home
Sólokapr

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Strašná blbost. Ani nevím, jestli v dobrém, nebo zlém. Každopádně to docela uteče a párkrát se člověk pousměje, nějaká chytrost nebo větší výpovědní hodnota je ale pro Sólokapra věc z jiného světa.

11. srpna 2012
avatar uživatele
joda
...
80 %

Od té doby, co jsem viděla Sólokapra, také uplynula delší doba. Pamatuji si ho ovšem dobře a vím, že se mi líbil. Woodyho mám ráda a toto bylo od něj opět něco trochu jiného. Po výborném Match Pointu je tu opět Scarlett Johansson a hraje tam i samotný Allen, což mě potěšilo - ty filmy, kde sám hraje mám radši než ty, které "jen" režíruje. Hugha Jackmana mám docela ráda, takže i obsazení se mi líbilo. Opět se tu vyskytuje tajemno a kouzelník. Hodně mě bavila smrtka a to, jak si ti mrtví povídali...

28. listopadu 2008
avatar uživatele
40 %

Nic moc

Docela často kupuju DVD naslepo, ale tohle se mi ošklivě nevyplatilo...Od W.Allena jsem čekala větší pecku. První půlka byla celkem dobrá, ale pak se to nějak zvrtlo do kopru. Děj ubíhal předvídatelně, čili nudně no a celé to korunovala scéna na chatě "přiznání kapitánky školního družstva".
Jinak W.Allen byl celkem dobrej a vůbec scénář to trochu zachránil.

30. července 2008
avatar uživatele
60 %

Woodyho moc nakoukanýho nemám, ale myslím si, že se mu tenhle film moc nepoved. Dělá si sice legraci ze smrti, sem tam se objeví nějaká hláška, ale kdyby tam nebyl Hugh Jackman, tak nevím jak by to celé dopadlo.

13. července 2008
avatar uživatele
90 %

Woody Allen

Je to výborná komedie. Postava Woodyho Allena má jednu vtipnou hlášku za druhou. Má tam jednoduché gagy i inteligentní humor a celkově je to dost pestrý film.

11. května 2008
avatar uživatele
60 %

Woody Allen má už lepší filmy, ale i tak tento pobaví. Vtipná zápletka, pěkný vývoj. Člověk si to může vyloženě užít, nenudí se... Těch 96 minut je tak akorát... Jde poznat, že Allen hned tak ještě nezestárne:))

27. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

O tom, že Woody Allen je geniální filmový všeuměl není sporu. Sólokapr je dalším povedeným a mimořádně vtipným dílem této legendy. Díky němu se i Scarlett stáva snesitelnější. Vřele doporučuji, protože u tohoto filmu se nudit nebudete.

13. července 2007
avatar uživatele
100 %

No samozřejmě- Woody, jeho jedinečný humor a Scarlett. Navzájem se skvěle doplňují a výsledek je víc než dobrý. Jak už to u Woodyho chodí, tak je zde zosobněná smrt a není tak strašná. Ten, kdo zemře, vlastně nepřestane existovat, ale jen je veden Smrtkou neznámo kam. Film je to oddechový, trochu mi připomíná Match point, taktéž od Allena.

3. července 2007
avatar uživatele
90 %

Tenhle snímek se mi opravdu líbil - perfektní obsazení: zkušený Woody Allen coby potrhlý iluzionista, Scarlett Johanson jako krapet naivní studentka, a ještě k tomu úžasný Wolverine coby Hugh Jackman. Zápletka také nebyla špatná, byla vcelku originální a zajímavá. U filmu jsem se nenudila, ale dobře se bavila. Zcela dokonalá byla hudba, ta prostě neměla chybu. Celkový dojem z filmu je vážně dobrý.

16. června 2007
avatar uživatele
80 %

Hmmm...?

Jsem trochu v rozpacích... Asi jsem od Allena tentokrát čekala víc, než mohl poskytnout. Nejdřív pochválím, a to výtvarnou stránku, samotného Woodyho za báječně mu padnoucí roli iluzionisty a Scarlett Johanson za skvělý výkon; ovšem teď přijdou ta ALE. Nemůžu si pomoct, ale zápletka mi nepřišla zas až tolik zajímavá, aby se dala rozvést do devadesáti šesti minut. Uznávám, že při spoustě scén jsem se bavila, ale celkový dojem z filmu je dost rozpačitý. Přála bych si, aby Allen ještě našel sílu natočit aspoň jeden tak dobrý film, jako byl Match point. Sólokapra budu brát jako mírně podvyživeného, vtipného, ale chudokrevného bratříčka.

5. května 2007
avatar uživatele
90 %

Vynikající krimi od stále lepšího krimirežiséra Woodyho Allena. Opravdu skvělý příběh, která jsem u něj zdaleka nečekala (jelikož mě první hodně neallenovský film Match Point nějak nenadchl...) - i když Woodyho zbožňuju. Určitě skvělému dojmu pomohlo režisérovo sebeobsazení (konečně!), chytrý, lehký, rychle plynoucí a zároveň i napínavý příběh, skvěle vybrané lokace - a především, a to opravdu hodně překvapivě - výborná Scarlett Johansson. Stylizace do upejpavé, stydlivé obrýlené intelektuálky je konečně jiná než všechny ty její dosavadní zcela stejně hrané role femme fatale (Match Point, Black Dahlia, Ostrov, Vějíř lady, Dokonalý trik...), takže to bylo náramné překvapení a osvěžení! Navíc coby fandovi seriálu Deadwood mi vyloženě udělalo radost obsazení Iana McShanea. Bravo, Woody, se vším všudy!

3. května 2007

Scoop

Woody Allen takzvaná mašina na filmy nám v podstatě předložil prostředí Match Point s tím rozdílem, že si to všechno náramně komediálně vychutnal a dal hodně prostoru Scarlett Johansson, která byla dovoluji si říct až roztomilá. Pro sebe si napsal tradiční scénář hloupého Honzy (hlášky typu: Nikomu tohle nevykládejte mohla byste přijít o řidičák). K tomu trocha tajemnosti a nakonec konečný u Woodyho nový černý humor. Co z toho vyplývá? Scoop mě přesvědčil o tom, že Woody může vařit třeba i ze vzduchu a stejně z toho vznikne dobrý film.

26. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Vcelku nudná záležitost. Woodyho Allena nějak moc nemusím, nějak mi jeho režie nesedí a jeho herecká poloha taky ne. Příběh není sám o sobě nijak moc zajímavý a zamíchání do něj spiritualismu tomu moc nepomáhá. Přiznávám, že mě pobavil nápad se smrtkou převozníkem a samotný konec, když veze Woodyho taky, ale to bylo tak všechno co mě na filmu pobavilo. Hugh Jackman je v pohodě jako obvykle a i jako vrah působí celkem sympaticky. Zato Scarlett vypadá jako nějaká průměrná studentka co doma nosí zástěru. Já jí zkrátka nemám rád. Celkově dost velké zklamání. Deset procent je za Hugha a deset za smrtku s motorovou lodí.

11. března 2007
avatar uživatele
70 %

Woody

Tak nějak jsem se rozhodla, že si doplním filmové vzdělání a to tím, že se podívám na filmy klasika, a to pana Režiséra Woodyho Allena. Už jsem viděla asi dva, takže tak nějak vím, co od něj můžu čekat. Typická témata, ale v prvé řadě prvotřídní dialogy, které jsou vtipné, třeba i sarkastické. Toho se mi tady opět dostalo. Woody má zkrátka svůj neotřelý styl. Co mi zde ale trochu chybělo, byl propracovanější a silnější příběh. Zkrátka příběh, který by vas uhranul a dostal. Neříkám, že byl v tomto filmu špatný, to vůbec ne, jen to spíš byl oddechový a nenáročný film, u kterého jsem se sice nenudila a docela bavila, bylo to zajímavé, ale možná jsem čekala ještě něco víc. Herci příjemní, nově objevená múza Scarlett i Hugh Jackman byli fajn. No každopádně se mi film líbil, už se těším na jeho další filmy, protože to je PAN Režisér, který točit filmy umí.

7. března 2007

...Hmm...

Film od Woodyho Allena byl skvělý až na... Woodyho Allena. Scarlett Johannson i Hugh Jackman se mi opravdu líbili, ale W.A. je mi prostě děsivě nesympatický. Je to tak a pravděpodobně nic mi tenhle pocit nedokáže vyvrátit. K filmu samotnému: líbil se mi, nenudila jsem se, ve většině případů jsem se i výborně bavila. Johannson, Jackman i konec příjemně překvapili :)
IMHO Scoop has 90%

28. února 2007
avatar uživatele
80 %

Děda Woody stále září

I přes poměrně vysoký věk Woody dokázal, že psát scénáře, točit filmy a dokonce si zahrát i v hlavní roli ještě stále dovede. Vsadil na tradiční spolupráci se Scarlett, která se vyplatila... Jeho slovní humor možná nepochopí každý, je však dokonalý stejně jako spousta vtipných a veselých scén v tomto filmu. Zápletka je jednoduchá, konec trochu překvapivý, ale předvídatelný. Avšak určitě to není žádná nuda, kde byste na konec filmu přišli během prvních deseti minut.
Zkrátka Woody opět překvapil pěkným filmem, kterému snad nelze nic vytknout. Pokud máte rádi Woodyho slovní humor, vřele doporučuji!

2. února 2007
avatar uživatele
80 %

Zas ten američan v Anglii...

Miluji filmy o Anglii, mám ráda filmy od W.Allena, ale herce Allena nemusím.Podle mého názoru by v roli potrhlého kouzelníka každý jiný zazářil. Námět byl dobrý, určitě by se z toho dalo vymáčknout víc. Ale jinak dík za lehce nadprůměrnou zábavu na večer.

16. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Příjemné překvapení:)

I když film neměl zrovna nejlepší kritiky, musím říct,že mě příjemně překvapil.Match pointu se sice nevyrovná,ale určitě mnohé zaujme,hlavně díky výkonu herců,kdy mě naprosto okouzlila postava Woodyho Allana,která působí trochu zbrkle,ale ve výsledku si ji zamilujete.Konec opět překvapí a možná budete litovat,že není film delší.

10. ledna 2007
avatar uživatele
60 %

Tento film mě moc neoslnil... nebýt Jackmana, tak se na něj znovu nepodívám...

25. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Rozhodně má film své mouchy, ale mě se líbil. Je z něj znovu cítit Woodyho styl (který mě už několikrát oslovil), i když se určitě nezařadí do zlatého fondu tohoto tvůrce. Uznávám, že zápletka je poněkud praštěná, ale myslím, že Scoop má solidní spád a optimální délku, alespoň já se nenudila ani chvilku.

9. prosince 2006