home
Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

RECENZE FILMU

Jedna z nejvelkolepějších akčních sériích se opět vrací, nyní s menší odbočkou v podobě spin-offu Hobbs a Shaw. Jak samotný název napovídá, tentokrát se budeme bavit s touto hvězdnou dvojkou, která nás bavila už v předcházejících dílech. Samotní tvůrci si museli povšimnout, že tato dvojice má ohlasy u jejich diváků a připravit nám s nimi samostatný díl, to je prostě trefa do černého. A jak to nakonec dopadlo?

Úplně tak, jak jsem čekal. Samotné trailery, které nás nešetřily a byly poměrně obsáhlé, nelhaly. Hobbs a Shaw je naprostá akční debilovina, která popírá všechny možné zákony a kašle na diváka, prostě mu přichystá to, co chce vidět. A to tunu nereálné akce. A to je moc dobře. Protože nebudeme si nic nalhávat, příběhové linky série Rychle a zběsile nepatří k tomu silnějšímu, co může série nabídnout. Vyjma osmého dílu, tak si tvůrci na scénáři mákli, stejně to ale pořád zapadá do průměru. A nový spin-off není výjimkou, naopak. Ale mě to vůbec nevadilo.

Hezky ale pěkně popořádku. Podívejme se na herce. Tahá to samozřejmě Jason Statham a Dwayne Johnson. Jejich chemie, jejich škádlení, na to jsme se celou dobu těšili a nebudete rozhodně zklamaní. Oba dva hláškují o sto šest, popichují se a skutečně to funguje. Kupodivu se k nim náramně hodila Vanessa Kirby, ségra Shawa, která zde nebyla jen jako sexy doplněk, aby si puberťáci užili pohledy na sličné tělo, ale držela s nimi krok. A to jak v těch hláškujících scénách, tak v těch akčních. Velké překvapení. A hlavně se na ní dobře kouká :).Samotný záporák, tedy black Superman Idris Elba, byl naservírovaný přesně jak trailery slibovaly. Hodil se mi na to, zahrál to skvěle a je vidět, že pro tu roli dal všechno a velmi se na ní připravoval. Musím k této hlavní čtveřici ještě vyzdvihnout dvě camea, která mě pobavila. Nebudu spoilerovat, kdo se tam objeví, ale nečekal jsem to. Sice by se bez toho asi dalo obejít, ale příjemné vyrušení. Takže když to shrnu, v rámci hereckých výkonu - ano, není to jako vždy na Oscary, ale je to velmi kvalitní a jede na stejné vlně jako předešlé díly hlavní série.

Co se týče příběhu, tak tady asi nikdo z nás nečekal nějaké komplikované zvraty a něco podobného. Je to opět šablonovité, přímočaré, nechybí důraz na rodinu, pár filozofických keců, ale je to fuk. Já jsem zašel do kina, abych viděl nabouchaného The Rocka, elegantního zabijáka Stathama a krásné slečny, nadupaná auta, motorky a hlavně spousty akce. A to jsem dostal. Na příběh kašlu. Zašel jsem si pro akci a té zde bylo požehnaně.


Ta je hodně, ale hodně přehnaná. Musíte přistoupit na tu myšlenku, že je to vlastně už skoro sci-fi, a pak to bude fungovat. Je to nereálné, až běda! Ale co!? Proč by to někomu mělo vadit? Však už samotná hlavní série taková je, tak proč to ještě nevytunit? Když už vezmete v potaz, že akce je zde hodně a je přehnaná, zkuste si ji užít. Je totiž skvěle natočená (režie David Leitch - John Wick, DP2 a Anatomic Blonde). Není zde nějaký šílený střih, aby tvůrci ušetřili. Hezky se střídá akce v noci a přes den, takže si vše vychutnáte na maximum. Nic nepůsobí béčkově. Přehnaně ano, ale amatérsky nikoliv. Takže co se týče akčních momentů, budeme spokojeni, věřte mi.

Co je možná až příliš, tak stopáž. Film je fakt dlouhý, místy možná až moc. Určitě bych ho zkrátil, aby se jednalo o super akční jednohubku. Takto musíte čekat, až se ve filmu vymlátí a trvá to přes dvě hodiny. Navzdory tomu jsem byl se vším spokojen. Rád si to užiji ještě jednou. Doporučuji zajít do kina. Kvůli akci a skvělým záběrům a hudbě, to stojí za to! Pár much to má, ale kašlete na to, užijte si to jako sci-fi akční jednohubku a budete nadšení!

hodnocení
90 %
jedním dechem
Tuna, přetuna, akce! Skvělá chemie mezi hlavními hrdiny, krásně natočená akční sekvence, úderná muzika. Místy je to hodně přepálené, hlavně délka filmu, ale když se na to vykašlete a užijete si to jako sci-fi akční film, kde vše je možné, bude vás to bavit. Mě to bavilo víc jak několik dílů hlavní série. A co je nejdůležitější - nemusíte minulé filmy vidět, abyste tento pochopili.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.