home
Saw 5

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tobin Bell

Další propracovaná zabijácká hra, která ještě více vysvětlí historii Saw a to opravdu hodně poutavým způsobem.

2. ledna 2012
avatar uživatele
3ged
...
80 %

Saw V

Tenhle díl je dobrej v tom, že vysvětlí hodně věcí k předchozim dílům (takovej spoiler spíš), ale jinak nic novýho nepřináší. Test kterym mělo projít těch pět lidí byl dobře vymyšlenej a to se taky musí ocenit. Přišlo mi, že na konci už nebylo tak velký překvapení, jak tomu bývalo zvykem.

27. března 2011
avatar uživatele
20 %

Já bych na to ani nekoukal, ale dostalo se to ke mně, tak proč ne. K "ději" můžu říct jen jedno. Nechápal jsem jedinou souvislost a byl jsem v klidu. 20% za nějaké pasti.

21. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

Zasa nieco nove, originalne napady na vykupenie zivota ludi. Skladačkovy vrah sa mi rovna skladackovy film. V kazdej casti vysvetlia nieco z minulych vrazd. Posledna scena bola fakt dost odporna.

18. ledna 2010
avatar uživatele
90 %

Překvapivý konec, dobré pasti, ale i tak tvrdím, že první 3 díly byly nejlepší. V těch další už to bylo až moc krvavé (viz. ta poslední past v tomhle díle se mi zdála trochu moc krutá). Na druhou stranu se aspoň utvořil celkový obraz, jak co bylo.

16. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Super

Jsem milovnicí Saw a ani tento díl mě nezklamal. Až na ty obludné a nechutné scény, na které jsem se dívala se zavřenýma očima. Ale dějově to bylo dokonale skloubené. Skvěle natočený horůrek, který mě opět nezklamal. A také neočekávaný a překvapivý konec... Prostě se mi to líbí.

12. července 2009
avatar uživatele
50 %

Je to už hodně dávno, co jsem viděl poslední z dílů krvavé série Saw, a kdo by se na pětku díval v angličtině, když máme zcela kvalitní vlastní český dabing. Ale na českou verzi se čeká hodně dlouho, a proto se dívám až teď, ale co si vybírá svou daň? Samozřejmě, že ten prohnaný čas, protože toho času, který uplynul, jsem věnoval stovkám dalším filmů, což poukazuje na moji značnou nevýhodu. No jistě, dalo mi neuvěřitelně obrovskou práci se do filmu opět vžít, protože jakmile jsem viděl hned první scény, nevěděl jsem prakticky, o co jde. A v tom je jádro pudla, člověk se potřebuje dívat od prvního dílu po ten nejnovější, aby si udržel v hlavě genialitu nepředvídatelnosti tohoto filmu. Zkrátka jakmile jsem film zhlédnul, musel jsem se podívat na scény z minulých dílů, aby mi film dával souvislost. Ale když jsem tak učinil, shledal jsem pátý a určitě ne poslední díl vůči předchozím nejhorším. Člověka to ovlivní, a ani nevíte jak, ale jakmile začne historicky známá znělka a začnou se promítat scénky z předchozího děje i z minulých dílů, hned si řeknete, že takhle geniální jsem to určitě nepředpokládal, i já jsem o všem neměl takovou představu, ale jen ta závěrečná scéna z tohoto filmu dělá pokračování Saw. A abych samozřejmě nezapomněl, člověk by nemohl film shledat pokračováním, kdyby se obešel bez známých brutálních scén. Jedna věc, která mi na filmu vadí, je jeho příliš malá délka. Už se s tím začalo dřív, ale když se chce film pořádně rozvít, hodina a půl na to většinou nestačí. Saw také disponuje tím, že se ve filmu ukazují kvanta postav, do kterých byste neřekly, co se vším mají společného. Ve čtyřce jsme se dozvěděli, že Jigsawův >další< komplic je agent Hoffman, můžeme z toho jasně odvodit, že až s jeho smrtí hrůzovláda násilí skončí, ale příběh o dalším agentovi, který se ho neustále snaží dostat, je slabý. Jenom sledujeme, jak se Hoffman snaží jeho prozrazení zabránit a do toho jenom zcela zbytečné osudy dalších obětí. Nových brutalit jsme se dočkali, ale v ději jsou naprosto postradatelné a s příběhem mají málo společného. A pochopitelně po tolika dílech se děj předchozím příliš podobá. Alespoň, že nás občas provázely scény z minulosti, kde se nám ukázal Jigsaw osobně. Zatím je pro mě tento díl zcela určitě nejhorší.

26. května 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Trochu se stydím za to, že se mi blbost typu Saw pořád líbí. Většinou nesnáším laciné (ne rozpočtem, ale obsahem) filmové série, které nenabízejí nic nového a nabízejí díl za dílem překombinovanější a nesmyslnější děj. To vše série Saw je. Nehorázná blbost, která má nalákat lidi a devadesát minut je zabavit naprostými nesmysly. Ale já si nemůžu pomoct a autorům to naprosto žeru. Krom zhovadilé čtyřky se mi líbil víceméně každý díl série. Tenhle se konečně odprošťuje od filtrů a kamerových přeletů a je točený kmorněji a je v něm víc místa pro děj. Přestože děj je dost supidní, mě se líbí, jak autoři (dost zoufale) kombinují děj minulých dílů s tímhle. Nemůžu si pomoct, ale musím dát alespoň 70% a doufat, že příště dostanu víc rozumu a pošlu to k ledu.

26. února 2009
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

No jo a máme tu další díl kultovní série Saw...a co k tomu říct? Výkony všech herců byly téměř amatérské, ale to se ani nedivím. Tahle série nikdy nestála na kvalitních hercích. A proč by taky, když tam pořád každý umírá že :-) Režie se ujal někdo nový, ale nešlo to příliš znát na kvalitě. Zůstalo to prakticky stejné, jako předchozí díly. Atmosféra zůstala taky na slušné úrovni, ale nemyslím si, že zde bylo něco nového! Teda kromě asi nejdůležitějšího poznatku - Hoffmana! Tady se konečně vysvětluje, jak mohl všechny ty pracné pasti přichystávat Jigsaw sám... Nevím jakým směrem se bude příběh ubírat teď, ale řekl bych, že bude co dočinění s Johnovou manželkou. Z celkového hlediska je už ale příběh příliš dlouhý a překombinovaný a hlavní roli hrajou pořád naprosto brutální pasti, které lze nejspíše vymýšlet do nekonečna! No co, lidské tělo se dá mučit milióny způsoby! V tomto díle mě "nadchla" hned úvodní past, ale naopak ta předposlední (naplnit nádobu pěti litry krve) byla naprostá a nereálná blbost! Pasti sázejí především na brutalitu a ta tam byla obsažena jako obvykle ve velké míře! Neřekl bych, že kvalita dalším a dalším dílem klesá, ale je už to docela unavující a rozhodně jsem se u toho nebavil jako u prvního, NEOKOUKANÉHO dílu!

15. ledna 2009
avatar uživatele
BZ
...
90 %

perfektní

Tak tenhle díl se opravdu povedl. Troufám si dokonce snad říct, no... řeknu to... je to nejlepší díl z celé série. Netrpělivě čekám na další díl, snad nezklame. Ale opravdu by mě zajímalo jak to všechno vymýšlí, protože je naprosto všechno, všechny díly, tak promyšlený... no paráda.

7. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Užasný!

Tak tohle se teda povedlo! Jak jsem po čtvrtým díle nechápal, proč Hoffmann pomáhal Jigsawovi, teď jsem to pochopil naprosto. Akorát by mě zajímalo, jestli to měli vymyšlený už dopředu, nebo to vymýšleli až po uvedení čtyřky. Ale o kvalitní pasti nebyla nouze, a ani o hlášky... Vyhráli jsme... A on zvedne tu ruku celou napůl :D Prostě masakr! Všem doporučuju!

22. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

No kurnik jak dlouho ještě budou pokračovat? Nechápu jak můžou ještě pořád nacházet nové a nové nápady pro další díly. Tento díl už PÁTÝ (!!) měl pořád nové vecičky v záloze. Pořád nové překvapení a originální pasti. Trošku zamotané, ale to k Sawu už prostě patří. Dozvěděli jsme se další podrobnosti o tom jak to celé vlastně bylo...a už se těším na 6 díl!!!

15. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Těším se na 6. díl.

Páni. Myslel jsem si, že nic tak dobrého už ani vzniknout nemůže. V prvních čtyřech dílech se tvůrci vyřádili až až, ale tento díl znovu hýří novými a geniálními nápady. I tak se mi ale zdá, že se tento film trošku podobal druhému dílu, to už jste tady ale psali. Bohužel na rozdíl od 2-ky, je tohle o hodně kratší, nemyslím celý film, nýbrž okamžiky té pětice. Tenhle film je totiž takový zvláštní. Prolínají se tam všechny možné vzpomínky, do toho tam vyšetřuje detektiv a pětice obětí zápasí o svůj holý život a ta zmíněná pětice byla vidět asi na 15 min., to podle mě bylo trochu málo, ale i za tu dobu se tam znovu ukázala přehršel všech možných pastí, opravdu nechápu, kde pořád berou náměty, je to stále něco nového. Jinak jsem po čtvrtém díle nechápal, proč Hoffman pomáhal Jigsawovi, po tomhle díle to dokonale chápu. Na téhle sérii je totiž také úžasné, že se všechno dopodrobna dozvíte, ale třeba až v příštím díle a většinou se to vysvětlí pomocí vracení do minulosti, do dob, kdy Jigsaw teprve začínal nebo ještě předtím než unesli nějakou vybranou oběť. Všechny tyhle faktory na této sérii velmi oceňuji. Kdyby se ubrala jen jedna věc nebylo by to prostě Saw, tyhle věci jsou už charakteristické a doufám, že se budou i nadále objevovat v dalších dílech. Jo, mále bych zapomněl na nejlepší část všech pěti dílů a to na konec. Jen u tohohle mě trochu zklamalo, to rádoby poučení pro tu pětici. Bylo to takové jednoduché oproti těm minulým dílům. Co se dá dělat, ale co nebylo, můžu být, protože konec byl znovu otevřený, proto je víc než jasné, že bude šestý díl. Na ten se opravdu velmi těším, ale teď už začínám pochybovat, že přijdou s něčím novým, nechci je podceňovat, no uvidí se. Pokud s něčím novým přijdou, tak to budou opravdoví mistři povolání, protože takhle dlouhou a stále napínavou a přitom pořád originální sérii jsem ještě neviděl. Jo taky by mě zajímalo, co měla manželka Jigsawa v té krabici, kterou jí odkázal. Něco mi říká, že to sehraje ještě hodně důležitou roli a podle mě se příští díl bude věnovat výhradně té manželce. Za tenhle díl dávám 84%.

1. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

tak saw sa opat dostava do svojej skvelej formy..patka znova ohromuje. nabaluje dalsie nove osudy a pasce, a pritom rozbaluje minulost kusok po kusku. po pozreti tejto casti mi zacala byt jasnejsia aj stvorka - to bol len novy zaciatok. nevadi mi, ze ma seria tolko casti. vzdy si myslite, ze uz viete ako to skonci, a pritom vas to vzdy dokaze prekvapit a uplne dostat. je to seria pre specifickeho divaka,ktory znesie krv a brutalne zabijanie,ale saw sa od lacnych masakrov niecim lisi..neviem to presne pomenovat,ale jednoducho ma nieco putave v sebe. a vzbudzuje to vo mne ocakavania dalsej a dalsej casti..

27. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Saw V

No další díl je tady. Je fakt, že Saw je nejnatahovanější a nejdelší filmová série poslední doby, ale mě to nevadí. Podle mě žádný z předchozích dílů není tak špatný jak o nich lidé napsali. Jasně musíme uznat že filmy, kde se většinou vyleje z člověka víc krve než v něm opravdu je, se nepokládají za moc realistické nebo dobré. Ale tvůrci série Saw měli dobrý nápad. Totiž spojit úplnou krvavou řežbu pro lidi, co se dívají na takovéhle filmy jen kvůli useknutým končetinám a hektolitrech prolité krve. A pro fandy detektivních příběhů, kteří mají rádi dokonalý děj, zápletku a vysvětlení. Když se na tenhle film bude dívat někdo, kdo má rád jen jedno z těch dvou zmiňovaných typů, bude film hodnotit jako průměrný. Když se ale najde člověk, kterému nevadí ve filmu krev a mučení a libuje si v ději a zápletkách, tak to je pro něho vyslovený ráj. Já patřím mezi ty, kteří mají rádi oba dva typy a tak už teď vám musí být jasné, že moje výsledné hodnocení bude nad 50 %. Určitá nevýhoda celé série je v tom, že člověk pokud chce vidět pětku musí se na tuto sérii podívat od samého začátku. Jasně, někdo může napsat, že zápletka a rozuzlení je moc zamotaná, ale neplatí přece u filmů, že čím zamotanější zápletka a děj, tím lepší film, tím lepší atmosféra a úpřímně řekněte: Kdo z vás miluje pocit, když vám to všechno konečně dojde?" V tomto díle se opět odehrávají dva příběhy. Oba dva se mi líbí, neboť v prvním se hodně vysvětluje a v druhém jsou pasti a je to hodně podobné dvojce (což byl dosud můj nejoblíbenější díl) a tak nemůže ani vzniknout výmluva že: "V tomto díle se spíš řeší, ale už se zde nejedná o to, co se v Saw nejvíc líbilo. O vraždy." I když má tento film jisté malé chybičky, podle mě je mnohem lepší než trojka a čtyřka a myslím, že to po těch předchozích dvou méně povedených a více kritizovaných dílech, bya pětka jistým posunem nahoru. Možná to bylo novým režisérem, možná Scottem Petersonem, nebo možná scénářem. Kdo ví. Opět je zde trošku pootevřený konec a já jsem si víc jistý, než jsem byl na konci čtyřky, že pokračování bude. 80 % a doufám nashledanou série SAW příští rok.

19. listopadu 2008
avatar uživatele
40 %

Další rok, další Saw.. Další díl nejnatahovanější filmové série pokračuje v trendu předchozích filmů. Béčkový scénář, brutální, krvavé scény a hoodně špatný herci. Ale celkově to zas tak hrozný nebylo, díky krátké stopáži se to dalo vydržet až do konce..

16. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

no

no moj nazor na Saw V je ,,ja ani nevjem ja som tomu nejak nepoxopila,,,vlastne Jingsavovi ten policajt pomahal, uz aj v trojke? ked ,,,no divne je to cele, take,,nevjem ale pasce tiez sklamali fakt nic moc podla mna, predosle diely boli lepsie,,ale nazor na to ze je to skvely film nezmeni jeden diel ,,obdiv ako dokazu nječo take vymysliet,,,,,,,,,a suhlasim miestami fakt ako kopia saw II,,,,,konec bol taky divny no,,,,,,,nevjem co chcu vymyslet dalej,,, tedaa

15. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Dost dobrý

Film je skvělý( ale to všechny díly této série)
Jako vždy zde vidíte kilogramy uřezaného nebo jinak od těla odělaného mas a litry krve tekoucí proudem(nedoporučuji pro slabé povahy ale to všechny díly serri nejsou pro slabé povahy:-D)
A v kině je to ten nejlepší nářes. Všem skalním fanouškům serie vřele doporučuji.

11. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Jdeme dál

Celý film mi příšel jako kopie Saw II., akorát s tím, že se v tomto díle objevil zároveň druhý příběh, který přídal filmu na atraktivitě. Nutno uznat, že celkový pohled na film není špatný, ale chtělo by to nevracet se pořád do minulosti a vymyslet něco nového bez návazností, protože neustálá spojitost s minulostí Skládačky už začíná být obehranou písničkou.

11. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Úžasný!!!

Na tento film jsem se opravdu těšila a hodně jsem od něho očekávala...nezklamal mě, z kina jsem odešla nadšená...spouta věcí se tam vysvětlí a prostě to bylo super....těším se na další díl

8. listopadu 2008
avatar uživatele
Prut
...
100 %

Super!!!

Tento díl je snad nejlepší z celé série, byl zajímavý od začátku až do konce. Jen je škoda, že to jde špatně pochopit, když jste neviděli ostatní díly. Ale mě nadchnul a konec byl prostě bomba!

2. listopadu 2008

Supeer !!!

Viděla sem všechny díly saw a musím říct že každý díl je nečím jiný a zajímavý a taky na sebe navazují. Někdo tvrdí že je to pořád do kola, ale já myslím že kdyby to bylo o něčem jiném tak to není prostě už saw. A jinak 5 byla úžasná prostě fascinující. Každým dílem se dozvídáme víc a víc o celé pointě. Tyto filmy patří k mým oblíbeným. Obdivuju lidi kteří se na těchto filmech podílejí je to užasné něco takového vymyslet a promyslet to všechno tak do detailů a zároveň to tak trochu zamotat prostě to chce talent. Tak jedním slovem říkám SUPER!! A s radostí uvítám další díly :-)

31. října 2008
avatar uživatele
100 %

Těším se na ŠESTKU!!!

Je to paráda,konečně se toho hodně vysvětlilo a konec byl taky skvělí,už od čtvrtého dílu,byla podepsaná smouva i na 5 a 6,ale autoři děj zachovlai od 1 až po 6 ten kdo si myslí že je to okoukaná blbost,ať se jde na to podívat a zjistí že je to bomba jak to vše na sebe navazuje,doporučuji věchny 4 díly zkouknout než pudjete na 5,těším se na 6 a uvidíme třeba bude 7 :-D

30. října 2008
avatar uživatele
70 %

No tak tohle je asi nekonečnej príbeh, ne??? Fakt sem se na to rada koukla, ale už mne to NEBAVI..Pořad dokola a dokola, sem zvedava kolikátkou to ukončí. 5 by už mohla stačit!

10. října 2008