home
Rocky V

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Opět slabší, ale ani tentokrát za hranicí nevkusu. Rocky V se snaží být jiný. Přidává rodinu, na konci není souboj a já to snahu oceňuju. Není to z filmů, které bych snad někdy chtěl ještě vidět, ale musím říct, že mě nenudil a dalo se na něj koukat, což je upřímně víc, než jsem očekával. Stalloneho životní role prodloužená a natažená už popáté nepůsobí tolik nuceně, aby to znechutilo, bohužel ale ani natolik zajímavě, aby to stálo za větší řeč. 60%/70%

23. října 2009
avatar uživatele
80 %

ROCKY

Jelikož se na box a filmy s podobným námětem vůbec nedívám, Rocky si mě získal. I když je to pořád to samé a nemá to skoro žádný děj (a trochu jsem zklamaná z boxovacích scén) mě ten film příjde super, na zasmání, pobrečení a napětí. Rocky je super film.

7. února 2009
avatar uživatele
joda
...
60 %

Rocky už ne...

Podle komentářů to vypadá jak obrovský propadák, ale mně to jako taková tragédie nepřišlo. Jasně, atmosféra prvních dílů je pryč, už je to o něčem jiném - Rocky je starší kousek, navíc s mozkem na maděru, tudíž mu není doporučeno dále boxovat, a tak se náš jednodušší hlupáček Rocky zhlédne v mladém talentu Tommym Gunnovi, který není tím, čím se původně zdál být, a začne ho trénovat.... Tommy Gunn je naprosto odporná postava, herec, který ho ztvárnil je vysoce nesympatický a hned tušíte, že s ním něco nehraje a dost mi kazí dojem z celého filmu. Jeho dabing je snad ještě horší než on sám! Rockyho jednoduchost a naivita byla opět zahrána velmi dobře, ale jinak mě svým chování velice vytáčel - kdo se odvrátí od rodiny a hlavně vlastního dítěte kvůli nějakému pouličnímu "pitomci"?? Najdete tu i pár Rockyho trapných vtípků. Rockyho juniora mi bylo líto a potěšilo mě, že se naučil bránit. Další, kdo mě štvali byli Paulie a Adrian. Opět, jako v předešlých dílech, musím pochválit závěrečnou bitku (nejen tu, box mě bavil v celém filmu), která mě zaujala snad ještě více tím, v jakém se odehrávala prostředí. Velkým minusem je přílišná délka, půl hodiny sestříhat a bylo by to ok. Koneckonců se dalo čekat, že to nebude to, co dřív. Čekala jsem to ale horší...

7. února 2009
avatar uživatele
70 %

Nechci být k Rockymu hrubej, vždyť to je jeden z nejlepších filmů, ale tohle mě bohužel trochu zklamalo. Jak jsem říkal, první dva díly jsou většinou nejlepší a trojka a čtyřka mě přesvědčily o opaku. No tak jsem doufal, že se to samý poštěstí i pětce. To je fakt škoda. Tohle se nemělo stát. Říkám to velmi nerad, ale je to na beton nejhorší díl z celé série. No, jako zas takovej propadák to nebyl, ale už to byl ten starej stereotyp. Jako námět nebyl podobnej skoro žádnýmu z předchozích dílů, ale nebylo v tom vidět absolutně nic novýho. Průběh, jak se pořád u Rockyho zmiňuju, byl aspoň taky jinej. No, už to nebyl ten starej Rocky, co je v ringu a rozdává jeden monokl za druhým. Tentokrát tu dělal managera. To zní docela zajímavě a nově, ale místo úžasu tu byly vidět trapný, zkrácený zápasy jeho žáka, který stály za starou bačkoru. Jedině na konci Rocky ukázal, že je to opravdovej mistr. Děj už nebyl zábavnej od začátku do konce. Už mě strašně unavovaly ty Adrianiny pitomý kecy. Rocky prostě nemá silnou vůli. Pak taky zaváněl novotou jeho syn, ale z toho jsme taky moc neměli. Možná, že i po těch předchozích dílech měli Stallonovi tu režii přenechat. Sice si psal vlastní scénář, ale s jeho režií by to určitě vypadalo jinak. Rockyův "protivník" žák, jestli se tomu tak dá říkat, nebyl ani zdaleka tak dobrej jako předchozí. Asi to způsobil herec, kterej ho ztvárnil. Sylvester Stallonesi si už nejspíš chtěl ušetřit práci a moc velkou vědu si se svou rolí v tomhle díle nedělal. Ale i tak to bylo celkem dobrý. Doufám, že nejspíš poslední díl Rocky Balboa uzavře celou sérii v lepším stylu. Ač nerad dávám filmu 66%.

31. října 2008
avatar uživatele
60 %

Rocky V

Asi nejhorší díl z celé série. Rocky po vyhraném zápase v Moskvě přijíždí. Přichází ale o všechno protože ho jeho bankéř podvedl. A tak začína opět tam kde začal. Stává se manažerem mladého a talentovaného boxera Tommyho Gunna, který ho ale zradí, přejde ke konkurenci a dokonce Rockyho vyzve k zápasu. Ten ale odmítá, protože doktoři mu zakázali boxovat. Hrozí mu trvalé poškození mozku. Tommy ho ale vyhledá a tak začíná střetnutí Tommyho Gunna a Rockyho Gunna v pravé pouliční rvačce.

31. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Tenhle díl bych uváděl jako dokument toho,jaké problémy můžou mít boxeři po dlouhé době zápasení.
Není to žádnej zázrak,ale je to i o něčem jiném než o boxu a nevím proč,ale já ten díl mám oblíbený.Je asi potřeba ten film zkouknout vícekrát.Divné ale je,že v šestce se do ringu bez problému vrací a to zápasí s mistrem světa.

5. srpna 2008
avatar uživatele
pier
...
50 %

Rocky V

Nejhorší díl série...Příběh vaří z vody, která snad není ani pitná a scénář tentokrát postavil Rockymu do cesty bankrot, slepý zápal pro box, z něj vyplývající nepříliš dobré rodinné vztahy a nakonec i Rockyho žáka Tommyho, který ač první polovinu filmu pod vedením Italského hřebce poctivě maká, nakonec sejde z cesty, podlehne temné straně síly...Vidíte to, tohle všechno by stačilo pro pořádné drama hodné prvního dílu, tak proč se mu to nepovedlo natočit, co tam bylo špatně, někdo říká že tam chyběl trénink, stará hudba já sám si myslím že film už nemá takový náboj jako jeho předchůdci...Stalone si uvědomil že už je starý na boxerského šampiona tak si chtěl zahrát na tvrdou realitu, vlastně i jeho syn má problémy, Rocky nemá peníze nemůže najít pořádnou práci, tenhle díl je pro mě záhada, ještě že ten šestý díl udělal takhle bravůrně...Třeba s odstupem času si uvědomím že tenhle díl není zase až tak špatný, ale dokud si to neuvědomím tak dám slabých...

12. května 2008
avatar uživatele
0 %

Ubohost

Tak opravdu nevím co mám napsat. Nechci být moc kritický, ale věta:taková blb.... se neměla nikdy natočit, musí stačit. Kolikrát je ve filmu řečeno, že ho další souboj může zabít? Asi málokrát, když je nakonci jako rybička. Nemá cenu se pozastavovat nad tímto filmem a když ho neuvidíte, o nic ste nepřišly...

9. dubna 2008
avatar uživatele
30 %

Rocky má po zápase s Dragem problémy s hlavou, objevují se finanční problémy a náš hrdina se ocitá na úplném dně. Bohužel tenhle film také.

27. prosince 2007
avatar uživatele
40 %

Hodnocení: 2 z 5 (**)

O pátém dílu Rockyho je všeobecně známo, že se nepovedl a že je z celé série tím nejhorším. Po jeho zhlédnutí s tím bohužel musím jen souhlasit. Zatímco skvělou čtyřku jsem si vychutnal takřka jedním dechem, pětku jsem jedním dechem skoro celou prospal. Co říci ke scénáři... Že se po letech boxování u člověka zjistí poškození mozku, je asi normální. Ale musel se mrzák dělat zrovna z Rockyho? Z boxera, u kterého jsme byli zvyklí jenh na vítězství? Tuhle věc jsem po celý film zkrátka nemohl překousnout a hodně se od toho také odvíjí moje nízké hodnocení. Při absenci Mikeyho a Apolla film trpí i nedostatkem charismatických postav. Nový bouchač Tommy Gunn se ukázal jako vůbec nejpitomější postava, jakou jsme od jedničky viděli a Adrian s Pauliem mi tu už taktéž vadili. Nečekaně ale tak překvapil alespoň Rockyho malý syn a ta jeho pěstní scéna před školou. Místo boxerského finále v ringu jsme se tentokrát dočkali pouze obyčejné bitky před hospodou a k tomu snad ani nemám co říct. Rocky 5 měl za předešlými díly udělat hrdou tečku, místo toho jim ale nadělal pořádnou ostudu.

14. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Rocky V. je to najlepšie pokračovanie aké mohli filmári natočiť po famóznom štvrtom diele. Už len z dôvodu, že filmári dokázali vniesť do filmu problémy s akými sa Rocky začína potýkať, či už sú to zdravotné alebo finančné. Strata majetku, poškodený mozog a sťahovanie sa na miesto, kde sa začínal pozerať na svet "tigrími očami" je dokonalý scenáristický ťah, ktorý svedčí o tom, že po veľkom víťazstve musí nasledovať trpká prehra. Určitá dávka citovo zaťažených scén ako je napríklad spomienka na Mickyho v starej telocvični je taktiež niečím úplne novým. Aj keď vo filme ako je Rocky to nie je moc často vítané. Ale povedzme si na rovinu čo je na filmoch o Rockym také kultové, že pointa filmu je v podstate zachovaná od prvého dielu:Rocky sa drvivú väčšinu filmu potýka s problémami a všetko dobre končí veľkým víťazstvom, predovšetkým samého nad sebou. Nijak to nie je ani v tomto prípade, keď sa rozhodujúci duel neodohráva v ringu ale na ulici. Podľa mňa to bol dosť odvážny ťah z pohľadu filmárov, že takýmto zaujímavým aj keď neočakávaným spôsobom narušili tú, už klasickú koncovú scénu!

11. prosince 2007
avatar uživatele
50 %

Atmosféru jedničky to ani zdaleka nemá, Tommy Gunn je tragicky špatně obsazená a zahraná postavička, Adriana už ve trojce neměla co říct a Rockyho syn byl taky děsnej zmetek. Je to hodně slabých 50 %.

9. prosince 2007
avatar uživatele
50 %

Rocky

Kdysi jsem k celé této sérii byla skeptická, pak mě filmy o Rockym mile překvapily, ale tento pátý film mě zase zklamal (upřímně, čekala jsem to u nějakého dřívějšího dílu). Tady bylo jasně vidět, jak tvůrcům dochází dech, chybí nápady. Rocky už rozhodně nebyl to, co býval. Skoro žádná akce, příběh, jako by si ho vycucali z prstu. Pro mě už docela nuda, u které jsem se těšila na konec jako na spásu.

3. prosince 2007
avatar uživatele
50 %

Celá série je pro mě sice celkem příjemnou podívanou, na kterou se třeba za rok podívám znova, ale zároveň sérií silně průměrnou, až podprůměrnou. Myslím, že s ohledem na možnosti, kterými by se mohla série vyvíjet vyčerapali filmaři (hlavně Stallone) téměř vše. Nápad s poškozením mozku, ztrátou majetku a návratem na místo odkud začínal, je skvělý. Tento díl je podle mě také nejlépe zvládnutý po té emotivní stránce. Scéna ve staré zchátralé tělocvičně, kde Rocky začínal, černobíle laděná kamera a zaprášené vzpomínání na zesnulého trenéra a jeho rady do života, je toho důkazem. Vizuální stránka těchto scén je nejlepší, jakou Rocky kdy měl. Pak skvěle zvládnutý zápas Tommyho o titul, v krátkých prostřizých obohacený Rockyho tvrdými domácími údery do pytle při sledování zápasu doma v televizi. Také nesmím zapomenout na dobrý dětský box, no a finální bitka na ulici místo v ringu. Nevadí, alespoň je nějaká změna.

3. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Já mám moc ráda všechny filmy s Rockym, tenhle z nich byl teda asi nejslabší ale pořád byl supr. Ve všech se opakuje to téma jak Rocky běží, no asi to stojí za zamyšlení.

3. prosince 2007
avatar uživatele
30 %

No, Rockyho mam fakt rada, ale tohle uz mi pripadalo celkem trapny no... Uz to bylo jen na pritahnuti lidi do kina, ale podle me to uz neni ani zdaleka tak dobry jako predesle dily, proste se to nepovedlo.

3. prosince 2007
avatar uživatele
Lafi
...
90 %

Rocky Balboa

Čekal jsem něco mnohem horšího, ale nakonec jsem se pěkně bavil. Narozdíl od předchozích dílů tenhle hodně strádá hlavně na začátku. Ona vůbec celá ta epizodka s náhlým zchudnutím vypadala hrozně uměle a vůbec nepasovala k tomu co se děje dál. Vlastně celá první půle byla o ničem. Neustálé putování z jednoho bodu do druhého, vracení se zpět nefungovalo tak jak mohlo, ale nakonec z toho vylezl lepší film, než hodně slabá a nudná trojka. Je sice pravda, že mi byl Tommy úplně ukradený, nezáleželo mi na něm a místo jeho zápasů bych raději sledoval ty Rockyho, ale na druhou stranu to mohlo být horší. Největší chybu bych viděl ve špatné práci s divákem, kdy se režisérovi nedaří vyždímat z něj nějaké emoce, ba vůbec nevyvolává žádné pocity, snad jen na samotném konci v pouličním souboji. Sly se tady rozhodl věnovat více prkům příběhu, zatímco vždy se zabýval spíše oběma boxery (tedy oponentem a Rockym), tak tady jsou pod drobnohledem kromě hlavního hrdiny ještě jeho rodina, což je rozhodně zajímavé. Synův vývoj mi přišel daleko zábavnější, než trénování Tommyho, ale rozložení prostoru bylo velice dobré. Na to že jsem nečekal vůbec nic se mi tenhle díl docela zamlouvá, jedná se o velice dobrý film ...

28. října 2007

NEJHORŠÍ DÍL Z ROCKYHO

No v tomto dílu jsem myslela že Rocky už bojovat nebude ale potom co jsem viděla šestej díl v kině tak to bylo super...tento díl mě moc nebavil a mrzel mě nebylo to ono...

30. června 2007
avatar uživatele
konz
...
50 %

...

No tak když už v pátě řadě Rocky nemohl boxovat, tak by mě zajimalo co bude dělat v te šesté řadě. Pětka není špatná ale už to není to pravé Rockyho šílenství. prostě pětka je promě nejhorší

13. února 2007
avatar uživatele
70 %

NO z celé série dávám jen nejméně a to je 70%, to neni špatný. Jen se prostě tvůrci netrefili do toho správného Rockyho, jako přetim.
Sem zvědavej na padesátiletého vdovce Rockyho v šestce!

28. prosince 2006
avatar uživatele
20 %

Deja vu

Opět se opakuje stejný fakt. Filmaři natočili úspěšné díly a myslí, že obecenstvo dychtí po dalších. Možná že jo, ale to už by všechny ucházející náměty nesměli vyplýtvat v minulých dílech. Teď se točí 6. díl, jsem velmi zvědavý, o čem bude. Tento díl byl hrozný.

27. července 2006
avatar uživatele
90 %

Rocky

Jednoznačně nejhorší díl z této série.Trénink, který je vidět ve filmu,jsem viděl již čtyřikrát předtím.Kromě závěrečné bitvy s Tommym na tom filmu nebylo nic zajímavého

17. března 2006
avatar uživatele
80 %

Rocky V

Slusne dovrseni filmove sagy.I kdyz se tento dil,zadnemu z predchozich moc nepodobal.Rozhodne je to pomyslna tresnicka na dortu.

15. února 2006
avatar uživatele
90 %

Rocky 5

Už to není ten Rocky co býval. Bohužel myslím, že tento díl je nejslabší a to nejen co se týče příběhu samotného, ale také díky hudbě, která Rockymu vždy dodávala něco navíc. Doslechl jsem se, že Stallone chystá šestku, tak doufám, že bude lepší.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Asi najhorsi

Tento diel sa mi pacil zo vsetkych 5 asi najmenej.Mozno uz len tym ze hned od zaciatku clovek vedel ze Rocky sa do ringu uz nevrati ale aj tak sa mi pacil ale skoda ho.

Kdysi dávno