento film natočený podľa seriálu. Neviem, o aký seriál ide, ale tento film sa mi celkom páčil. Aj keď môžem povedať, že som videla už niekoľko desiatko science-fiction filmov, tento akoby bol trošku mimo tohto žánru.

27. února 2008
avatar uživatele
90 %

Seriál neznám, i když po tomhle filmu se asi o něj začnu zajímat. Přesto jsem v ději orientoval velmi dobře a Serenity se pro mě stala největším překvapením toho roku. Výborná scifi a na to, jak byl malý rozpočet to není vůbec znát.

21. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Zrušením seriálu Firefly mě jedna nejmenovaná stanice dost naštvala. Kromě filmů a knih jsem totiž závislá i na seriálech. A tohle je snad ten s nejlepší atmosférou vůbec. A přesně mým smyslem pro humor. Proto jsem nad filmem, který alespoň částečně vše vysvětluje zajásala. Lidi, kteří neviděli seriál to asi moc nevezme. Mě ale ano. A ačkoli dvě hodiny jsou na vysvětlení jednoho vesmíru málo, i tak jsem za něj vděčná. Firefly letí dál.

12. května 2007

Celkem slušná sci-fi podívaná,která se ale bohužel nevymyká armádě lehce nadprůměrných sci-fi.
Na jedno podívání pěkné,na druhé slušné a na třetí katastrofa.Mě tyhle filmy celkem berou,ale Serenity mě naprosto ničím nepřekvapila.

20. března 2007
avatar uživatele
100 %

Super podivana za malo peez

Film jsem si pujcil jen tak z nudy a ejhle. Po par minutach sem do nej uplne "zamiloval". Dobry pribeh, akce a sviznost. Tak dobre sci-fi jsem dlouho nevidel. A kdyz k tomu jeste zhlednete serial Firefly, nebudete myslet na nic jineho. P.S Firefly se tezko shani ponevadz do CR nikdy nedorazila.

7. července 2006
avatar uživatele
80 %

Mě film překvapil hlavně po technické stránce a dějové linií.Byly tam občas nějaké nedostatky,ale to se u levnějšího filmu může odpustit a nikoho neurazí.Film byl zajimavý a já jsem se u něj bavil.

14. května 2006
avatar uživatele
70 %

Překvapení

Takže předem říkám, že jsem žádný serial neviděl, ale myslím že to nevadí. Film mě hodně překvapil svými akčními sekvencemi, které jsou výborné. Občasný humor vás určitě nepohorší. Navíc skvělý námět a neokoukaní herci.

5. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

perfektny film

No pre mňa - čo som pozrel 14 dielov seriálu FIREFLY - bol tento film úžasný. Vysvetlil mi veľa vecí ktoré nestihol vysvetliť seriál. Fakt super film. Možno tý, ktorý nevideli seriál nepochopia tento film úplne. Ale pre mňa je to super scifičko :) Film sa dobre predáva na Amazon.com takže dúfam že natočia ďalšie pokračovanie. Ale všetkým odporúčam najpr pozrieť seriál a až potom film.

26. prosince 2005