home
Temný obraz

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Animace jinak

Hm, kdyby mi tenhle film neležel doma už hezkou řádku let, asi bych o něj dneska nezavadila, i když jméno autora knihy znám a film jako takový má poměrně hvězdné obsazení. Námět je to zajímavý, hodný k přemýšlení, což mám ráda. Vyzdvihuji také animaci, opět něco jiného, nového, co se jen tak nevidí. A přece tak realistická. Film jsem zhlédla a nelituji, celkem se mi líbil, ale není to snímek, který bych musela vidět znovu.

16. června 2010
avatar uživatele
80 %

Winona Ryder

Animovaná podoba filmu je dost poutavá a když se k tomu přidá ještě to hvězdné obsazení a zábavný i když dost vyšinutý děj... je to dobrá podívaná.

4. září 2009
avatar uživatele
50 %

Ve filmu hraje můj oblíbený herec Keanu Reeves. Proto jsem se na něj podívala. Pokud jde o zpracování, úžasné. Napůl počítač, napůl kresby a předtím živí herci. Musím se přiznat, že něco podobné jsem ještě neviděla. Ovšem takové chvály o ději se už hovořit nedají. Máme tu jistou drogu, policajty v měnících se oblecích a zcela nezajímavý děj a ještě k tomu neuzavřený konec. Bylo to nemastné, neslané. Kdyby se tohle grafické zpracování dalo do zcela jiného prostředí a děje, určitě by vzniklo něco mnohem zajímavějšího.

19. srpna 2009
avatar uživatele
50 %

Tak tohle mě dost zklamalo. Tak jsem se těšil na něco novýho a originálního a vzniklo z toho tohle. Film je svým způsobem vyjímečnej, protože byl normálně natáčen a pak byl zanimován. To mi přišlo velmi originální teda kvůli celkovýmu grafickýmu zpracování. Nebylo to jako třeba Beowulf z roku 2007 ani Polární expres. Právě, že to vypadalo jako nějakej seriál s komiksovou předlohou od Marvelu. Graficky to bylo zvládnuté skvěle, protože všechny postavy vypadaly lidsky a taky tak jak normálně vypadali herci. Právě proto jsem se chtěl na film koukat. Tohle zpracování mě nezklamalo, za něj přičtu filmu hodně procent, ale neuvěřitelně mě zklamal příběh. Ten byl úplně na dvě věci. Byl strašně zamotanej, nepřehlednej. Já jsem se v tom skoro vůbec nevyznal a stejně mi přišlo, že ten příběh tam skoro žádnej neni. Děj nebyl ani trochu zábavnej. Byl naopak nudnej k smrti. Padlo tu pár slov o nějakých drogách a nic víc. Nic pořádnýho se tu nestalo. Navíc soundtrack byl pořád stejnej, vůbec se tu neoběvilo nějaký napětí. Fakt nuda. Pak taky mi přišly divný ty jejich obleky, který se tu párkrát oběvily. Ty mi tady nedávaly žádnej smysl ani jsem nevěděl k čemu vlastně jsou. Naštěstí film nebyl tak dlouhej, takže jsem to nakonec těch 85 minut vydržel. Hlavní postavy, u těch bych se taky zastavil. I když byly zanimovány, musím přecejenom ocenit jejich výkony, protože všichni herci tu hráli v jako normálním filmu. Přišlo mi fajn, že tu uvidím Keanu Reevese a Roberta Downeyho Jr., ale to nebyla žádná sláva. Keanu tu měl akorát pár trapných dialogů a Downey tu nebyl tak dlouho jak jsem myslel. Ostatní postavy bych klidně z filmu odstranil. Film i přes svůj vzhled vyzněl hrozně. Zdání fakt klame, takže film bych nikomu nedoporučoval.

9. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Tak...film je to dozajista velmi drsný. v úvodu, kdy se to doslova hemžilo mšicemi, mi to přišlo dost nechutné. Když se to ale nějak překousne, vyklube se z toho zajímavý film. Slovo zajímavý mám ráda, protože se tím dá překrýt téměř všechno a přitom to nemusí znamenát vždy to stejné. Tento film byl vskutku zajímavý... vizuální srránka se mi líbila moc, ale celkově jsem tak trochu v rozpacích, prostě nucena použít výraz zajímavý...

20. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Krásně se na to kouká, vizulní strnka je skutečně originální! Ale jinak je to takové plytké, povrchní, rychlé a najednou to skončí! Tady jde skutečně jen o formu a nebýt to výjimečné po téhle stránce, byla by to přímo ptákovina! Přitom příběh vypadal hodně zajímavě, kdyby se trochu víc propracoval (asi jako v knize)....Asi nejlepší části filmu jsou jsou debaty o ničem (převody na kole, šroubek v motoru...) mezi zfetovanými pošuky Harrelsonem a Dawneyem jr! Je to zábavný film, ale mohl být sakra lepší!7/10

9. ledna 2008

Temný obraz je spíš technickým projektem než obsahově natočený film. Podobně jako Sin city nebo Renesance je i tenhle důkazem technického pokroku ve filmařině. U Sin city je obal komixu a komerční obsazení na úkor děje, což způsobilo, že film je bez hlavy a paty a bez jakékoliv pointy. Renesance mi příjde jako pecka a vrchol kombinace počitáčové animace a komixové kresby. K tomu všemu má Renesance pointu (dokonce zajímavou). A scanner darkly je opačným efektem Sin city, je to přetransformovaný film do komixu. Myšlenka je originální a chytlavá, ale místy nedotažená do logického vyústění a tudíž film chvílkama zavádí do slepých kolejí a částečně nudí. Možna to byl záměr tvůrců, aby diváci měli čas na prozkoumání oné "převratné techniky".

9. října 2007
avatar uživatele
80 %

Hodně zajímavý snímek, který není tou typickou komerční sr***ou, která z nás doluje peníze. Plus pro režiséra je i to, že máme tu možnosti setkat se s několika vynikajícími hereckými ikonami. A samotná grafika, určitě tu toho v názorech bylo propsáno již sposta, ale i já musím napsat své dojmy. Zkusím to stylizovat dvěma slovy: Zběsile geniální. Toto tu totiž tuším ještě nebylo a pokud ano, tak mám hlubokou mezeru. Vážně to bylo skvěle propracované. I na samotném příběhu bylo vidět, že je dostatečně propracovaný a dal se na něm poznat rukopis Dicka, ale abych řekl pravdu, moc jsem nepochopil ten závěr, no co, podívám se na to znova a snad mi bude všelicos jasnější :)

21. března 2007
avatar uživatele
70 %

Vizuálně velice zajímavé a kouzelné. Výběr herců taky skvělý. Vyzdvihl bych obzvlášť Downeyho jr., který zahrál hodně dobře. Nápad s drogou, která téměř ovládá svět se mi celkem líbil a konec mě taky překvapil, ale občas jsem se vyloženě nudil a pak to zachraňovala opravdu jenom vizuální stránka filmu, která pro mě byla novinkou a nic podobného jsem tu ještě neviděl. Víckrát už se na to asi nepodívám, ale jsem rád, že alespoň jednou jsem měl možnost to shlédnout.

12. března 2007

scanner darkly

Temný obraz by rozhodně neměl ujít vaší pozornosti. Hned v prvních minutách filmu vás zaujme zajímavě provedená grafická stránka (časem vás z ní ale začnou bolet oči). Největším kladem filmu je herecké obsazení. Všichni herci zde hrají velmi příjemně. Keanu Reeves je přímo dokonalý. Mile mě překvapil Robert Downey Jr., jenž měl, podle mě, nejzajímavější roli. Příběh filmu je v dnešní době velmi aktuální, neboť se zabývá závislostí na drogách, ztrátou identity a manipulací s lidmi... Film je plný zvratů, které jsou doopravdy nečekané. Temný obraz je film, u kterého se musí hodně přemýšlet, což chválím. Na filmu se mi ale nelíbila přílišná nepřehlednost (před zhlédnutím doporučuji si přečíst něco málo o ději, jinak budete v prvních minutách snímku tápat, o čem to vůbec je)...

22. února 2007

Přirozené

Před shlédnutím samotného filmu jsem o něm nevěděl zhola nic, překvapila mě ilustrovaná a přesto detailní grafika. Tím nemyslím že se autoři snažiili za každou cenu renderovat každý vlas na hlavě, nýbrž to že je ve své podstatě neuvěřitelně reálná. Ačkoliv je předlohou kniha od Dicka, není příběh nasáklý futuristickými vynálezy a vše je přirozené. Souhlasím s Fruikem, že by tento počin neměl uniknout žádnému filmovému nadšenci

21. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Trochu zmatek

Kdybych se přes zhlédnutím nepřečetl obsah filmu, tak bych měl asi velké problémy s pochopením děje hned od začátku. Sice se později vše začne vyjasňovat, ale dá to všechno fušku pochopit a zoorientovat se v tom. Možná by nebylo na škodu přečíst si Dickovu předlohu, což mám v úmyslu udělat, protože myšlenky obsažené ve filmu mě zaujaly a myslím, že na papíře budou některé linie více vykresleny. Co se týče technologie, tak ta je zajímavá, ale po chvíli vám začne lézt na nervy, protože ne vždy je vykreslování postav přirozené. Rozhodně se jedna o zajímavý filmový počin, který by si neměli správní filmožrouti nechat ujít.

8. ledna 2007