home
Šašek a královna

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tento film se mi celkem líbil. Chantal Poullain s Bohuslavem Polívkou se svých rolí zhostili výborně. Navíc je i vidět, že by se Polívka mohl uživit i jako mim. Co se filmu týče, je krásně snoubena realita se sněním. A i když film víckrát vidět nemusím, jeho kvality uznávám.

23. září 2010
avatar uživatele
70 %

Chytilová

S Věrou chytilovou jsem doposud měla trochu problém, její filmy nejsou pro každého, člověk se v nich musí najít, musí jim přijít na chuť. Tentokrát padla moje volba právě na Šaška a královnu a musím říct - nelituji. Nejvíce se mi líbil Bolek Polívka, jeho některé kreace byly až artistické, předvedl svoje herecké umění, předvedl i svoje šaškovství, a přesto to byla úplně jiná role a herecké poloha. S Chantal se dobře doplňovali, Chytilová dodala osobitý styl, záplavu červené barvy, satiru, komiku (ale ne tu, kdy se za břicho popadáte). Šašek a královna se mi jako film líbil a už z té Chytilové nemám strach a ráda se vrhnu do dalších jejích filmů.

25. září 2009
avatar uživatele
30 %

Bohužel další z důkazů, jak ošemetné je převádět divadelní hru do filmové řeči. Kdo viděl Šaška a královnu na jevišti, většinu filmu smutně čeká na onu záplavu srandy, kterou si pamatuje z divadla a jíž se bohužel nedočká. Velmi rozpačitý dojem.

24. dubna 2007