home
Sedmero krkavců (TV)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Další česká pohádka. Mě se opravdu líbila, ale nejsem si jistá, jak by se na to dívali ti menší. Některé postavy byly opravdu "temné" a děj místy též.

18. září 2010
avatar uživatele
70 %

Temné

Jakožto člověk, zvyklý na úsměvané pohádky typu S čerty nejsou žerty nebo Šíleně smutná, jsem byla fascinovaná ponurostí. Jenže stačí se začíst do pohádek od Němcové.. Takže bych pochválila tvůrce za snahu ukázat pohádkovou atmosféru jiným způsobem.

10. července 2010

Nedoporučovala bych to menším dětem, protože tohle opravdu není pohádka... Je to dramatický film na motivy pohádkového příběhu, plný výborných výkonů známých herců - Dlouhý, Chýlková, Rösner, Hlaváčová, Brzobohatý a ta holčina v hlavní roli, kterou neznám, ale předvedla také výborný výkon. Trochu se tam míhá také Martin Růžek. Celý příběh, který je opravdu ponurý, doprovází dramatická hudba Petra Hapky, která se k němu výborně hodí a melodie je vážně chytlavá. V celém filmu se vlastně objevuje stále ta samá v různých nástrojových obměnách. Pohádka to není, ale doporučuji se na to podívat :)

9. dubna 2009
avatar uživatele
30 %

....

Když jsem byla menší, tak jsem z té pohádky měla strach:-DCelkově na mě působila smutně...a to prostředí taky nebylo nejlepší. Aspoň, že měla šťastný konec:-D

23. června 2008
avatar uživatele
70 %

Zkrkavčete!!

No je fakt, že to moc jako pohádka nevypadá... má to takovej hororovej nádech... hlavně tou hudbou a ti herci - Chýlková, Rösner,... a taky to prostředí, ty poddaní na tom "zámku"... mě se líbila Zora Jandová jako voda - to její "Pojď a neváhej" :) Né, líbily se mi kostýmy a nakonec to dopadlo dobře, jako v každý pohádce...:)

28. září 2007
avatar uživatele
40 %

Tahle pohádka se od ostatních liší svou ponurou atmosférou zato ale dobrými hereckými výkony. Pohádky Boženy Němcové by mohly posloužit jako předloha pro dnešní horory, protože pokud jsou pohádky podle její předlohy točeny tak jak byly napsány jsou sice naše české ale pro děti víceméně nevhodné.

27. září 2007
avatar uživatele
20 %

Prostě děs!

Tahle pohádka, jestli se tomu tak dá říkat, je spíš horor. Prostě se mi to nelíbí. ani dějem, ani prostředím. Je to prostě děs.

7. července 2007
avatar uživatele
30 %

Tahle pohadka mi pripada spis jako horor nez pohadka. Je tam ponura atmosfera a korunu tomu nasadila Chylkova jak tam zabiji tu sluzku. Tuhle pohadku fakt nemam nijak rada!

3. června 2007
avatar uživatele
40 %

Tento styl pohádek se mi nelíbil nikdy. Zlá vlastní matka, která prokleje své syny asi není moc populární skoro u nikoho. I když se děj posléze trochu zlepšuje, rozhodně se nehrnu do toho, aby se to musela dívat.

18. dubna 2007
avatar uživatele
30 %

Tuhle pohádku jsem nikdy neměla ráda. Zdála se mi ponurá, velmi depresivní a v mnoha scénách jsem se té královny a jejího sluhu bála. Ani dneska bych se na to nemusela dívat. Je to asi celým filmem, ale je to natočené tak nějak, že se to prostě člověku nemůže líbit. Alespoň mě se to nikdy nelíbilo a nikdy líbit nebude.

27. února 2007
avatar uživatele
90 %

Jako malá jsem tuhle pohádku ze srdce nesnášela kvůli pár scénám, kterých jsem se bála:) dneska na ni nahlížim samozřejmě jinak. Dobré obsazení, vynikající hudba a jak už to tak v pohádkách chodí, tak i dobrý konec. Stejně se ale klasickým pohádkám tak trochu vymyká svou jedinečnou tajemnou atmosférou.

18. února 2007