home
Sanctum

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Další z řady filmů co mě nenadchnul. Jako hrůza to nebyla, ušlo to. Asi to bude tím, že přece jenom tento druh prostředí (jeskyně) nebývá tak často ve filmu vidět (co taky o tom pořád natáčet,že). No nicméně vzácnost prostředí by se měla náležitě využít ale tady je využita fakt jen z poloviny. Něco tomu prostě chybělo a jsem i zastáncem názoru, že zrovna speleologii příp. nadšencům speleologie neudělal dobrou
vizitku. Filmem i oborem - jeskyňářství - zmítala neprofesionalita a nedisciplínovanost. Je to samozřejmě vygradované do extrému a boje o přežití kde se ukáže co v kom je ale já nevěřím, že by se takto někdo choval. Zbytečně až moc jich tam umřelo a jakože happyend byl už slabá náplast. Osobně mě film přestal bavit jak umřela ta poslední holka. Dále to bylo zbytečně dlouhé, chvílema nuda a opět oblíbená tma. Dávám 50%.

4. června 2013
avatar uživatele
50 %

Nic moc. Ale to som aj čakal. Napätie som začal cítiť iba pri záverečnej bitke dvoch chlapov. To že sa zachráni len jeden z toľkých - ten záver mohol byť lepší.

9. května 2012
avatar uživatele
50 %

Hodnocení: 3 z 5 (***)

Klaustrofobnost z Pádu do tmy Sanctum tolik nedosahuje. Škoda. Kde víc ji očekávat než ve filmu o zatopených jeskyňářích. Nemůžu říct ale, že bych se nudil. Snímky o přežití v jeskyních je jako šafránu. Můžeme být rádi alespoň za tohle. Nějaké to napětí si film přece jen udržoval. Po dokoukání filmu jsem se přistihnul, že o zdejší jeskyni hledám nějaké bližší informace... A nalákáním Jamese Camerona v úvodních titulcích člověk nesmí začít věřit na zázraky.

7. prosince 2011
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Dokud se na začátku poletuje okolo jeskyně, jde zakamuflovat lecco. Jakmile se ale prostor zúží, je potřeba vyložit karty. A ten bluf je cítit na sto honů. Přesto nejsem nějak naštvaný, spíš jsem "nepřekvapený". A má to blíž k třem než k jedné. 45%

20. března 2011
avatar uživatele
30 %

Jednoduše, od filmu jsem čekala víc. Úvodních 20 minut, kdy se nic neděje by šlo ještě omluvit, pokud by zbytek filmu stál za to. Ale bohužel. Příběh je to dobrý, ale myslím si, že by si tenhle film zasloužil rychlejší spád děje. Po Cameronovu Titanicu a Avataru je tenhle film jednoznačně propadák. Vypadá to, že Cameron, jak se říká, usnul na vavřínech.

18. března 2011
avatar uživatele
20 %

Sanctum je další případ filmu, který měla prodat prostorová technologie dělaná avatarovskými kamerami a slavné jméno produkujícího Camerona na plakátu, na začátku úvodních titulků a také hned na začátku těch závěrečných. Povedlo se, film si na sebe po měsíci a půl alespoň vydělal. Jak to tak ale bývá, opět chybí obsah a pro změnu i obrazová stránka. Obsahová kvalita se očekávat stejně moc nedala a oslnění třetím prostorem v temných jeskyních osvětlovaných čelovkami potápěčů nemůže fungovat. Proč se do toho tedy šlo? Ukecat se to snažil v rozhovorech Cameron, ale mě neukecal. Jednou mluví o tom, jak ostatní filmaři nešetrně mrhají 3d potenciálem a zabíjí formát, který on na pár měsíců masově zpopularizoval, a tady najednou obhajuje 3d tmu v blbém filmu s tím, že jeskyně jsou klaustrofobické a 3d tento pocit pomáhá vyvolat. Bohužel, aktéři filmu a jeho dění vyvolává pocity úplně jiné. Nuda, řev, záchrany, rvačky, nelogika, tma, voda, nadávky, blbé situace, dialogy a nakonec pošramocený vztah otec, syn a - já tady nechci umřít... ve vodě. Ještě, že místo rukou se tu uřezávají vlasy. Jo, hlavně to levně natočit a vyrejžovat. Kvalitní scénáře umocňující a znesmrtelňující vizuální zážitek jsou dnes ale sakra drahé. Kdy si to uvědomí u svých budoucích projektů i tito technonelogičtí mágové?

16. března 2011