home
Šaman

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Super

Velmi pěkný film se správným dějem a neskutečně krásnou přírodou. Klidně bych se podívala znovu.

16. září 2013
avatar uživatele
100 %

Sean Connery

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Seanem. Ten je tu v roztrhané košili a špinavých kalhotách stejně charismatický a velice přitažlivý jako kdyby byl ve smokingu. Nápaditý děj odehrávající se v nádherné přírodě Amazonských deštných pralesů nám nenápadně podsouvá, že bychom se měli ke své matičce Zemi přeci jen začít chovat rozumněji a s láskou a ne jen od ní brát a ničit. Navíc příběh o nalezení léku na největší "mor" 20 století a zároveň jeho ztracení je i velice dojemný. Podmanivá je i nádherná hudba od Jerryho Goldsmitha.

16. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Lorraine Bracco

Je to až moc jednoduchý romantický příběh, který alespoň ukazuje zajímavou přírodu. Chování postav je od začátku hodně předvídatelné, ale je fakt že Sean Connery pobaví.

15. září 2007
avatar uživatele
100 %

jednoduše úžasné

Sean Connery, čím starší, tím hezčí a lepší herec. Tohle je jeho podle mě nejlepší film a jeden z mých nejoblíbenějších. Jednoduchý příběh plný krásného prostředí, úžasné hudby (zvlášť při sbírání bromélií), který vždy znovu strhne svým napětím. Viděla jsem Šamana asi 8x, krása přírody, lásky založené na úctě a respektu, moudrosti i malířského umění doktora Roberta Campbella včetně skvělých dialogů a humoru. Nic se nevyrovná doktor Bronx ve chvíli, kdy dorazí s kufry a žádá koupel. A abych nezapoměla - originál je skvělý, ale musím pochválit naprosto úžasný český dabing! Tento filmík patří mezi osvědčené stálice na mém pomyslném filmovém nebi.

22. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Krásný příklad naprosto jednoduchého a nenásilného zasazení celkem složité tématiky ničení deštných pralesů do filmu. Šaman si vás získá nejen charismatem Seana Conneryho a jeho partnerky, ale také krásou neposkvrněné jungle a tím jiným světem, který tam kdesi v pralesích existuje.

14. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Sean Connery alias šaman

Tenhle film jsem viděla dost dávno a nevzpomínám si na něj úplně stoprocentně, ale i když po takové dlouhé době bych byla schopna k tomu filmu něco říct, myslím, že to o něčem svědčí. Ve filmu vás zaujmne především nesmírně charizmatický Sean Connery, kterému to ve svém věku také sluší. Lorraine Bracco jako doktorka je mu zajímavou partnerkou. Džungle je krásná, jakoby další z herců filmu. Příběh a situace (i když zápletka - myslím romantiku - docela tradiční), to všechno je dobře udělané. Mi se to celkem líbilo. Teda líbilo.

2. února 2007
avatar uživatele
80 %

Amazonský prales v hlavní roli. Je se opravdu na co dívat. Jasný příklad, jak lze natočit akční, dobrodružný film aniž by každých pět minut vybouchla nějaká nálož nebo bez výstřelu. Bral jsem to jako oddychový film s nádechem romantiky, menším tajemnem a především skvělou hudbou Jerryho Goldsmitha. Největší pozitivou je ovšem charismatický Sean Connery. Na to, že mu bylo v době natáčení 62 let, bych do něj neřekl.

27. srpna 2006