home
Robin Hood

NÁZORY K FILMU

Russel Crowe patří k mým oblíbeným hercům, ale tento film mi docela sklamal. To že krom názvu a jmen hrdinů nemá film s Robinem Hoodem nic společného mi nevadí, ale myslím že když se autor nechtěl držet klasického scénáře, mohl prostě vymyslet úplně jiného hrdinu a natočit nezávislý film. Podstatné ale je, že jsem se u filmu docela nudil. Přišlo mi to spíše jako vyprávění osobního příběhu, jinak se ve filmu nic moc nedělo. Pár akčních scén z tohoto románu dobrodružný film neudělá. Pojmenování aktérů známýmy jmény v tomto případě působilo spíše legračně až kýčovitě.

16. srpna 2012
avatar uživatele
80 %

Tak nějak celá legenda o Robinu Hoodovi dostala na zadek, no ne? Uznávám, těšila jsem se na klasického Robina tak, jak ho známe všichni milovníci hrdiny v kamizole, s nezbytným lukem po ruce, ale překvapením se nebráním a Ridley Scott mi jedno takové naservíroval s vervou sobě vlastní a jsem spokojená. Zárukou kvality je pro mě i Russell Crowe, kterého prostě nelze nemilovat. Charismatický, obyčejný chlapík, neobyčejný herec, do role Robina zpočátku nepředstavitelný, po odlepení očí od obrazovky téměř dokonalý. Sympatické tváře, nevtíravý humor, lehce stravitelný děj i příběh, krásná práce s luky a šípy a Ridley mě zase a znova měl na mušce, už jsem uhryzovala vlasec a být film delší, slupla bych i udici. Jedinou drobnější výtku bych měla k monumentální scéně v závěru filmu, kdy člověk chvíli neví, jestli sleduje vylodění v Normandii nebo situaci z 13. století. Osobně bych konec poskládala trochu jinak, ale stalo se. Výtvarně zpracovaný konec stojí rovněž za zmínku. Dlouho se nestalo, abych vydržela u titulků tak dlouho. Robin se tímto stává jedním z mých milovaných historických rozmazlováků na kterýkoli večer za kteréhokoli počasí.

13. února 2012
avatar uživatele
60 %

Co si o tomhle filmu myslet? Je to úplně něco jiného než jakýkoliv Robin Hood kterého jsme znali doteď. V tomhle filmu to prostě nebyl ten legendární hrdina, kterým bohatým bral a chudým dával - ano kromě jedné scény kdy si bere zpět odvážené obilí. Kdybych měla posuzovat samotný film, tak natočen byl kvalitně, děj byl zajímavý, Russell Crowe opět ukázal své kvality. Ale na druhou stranu mi tu chybělo víc Sherwoodského lesa, víc zbojníků, víc oloupených boháčů, víc Robina Hooda. Byl by to skvělý film... kdyby se jmenoval jinak

3. listopadu 2011
avatar uživatele
80 %

Tak nevím, film se hodně liší od všech ostatních verzí s Robinem Hoodem, které jsem kdy viděla. Když ho vezmu jako samostatný, bez srovnávání s ostatními, musím říct, že nízké hodnocení dát nemohu, protože kvalitou si to nezaslouží. Je dobře propracovaný. A Russell Crowe v hlavní roli opět nezklamal.

7. března 2011
avatar uživatele
60 %

Robin Hood

Samozřejmě ani mě nemohl dlouho utíkat nejnovější "Robin Hood". Zvlášť s předpoklady, že ho točil uznávaný Ridley Scott. Ovšem, první názory na film byly spíše negativní, což mě popravdě hodně zaskočilo. On si taky každý remake vlastně zahrává s tím, že ho budou diváci srovnávat s předchozími výtvory a skutečnost, že má kolem sebe více lidí a kvalitnější jména nic nezachraňuje aní nemění. Historicky je film samozřejmě hodně mimo což mě u tak zkušeného scénáristy jakým je Brian Helgeland mírně překvapilo. Scott to ovšem nebral moc na lehkou váhu a já jsem se mu ani nedivil, protože Scott byl vždycky spíše více na tu akci, než na detaily. Ovšem, tohle filmu ani nějak moc výrazně neuškodilo. Přece jenom je to film spíše do kina a tak se od něj čeká, že bude vynikat v jiných věcech. A to vyniká. Akční stránka tu má ze všech dosavadních filmů o téhle postavě nejvíce prostoru a je kvalitně natočená. Scott si pohrál jak s bitvami mečem, tak i střílením z luků a divák by to jistě měl ocenit. Co se týče příběhu, tak jsem byl zaskočen a abych řekl pravdu, tak z větší části nemile. Věnovat se tomu, jak Robin Hood přišel ke svému osudu je sice dobrý nápad, ale špatný nápad byl se tomu věnovat celou svou délku. Chtěl jsem sice Robina Hooda a klidně s novým příběhem jenže tohle nebyl úplně ten pravý Robin Hood jakého jsem chtěl. Radši ani moc nerozepisuju skutečnost, že mi Helgeland tak trochu zkazil vizi o Robinu Hoodovi tím, že z něj ze začátku dělal spíše zbabělce, který chce jen uprchnout. Tím pádem se pro mě film stal klasickou "jednohubkou" a to i navzdory všem těm nesporným plusům, které nabízí. Herci film samozřejmě posouvají ještě o kousek výše. Russell Crowe je klasický klaďas a takové role mu jdou ze všech nejlépe. Je sympatický a jako už "čistý" Robin Hood by se v případném druhém díle předvedl lépe, než tomu bylo v tomto, dá se říct, epilogovi. Ačkoli jsem Cate Blanchett nikdy neměl moc rád, tady mi svou postavou vyloženě sedla. Mark Strong se jako záporák předvedl dobře už v několika jiných filmech a tady už jenom potvrdil to, že záporáci mu jdou ze všeho nejlépe. William Hurt, Max von Sydow nebo Danny Huston mohli dostat ve filmu více prostoru, protože jsem si jejich kvalitních výkonů vůbec neužil. Jedním dechem: "Robin Hood není tak špatný, jak se o něm povídá. Rozhodně ale dokáže v některých ohledech zklamat! Herecká stránka včele s Crowem však celý film podstatně zpříjemňuje." Dávám 60 %.

1. prosince 2010
avatar uživatele
20 %

Slabota, film sa vôbec nebavil. Všetko bolo len okukané, presne také isté ako v iných filmoch podobných tomuto.
Na to že žijeme v dobe kvalitných technologií čo vedia diváka viac pritiahnuť tak toto mi pripadalo ako keby to bolo natočené pred 20-rokmi.

19. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

nevedel som,ktoru cast zivota robina hooda idu stvarnit a preto som zo zaciatku len so sklamanim sledoval co to je a preco tak malo striela z luku:)..myslim,ze tvorcovia niektore veci dost nedotiahli..napriklad ta prezyvka hood..len preto,ze raz prepadli v kapucniach nejaky voz..hm..slabe..to ako ked sa v titanoch objavila ta sova-len aby sa nepovedalo..ale kedze stale malo strielal z toho luku,tak som vytusil,ze to bude asi niekedy pred legendou,co mi potvrdila aj posledna veta s troma bodkami..cim sa vlastne tvorcovia poistili,ze ludia nepovedia,ze to bolo slabe,lebo budu este cakat na to hlavne..no dobre,beriem to.ale aj tak mohol viac strielat z luku:)

1. října 2010
avatar uživatele
80 %

Cate Blanchett

Je to trochu jiný Robin Hood, ale proč by zrození legendy nemohlo být takové... Ale hlavně je to dobrý dobrodružný film, který má napětí i přes dopředu jasný konec příběhu.

30. září 2010
avatar uživatele
80 %

Čekal jsem trochu více. Ze začatku to vypadalo že se legendy moc nedrželi, ale jiank dobrý. Když se to bere jako historický film, pak je dobry. Hlášky byly dobré,. děj též. Princ Jan byl skutečnej zmetek, jako v originále. Poprvé taky neudělali uplného svatouška z Lvího srdce. to se mi ceklem i líbilo, že se více drželi historických faktů. Každopadně se mohli více držet legendy. Můj nazor v tomhle ohlednu se zlepšil až na konci, který zase pro změnu naznačoval pokračování (aspon mě to tak připadalo.) Jinak i bitvy byly dobře udělaný.

26. září 2010

U mne dobry

Ludia čo proti tomuto filmu máte ? Podľa mńa je to jeden skvelý film, ktorý sa na nič nehrá. Páčili sa mi tam výborné kostýmy a to, že to nebolo tuctové spravocanie príbehu o Robinovi Hoodovi.
Ja osobne tam vidím viac kladov ako záporov.

18. září 2010
avatar uživatele
60 %

Ťažko sa mi hodnotí film, ktorý je slabý a podpriemerný v tak veľa aspektoch. Už od začiatku mi bolo jasné, že Gladiátora od toho netreba očakávať, ale finálne dielo bolo asi ešte horšie, ako som nedúfal. Výkon Russela Crowea ma taktiež sklamal, pretože od tak skúseného (a pre mňa celkom obľúbeného) herca som čakal omnoho viac. Film je veľmi povrchný a podľa mňa ani nemá zmysel rozoberať jeho slabé stránky, pretože ich je naozaj dosť. Historický, dobrodružný film s legendárnym hlavným hrdinom a v kombinácii s tak skúseným týmom filmárov by mal určite dopadnúť lepšie. Nevravím, že film je nepozerateľný. Pre mňa, ako človeka, ktorý od toho filmu naozaj veľa neočakával, film nebol až také úplné sklamanie. Ale dúfam, že v budúcnosti bude takých filmom čím ďalej, tak tým menej...

15. září 2010

Jistě má tento film své obdivovatele, ale i zklamané diváky. Jsem na vážkách, ke které straně se přiklonit. Film má své klady i zápory. Mezi kladné stránky zahrnuji zajímavou hudbu a obsazení R. Hoooda, kdo jiný by ho měl hrát. Naopak mezi zápory řadím délku filmu a některé scény mi přijdou zdlouhavé a zcela zbytečné. Samozřejmě jsme nemohli být ochuzeni o klasickou holywoodskou scénu - romantická a dojemná scéna téměř v samém zavěru filmu upřostřed boje. Jsem ráda, že jsem filmu viděla, ale ani moc mě nenadchnul.

12. září 2010
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Po negativních ohlasech ze všech stran, jsem se do nové adaptace věhlasného zbojníka Robina Hooda od ještě věhlasnějšího Ridleyho Scotta, nechtěl pouštět, ale risknul jsem to. A risk je zisk! No, alespoň v tomto případě určitě. Mně se film hodně líbil, protože očekávání byla dost sražena k zemi, ale tím lépe. Pro mě. Příběh sice není kopii tradičního příběhu krále zbojníků, ale koho to zajímá?? Ridley tento nadějný materiál uchopil do svých rukou a díky Bohu za to, protože z nejnovější "robinovky" udělal velkofilm se vším všudy. Tak nevím, co by jste ještě chtěli, lidi? Dokáže pohltit, pobavit i dojmout. Jako film to funguje náramně, příběh je atraktivní a výrazně podporuje akční stránku filmu, i když nutno podotknout, že ji ani nepotřebuje. Výprava, kostýmy, dobovost, počítačové efekty a další prvky pro dokonalou vizualizaci výborně sladěné a stylově nasnímané. Širší herecký aperitiv není kdovíjaký, ale s tím si nemusíte lámat hlavu, protože ústřední dvojice Cate Blanchett a Russell Crowe nemají chybu. Z Russella udělal rejža opět frajera, který je klaďasem ve všech ohledech, ale tyto role mu sedí nejlépe a Ridley to moc dobře ví. Dvorní hudební skladatel Marc Streitenfeld kvalitně podporuje dění na plátně a skvěle se trefuje do jednotlivých sekvencí. Závěr? Ať si každý říká co chce, Ridley opět natočil divácky velice atraktivní velkofilm a i když už to tady bylo (podobnost s Gladiátorem je patrná), tak to opět funguje.

8. září 2010
avatar uživatele
80 %

Obsazení filmu je zvoleno velmi vhodně, Russell Crowe, který už byl označeni i jako cvalík, rozhodně splňuje parametry udatného válečníka. A Cate Blanchett roli zkušené a osudem stíhané ženy, také vystihla velmi dobře. Film pak skvěle doplňují přenádherná hudba, která je kombinovaná s keltskými hudebními prvky, a také záběry na krajinu Britských ostrovů, kde se film natáčel. Někdy přiliš napjatou atmosféru filmu odlehčují pasáže s oslavami vojáků, kterým vévodí herci zpívané písničky. Další povedeně zpracovanou kapitolou filmu jsou nejrůznější bitvy, bitky a přepady v Sherwoodu. Ty jsou dobře natočeny, i když někdy je problém se zorientovat, kdo je s Robinem a kdo ne... Jinak, Ridley Scott dokázal, že pořád umí natočit povedený film a vybrat si do něho skvělé herce...

15. července 2010
avatar uživatele
90 %

Robin Hood

Musím se přiznat, že původní film o Robinu Hoodovi jsem ještě neviděla, jen vím, že je to ten chlápek co bohatým bral a chudým dával. Teď už ale vím, jak se tím chlápkem stal, takže je načase se na jeho život potom podívat. Musím ale říct, že film se mi moc líbil. Russel nebyl jako Robin špatný, jen škoda, že si nemohl víckrát pořádně vystřelit. Cate je moje oblíbená herečka a jako Marion se mi opravdu moc líbila. I hudba byla kouzelná. Myslím, že film by mohl být zajímavý i ve 3D, protože tam na to bylo dost záběrů, například letící šípy.

14. června 2010
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

I když pominu, že to nemá nic společného s Robinem Hoodem (což by samo o sobě vůbec nemuselo být automaticky špatně), zůstane tu jen poučování, politikaření a nesympatické postavy. Děj je překombinovaný, ale nakonec stejně stojí na náhodách. Velké zklamání. Mrzí mě to. Od Scotta jsem čekal přeci jenom víc než tenhle nemastný neslaný popcorn pro nenáročné. 30%/40%

6. června 2010
avatar uživatele
100 %

Předem musím říct, že filmy typu "sjednotíme se a zachráníme svět" mám moc ráda. Už jen proto by se mi film líbil. Ale k plusovým bodům musím přidat i nádhernou hudbu a samozřejmě také výkon herců. Russel mě ničím novým nepřekvapil, ale Cate mě zaujala. Mám ji pořád vštěpenou jako královnu Alžbětu:-), takže mě musela přesvědčit o tom, že už není žádná královna, ale lady Mariana. Moc se mi líbilo i nové zpracování příběhu. Příběh na mě působil neotřele a svěže. Celkově mě film překvapil a zaujal a z kina jsem odcházela nadšená, takže dávám 100%.

30. května 2010
avatar uživatele
50 %

Jak to tak vypadá, tento rok nemám na filmy v kinech opravdu žádné štěstí. Filmy, které vypadají dobře, dopadnou většinou špatně, nebo jako v případě Iron Mana 2 pouze dobře s odřenýma ušima. A ty dobré filmy, jako Kick-Ass, jsem si nechal na doma a přišel jsem o zaručeně dobrý zážitek. Když jsem chtěl jít na Robina Hooda, ani jsem nevěděl, do čeho jdu. Filmy o tomto fiktivním hrdinovi si vůbec nepamatuji, jen s ním mám spjaté heslo „bohatým brát a chudým dávat“, jinak nic. Předem jsem tedy neměl s čím srovnávat, ale vize o renovování tohoto hesla ve stylu Gladiátora mě skutečně velmi přitahovala už i díky stejnému herci - Russelu Crowovi. No kdo by nechtěl Gladiátorovskou kvalitu? Ale bohužel ani Robin Hood současný stav reputace filmů v kině vůbec nevylepšil. S radostí mohu jen potvrdit, že dopadl lépe než Souboj titánů, ale jinak? Ach jo. Je mi to fakt líto, ale nenacházím dostatek slov na pozitivní kritiku, a to i přes fakt, že jsem film neviděl doma. Tak zaprvé, předem varuji všechny, kdo čekají něco jako remake. Nový Robin Hood se totiž vůbec nespecializuje na „bohatým brát a chudým dávat“. Jediné, co R. Crowa dělá touto postavou, je jeho zvýšený talent pro lukostřelbu a fakt, že mu tak všichni říkají. Jinak si tvůrci vymysleli snad úplně od základů přestavěný příběh, který popisuje Hooda jen jako nevýjimečného člověka, který, ač na to po celou dobu vůbec nevypadá, bojuje nakonec za jakousi demokracii. Příběh samotný je neuvěřitelně zmatený a působí vzhledem k nepořádku v postavách snad až rozplácle. Občas nevíte, jak se kdo jmenuje, komu patřila nějaká věc, kdo za jaký tým kope, komu a kdo posílá holubí poštou dopisy a tohle je jen jedna věc. Dále, i když měl na to film přes dvě hodiny, nedokázal najít způsob, jak vytvořit jakékoliv citové vazby vzhledem k divákovi. Žádná z postav si mě vůbec nezískala, čímž nevznikalo absolutně žádné napětí, místo něhož se film zaměřil spíš na efektivnost v soubojích a zmiňovanou velkou škálu historických jmen. Jenže jak to může mít efekt, když je v tom zmatek? Dál se mi vůbec nelíbila hudba. Díky snaze udělat z každého Hoodova proslovu nesmírně dojemný zážitek, působila příliš akčně, a místo atmosféry se značnou mírou podílela na přímočarosti. Celé to vypadá spíš jako epilog, takže možná se dočkáme dvojky, ale na hodnocení to nic nemění a 50% dávám jen díky návštěvě kina, protože doma bych zíval v kratších intervalech.

15. května 2010
avatar uživatele
70 %

Obdoba slovenského Jánošíka, španělského Zorra, šervůdský král zbojníků – to vše je Robin Hood. Zná ho snad každé malé dítě a pro mne byl vždy symbolem boje za správnou věc a typickým klaďasem. Když jsem se tedy dozvěděl, že se chystá nová verze, navíc s tak slavnými jmény kolem, nemohl jsem prostě chybět. Ještě před návštěvou kina mě ale dost znepokojily řeči kolem obsahu, kde má být Robin spíše grázlem… Co to má znamenat? Stane se snad z hesla "bohatým bral a chudým dával", moto s poněkud obhroublým vyzněním "bohatým bral a na chudé sral"? Otázek jsem měl na srdci opravdu hodně a bylo jenom na Ridleym, aby mě přesvědčil o svém dalším úspěchu… A skutečně, pořádně se do toho obul. Když restart, tak se vším všudy. Jeho Robin Hood je výpravný příběh začínající v úplném zárodku zrození legendy a podle toho je na něj třeba brát ohledy. Když pominu perfektní vhození do děje s tragicky-komickou situací kolem Richarda, úvod nemá správnou gradaci a dobrou hodinku pouze vyčkáváte. Po tuhle dobu je klíčové, abyste se nedej bože začali nudit… pak byste už těžko zachraňovali svojí spokojenost s výsledkem. Já na to šel jinak a všímal si maličkostí… Zjistit jsem, že taková hezká písnička nebo pouhý detail, že iluzi deště dotvářeli i kapkami padajícími skrz komín do hořícího krbu, dokážou potěšit. Vcelku snadno se dá na Robina Hooda zanevřít, už jenom proto, že Rusell vyměnil úlohu rozvraceče lidí proti králi za diplomatickou úlohu (obě hesla na začátku, jsou tedy v tomto filmu neaktuální), ale já na verzi mého oblíbeného režiséra nevidím závažnějších chyb. Tím však nechci, abyste si mysleli, že s trochou tolerance objevíte úžasný megafilm. I zde se nevyhnete pár nedopatřením, u kterých se budete jen uculovat a plácat se přes čelo… příkladem budiž účast Marion a její družiny na ponících v závěrečné bitvě… Robin Hood z roku 2010 je prostě jen solidním filmem, který ačkoli neuchvátí a ani trochu se nepřiblíží minulým filmům Ridleyho, typu Gladiátora, dá se na něj dívat. 70% je akorát a ještě připojím, že mě zaskočil závěr - režisér na to šel od lesa a připravil nám menší bonus, který klidně může věštit dvojku. PS: Netřeba zmiňovat, že Russell je opět frajer a z herců ten nejlepší.

15. května 2010