home
Růžový panter 2

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

hm..mam rad blaznive komedie s nezmyselnymi gagmi..ale toto bolo skor trapenie..niekedy velmi trapny pokus o vtip..so starsimi vydaniami len pramalo spolocneho..niekedy som mal pocit,ze sledujem agenti-dementi:)jedine nad cim som rozmyslal po cely film a aj teraz je, ze co ako sa dalo nahovorit tolko znamych hercov na takuto volovinku?:)..mozno keby v rohu svietil piktogram,ze pre deti do 12 rokov,tak by som to pochopil a aj tu uroven humoru:)

20. června 2009
avatar uživatele
40 %

Jelikož je tento film nový, běžel proto v kinech po přiměřeném úspěchu prvního dílu, ale přesto mi za to nestál, jelikož jednička žádný zázrak není. Udělal jsem velmi dobře, protože kino je spíš pro seriózní filmy a ty, ve kterých je milion efektů. I kdybych ho viděl v kině, reputaci by mu to nezlepšilo, protože takhle stupidní komedie už vyčerpala veškeré originality v prvním díle. S novým kriminálním příběhem zrovna nadšený nejsem. Možná by měl trochu vyšší hodnotu, kdyby byl uveden v seriózním krimi, ale s takovou hromadou rádoby vtipných scén si člověk vůbec neuvědomoval, že se dívá na film, jehož hlavní podstatou je vyřešení zločinu. Jsou to právě ty scény, které vyplňují většinu filmu, je to jako zástěrka toho, že kriminální zápletka je úplně o ničem. Jsem ale na druhou stranu rád, že jsem měl možnost dívat se v příběhu i na jiné celebrity, než je S. Martin, jehož výkon se od předchozího prakticky nelišil. Nejvíce jsem byl nadšen s obsazením A. Moliny, o jehož účasti jsem vůbec nevěděl, je ale pravda, že ve filmu si neužil o nic víc než třeba Andy Garcia nebo J. Irons. Když jsem tu Ironse uviděl, doufal jsem, že ho po dlouhé době uvidím ve filmu více než pět minut, ale stalo se… Steve Martin mi na jednu stranu dělal občas radost a někdy už mě pořádně začal štvát. Jeho neustálé přetvařování a dokola opakující se scény už přestávaly být vtipné a co teprve ty jeho kecy o papežově ženě a podobné kraviny... Ale na jeho roli je přece jen něco originálního. Je to strašný packal, ale není to žádný amatér. Žádný zelenáč, který nakonec vyřeší případ. Díky tomu se mi nesmírně líbila scéna, kde se s Molinou předháněli, kdo umí lépe číst ze stop. Jó, konec taky ovoce nepřinesl. Od prvního dílu se nelišil už absolutně. Na konec je pro nás opět připraven proslov, jak Clouseau naprosto nepředvídatelně vyřešil případ. Tyto poznatky jsme nemohli předvídat, ale tak je film udělaný, abychom si potom mysleli, jak je film geniální. Ale stejně mě vždycky nejvíc naštvou závěrečné scény, kde se koná svatba… Rozhodně si nemyslete, že je dvojka předčí jedničku.

11. června 2009
avatar uživatele
30 %

První díl mi nevadil, mírné přehnání "inteligence" inspektora Clouseaua jsem nebral jako mínus, ba naopak. No, a když se objevila dvojka, neodkládal jsem ji. Už však ohlasy na jiných webech nevěstily nic dobrého. On vlastně už první díl nebyl moc kladně přijat... Šel jsem do toho tedy s tím, že uvidím něco podobného a vskutku stalo se tak. ALE! Když vidíte jednu věc prakticky dvakrát, hádejte, která se vám bude zamlouvat víc? Určitě právě jednička, jelikož do dvojky nevnesli prakticky nic navíc. Některé absurdní scénky nevyzněly špatně, avšak v tom ostatním „nepořádku“ přišly v niveč. Třeba audience u papeže byla úžasná, v zápětí si to však zkazili něčím jiným. Snaží se strkat humor kamkoliv a výsledek je jednoznačný, povede se každý 30. vtip! Žánr komedie nic moc, proto jsem vkládal alespoň mizivé šance do vyšetřování. V jedničce detektivní případ ušel, a kdyby převzali jeho "kvality" i sem, na škodu by to nebylo. Ještě že tak. Dokonce případ ještě trochu vyšperkovali a celkový efekt odhalení byl i malinko překvapivý. Na to, že nejvíce diváků chtěli navnadit na vtip, spíše bych u nich upřednostňoval právě krimi. Nasvědčují k tomu i různé postavy vážných detektivů. Kdyby totiž i oni byli střelení... škoda slov. Jejich praktiky mi přišli s těmi Clouseauvými hezky sladěné a tak nějak si společně nehrávali, k těm opravdu vtipným situacím. I milostný stah Clouseaua a Nicol konečně nabral správného směru. Náhodu mi jejich osud přišel jako vhodný nápad na vyplnění. Když už vaří z ničeho, je dobře, že se zmohli na něco rozumného. Takže film hodnotím především záporně z těchto hlavních důvodů: Vtip prakticky na nule, demence Clouseaua pokročila do nesnesitelných končin a už jenom za to ubírám 60%. Kladné body bych dal akorát tak, za ten trošek povedeného humoru. Možná ještě za nové herce, i když i oni nepředvedli nic světoborného. Třeba už Jean Reno, známý z dřívějška teda absolutně nic neuhrál a rovněž mi přijde, že z něj udělali až moc hloupého. No a ten hlavní, Steve Martin, se přetvařoval se až moc. Takže 30% a to s přimhouřením obou očí.

31. května 2009
avatar uživatele
40 %

Pink Panther 2

Komedií není nikdy dost. Tím se řídím a když už mám možnost se kouknout na Růžového pantera, proč to oddalovat? Jasně, že bych se radši kouknul na nějaký z originálních dílů, ale měl jsem k dizpozici jenom tu nejnovější verzi, tak mi také nic jiného nezbývalo. Já nevím jak komu, ale mě osobně se remake růžového pantera z roku 2006 docela líbil. Steve Martin, ač zdaleka nepřekonal výkon Petera Sellerse a jeho Clouseaua, podle mě tuhle legendární postavu ani moc nepokazil a dodal jí svůj zcela odlišný komediální styl, který ovšem nesedne každému divákovi. Z druhého dílu jsem měl ale obavy. Věděl jsem, že bude horší než předchozí díl a mé obavy z chyb se nakonec naplnili. Velkou chybou bylo to, že tvůrcům docházely nápady. Bylo to hodně znatelné. Trapně působící scénky a když už tady bylo něco dobrého, zkopírovalo se to z předchozích dílů a nakonec to taky působilo trapně. Samozřejmě, že jste se zde smáli jenom Stevu Martinovi on jediný mi dokázal vlákat na obličej úsměv (taky důležité poznamenat, že film mě za celou svou stopáž ani jednou pořádně nerozesmál). Všiml jsem si i toho, že je to jedna z těch komedií, jejichž nejlepší scénky byly všechny použity do trailerů. Nápad se zavadením romantické linky do tohoto filmu také nebyl nejlepší. Tyhle filmy mají být striktní komedie a v tomhle dílu některé scénky působily až přeromanticky. Proto tahle vedlejší linka příběhu působila hodně uměle a někdy až trapně. Musím ale uznat, že Clouseauovo vyřešení případu se mi velice líbilo a bylo řekl bych lepší, než v jedničce (to ale neberte zcela vážně, neboť si na jedničku ani moc nevzpomínám). Ani zvětšené a zajímavé herecké obsazení filmu nepřispělo na kvalitě. Jen Andy Garcia mi zde byl jako jediný sympatický a ukázal zde velkou škálu svých pohledů a grimas. Jinak spíš válelo původní herecké obsazení. Steve Martin hrál jak nejlíp mohl a stejně se ani nepřiblížil k Sallersovi, ale zase nebyl až tak špatný. Divákovi je sympatický. Jeana Rena jsem si zde oblíbil asi nejvíc. Byl mi sympatický a dobře hrál. Ještě bych zde zmínil prohození Johna Cleese do role Dreyfuse. Nevím proč nahradili Kevina Kleina, ale rozhodně to nikomu nepřispělo. John Cleese do téhle role prostě nesedí a navíc působil tak nezvykle. Jedním dechem: "Nic nečekejte, protože moc toho nedostanete. Dělat víc remaků na klasickou komediální sérii je nesmysl." Nebudu k tomuto filmu přehnaně krutý a proto mu dám 40 %, protože za scénku u papeže nebo za dialogy u paní Berengerové prostě nemůžu jít moc pod průměr.

30. května 2009