home
Rocky II

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Překvapuje mě, jak málo zaostává druhý díl za prvním. Na pokles jsem byl připravený. O to víc mě překvapilo, že nebyl zas tak znatelný. Příběh je rozvinutý, Stallone zahrál hloupého burana, který se "náhodou" dostal ke štěstí skvěle a Některé scény se vydařily. Vadil mi přidaný patos (scénu, kdy za Rockym běží dav čítající stovku dětí jsem nepochopil) ale jinak jde o příjemně ztrávený čas, který jsem u filmu strávil. To je při tom, jak nemám rád box, opravdové překvapení.

22. října 2009
avatar uživatele
joda
...
80 %

Italský hřebec po druhé

Další Rocky za mnou. Schéma je v podstatě stejné jako v prvním díle, tentokrát okořené svatbou, hledáním práce a narozením Rockyho juniora. Apollo Creed opět na scéně, aby Rockyho definitivně porazil, a tak se Mr. Balboa vrací zpět do ringu. Zase jsem zaregistrovala, jak Rocky po vlažném tréninku dostal nový impuls a chytil dech. Tenhle díl je takový dojemnější, hodně mě bavil trenér Mickey svými hláškami, Rocky mě dostával svou jednoduchostí, ale zároveň obrovskou vnitřní sílou a odvahou. Konec velice podobný jako u jedničky, Rocky zpočátku dostávající nakládačku se vzchopí, aby se zápas vyrovnal. Mě přišlo docela vtipné, jak na konci zápasu oba sotva stály s podobně rozšmelcovanými ksichty, ale Rockymu jsem fandila. Konec se dal čekat. Hudba skoro stejná jako v díle předchozím. V zápase na konci mi přišlo, že ten komentátor v dabingu kvákal úplně něco jiného než se zrovna dělo. Stallone zopakoval velmi slušný výkon z jedničky. Oba filmy mi zatím připadají na stejné úrovni, tenhle mě možná bavil trošku víc. Jen by to nemuseli dávat, tak pozdě... Příští pátek si trojku určitě nenechám ujít.

17. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Tak jsem se podíval na druhý pokračování skvělého filmu Rocky. Tentokrát jsem se už na film hodně těšil, protože to, co předvedla jednička, byla naprostá fantazie. Ale rok 1979 ukázal v podstatě totéž co rok 1976, kdy byla natočena jednička. Dvojka byla podle mě asi tak stejně dobrá jako jednička. Myslím si, že to nebylo nic moc novýho. Mělo to úplně stejnej průběh. Na začátku rozcvičování a úplně na konci rozhodující zápas. No, aspoň úplnej začátek byl trochu jinej. To už jsem se podíval do Rockyho soukromého života, jak se snaží žít bez boxu, jaké to je s Adrianou a tak různě. To bylo jiný a možná lepší než v jedničce. Nevím, jestli jsem dobře pochopil tu scénu, kde se Rocky připravoval, začal běhat a najednou za ním začaly běžet stovky dětí. Nic méně děj byl stejně zábavnej. Trochu protahovali první půlku, ale to zas spravila ta druhá. Zase tu byl box až úplně na konci, a znova jsem byl rád, že to neni jenom plný rvaček. Sylvester Stallone předvedl totéž co předtím a zase jsem byl rád, že ve svém scénáři nijak nevychvaloval nebo přeceňoval svoji roli. Ale myslím, že mohl přenechat aspoň režii někomu jinýmu. Takhle to vypadá, že si umí se vším poradit sám. Další scény, který jsem moc nepochopil byly ty, kde byl Rocky v ringu a jenom se nechal mlátit do hlavy. Proč by to soupeři tak usnadňoval? Moc mě zase neuchvátily zvukové efekty a zase mi tu vadil odfláknutej dabing. Snad to bude v příštích dílech lepší. Ještě se vrátím ke konci filmu, aspoň to tentokrát dopadlo pro Rockyho líp. Doufám, že když Sylvester Stallone zvlál solidně tohle pokračování, zvládne i další pokračování. Další bombě z osmdesátých let dávám 90%.

29. října 2008
avatar uživatele
100 %

Rocky II

Dvojka???Opět naprostá bomba ... nikdy neomrzí a nikdy nezestárne.Hlavní postavy (STALLONE + WEATHERS) - perfektní volba,perfektní těla!!!Odveta jejich duelu brutálně láká a celý koloběh příprav diváka jen baví a fascinuje.Příběh graduje a už se počítá ... čtyři ... pět ... šest ... každý sledující musí být v extázi a trpět jako oba boxeři v ringu.Nemá to žádnou chybu a to, že je velmi přeostřená výdrž boxerů - vem to Čert

31. srpna 2008

Italský hřebec

V podstatě podobné jedničce, vynikající film, happy end, ale dobré zápletky, celkově velmi solidní. Výborné jsou Rockyho tréninky a jeho vzestup. Dobře vystižena nechuť trénovat na žádost manželky - trenér chce, Adriana ne a Rocky neví komu se zavděčit...

15. června 2008

Rocky II

Perfektně navazuje na první díl (i když tento byl natočen o 3 roky později), a připomíná nám skvělý zápas, kterým byl předchozí díl zakončen, i když dialog se moc neshodoval!.... Hudba už od začátku na 1. a tak krásně přirozeně plyne s dějem, plus záběry kamery, která dost dobře zabírá veškeré herce a na tu dobu je vážně obdivuhodné, jak scény vypadají reálně. Také mne překvapilo, jaká romantika panovala na začátku a chvílemi zde probíhal i smutný děj... Rocky celkově není film...je to příběh s duší… Například ve scéně, kdy se Adriana (Talia Shire) probouzela z komatu, se mi chtělo brečet a doufala jsem, že už se jim nic dalšího špatného nestane! A nebo, to jak ho poprosila o jediné...,,ať vyhraje“, bylo jako vlna energie, která dala filmu nečekaný zvrat a úžasně rozbouřila emoce! Však při scéně, kdy Rocky běží městem a přidává se k němu skoro celé město, se mi doslova rozbušilo srdce! Tak skvěle vše bylo natočeno a zrežírováno!... Emoce...to je to, o co v druhém díle běží! Převážně emoce! A konečný zápas?? Doslova šokující událost, u které jsem nevydržela sedět jen tak v klidu a měla jsem doslova husí kůži po celém těle a ani na chvíli jsem se nevzdávala naděje, že by Rocky (Sylvester Stallone) nevyhrál…! Tenhle díl byl pro mne opravdu jeden velký zážitek!

11. května 2008
avatar uživatele
60 %

Rocky 2

Na jednu stranu mi je líto, že první díl byl tak úspěšný, a proč? Protože to vedlo k pokračování a natočilo se více pokračování. Je sice hezké, že děj se line dál a dál(postupem pokračování celým životem Rockyho), ale upadá na všech frontách. Stejná hudba, stejný děj a stejné konce-vyjma prvního dílu(teď už i snad posledního). Co dodat? Snad jen fráze-škoda, ale vydělalo nám to prachy ne?

3. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Ze začátku docela vtipný, ale jinak vlastně stejný jako první díl. Opět moje hodnocení zvedl až ten konečný zápas.

27. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Z prvního dílu Rockyho se nečekaně stal megahit a tak celkem logicky následovalo pokračování, kde se už režie chopil sám Stallone. Kvalit jedničky dvojka jistě nedosahuje, přesto z celé série patří k těm lepším filmům. Že bych se ale po celou dobu bavil, to rozhodně ne. První hodina je vlastně dost o ničem a nebýt pasáží s Apollem Creedem, vyzívajícího Rockyho na odvetný zápas, asi bych se hodně nudil. Jisté zdramatizování děje přinesly zdravotní komplikace Adrian, Rockyho výčitky svědomí a nechuť zápasit. Pak ovšem nastal jeden z nejlepších momentů celé této boxerské série! Ano, mám na mysli scénu, kdy se Adrian probouzí z kómatu a šeptá Rockymu, ať zápasí a vyhraje. Vzápětí začíná skvělá tréninková část opět zakončená během přes schody městského muzea, navíc umocněna fenomenální hudbou Billa Contiho. Samotný zápas o titul se opět povedl a je srovnatelný s tím prvním. Díky té poslední půlhodině tedy dvojka ostudu neudělala a stalo se z ní plnohodnotné pokračování.

14. prosince 2007
avatar uživatele
pier
...
100 %

Rocky II

Už horší než první díl ale né rozhodně nejhorší díl celé série...setkáváme se tady s chudobou Rockyho...odvetu odmítá a že mají málo peněz musí i Adrien to práce...kde je už dávno těhotná...když předčasně porodí upadne do komatu...Velmi působivě natočené drama o boxerovi který měl jen smůlu a který uchopí svoji druho šanci za pačasy.

4. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Carl Weathers

Tento druhý díl to má těžké v tom, že se odehrává stále ve stejném prostředí a se stejnými hrdiny. Takže děj nenabízí moc nového a mě nenadchl.

18. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Pořád dobrý...

Ano, Rocky, film, vůči kterému jsem měla bezdůvodné předsudky, se opět docela povedl, takže budu hodnotit poměrně vysoko. Stallone ale ani po tomto filmu nebude patřit mezi mé oblíbence, ba naopak se pořád krčí někde na opačném konci pomyslného žebříčku. Postava Rockyho je nicméně velice zajímavá. Na jedné straně působí jako blbeček, který neumí do pěti napočítat, na straně druhé je to chlapík s velkou odvahou a ještě větším srdcem. Příběh a zpracování ok, opět zde zní tradiční melodie. Líbila se mi Talie Shire v roli Adrien. Bohužel konec to mělo tentokrát více americký, i když tam docela seděl a dokonce jsem to Rockymu i přála. Na další díly se rozhodně podívám. Už to nebude jen kvůli tomu, abych udělala další zářezy na pažbě, ale bude to i proto, že se mi ty filmy prozatím líbí. Jenže bohužel vím, že s dalšími jde pak kvalita rapidně dolů...

16. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Na podobných filmech jsem vyrůstal a vždycky se rád znovu podívám. Přesto se v hodnocení ani trochu nezrcadlí nostalgie. Rocky 2 je kvalitní film s dobrým scénářem, prohloubením Rockyho charakteru a skvělým střihem. Stallone je celkem solidní režisér a v roli Rockyho se cítil dobře a proto ani špatně nehrál. Přestože nedosahuje kvalit prvního dílu, je to stále dobrá podívaná.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
Lafi
...
100 %

Rocky vs Apollo

V podstatě to samé co první díl...Rocky netrénuje, fláká se, nakonec se se starým dobrým Mickem do tréninku pustí a porazí Apollo Creeda...s tím rozdílem, že se nedává dohromady s Adrianou, ale křísí ji z komatu. Tam, kde v byla v jedničce upřímnost, dostavuje se hollywoodská vypočítavost. Stallone už svého hrdinu neukazuje jako troubu, který občas řekne něco srandovního... Rocky se zmněnil v továrnu na hlášky, které jsou často vtipné, to ano, ale hrdina tak ztrácí svou důvěryhodnost. Celý film je jen nastavovaná kaše. Mam teorii - zatímco v prvním dílu byl důraz na tom, že Rocky je Itallion Stallion, tedy Italský hřebec, ve dvojce se od tohoto označení nenápadně přestupuje směrem k tigrovi (který se v dalších dílech stane jakýmsi hlavním zvířetem Rockyho...Eye of the tiger). No, a alternatvní název pro Večírek u Kitty a hřebců (první film se Stallonem vůbec, současně jeho první a poslední porno) je právě Itallion stallion...tudíž, má teorie zní...Stallone se zalekl svého porno výkonu a začal se zbavovat nálepky Italský hřebec...to je vše.

21. října 2007
avatar uživatele
100 %

Rocky 2 slabsi ale porad uzasny!

Tak tento film byl sice uz o neco malo slabsi, ale to se dalo cekat. Jednicka se dala uz jen tezko prekonat. Ale myslim ze vsechny opet chytl za srdce. Je to krasny snimek u ktereho je opet skvele propracovana hudba.........Uzasny film

4. srpna 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

No jednička byla určitě lepší. Dvojak je ale taky velice dobrá. Opět vynikající záběry do ringu. Film mě opět nadchnul

13. února 2007
avatar uživatele
90 %

hehe Rocky chtěl s boxem skončit ? :) Nj, ale pak mu docházely chechtáky (peníze), tak přece jenom se pustil do toho boxu, asi nám to všem bylo jasné, že zase začne boxovat ;) Ale dobrý jednička byla lepší.

28. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Dvojka???Opět naprostá bomba ... nikdy neomrzí a nikdy nezestárne.Hlavní postavy (STALLONE + WEATHERS) - perfektní volba,perfektní těla!!!Odveta jejich duelu brutálně láká a celý koloběh příprav diváka jen baví a fascinuje.Příběh graduje a už se počítá ... čtyři ... pět ... šest ... každý sledující musí být v extázi a trpět jako oba boxeři v ringu.Nemá to žádnou chybu a to, že je velmi přeostřená výdrž boxerů - vem to Čert ... :@)

28. října 2006
avatar uživatele
80 %

Rocky II

Vsichni pisou,ze byl tento dil lepsi nez jednicka,ale to si nemyslim.Jednicka je neprekonatelna.Nicmene byla dvojka takove pokracovani.Odvetny zapas s Apollem.Proste krasa.

5. února 2006
avatar uživatele
80 %

Lepši

Rozhodně lepší než první díl ve kterém se skoro nic nestalo. Ve II se ukazuje že je film o boxu a ne o mluveni.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Rocky 2

Řekl bych, že dvojka Rockyho je malý kousek nad jedničkou, ale spíš jsou vyrovnaný, co se příběhu týče. Jinak strhující byl především trenink, který byl výborně zakomponován společně s hudbou, do děje. Dojemná je chvíle, kdy Adriana říká Rockymu, aby vyhrál. A to se povedlo. Další z mých nejoblíbenějších filmů

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Viac akcie

Tento film bol o malicky kusok lepsi ako jednicka ale aj tak bol skvely.Sylvester vie ako nadchnut fanusikou a aj teraz sa mu to podarilo

Kdysi dávno