NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
3ged
...
90 %

Saw - Original Short Film

Asi tak před půl hodinou sem si řekl, že bych mohl zkouknout celou sérii Saw filmů (když už sem si konečně sehnal i ten poslední), když v tom sem tu objevil tenhle short film, o kterym sem neměl ani ponětí. Kouknul sem na něj (v podstatě je to to samý, co vidíme u Amandy) a hned mam chuť se kouknout na ten první díl. Prostě něco, jako když máte velkej hlad a dáte si zatim jenom nějakej malej starter, aby vám další jídlo o to víc chutnalo.

21. března 2011
avatar uživatele
100 %

SUPER

Klidně by mě nevadilo kdyby měl SAW i sto dílů,ale to je jenom takový můj sen...Je to prostě vymakané!!!

11. června 2010
avatar uživatele
0 %

můj názor

Tomuto filmu nebo prvnímu dílu z šestidílného seriálů (bojím bojím kolik jich ještě bude) a vůbec celé této odporné hře o přežití jako celku jsem na chuť nepřišla a ani nikdy nepříjdu. Zvrácenost od začátku do konce - jak může někdo nazývat tento paskvil filmem?? Když nestojí na žádném pevném základě, ale je založen pouze na tom, aby ze zúčastněných tryskalo co nejvíce krve, trpěli v ukrutných bolestech a způsobovali sami sobě co možná nejvíce bizarní zranění. Příjde mi nadmíru nechutné, že na něco takového se chodí s nadšeným očekáváním do kina s popcornem a cola-colou v ruce....víc není co dodat a ani nechci... tohle je pro mě vrchol nechutnosti, nevkusu..... a ještě jedna věc mě nepřestane udivovat - Saw je vyzdvihován, opěvovám, div né uctívám jako realistické dílo, kde jsou brutální scény něčím úžasným, ale Umučení Krista bylo za brutální scény zatracováno jako něco odporného... a já tvrdím - kam se - co do brutality - hrabe Umučení Krista na Saw......

7. prosince 2009
avatar uživatele
70 %

Jejda! Asi stejně jako většina z vás jsem se dostal k tomuto filmu díky odkazu na youtube.com. Saw mě svým námětem velmi uchvátilo, stejně jako jeho dalších několik pokračování, a když se naskytla možnost uvidět to, co dalo této sérii vzniknout, neváhal jsem ztratit těch osm minut trvání. No… když jsem měl vidět originál, asi jsem nemohl čekat nic pro mě nového. Ovšem naprosto stejno stejnou scénu, kterou můžeme vidět v prvním díle série, jsem určitě nečekal. Spíš jsem měl představy o nějakém jiném přístroji, třeba trochu primitivnějším, když je film tak krátký, ale tento fakt má i výhodu. Výhodu v tom, že právě takto vymyšlená „obrácená past na medvědy“ je neuvěřitelně originální, ale nevýhodu v tom, že ji už znám. Ale budu akceptovat její prvotnost v tomto krátkometrážním filmu. Jinak, co jiného se změnilo vzhledem k té samé scéně v jedničce? Jen to, že objetí je muž a ne žena, konkrétně Amanda. A velice mě překvapuje, že tím mužem je zrovna ten samý herec, co ztvárnil Adama v prvním díle. Toto by mě v životě nenapadlo, nicméně ještě nezapomenu dodat, že průběh celého děje je přímo do tečky stejný. Jen díky Bohu, že brutální vyřezávání klíče z údajně mrtvého člověka se promítlo jen na zdi pomocí stínu. A stejně jako všichni ostatní, jsem měl filmek v angličtině bez titulků… Ono to ani moc nevadilo, protože dialogy nebyly nijak zvlášť obtížné a většina z nich už také představovala to, co už známe. A jsem přešťastný, že z hrůzu nahánějící figurky vylehl nejspíš originální hlas. Musím uznat, že zněl hodně tajemně a líbil se mi, ale na Zdeňka Marišku stejně nemá… Jinak proč nedám tak vysoké hodnocení? Protože film sám o sobě je skoro o ničem, protože téměř vůbec nic nevíte. Vidět ho v době jeho stvoření, neudělal by na mě takový dojem jako teď, kdy se znenadání vyplazil ze stínů. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že by se mi v té době nápad o volbě života a smrti nelíbil. Každopádně za to video stojí, i kdyby bylo ještě horší, protože ztratit tak malý časový interval nikomu nemůže uškodit.

27. října 2009
avatar uživatele
70 %

Ani nevím, jak jsem se dostal na profil tohohle kraťasu, ale když už jsem ho objevil, byla by škoda se na něj zadarmo nemrknout. Koho by nezajímalo, co stálo u zrodu mnou milovaného Saw? Navíc jsem měl ještě jeden důvod, do kin nám vtrhl díl s pořadovým číslem 6 a není nic lepšího, jak se naladit na správnou vlnu, nežli si pustit předchůdce toho všeho... Takže, jde se kritizovat (kritika může být i kladná). Nejprve mě zaskočilo, že k tomu nebyly české titulky, naštěstí mohu ubezpečit každého, který umí anglicky jako já, tj. ne moc dobře, že bude bez problémů rozumět nebo přinejhorším použije dedukci. Nějaké náročné dialogy tam vážně nejsou. Vlastně kdybych měl zmínit stránku obsahovou, celých deset minut je jak vystřižených z jedničky. Ovšem to mi nedává právo se zlobit, jelikož se vlastně jednička opičí a ne naopak. Klidně by se tenhle kraťas dal použít jako trailer… je v něm dost podstatného a i tak neprozradí všechno. Navíc má nefalšovanou atmosféru, tak charakteristickou pro Saw, že i kdybyste neznali název, nejde to zaměnit za něco jiného. Opět jsme svědky rafinovaných pastí (pravda, jenom jedné), na plátno přijde, nebo spíše přijede zmalovaný panáček promlouvající tajemným hlasem, a co mě potěšilo nejvíce, na konci zazněla legendární znělka krásně podtrhující zážitek. Už asi po desáté jsem byl utvrzen v tom, čím je skladba „Zepp Overture“ tak výjimečná… ona vás děsí a zároveň ohromuje svojí instrumentálností. Jen mi teď zůstává jedno dilema, kolik mám dát procent. Jedničku jsem odměnil plným počtem, takže je logické, že by měl dostat předchůdce přinejmenším stejně… kéž by to tak bylo… já prostě nemůžu. Přijde mi nemožná dát za 10 minut 100%. Kraťas na mě nemá takový vliv a už vůbec mě nedokáže uchvátit svojí propracovaností, když si jí za ten malý čas ani nemůže vytvořit. Stejně budu ohleduplný, 75% je akorát.

26. října 2009