home
Sbal prachy a vypadni

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Jason Statham

Je to drsná komedie o podvodníčcích, která určitě dokáže upoutat na celou dobu pozornost a hlavně pobaví.

9. března 2013
avatar uživatele
70 %

Film plný známých tváří, skvělého humoru a se schopností toho všeho využít. Stylem prezentace hlavních postav a neustálého míchání jejich scén zprvu vytvářejících dojem žádného propojení, trochu připomíná Tarantinovský styl z Pulp fiction, ovšem na rozdíl od tohoto filmu má film Sbal prachy a vypadni scénář založený na náhodném sledu událostí, což z něj dělá úplně jinou záležitost. Je to taková zábavná, nepříliš komplikovaná humorně pojatá jednohubka, která stojí především na trefných hláškách v kombinaci se samými náhodami v příběhu. Jednoduše film, který rozhodně stojí za to vidět.

12. ledna 2013
avatar uživatele
80 %

Ritchie

S Guyem Ritchiem už nějaké filmové zkušenosti mám, proto jsem zhruba tušila, do čeho jdu. Přesto mě snímek Sbal prachy a vypadni mile překvapil. Líbil se mi více než následný Podfu(c)k, který jsem ovšem viděla dříve. Na podobnou notu brnká i Tarantino (např. Gauneři) a i tady u mě vede spíše Ritchie. Sbal prachy a vypadni mají tak absurdní dějovou linku, až je to (hlavně ke konci) takřka dokonalé. Navíc je to vtipné a příjemně cool, přitom ne prvoplánové. Vypíchnu například hudbu, poslouchat mou oblíbenou Dusty Springfield nebo řeckou klasickou melodii spjatou s tancem zorba za zvuků nabíjení brokovnice, to byla prostě lahoda.

6. února 2012
avatar uživatele
70 %

Zaujímavý sled udalostí, ale pár takých filmov už bolo. Aj keď samotný koniec bol najlepší a napínavý :D Výber hercov bol dobrý, mladé ucho Jason Statham :D

16. listopadu 2011
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Na to, že je to prakticky to samé co Podfu(c)k, který jsem viděl první, je to překvapivě zábavné. Ritchie umí zaujmout a pobavit. Na závratné hodnocení to sice není, ale na poděkování za dobrou zábavu určitě ano. Až v Podfu(c)ku to ale bude dotažené do konce. I tak je ale Ritchieho cool styl víc než snesitelný. Alespoˇ%n si nehraje na víc, než je (nemůžu si nešťouchnout do Tarantina).

14. dubna 2010
avatar uživatele
90 %

Co dodat k filmu. Výborný scénář a bravurně chladně zvládnutý. Propletenec mafiánů a vzájemné okrádání je výborné. No a konec je nejlepší z celého filmu. Hlavně jsem byl vděčný za postupné vzájemné pozabíjení se, protože už jsem se v ději začal ztrácet:) Myslím že žádný herec nevynikal, ale všichni celkově odvedli dobrou práci.

28. prosince 2009
avatar uživatele
70 %

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Debut Ritchieho! Jelikož považuju tohoto pána za režiséra s velkým R a bezpochyby s velkým talentem, nesměl mi tenhle film rozhodně utéct. Ano, je pravda, že Ritchieovky nejsou pro všechny. Ne všichni je pochopí a né všichni si je oblíbí. Musíte snést ten nejčernější angĺický humor a všechny ty postavy, v nichž se vyznáte až na druhé zkouknutí. Musíte snést velmi komplikovaně překombinovaný děj a strašně moc variací se slovem "fuck". Jestli tohle všechno překonáte a nebude to na Vás působit negativně, spíš naopak pobaví Vás to, tak si buďte jistí, že si už potom všechny Ritchieovky oblíbíte. Jasně, že každá Ritchieovka má jinou kvalitu, ale provedení je pořád stejné. Ritchie se stal ikonou a píše a točí neskutečné věci. Ta kamera, která se objevuje v jeho filmech si mě získala už při prvním setkání s Ritchieho tvorbou. A ačkoli tenhle film podle mě není jeho nejlepší, rozhodně se též nemusí stydět, protože je nadprůměrný. U tohoto filmu to všechno začalo a kdyby zde bylo víc herců, kteří by své postavě dali tak reálnou, že by Vám připadalo, že hrají sami sebe, myslím, že by moje hodnocení bylo rozhodně vyšší. Abych Vám trochu přiblížil můj názor na film, tak je tento snímek horší než "Podfu(c)k", ale lepší než RocknRolla. To co mi tady vadilo bylo to, že herecké obsazení nebylo tak dobré jako v jiných jeho filmech. V jeho filmech se vždycky vyskytuje velké kvantum herců a tak musí hrát všichni dobře, všichni musí zahrát tak, aby jim diváci jejich role uvěřili, jinak se jaksi film mine účinkem. Tady představietele čtyř hlavních postav působili značně nevýrazně a tak trochu kazili dojem filmu. Kdyby hráli tak jako Vinnie Jones, Lenny McLean nebo P.H. Moriarty, neměl bych žádné námitky. Pak mě taky námět nebavil tak moc jako u jiných Ritchieových filmů, ale naštěstí tu nechybí typicky humor, spousta cool postav a vygradovaný závěr, takže mě film nějak moc nezklamal. Jak už jsem řekl, tak kromě Flemynga, Fletchera, Morana a Stahama mě zde potěšili všichni herci a to i ti v menších rolích. Nejvíc u mě ale asi zabodoval Jones, ačkoli je to udivující, když si uvědomím kolik prostoru mu tady bylo věnováno, když se ale někde setsakra hodí na svou roli, diváci to zkrátka poznají. :) Jedním dechem: "Ritchie vytvořil lepší, ale i horší kousky. Každopádně, tento film celému světu ohlásil, že novodobé gangsterky přicházejí a filmový nadšenci se budou bavit." Tomuto kousku dávám 70 %.

18. října 2009
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

Filmy Guye Ritchieho mi nesedí! Teď už to vím! Myslel jsem si, že po Podfu(c)ku to třeba byla jen náhoda, ale tady tímto filmem mě v tom utvrdil! Tyto dva filmy jsou jako přes kopírák, mají toho spoustu společného, ať už ten suchý, anglický humor, vždy brutálně překombinovaný příběh, vtipné, nepochopitelné nebo absurdní gagy a dialogy, herce, kteří jsou na první pohled výstřední a jejich původ se prostě nezapře nebo rockovou hudbu, která se ale fakt nesmírně hodí do těchto filmů! Prostě Ritchie má svůj styl, jde si za svým a má úspěch! Diváky baví a ti to patřičně ocení! Mě to taky mnohokrát pobavilo, ale tenhle typ filmů mi prostě moc nesedí! Tím nechci říct, že je špatný! Když to řeknu s úsměvem na tváři, tak příběh je jednoduchý, ale jeden "pošuk" střídá druhého, vždy se něco semele, do toho se přidá ještě další "pošuk", který z dané situace udělá totální zplácaninu, nad kterou zůstává rozum stát.... ale současně se u toho tak pobavíte, že ani nemá smysl se nad tím pozastavovat a jede se dál... Hodně se mi líbila kamera, jejíž záběry nejsou obyčejné a někdy jsem si říkal, jak je to vůbec může napadnout, natočit takový záběr? Super! Herci si své role užívali dosytosti, ale jinak to ani nešlo! Závěr? Sbal prachy a vypadni je neskutečná konina, ale svůj účel (pobavit diváka) splňuje na 100%! U žánru by se měla dopsat komedie, protože tento žánr mi přijde mnohem více vhodnější, než krimi / thriller...

19. června 2009
avatar uživatele
100 %

Dokonaly film

Tento film mě při prvním zhlédnutí nebavil. Ztrácela jsem pojem o postavách (kdo je kdo), myslím že jsem ho dokonce vypla při scéně v kleci.. Potom jsem si ho z nudy (a po donucení kamarádky, která mi tvrdila, jak je film úžasný) pustila znovu. Moc se mi zalíbil, koncentrovala jsem se na postavy (ktreých je tam opravdu hodně) a pochopila o čem film je.. Typický anglický suchý humor, perfektní gagy, akce a nečekané zápletky my vyrazily dech.. Od té doby tenhle film je pro mě jeden z nejlepších svého žánru. Doporočuji všem dokoukat až do konce!! (:
PS: film je dost sprostý,slovo fuck je ve filmu celkem 125x na 107 minut, tzn sprosté slovo přibližně každých 20 vteřin!! (:

18. dubna 2009
avatar uživatele
pier
...
60 %

Sbal prachy a vypadni

První a podle většiny nejlepší film Guye Ritchieho, já si myslím že to není až zase tak pravda, daleko víc se mi líbil Pod(f)uck… V své době to určitě musela být bomba - ale já jsem nejdřív viděl už zmíněný Pod(f)uck a tohle mi přijde jako takový chudý bratříček, scénář stojí totiž úplně na stejném principu jenom to působí všechno tak trochu levněji… Herci jsou jako vyřezaní ze dřeva, dialogy žádná sláva, a hlášky se sice konají, ale většinou vyšumí do prázdna...Jediné co mě nezklamolo byla zápletka, ta mi přišla na úrovni, zápletka byla celkem slušně vystlaná hudbou, ale jak říkám byl jsem zklamán!...Jestli si chcete užít kvalitiní a vtipnou gangsterku z anglickým přízvukem, raději se podívejte na Pod(f)uck tohle je opravdu zlabí čajíček!

16. června 2008

Guy Ritchie je dle mého přesně ten režisér který má svůj "rukopis"!Prostě vždy poznáte, že je ten či onen film právě od něho a to z několika důvodů.1) vytříbený anglický humor, 2) vždy je zde pár dějů které se nakonec spojí v jeden, většinou velice vtipný celek, 3) a v neposlední řadě perfektní kamera která se v některých momentech zpomaluje.Komedie rozhodně není můj žánr a popravdě se jim vyhýbám ovšem když to má na svědomí tento výše zmíněný režisér je to dokonalá podívaná která neskutečně pobaví.Sbal prachy a vypadni hodně připomínají v mnoha ohledech neméně zdařilé dílo Guye Ritchieho PODFUCK ovšem nutno říci, že ten je ještě o jednu pomyslnou příčku výše.Což, ale samozřejmě neznamená, že bych byl zklamaný nebo by se jednalo o špatný film NAOPAK nedokázal bych tomu vytknout skoro nic!Perfektní scénář, kamera, střih a herecké výkony herců které jsem povětšinou vůbec neznal také kvalitní, ale hlavní na tom všem je prostě ten perfekní humor který pobaví každého.

15. června 2008
avatar uživatele
100 %

guy

komedia v anglickom prostredi,so "super mafianmi".vyborne hlasky,na ktorych sa da pobavit,vyborne obsadenie a super zapletka s rozuzlenim,ktore sa ale stale rozuzluje viac a viac,jednoducho guy ritchie:)

16. března 2008
avatar uživatele
80 %

Bavilo mě to o dva chlupy víc než Podfu(c)k. Ritchie by za tohle zasloužil vypolstrovanou celu, protože nevim, jestli takováhle zápletka může uzrát v hlavě normálního člověka :-) Ne, vážně, to postupné linkování a směrování příběhu je samo o sobě příjemně infantilní, ale poslední půlhodina je bezkonkureční. Ritchie dávkuje černý humor a nepřímo viditelní násilí samozřejmě a na začátek kariéry hodně razantně. Do noty mi kápla i laciná, ale přesně vystihující podstatu filmu, laciná vizuální stránka. Z bandy dobrých "padochů" mě zaujal Statham, kterej má nadhled i když nehraje zrovna Franka "Kurýra" Martina a z těch zlech padouchů mě válcoval černoch, kterej furt sledoval závody v televizi. Přesto na sebe největší díl pozornosti prostě musí strhávat Vinnie Jones. Je to sice magor, ale v těchle na tělo šitých rolích magor bezkonkurenční.

2. února 2008
avatar uživatele
100 %

Jo tak tohle se mi moc líbilo. Hlavně ta scéna jak všichni nabíjí své zbraně a pak se začne střílet a taky ten zajímavej konec.

28. září 2007
avatar uživatele
90 %

Všechny cesty se spojí

Co k tomu napsat... Velmi dobrá práce Guye Ritchieho, jeho scénář a režie jsou opravdu na velmi vysoké úrovni, kvalitní herecké výkony, zajímavá zápletka a ještě lepší vyústění. Film, který nenudí a rozhodně stojí za to, ho shlédnout!!!

11. července 2007

sbal a vypadni

Je to komédia s britským humorom. to znamená že mi hodnú chvílu trvalo než som pochopila koniec filmu. Inak sa mi film veľmi páčil, mal vtipné hlášky a dej bol založený na tom že z jedného problému išli do druhého.

7. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

whaha

Tak tenhle filmík je mazec - konkurence Pulp Fiction :DD, jenom ten konec ňák nechápu :DD, to je jedno každej si to musí domyslet :DDD. Ale jinak supajzní film, doporučuju :DD

30. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasný film

Tenhle film by si nikdo neměl nechat ujít. Skvěle natočený a k popukání zábavný, až bych se ho nebál přirovnat k Pulp Fiction. Děj je komplikovaný tak akorát, aby diváky nenudil a ani nebyl zbytečně překombinovaný - všem jde o prachy, všichni chtějí okrást ty ostatní a pak... to se podívejte sami a buďte připraveni smát se nahlas.

25. června 2006