RECENZE FILMU

Scary Movie nebo do češtiny často překládáno jako Děsnej biják. Tato slova jste už někde určitě slyšeli, protože do našich kin dorazilo již třetí pokračování. (První díl ze série jsme už měli dokonce šanci vidět i na televizních obrazovkách v době, kdy se

TV Nova snažila dostat pod kůži teenagerovské generaci. Pokud vím, moc jí to nevyšlo, přeci jen dnešní teenageři chodí do kina, popřípadě stahují filmy z internetu, takže je nějaká televize nezajímá…) Tedy pokud se to dá nazvat pokračováním, jelikož s předchozími díly má pramálo společného, snad až na hlavní představitelku ženských rolí, kterou ztvárnila Anna Faris. Tentokrát se do režie pustil David Zucker, který si sebou do štábu přivedl i Charlieho Sheena a Leslieho Nielsena, tedy protagonisty známých trháků Žhavé výstřely a Bláznivá střela.

Jelikož se tentokrát trojka pouští do parodování širšího okruhu než jen horor, tak se dočkáme i vsuvek, které se naváží do 8 mile, Harryho Pottera či Pána prstenů. Bohužel musím konstatovat, že tyto vsuvky jsou až v příliš velkém kontrastu vůči hororovým snímkům, které ve trojce zastupuje Kruh nebo Znamení, na jejichž námětech je postaven celý film. Scény, kdy běloch (mimochodem bratr či co jednoho z hlavních hrdinů - tedy obyvatele domu v kukuřičném poli - ANO správně jste poznali Znamení) rapuje v soutěži a vymlouvá se na to, že je černej, a tak nemůže vyhrát, popřípadě má na hlavě kapuci, takže silně připomíná Kuklux-klan, jsou sice vtipné (tedy svým způsobem), ale do děje se vůbec nehodí, takže spíše působí jako nastavovaná kaše.

Některé vtípky jsou už taky za hranicí vkusu, i když tentokrát se nedočkáme litrů spermatu jako v předchozích dílech, ale ufouni, kteří se vyprazdňují prstem a při rozloučení vás nakopnou do nejbolestivějšího místa (tedy pokud jste muž), už jsou přeci jen příliš. Ale pokud máte v hlavě uloženy vzpomínky na dvojku (pokud ano, tak vás lituju, asi jste sužováni nočními můrami, co?), tak si jistě vzpomínáte, že její humor byl ještě více za hranicemi a že už to bylo příliš i oproti dílu prvnímu. Přeci jen platí pořekadlo, že opakovaný vtip přestává být vtipem.

Mezi nejvtipnější scény asi patří ty, co jakkoliv parodují Kruh, protože ty jsou opravdu zdařilé, ať už jde o kung-fu souboj s holčičkou, co leze z televize, aby vraždila lidi, nebo jakékoliv scény se Cindyním synem, který má problémy se svým tatíkem. Dalo by se říct, že radši dvacet holčiček z televize než jeden tatínek, který je na zabití.

Abych to shrnul, trojka není tak špatná jako dvojka, ale zdaleka nedosahuje kvalit jedničky. A to i když možná přijde Michael Jackson…

hodnocení
30 %
jedním dechem
Teenagerovská parodie se opět vrátila a zdá se, že se dostavilo oproti minule nějaké zlepšení.
Fruiko
Kdysi založil kfilmu.net, ale poté nějak propadl seriálům a založil SerialZone.cz