home
Sběratel kostí

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Mám takové thrillery ráda, i když půlku stopáže trávím s rukama před očima. U Sběratele to nebyla půlka, v součtu tak 10 minut. Tím chci říct, že atmosféra není natolik hustá jako u kvalitnějších Jehňátek nebo ponurého Sedm. Na druhou stranu vyloženě hluchá místa nebyla, dvojice Denzel a Angelina k sobě docela seděla, i když pochybuju, že by mohlo být svěřeno zajišťování důkazů někomu, kdo to v životě nedělal, zvlášť v takovém případě. Škoda, že není hodnotící stupnice po pěti procentech, viděla bych to na 75, takhle teda lehce nadhodnoceno na 80

16. června 2014
avatar uživatele
90 %

povedený mrazivý thriler podle knihy vyborného spisovatele. Filmová verze se dost dobře povedla. Nechybělo napětí ani dobre rozuzlení.

11. července 2011
avatar uživatele
70 %

Angelina Jolie

Podobných thrillerů je celá řada a tento film není horší než většina jiných příběhů, ale není ani mimořádně dobrý. Další masový vrah nechává stopy pro nadprůměrně inteligentní detektivy, ale konec je vždy nejslabší článek napínavého příběhu.

24. února 2009
avatar uživatele
80 %

Detektivní příběhy mají skoro vždycky něco do sebe a vždycky mě fascinuje, jaký námět si dokáží tvůrci vymyslet. V tomhle případě je to podle knihy, takže celý příběh se zdá být kvalitnější a to taky je. Nicméně, motivy zůstávají pořád stejné. Vrah se nějakým způsobem snaží pomstít, někdy, jako v tomto případě zanechává jen tak ze srandy stopy aby poznal, jak na tom strážci zákona jsou, no a pak dojde k vyvrcholení, kde se dozvíte příčinu toho všeho. Nijak to filmu nekazí, ale příčina je zde slabým článkem řetězu. Celou dobu zde panovalo napětí a nakonec se dozvíme příčinu, která neměla s dosavadním dějem vůbec nic společného. Já bych si to představoval tak, aby nepředvídatelnosti bylo ještě více a abychom se s vrahovou situací seznámili hned na začátku. Film měl spoustu originalit. Vyšetřování i z jiné perspektivy, než z pohledu fízla s bouchačkou, dodávalo filmu grády a odvádělo mě od špatného prvního dojmu. Nevím, čím to je, ale filmy s Danzelem Washingtonem v hlavní roli na mě neudělají takový dojem, ale zde to bylo právě naopak. Měl vskutku geniální roli, jenom mě mrzí, že jsme se i o jeho životě nedozvěděli víc. Nadruhou stranu, film by se s mými požadavky natáhl tak na tři hodiny... Na Angelině Jolie mě mrzela jedna věc. Nebyla to ona, nýbrž ještě nestabilní český dabing. S ním vypadal Angelina úplně jinak, než ji známe doposud, tudíž na mě nedělala ten spontání dojem. Kriminální námět se mi opravdu velmi líbil, nedokázal jsem se sice moc vžít do postav, ale celkově na mě udělal film velký dojem, takže dám 84% - ubírám trochu za atmosféru.

16. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Elita

Já detektivky nijak nemusím, ale tahle je bezkonkurenčně nejlepší, rovnat se jí může leda Sedm. Přestože filmům jiých žánrů se zábavností rovnat nemůže, dám 100%, protože tolika bodů dosahuje ve své kategorii.

18. října 2008
avatar uživatele
100 %

Jeden z nelepších thrilerů, které jsem viděla. Báječný detektiv Lincoln Rhyme v podání stejně báječného Denzela Washingtona, který ukázal, že perfektní herecký výkon můžete podat i když ležíte upoutání na lékařské lůžko a jediné co je vám umožněno používat je vaše hlava, ramena a jeden prst. Amélie Donaghy (Sachsová), která na sebe vzala tvář Angeliny Jolie byla skvělá a role jí velice sedla. Ačkoliv se film víceměné odklání od knižní předlohy, která je velice pěkná a doporučuji ji přečíst každému, kdo má rád thrilery nejen na filmovém plátně, musím uznat, že se podařilo natočit perfektní snímek plný napětí, strachu a perfektních hereckých výkonů. Snad už jen jako bonus k tomu všemu zní v pozádí skvělá hudba.

19. května 2008
avatar uživatele
80 %

The Bone Collector

Jelikož si Sběratele ještě celkem živě pamatuji, tak jsem tentokráte měla v úmyslu film vynechat a místo něho si pustit něco dlouho odkládaného…Jenže, to bych nebyla já abych se nemrkla na začátek. No a pět minut stačilo na to, aby mě Sběratel opět vtáhnul do děje. Lincoln Rhyme je velice zajímavá postava, která je bohužel (možná bohudík) závislá víc než na svalech na svém mozku. S tím co nezvládne mu pomáhá Amálie Donaghyová (v knize Sachsová) - spolu vytvářejí velice dobrý a sehraný tým, který nezastaví ani masový vrah. Denzel Washington si za ztvárnění Rhyma právem zaslouží sto procent. Angelina Jolie mě už tak nenadchla a proto jí dám lepších šedesát. Takže suma sumárum celkový výsledek je osmdesátiprocentní. Souhlasím s Oluskou, že kniha je mnohem mnohem lepší a propracovanější ale i tak mám tenhle film ráda a řadím ho mezi kvalitní thrillery.

30. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Absolutně mazaný thriller s výborným Denzelem Washingtem který zase jen dokázal jak je dobrej. Angelina Jolie mi tam nijak nepřekážela, ale ani by mi nechyběla. Každopádně idea byla výborná a ukazuje to pravou tvář New Yorku....fujky :)
Ale fakt to bylo suprové. I Queen Latifah v malé vedlejší roličce byla úžasná! Nevím jestli je to plus nebo mínus, ale hned od začátku jsem se trefila s tím, kdo je "sběratel kostí". Prostě mi to přišlo jasné. Ale i tak film skvělý!

29. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

The Bone Collector

Je to vážně skvělý film, hodně to asi dělá Denzel Washington - je zajímavé, že i když se v tomto filmu nemůže hýbat, tak stejně vyniká. Když sem tenhle film viděla poprvé, tak jsem si ho fakt oblíbila a rozhodla jsem se, že si přečtu knížku a musím říct, že knížka je o hodně lepší než filmové zpracování. Plno věcí bylo z filmu bohužel vypuštěno, některé věci předělány (podle mě to neměli dělat), kdybych měla hodnotit knihu, tak bych dala alespoň 150%, ale protože hodnotím film, tak dávám 80%. Pokud si tu knížku chce někdo přečíst, tak autorem knihy je Jeffery Deaver (podle mě nejlepší spisovatel současnosti) a kniha se jmenuje úplně stejně.

26. února 2008

Já rád toto. Poprvé jsem to kupodivu viděl poměrně nedávno a moc se mi to líbilo. Podobné filmy moc nemusím, ale u Sběratele kostí jsem chodil mlátit hlavou o zeď, že jsem se na to nepodíval dřív...

24. října 2007
avatar uživatele
100 %

Jak slyším, že někde hraje Denzel, vím dopředu, že zklamaná nebudu. angelinu můžu taky a tady se mi ta dvojka fakt líbila. Louskání hádanek je moje, tohle je super příběh, napínavý, dobrá kamera, kostra příběhu, rámec nemohoucnosti výborného detektiva a do něj zasazený děj -paráda. Jasná stovka. Patří k mým oblíbeným tohoto typu.

6. září 2007
avatar uživatele
100 %

základ

Podle mě je tenhle film 1 z těch, co musíte za každou cenu vidět! Doporučuju přečíst si i knížku - Jeffery Deaver je naprosto perfektní spisovatel a každá jeho knížka je nezapomenutelná! Zvláště další případy Lincolna a Amelie. Sběratel kostí patří mezi filmy, ve kterých se pořád něco děje a od kterého prostě neodejdete, dokud neskončí...Nejen kvůli hereckému obsazení!=) Angelina a Denzel to je výhra!

20. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Sběratel kostí-úžasnej thriller...Angelina Jolie předvedla,že je skvělá Herečka a Denzel Washington je taky prostě úžasnej:)

27. července 2007
avatar uživatele
60 %

Je to dobrý film. (Bohužel) nic víc a ani nic míň. Jsem docela ráda, že jsem ho viděla. Vraždy se mi vlastně moc líbily, byly skvělé. Hlavně "parní".:)
Konec mi to bohužel celé pokazil. Nebýt toho, film by mi pravděpodobně připadal nadprůměrný, ale konec celý dojem rozsekal na kousky. Nic horšího už nemohli udělat - celý Hollywood.
60% a viňte z toho ten zpropadený konec!:)

10. července 2007
avatar uživatele
80 %

Hádanky

Film byl docela dobrý.Sice měl klasickou zápletku a klasická pomsta skrz hádanky.Hodně filmů bylo natočeno o sériovém vrahovi.A většinou jsou slušně zpracované.Stačí si vybrat.Ale jinak to bylo celkem slušně zpracované a ta ponurá atmosféra tomu šla vstříc.Akorát si nepamatuju, kdy hrál Danzel Washington jinou roli než policistu?

23. června 2007
avatar uživatele
100 %

:)

Tak tohle je skvelej film, plný prekvapení a hádanek. Další film se skvelým obsadením. Konec byl trosku prehnenej, ale jako celek film ušel.

21. června 2007
avatar uživatele
70 %

A to jsem nejdřív myslela jaká to bude blbost. A nakonec jsem byla mile překvapena. Tenhle filmeček se mi fakt líbil. Oba hlavní představitelé byli perfektní, a celou dobu jsem jim vše věřila. Jako stojí to za to!

13. června 2007
avatar uživatele
100 %

JSem si to jednou nahrávala z televize a ono se mi to na tu kazetu nevešlo,mno myslela jsem že mi hrábne,ale tu větší část co jsem viděla si nemůlžu vynachválit. Super!

27. března 2007
avatar uživatele
100 %

Supeeer

Vinikajúci nervy drásajúci thriller od začiatku až do konca s vynikajúcim hereckým obsadením. Na tento film sa môžem pozerať stále dookola a nikdy ma neomrzí. A.Jolie je proste sexi super herečka. Fantastické pozeranie - niet čo k tomu viac dodať

7. března 2007
avatar uživatele
100 %

I když Angie jako herečku opravdu nemusím, tak v tomhle filmu byla úplně dokonalá... Celý film byl skvělej... Nechybělo napětí, které jsem očekávala a musím říct, že tenhle filmík se mi hooodně moc líbil...

20. února 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Hoodně povedenej Thriller. Film se mi velice líbil. Angelina byla bezvadná. Dobrej děj a ještě lepší zápletka. Prostě super

15. února 2007

absolutně výborná věc!!!!Četla jsem knížku a film byl opravdu povedeně natočený, moc se mi to líbí, škoda, že mám takovej ten čuch na to, kdo je viník...je to ale fakt dobrý

15. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Filmů s podobným tématem vyšetřování vražd je mnoho, takže by se zdálo, že žádný nápad už nebude překvapující. Ale tvůrcům tohoto filmu se myslím si podařilo zase trochu něco nového a zajímavého i divácky vděčného. Nenudil jsem se a to je asi dost důležité, když se člověk na nějaký film dívá.

11. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

:-O

Tohle dílko ve mě zanechalo hluboký dojem...Zejména výkon Denzela Washingtona (mimo to že je to můj oblíbenec), který podle mě zcela zazářil. Ani výkon Angeliny nejde pošlapat....prostě tutovka na dlouhé zimní večery ;)

12. září 2006
avatar uživatele
80 %

Opravdu pěkný film.Moc pěkný děj a herecké obsazení,ikdyž Angelinu moc nemusím.Napětí od začátku až do konce.Vřele doporučuji.

31. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Knížku jsem četla, a i přesto, že je tady pár odlišností, tak se mě film moc líbil. Bála sem se, byla tam taková ta temná atmosféra. A. Jolie byla naprosto skvělej detektiv, byla vyobrazena lidsky. I Denzel W. zahrál dobře mrzáckého detektiva. Zajímavej film a zápletka, ale to sme zase u knížky.

23. července 2006
avatar uživatele
100 %

Zberateľ kostí

Tento film som videla viac ako 120-krát. Chytil ma za srdce. Okrem skvelých výkonov Angeliny Jolie a Denzela Washingtona sa mi páčil aj sujet.
Mala som tú česť, že som objavila jednu knihu, ktorá rozpráva príbeh odohrávajúci sa po tomto filme.
Ak si niekto myslí, že tento film bol skvelý (čo si myslím, že na 100% je), mal by si prečítať druhú časť príbehu s názvom Hmyziak.
Skvelá vec, to musím povedať.
Zberateľ kostí a jeho zápletka, takisto ako v knihe, sú proste nádherné, dynamické, neočakávané a proste SUPER.

7. července 2006
avatar uživatele
60 %

emoce a napětí nestačí..

Tak nějak nevím, co si o tomhle díle myslet. Je zajímavé s velmi složitou a přitom rafinovanou zápletkou. Ale rozuzlení mi tak kouzelné nepřijde. Angelina na mě působí dojmem malého hloupého děvčátka, na začátku své herecké kariery. Nehledě k její trochu zfantazírovné roli ve filmu. Ovšem hlavní mužský hrdina působí jako protiváha podle mě nepříliš zdařené roli Angeliny. Emoce a lítost z něj přímo tryskají, protože působí zároveň naprosto vyrovnaným mužem smířeným se svým zdravotním postižením, ale také diváka zaujme jeho zranitelnost. Ve filmu jsou jisté temnější okamžiky, kdy člověk bezděky zatají dech a čeká co bude, ale ono většinou není nic...Opravdu nevím-zajímavé, ale přesto depresivní a na mě působící negativně...65%

24. května 2006
avatar uživatele
80 %

Moje detektivky...

Divím se, že jsem se nedala na detektivní dráhu. Když je detektivka dobře zpracovaná, alespoň trochu drsná a pořádně zajímavá, vždy je na co koukat a vždy mě to úplně pohltí. A Sběratel kostí k nim rozhodně patří. Denzel Washington se mi tu moc líbí, je to pro něj trochu nezvyklá role - být upoután na lůžku. Souhlasím ale s Veronikou, že Angelina je tu trochu nepřirozená. Ale po chvíli jsem to přestala vnímat a Sběratele kostí budu jistě vždycky zařazovat mezi klasické a dobré detektivní thrillery, na které se dá kdykoliv dívat.

18. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Tak to byl fakt hustý film, v některých chvílích jsem agentce (Angelině Jolie) vůbec nezáviděla. Místy to bylo i strašidelné.

30. března 2006
avatar uživatele
100 %

Tak takhle klidně

Ano ano ano, tak toto je ono, toto je správně temný krimifilm, právem se řadící mezi špičku filmů v tomto žánru (např. Sedm či Vraždy podle Jidáše). Angelina Jolie zde hraje excelentně a pro denzela Washingtona to bylo o to těžší, že jeho herecký výkon se mohl soustředit jen na mimiku obličeje, což zvládl neméně brilantně. Vzhůru do temných uliček a srmdutých sklepů!!!

18. března 2006
avatar uživatele
90 %

asi najlepší film s Angelinou Jolie, ktorý som kedy videl plný tajuplnosti a záhad.Dosť nečakaný záver ktorý filmu však nič neuberá práve naopak pridáva aspoň 20% ! ! !

6. března 2006
avatar uživatele
100 %

...

JO!!!!Jo, tak tohle bylo fakt super!!Fakt jsem se u toho bavila!!MNo, nebavila ve smyslu nasmála, a le bavila, jako že to bylo dobře promyšlený, natočený, šokující, a prostě celý to bylo upaa děsně skvělí!!

5. března 2006
avatar uživatele
70 %

Jako vždy, thrillery o úchylných vrazích mě dovedou spolehlivě vylekat. Nevím ani, proč na ně pořád s takovou chutí koukám - prostě masochismus. Samozřejmě že v noci pak nemůžu spát, bojím se jít na záchod atd. Teď abych se bála jezdit v New Yorku taxíkem :o). Narozdíl od sci-fi nebo duchařiny á la Kruh totiž jsou docela reálné: přestože opravdoví vrazi se málokdy uchylují k takovým rituálům jako např. asi ve vrcholu vražedné opzlosti, Sedm, jsou schopni oběti čtvrtit, házet do kyseliny, dlouze a bolestivě mučit atd. Takže proto. Sběratel kostí díky zajímavému obsazení (Angelinin strnulý výraz mě ale nepřesvědčil - ještěže už se trochu herecky posunula, baba jedna) a docela i zajímavé vražedné zápletce určitě představuje nadprůměr (i přes typický závěr, kdy hrdina zasáhne v pravou chvíli), ovšem na Mlčení jehňátek ani Sedm prostě nebude mít zřejmě už nikdo.

29. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Zcela jinak

V tomhle filmu je předepsaná role Denzlu Washingtonovi zcela odlišná než jsme zvyklí. Na místo akčního hrdiny se setkáváme s nehybným detektivem. O to zajímavěji na mě působil celý film, kde musel Denzel používat pouze výraz své tváře a hlas ke ztvárnění své postavy. Vůbec to neubralo na napínavosti filmu a naopak to bylo docela zajímavé vybočení z běžně zaběhaných scénářů. Amalia v podání Angeliny Jolie mohla být trochu přesvědčivější. Ale i přes tento drobný nedostatek je pro mě film téměř dokonalý. A tak proto 90%.

29. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Sběratel

Není to film, na který bych se musela dívat neustále, ale při prvním shlédnutí si mě získal. Byl velmi dobře situpvám a spolupráce mezi bývalým policistou a ostatními kolegy byla velmi dobrá. Do poslední chvíle nebylo zřejmé, jak film vlastně dopadne !

21. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

SK

tento film je docela dost povedenej,ale myslím,že ho mohly trošku víc rozebrat,víc záběrů,víc promyšlený.ale jinak se mi dost líbil..

15. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Výborné...

Myslím si, že tento film přišel se slušným nápadem, který dokázal režiser a hlavně herci zkompletovat v celek, který se povedl a vznikl tak slušný Thriller... Pěkný příběh...

10. ledna 2006

Sběratel

kostí je velmi zdarilý film ! Děj filmu je promyšlený a výkony herců jsou taky slušný ! Myslím si, že tento film by neměl chybět ve videotéce !

4. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Nic extra

Sice zajímavá zápletka, ale sám o sobě je film nic moc. Konec taky není z nejpřekvapivějších. Ale zase to nebylo úplně nejhorší.

27. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

Čekala jsem o hodně víc. Ze začátku se to vyvíjelo docela slibně, temná atmosféra se povedla, ale tři vraždy mi opravdu nestačí. Navíc se mi zdá, že se všechno vysvětlilo až moc jednoduše. Pouze se poskládá skládačka, dojde se ke knize a konec. Vrah byl naprosto fádní.

20. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Cakal som viac

Velmi dobry film ktory kebyze sa na nom troska viac popracovala tak by to mozno bol aj hit.Ale inak to bolo v pohode.Skvele obsadenie

20. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Ujde

Oproti knižní předloze, ostatně jako skoro každý jiný film, má i tento dost podstatných věcí, které se zde neobjevily. Ale i tak se mi líbil, hlavně herecké obsazení. Film se (až na pár vyjímek) drží předlohy, je stejně napínavý a má dynamiku. Takže na ukrácení večera můžu doporučit.

19. prosince 2005

Ale jo tenhle film ujde. Ten vrah to má dobře vymyšlený ale boužel pro něj je až moc sebejistej. dávám 80%

19. prosince 2005
avatar uživatele
60 %

:) :(

Sice je to dobrej film, ale většina záběrů je dost nechutná. To mě celkem odradilo, takže už se na to asi dívat nebudu.

19. prosince 2005