home
Šakalí léta

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Česká klasika, hudební film, plný písniček, které zná snad každý, samotný příběh pak naráží na období, do kterého je situován. Je z řady filmů, které by cizinci nepochopili, takový český humor

30. května 2010
avatar uživatele
60 %

Tento muzikální film si pamatuji již z dětství, kdy jsem na super písničky tancovala před televizí spolu s Dejdarem.
Je tam sranda a to u filmu nesmí nikdy chybět

7. října 2008
avatar uživatele
100 %

Tak pro mě tenhle film the best of..... prostě užasnej, skvělej a českej k tomu. Líbilo se mi všechno od písniček až po herce. No nemá to chybu.

30. září 2008
avatar uživatele
70 %

Teda podle mě se kolem toho filmu dělalo zbytečně moc humbuku. Ano je to pěkné, ale nic vyjmečného. Je tam pár zajímavých scének a řekla bych, že se bez tohoto filmu, zvlát vy mladí, obejdete.

8. září 2008
avatar uživatele
100 %

Vzpomínka na naši minulost

Tohle je velice podařený film, spousta vtipu, dobré písně i obsazení a především děj. Mě se Šakalí léta tak líbila, že jsem četla Šabachovy knihy Jak potopit Austrálii a Babičky, které byly předlohou a v nich toho bylo ještě víc, ale u knihy si rozhodně neužijete tolik krásné muziky.

Myslím, že české filmy, které se točí dnes rozhodně nedosahují tak vysoké úrovně, alespoň ne většina z nich.

6. září 2008
avatar uživatele
100 %

Název docela odpovídá, tenhle film miluju už od dětství, i když tenhdy jsem to moc nechápala. Teď na to koukám pod jiným úhlem a spousta věcí mi dochází. Je to perfektní film, Hřebejkovi se to opravdu povedlo. Super songy, herecký obsazení (Špalek, Dejdar, Abrhám, Rašilov ml.,..) luxus a celkově shledávám snímek perfektním:))

15. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Docela dobrý film. Oproti dnešním rozhodně nadprůměrný. Některé písničky se mi i líbí. I kdyř jednotlivé herce typu Dejdar nemusim, tak v tomhle filmu působí docela dobře... Pokud si mám vybrat jeden český muzikál, bude to asi tenhle.

8. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

100%

Perfektní. Perfektní hudba, herci, děj. Neobvyklý příběh zobrazující socialismus.Martin Dejdar má perfektní kostým a neumim si v týhle roli představit nikoho jinýho.

15. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Neznám člověka (snad jen jednoho;o)), který by tenhle skvělý filmový muzikál alespoň jednou neviděl. Jako vždycky taky máme spoutu skvělých českých herců, vtipy a děj, ale hlavní plus jsou skvělé písničky, které jsou v po tolika letech stále známé a uznávané. Člověk si hned vzpomene na zmálou melidii "pořádně na kolena, kolena, kolena, jé, jé, jé!"

5. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Táhněte do háje...

a taky třeba Na kolena, na kolena jé jé jé!!!!!!! Prostě film, který zaujme hlavně svojí nezapomenutelnou hudbou, která se zpívá dodnes. Bezpochyby tenhle film patří k těm nejlepším hudebním filmům u nás. K tomu Martin Dejdar ve filmu plném rock´n´rollu a svobody.......Pěkný snímek.

28. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Hudba, hudba a hudba, to je vše, co se mi ve filmu líbilo. Martinu Dejdarovi ta role sedla, ale jinak mě tenhle film moc nezaujal.

2. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Muzikál

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Celkově mám rád filmy, ve kterých se zpívá. Martin Dejdar ač moc nezapadl do prostředí filmu podal perfektní výkon, dětští představitelé taktéž.

27. července 2006
avatar uživatele
80 %

Ráda se nat o dívám. Písničky jsou skvělé a je tady znázorněné chování mladých a co dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí. Zábavných scén taky není nedostatek, tak není co dodat. Martinovi Dejdarovi ta role padla jak ušitá.

19. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Nebýt výborných melodií, tak tento film nemá ničím jiným nijak zaujmout. I když ... atmosféra 50. let je navozena docela obstojně a tak můžu říct, že se mi film docela líbil. Jedním slovem: doporučuji

1. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Hm, dobré

Tento muzikální film si pamatuji již z dětství, kdy jsem na super písničky tancovala před televizí spolu s Dejdarem. Když jsem ho však opět shlédla asi před 2 roky, tak mě spíš deprimoval. Ale musím uznat, že na tehdejší poměry, je film výstižný a zaujal spoustu diváků, což je u filmu nejdůležitější.

14. března 2006
avatar uživatele
mici
...
100 %

jo je to good

Jo tenhle film je fakt dobrej a ráda se na něj vždycky podívám.Martin Dejdar tam sehrál vážně dobrou roli.Bylo by super,kdyby se natočil ještě takovejhle podobnej film.....

17. února 2006
avatar uživatele
90 %

1993

Dnes už by tento filmový muzikál takovou bombou nebyl, ale tehdy se autorům podařilo zasáhnout širokou část domácí populace a písně byly hodně populární. Na film se někdy zase rád podívám, sice už s určitou nostalgií, ale i tak vim, že se mi bude líbit.

16. února 2006
avatar uživatele
80 %

Jo tak tenhle muzikál se mi opravdu velice líbil. Dejdar byl naprosto super. Písničky byli také úžasné.

10. února 2006
avatar uživatele
90 %

joj

ceska klasika s dejdarem...... je to super film (na kolena....) .... vzdy ho rada znovu uvidim, ale neni az tak bombastickej, proto davam 90%, ale moc se mi libi obsazen...

5. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

:))

obsahuje staré dobré hity které se mi velmi líbí je to dobřee zpracované a přijde mi to jako jeden z dobrých českých filmů

Kdysi dávno
avatar uživatele

...
100 %

Komedie

Jako komedie u mě příliš neuspěl. Jako muzikál ale absolutně. A to nach....é v pivu. Delikátní. Zvlášť u oběda. Prostě k tomu není co dodávat. Za pivo 100%.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Filmeczek ok :)

Muzikálový filmy nesnáším, ale i tak tenhle filmeček patří mezi mé oblíbené...vždy se mi líbil a v podání Martina Dejdara mi přijde zas o kousek lepší...mileráda se na něj podívám a nikdy se nenudím...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Bejby

Dlouho předlouho jsem oddaloval podívání se na Šakalí léta. Když jsem byl malý, tak se mi to vůbec nelíbilo a nějak podvědomě jsem už měl zafixované, že je to průměrný a šedý film. Bylo to tím, že jako malý klučina jsem asi nebyl s to pochopit prostředí filmu z totality. Nechápal jsem proč to byla pro pana Abrháma taková ostuda a jakési nebezpečí mít takového fajn kluka jako byl "Bejby" pod střechou. Tak se na to díval asi i hlavní dětský hrdina, který postavu v podání martina Dejdara přímo hltal. Když se na to dívám teď, tak mi mnohé dochází a jen se pousmívám nad svojí dětskou nechápavostí a naivitou. Film, tedy spíš muzikál, je udělán moc hezky a co se mi opravdu líbilo, byly kostýmy... i celková stylizace do starého režimu byla velmi věrná a pečlivá. Na druhou stranu je to, jako všechny filmy z dob minulých, jaksi depresivní film a ne vždy je na něj ta správná nálada. Náladu ale zvednou hezké, rytmické a živé písničky. S hodnocením váhám, uvidí se co tam dám...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Nevím,

jak mám tenhle film hodnotit. Nijak zvlášť nenadchl. Možná to je dobou ve které se film odehrává, kdy nad Prahou začínala vycházet rudá hvězda. 80% dávám za písničky.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Dobrý

Zas taková bomba to není, ale je zde alespoň dobrá hudba ke které se dá přidat i některé humorné scénky.

Kdysi dávno