home
Rosemary má děťátko

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Mia Farrow

Je to horor s jednoduchým příběhem, ale o to děsivější atmosférou a příběhem, u kterého není jasný konec až do závěrečné zápletky.

23. června 2013
avatar uživatele
80 %

Lalalalala

Rosemary má děťátko je na poli hororu/thrilleru klasika. Mám ráda podobně chytré snímky, které se pyšní pečlivě budovanou atmosférou a ne hektolitry krve. Tenhle film to splnil do puntíku. Stísněnost, napětí, postupné odhalování skutečnosti a perfektní gradace, to vše tu funguje. Dokonce ani Mia Farrow mi nebyla protivná, jako se mi to párkrát stalo. Rosemary naprosto naplnila má očekávání a já nemám důvod být zklamaná.

11. července 2012
avatar uživatele
90 %

Horory moc nemusím, teda alespoň ty moderní, protože to s horory nemá nic společného a člověku je z toho leda zle. Ale toto byl podle mě velmi dobrý horor, kdy si člověk nebyl úplně jistý, tedy až na konci filmu. Nic děsivého se neukázalo, ale i přesto mě z filmu mrazilo a měla jsem stísněný pocit, jen když jsem viděla ten odporný dům ve kterém žili. Pokud má někdo rád kvalitní horor, tak tento doporučuji.

31. července 2011
avatar uživatele
60 %

Na tu dobu dost dobrý "mrazivý" horor ...Kdybych se nepodívala na dobu z které tento film je, tak by mě rok 1968 ani nenapadl. Jinak konec děsivý.

20. července 2011
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

První polovina neuvěřitelně dlouhá a zdlouhavá, ale možná i díky ní funguje ta druhá tak dobře. a podle staré známé pravdy, že nejdůležitější je na filmu jeho konec a pokud je poslední půlhodina filmu dobrá, na slabší začátek se zapomíná, i já Rosemary odpouštím ten nepovedený začátek. Atmosféru má film zajímavou. Možná by šlo víc přitlačit na pilu, ale jinak Polanski odvedl dobrou práci. Nejlépe koukat na to sám a v noci, ale i tak jde spíš o pocit stísněnosti než děsu. Rosemary se docela povedla, přestože ž se na ní asi nikdy nepodívám. 70%/80%

6. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

Skvelá kniha, ktorá zamrazí a tento film je jej vernou adaptáciou.
Naozaj výnimočný film so svojskou atmosférou, priznám sa, že som ho naraz ani nedopozerala.

19. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Pekelně dobré!

Výjimečný film, který mě dokázal naprosto přibít k obrazovce a já jsem mohl jen žasnout. Film si již od dramatického začátku vytváří skvělou a děsivou atmosféru. Roman Polanski si vzal na sebe velmi těžkou ulohu (zfilmovat uspesny roman Ira Levina) a přestože je Rosemary jeho vůbec první hollywoodský film, tak je na víru dobrý. Skvělý, strašidelný. Postupné "zhutňování" té pravé hororové atmosféry - což navíc podporují skvělí herci (vynikjaící Mia Farrow v hlavní roli, dábelstí sousedi jsou ještě lepší), nevím proč, ale od půlky filmu mi už všichni herci připadali jako "dáblíci" - skvělá hudba (to božské "la, la, la, la" mi už v hlavě zůstane až do konce života), oslňující kamera = excelentí horor, zaplať Satanu, že se toho ujal právě Roman. Jen škoda, že dnes už se takové horory netočí - skutečně viděli jste za posledních pár let nějaký skutečně mrazivý (kvalitní) horor - já tedy ne, na cestách klikatých potkávám jen samé béčka, občas i céčka, která mi však vždy zlepší náladu (a to právě tím, že jsou tak špatná a já mám možnost vpomínat na toto skvělé dílo z díly pana Polanského)... Díky, Satane! :))

22. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

...

jeden z nejděsivějších filmů, který znám... .polanski skvěle postupně zhutňuje atmosféru a výkon mii farrow je vskutku nadmíru působivej... .závěr filmu je naprostá filmová "lahůdka"...

26. února 2006