home
Revizoři

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Eszter Balla

Většina děje spíš než thriller připomíná přihlouplou komedii, ale ten humor o složité práci revizorů v budapešťském metru, prostě nepobaví.

30. září 2010
avatar uživatele
30 %

Kontroll

Byly dva důvody, proč jsem chtěl tento film vidět. První je ten, že rád "filmově cestuju" a zaletět si do Maďarska nebyl vůbec špatný nápad a to i vzhledem k tomu jak pozitivní má film ohlasy. Druhý důvod je režisér. Nimród Antal má totiž v budoucnu režírovat zcela nového "Predátora" a já chtěl vědět jak by se s tím eventuelně mohl Antal poprat. Film mě ostatně jako všechny, kteří se na film podívali, překvapil. Narozdíl od ostatních mě ovšem překvapil dost negativně, stejně jako Mekyho. Natočit thriller z prostředí metra, kde hlavní role budou hrát lidi s povoláním revizorů je velmi zajímavě znějící nápad. Film má však mouchy a těch much je, jak film plyne blíže ke konci, stále více a více. Distributoři mě trochu oblbli, protože tohle žádný thriller nebyl. Vlastně ani nevím, jaký měl film žánr, ale thriller tedy rozhodně ne! Je to spíše takový mišmaš, takové něco. Hlavní náplní filmu je poskytnout divákovi pohled na práci revizorů. Už jen tohle mi připadalo nudné a film nezachrání ani fakt, že se ve filmu sem tam objeví postava v kapuci a shodí nějakého pasažéra před jedoucí metro. Situace, které hlavní postavy ve svém zaměstnání prožívaly mi připadaly hodně přehnané, někdy až nereálné. Ve filmu mi schází nějaký jasnější děj. Vše zkončí otevřeně a nic není vysvětlené. Jediné plus, které jsem na filmu našel je právě režie a kamera. Antal nám podává zcela sureální zážitek a ještě k tomu v tom nejortodoxnějším undergroundovém stylu. Což je zajímavé, ale vzhledem k tomu, že Antal je zároveň i scénárista na dvě věci, to kvalitu filmu nějak zvlášť vysoko neposune. Já jsem zkrátka v tomhle filmu nenašel to kouzlo jako většina ostatních diváků. Multižánrový film, který mě osobně během svého trvání nic nedal a vůbec jsem ho nepochopil. Hereckou stránku moc hodnotit nemůžu, protože s maďarskými herci nejsem až tak zběhlý. :D Jen mohu říct, že Sándor Csányi v hlavní roli byl velmi sympatický a podal rozhodně nejlepší herecký výkon ve filmu. Ostatní působí dost "crazy" dojmem, myšleno v negativním smyslu. Jedním dechem: "Antal měl nápad a vizi. Jenže já jsem asi jedna z mála rybek v moři, kteří mu neskočily na návnadu. Kromě dobré režie, zajímavé kamery a sympatické hlavní postavy není na filmu nic kvalitního, a to je pro mě sakra málo!" Dávám 30 %.

28. ledna 2010
avatar uživatele
Meky
...
40 %

**

Navážu na názor junglegirl4... ve mě taky 100% zanechal tento snímek dojem! Ale bohužel negativní! Nápad, natočit film o revizorech je něco nového a v tomto podání i originálního, ale tím to končí. Jediné, co nám Kontroll nabízí je skvěle ponurá atmosféra a ukázka každodenních nešvarů kontrolorů v práci! Divák je svědkem spousty bizarních, vtipných či divných situací, které při kontrole probíhají, ale mně to přišlo teda dost extrémní! Dějová línie neexistuje, jakýsi vztah hlavní postavy se rysuje, ale ten je na druhé nebo dokonce třetí koleji! Když se nad tím po shlédnutí zamýšlím, tak to bylo o ničem! Snímek nemá na čem stavět, rozvíjet se, ani nenacházím žádnou myšlenku, nic! Abych pravdu řekl, tak jsem od toho čekal spíše akci a už jen ten titulek: svižně natočený akční thriller, mě velmi lákal. Ale v tomto směru mě to taky zklamalo! Teď to přeženu, ale když výjmu honičky s rychlonožkou, tak tam nic, co by naznačovalo akci, nebylo! Vážně! Ono to díky suprové kameře a raketovému střihu vypadá, že se děje pořád něco, ale to skutečně jen tak vypadá! Každopádně lidem, kteří se podíleli na těchto dvou věcech patří velký dík, to se povedlo... Pěkně zahraná byla hlavní postava, Sándor Csányi si vedl velmi dobře! Ale ostatní už méně a přišli mi spíše amatérští. Možná to bude tím, že jsou to všechno maďarští herci a neznám je, kdoví! No, ale každopádně debut režiséra Nimróda Antala mi nesedl a dobudoucna bych si na něj teda vůbec nevsadil...

9. března 2009
avatar uživatele
100 %

100%

Výbornej film klde herci nehrají ale žijí se svými postavami, žádná minuta nechybí žádná není navíc, je tam přesně všechno co má být.

25. ledna 2009

Film, který umí….

…100% zanechat dojem, a to ať už jakýkoliv. Klaním se před začínajícím režisérem, který dokázal natočit něco perfektně hrbolatého se spoustou záhybů, a ne tupý plochý disk, po kterém se svezete a druhý den o tom nevíte. Na tyhle revizory jen tak nezapomenete a věřte, že až nějaké potkáte v metru, budete se na ně od teďka dívat úplně jinak;). Už vás asi napadlo, že to ve své profesi nemají jednoduché, ale po pozření tohoto opravdu realistického zážitku, si jich snad začnete i vážit. Není to povolání jako každé jiné, to rozhodně ne. Jaké to je? Většina lidí se vám snaží vyhnout, dívají se na vás jako na největšího somra, když chcete zkontrolovat, zda cestující mají jízdenku…. záleží na tom, na koho narazíte. V lepším případě vám dotyčný nadává, v horším rovnou jednu vrazí. Nimród Antal se nám to všechno snaží sdělit v opravdu naturalisticky zpracovaném snímku, který se kompletně odehrává v prostorách metra s dobře známými ruskými vlakovými soupravami…budete si připadat jako doma:)) Drama, thriller, jistá dokumentárnost, lidská tragédie, akce, napětí, mysterióznost a surrealismus skloubený s vtipem, není to prostě dokonalé? Jemnějším povahám radím uvázat si šátek přes oči a zacpat si uši:) (to druhé platí jen pro ty, kteří hovoří maďarsky:-) Snímek je též orientovaný na psychiku. Mluví k nám, a to je dobře! Být revizorem, neznamená nemít na nic společensky významnějšího. Hlavní hrdina Bulcsú je ukázkou člověka, který se už prostě nechce za vším honit, natož být pohlcen jako ostatní. Z metra nikdy nevychází, neboť z pekla vás vyvede jen anděl. Toť praví skrytá symbolika tohoto kultovního filmu. Drsné charaktery, prach, špína, krev a jiné člověkem produkované tekutiny, to všechno a ještě mnohem víc. Jízdenku prosím!

11. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Pokud máte chut' na skutečně surreálný zážitek,pak jsou revizoři tou pravou volbou.Nejprve se mi na tento film vůbec nechtělo,protože kontrola jízdenek mi nepřišlo jako povolání o kterém by se měly točit filmy(haha,párkrát mě už taky čapli).Přestože svoje názory měním nerada,tentokrát uznávám,že jsem se fatálně spletla.S revizory jsem si totiž prožila tak emocionálně silnou půldruhou hodinku,že bych si přála vidět takový film minimálně jednou týdně(ale chápu,že takový nářez se v kinech nevyskytuje ani každý rok).Skvělý režisér Nimród Antal výborně kombinuje dvě roviny,jednu reálnou a druhou vemi tajemnou a magickou.O kvalitě filmu svědčí už jenom to,že ani nevím,které bych dala přednost.V té reálné rovině režisér vypráví o běžném životě revizorů,o jejich těžších chvílích,ale i světlejších stránkách života,a činí tak na jedné straně s humorem,ale na straně druhé i s citem a velkým pochopením pro jejich problémy.V rovině druhé řeší tajemné vraždy,kdy vlastně nevíte,co z toho se opravdu děje,a co je jen nějaký opiový sen hlavního hrdiny.Prolínání těchto přístupů působí naprosto přirozeně a nerušivě,a výsledkem je divákův blažený pocit.Když už jsem zmínila hlavní postavu,pak vězte,že je nejen skvěle napsaná,ale i výborně zahraná mad'arským hercem Zoltánem Czarnym,který má nejen talent,ale i charisma jako atomová elektrárna.Přímo umíráte touhou vědět o něm něco víc(myslím jako o postavě),ale tvůrce záměrně sděluje z jeho osudu jenom střípky(a to je dobře,protože až do konce zůstává velmi tajemným a tím pádem zajímavým).Obraz je doprovázen fantastickým dunivým soundtrackem,který současně s originální kamerou činí z obyčejné jízdy metrem scénu,ze které nemůžete spustit oči.Na závěr si dovolím upozornění,že pokud máte slabší opovahu a vadí vám pohled na zvratky/mrtvoly/krev,pak si tento výjimečný film asi nevychutnáte:-)Stejně jako mad'arská rodinka se dvěma dětmi tak komen deseti let,která při projekci seděla před námi a evidentně se hrozně těšila na mad'arsky mluvený film.Při druhé mrtvole se rodiče začaly zvedat,ale dětičky fascinovaně zíraly na plátno a opouštěly sál se zjevnou neochotou.Zajímalo by mě,jak dlouho ještě měly noční můry:-)To by byla humorná historka na závěr a zároveň doufám,že si tenhle nářez nenecháte ujít.

8. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Úplně super film, viděla sem ho už před časem, ale fakt mě nadchnul. Zařadil se s Trainspottingem k mejm oblíbenejm. Doporučuju, myslim, že si tam každej něco najde a zatím sem na tenhle film neslyšela jedinej negativní ohlas. Chvílema je to sice krapánek drsnější, ale lidi odkojení na Pulp fiction to hravě zvládnou.

8. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Řekla bych, že je to spíš psychologický snímek, ale jinak hodně zajímavej film. Všem doporučuju, aby se na něj koukli, hodně vám dá.

4. března 2007
avatar uživatele
90 %

Tohle je prostě bomba, chvílemi člověk přemýšlí, jestli by to mohla být skutečnost. Už to, že je to první film o mettru si tak získává určitě primát. Nejen děj, ale celý film poukazuje na "život metra". A tajemná bytost film jenom zpestřuje. Doporučuju.

23. února 2007
avatar uživatele
80 %

Po Láďovi Smolíkovi asi to nejlepší, co Maďaři natočili. Drsný underground. Celkem realistický film z netradičního prostředí, který by si určitě neměl nikdo nechat ujít.

1. září 2006
avatar uživatele
90 %

Skvělý naprosto netuctový film, který působí místy trochu iracionálně, což mě osobně vůbec nevadilo:) Revizoři mají skvělou atmosféru a velmi zajímavý je i hudební doprovod. Někoho možná bude tento film nudit, ale mě si tou naprosto originální atmosférou získal!

25. února 2006