home
Noční můry z temnot

RECENZE FILMU

Málokdy se u hororu stane, že vás dokáže znepokojit už plakát. Nočním můrám z temnot se to díky strašáku Howardovi povedlo. Stojí ale za zhlédnutí celý film?Skupinka teenagerů se o Halloweenu dostane do starého strašidelného domu, s dost nepříjemnou minulostí. V domě objeví ukrytý pokoj, ve kterém rodina držela dceru, která si v pokoji psala strašidelné příběhy do knihy, kterou skupinka najde. Kniha je ale prokletá a místo, aby se v ní dali číst strašidelné příběhy, kniha přečte majitele a zhmotní jeho nejděsivější noční můru. Boj o přežití začíná.

Rozhodně od filmu nečekejte hrůzu. Nejděsivějším na filmu je pár lekaček a znepokojivých scén. Noční můry z temnot jsou především o zábavě. Film se za svou 100 minut dlouhou stopáž prakticky nezastaví a baví od začátku do konce. Některé noční můry jsou poměrně znepokojující, ale pořád jde jen o zábavu.Každá noční můra je originální, a s výjimkou pavouků mě ani u jedné nenapadlo, že už jsem to někde viděl. Právě pavouková scéna je nejméně originální a do kontextu filmu dost nezapadá. Zatímco bledá žena a strašák Howard nahnali husí kůži, pavouci nevzbudili ani pozornost, což je škoda, protože potenciál tu určitě byl.

Největší problém filmu jsou ale postavy. Žádná z nich není otravná, ale žádná není zajímavá nebo víc sympatická. Postavy prostě proplouvají příběhem a slouží jen k oživení nočních můr. Žádné jsem nijak výrazně nefandil.To je ale největší výtka, kvůli které rozhodně nemá cenu film zatracovat. Nudit se určitě nebudete a za zhlédnutí určitě stojí.

hodnocení
80 %
jedním dechem
Nečekejte děs a hrůzu. Noční můry z temnot jsou příjemná zábava, která má minimum hluchých míst, pár lekaček a originální noční můry (až na pavouky, kteří do kontextu filmu nezapadají). Dlouho jsem se u hororu takhle nebavil.
Folky
Jsem fanoušek filmů téměř všeho druhu (výjimkou jsou muzikály), ale upřednostňuji sci-fi a cokoliv, co se vymyká běžné produkci.