home
Requiem pro panenku

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Páni

Tak to mám čerstvě v sobě a jediné co tak můžu napsat je: Waw, tohle bylo drsný. To co se tam dělo a ten konec. Navíc to bylo podle skutečnosti. Jasně je tam toho hodně pro a proti (Něco nesedí s realitou, něco je přehrávané a podobně), ale to já(protože ten příběh prakticky neznám) nechám na ostatních, ať oni řeknou co je na tom špatně, prot mě je to silný zážitek...

3. ledna 2010
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

Hodně jsem se na tento český, mnohokrát omílaný film těšil, protože se říká, že je jedním z nejlepších z našich luhů a hájů. No, abych pravdu řekl, tak převládá mírné zklamání... asi jsem od toho čekal víc! Příběh je samozřejmě silný a zajímavý, navíc podle skutečných události, takže to musí zamávat s každým, ale nelíbil se mi způsob natočení! Filipa Renče uznávám, je to mladý a talentovaný režisér, ale jeho debut mohl být určitě lepší! Spousta scén není dotažených do konce, některé postrádají logiku a připadají mi, jako by byly docela odflákle! Pak to působí dosti zjednodušeně, až primitivně! Hudba je rovněž velmi monotónní a v některých případech i trýznící! Mnohokrát se opakovala a lezla mi trochu na nervy. Na druhou stranu některé pasáže byly zase příjemně poslouchatelné! Určitě se povedla atmosféra ústavu a jeho prostory, které působily depresivně, až děsivě! Velkým plusem je herecké obsazení. Celý šílený "babinec" hrál opravdu přesvědčivě a nejlépe samozřejmě Aňa Geislerová, která už mnohokrát dokázala, že je vynikající herečkou! I Renč si zde zahrál, a to postavu takového mladého ucha, údržbáře Vikiho a zvládnul to slušně. Závěr? Requiem pro panenku je úspěšný proto, protože má silný a pravdivý příběh, ale natočení má dost nedostatků, což jej v mých očích trošku shazuje, i když se musí brát v potaz rok natočení, ale přesto, čekal jsem trochu více...

18. října 2009
avatar uživatele
100 %

Tenhle film se mi moc líbí, když na tu chvíli "zapomenu", že je podle skutečné události. Myslím si, že se Filipu Renčovi povedl dokonale, přestože v tu dobu byl mladý a nezkušený režisér.A zároveň nám dokázal i předvést, že je výborný herec. Celkové obsazení filmu bylo též bezchybné.Nenašla jsem jedinou věc, kterou bych filmu vyčetla...

24. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Je teda fakt, že už je to dlouho, co jsem tenhle film viděla, ale musím říct, že ve mě zanechal obrovský dojem. A to především výborným hereckým výkonem Anny Geislerové a Báry Hrzánové. Film mě úplně vtáhl do děje a já jsem se přistihla, že cítím stejnou bezmoc a vztek jako hlavní hrdinka. Prostě skvělý film.

7. května 2009
avatar uživatele
90 %

Requiem pro panenku

No, jde jasně vidět, jak může režim nedbající lidských práv zacházet s lidmi. Michel Foucault by jistě byl toho názoru, že jasně dokazuje onu stratifikaci společnosti, která je vystavěna na umělých barierách, které se již tak ale vžily, že nejsme to je brát jinak než jako a priori dané. Nepojmenoval-li by nikdo šílence, neexistují.

26. dubna 2009
avatar uživatele
90 %

Perfektní film udávající i tón období. Tahle sprostá vychovávající elita mi v hrším připomíná rádoby učitele základních škol devadesátých let. Je to ponurý, trochu baladický příběh, který strhne svou drsnou pravdivostí. Boj, který se nedal už vzhledem k době snad ani vyhrát. Herci zde myslím byli obsaženi perfektně.

20. února 2009
avatar uživatele
100 %

Uf

Díky tomuhle filmu jsem si Renče začala opravdu vážit jako pana režiséra. S tím jeho hereckým výkonem je to horší, ale zase je zajímavý ho vidět jako mladýho kluka. Přišlo mi neuvěřitelný, že ten frajírek Viki ten film taky natočil. Příběh je to dechberoucí, hluboko se mě dotknul. A Geislerová a Hrzánová v popředí těch výborných hereckých výkonů.

23. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Pýcha Čech

Snad nejpovedenější český nekomediální film. Během filmu jsem se ani na minutu nenudil a uvažoval jsem o tom, že tohle všechno je vlastně docela dobře možné. Ale taky prochu přehnané. V TAKOVÉ míře už by jim to dneska asi neprošlo, ale za socializmu? Výborný film, který dokázal, že se v ČR jednou za čas zrodí i dobrý film.

29. července 2008
avatar uživatele
100 %

Výborný film

Film je neskutečně výborný a také šokující, vychází ze skutečnosti, což člověku nahání kusí kůži. Mladá Aňa zahrála svoji roli výborně a charismatický režisér Renč taktéž.

6. července 2008
avatar uživatele
100 %

Spíš než jako film, jsem to vnímala, jako zfilmovanou skutečnost, která se kdesi odehrála, a není to jediný případ, který se na planetě odehrává doteď. Zfilmování bylo snad bezchybné, herecké výkony zaslouží ocenění. Hudba Ondřeje Soukupa není rozmanitá a tím podtrhává děj jako takový. Již namám, co dodat.

12. května 2008
avatar uživatele
100 %

Šokující a smutné

Ještě než jsem si film pustila,věděla jsem, že na mě hodně zapůsobí...samozřejmě jsem se nespletla. Když jsem si na začátku filmu četla větu:"Film je natočen podle skutečné události podle reportáže Josefa Klímy" a pak jsem zhlédla příběh plný beznaděje, krutosti a teroru, nemohla jsem uvěřit, jak toto mohlo někomu projít. A nejvíce mě šokovali informace, které jsem se dočetla na konci, a sice tresty pro ony bezcitné vychovatelky. Tady bych asi použila metodu oko za oko zub za zub...právě tak jak trestaly ony ty nebohé chovanky (které mi připadali mimochodem mnohem normálnější než ty vychovatelky), tak bych ztrestala je!
Jinak k filmu jako samotném nemám jedinou výtku-je to prostě filmová klasika s výborným režisérem a ještě lepším hereckým obsazením. Závěr filmu mě dostal tak, že jsem neudržela slzy. Celému filmu nezbývá než zatleskat!!!

26. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Tenhle film jsem viděla když mi bylo asi 12. Přesto jsem se vydržela koukat od začátku do konce. Příběh Mariky mě opravdu zaujal. Doteď je to pro mě jeden z nej-oblíbenějších filmů. Celý film a postavy, stejně jako skvělé herecké výkony mě překvapily, když jsem film viděla znovu. Smutný film, měla jsem z toho takový divný pocit ale ... k tomuhle filmu není co jiného dodat ... prostě dokonalý.

6. dubna 2008
avatar uživatele
kopy
...
100 %

Zajímavé

Je to pěkný a zajímavý filmeček. Skvělí režisér Filip Renč, který si sám v tomto snímku zahrál. Na tomhle filmu můžem vidět jak to tady kdysi chodilo. Jak může pár lidí ovlivňovat všechny kolem sebe, ale taky jak je snadné, aby o ten respekt rychle přišli. Výborné herecké podání Anny Gaislerové, ale i Barbory Hrzánové. No prostě paráda.

24. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Toto je dílo, které na mě velice silně zapůsobilo. Eva Holubová zde pod V)vedením Filipa Renče předvedla své kvality, u kterých běhal mráz po zádech. Na tento neopakovatelný zážitek se rozhodně nedá zapomenout.

18. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Šokující

Shlédnutí tohoto snímku bylo pro mě velkým, i když zvláštním, zážitkem. Je to smutné, místy trpce veselé, plné pokryteckých výjevů tehdejší doby. Ale přes tento zvláštní zážitek, který ukázal, že Filip Renč je zdatný filmař, mám pocit, že spousta věcí je ve filmu jen na oko, pro diváka, který má za úkol odsoudit snad všechny kromě hlavní hrdinky, která sice „zabila“ 26 lidí, ale ve filmu to působí jako by se zas tak nic strašného nestalo, že ti ostatní byli horší. Možná jo, ale zkrátka začínám mít v poslední době s překroucenými filmy podle skutečné události problém. Také závěr vracející hrdinku na místo činu mi přijde zbytečný, požár je na český film zobrazen pěkně, hudba tomu sice dodává šťávu, ale stále se opakuje a tak to možná proto působí lineárně a až nudně. Zároveň nechci, aby to vypadalo, že se mi film nelíbil, protože se mi líbil moc, ale donutil mě i přemýšlet a tohle pochopit. Jako jsem pochopil, že Renč je lepší režisér než herec, a že sám sebe místy ukočírovat nezvládá.

15. února 2007
avatar uživatele
100 %

Film jsem viděla včera v noci, a úplně mi vyrazil dech. Je hrozné,že se to opravdu někdy stalo, a ty tresty byly hrozné, třeba tosprchování ledovou vodou ... Když to jen tak píšu, možná to moc strašně nezní, ale ten film se prostě musí vidět.
Divím se, že to ještě neprorazilo v zahraničí, je to dle mého názoru jeden z nejkvalitnějších českých filmů .
Anna Geislerová tu roli zahrála opravdu výborně, stejně jako Filip Renč, který to navíc režíroval.
Hodně drsný film, který bych si ráda pustila ještě jednou, ale nevím, jestli na to budu mít sílu.....

14. února 2007
avatar uživatele
100 %

Jen tak...

Velice zajímavý film. Dokonce se trefil i do žánru, které mám moc ráda =) Sice nemusím některé představitele hlavních rolí, ale Bára Hrzánová to zachránila =) Musím přiznat, že i já sem na konci dala najevo svoje pocity v podobě pláče, ale i tak se k tomuto filmu velmi ráda vracím. 100%

13. září 2006
avatar uživatele
70 %

:(

Tohle byl asi ten nejsmutnější českej film, co jsem kdy viděla, jenže takovéhle filmy se mi moc nelíbí. Celkem přesvědčivé výkony herců.

20. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Nádherný, ale smutný příběh... Je hrozné to sledovat a říkat si, že někdo to skutečně prožil... Některé chvíle jsou děsivé a normální člověk nedokáže pochopit, že i tohle se může stát... Na tento film nikdo nikdy jen tak nezapomene...

15. srpna 2006
avatar uživatele
lsk
...
90 %

Velmi smutný film a je naozaj smutné, že sa to vlastne stalo. Film samotný bol výborne natočený vo všetkých smeroch nehovoriac o hereckých výkonoch jednotlivých postáv.

4. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Konec tohoto filmu člověka nutí pořád přemýšet, hrozně rád bych tenhle film viděl jěště jednou, ale nemám na to sílu. Nejvíc mě dostala Bára Hrzánová, ta svou roli zahrála výtečně.

3. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný, fascinující a šokující film! Je opravdu šílené, že je tento film natočen podle skutečných událostí...co všechno se tu dělo?? Filip Renč jednoznačně zabodoval - jak výběrem hereček, tak jako režisér!! Tomu nejde nedat 100%

1. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Hollywood

Nechápu, proč se Requiem ještě neprodralo do zahraničí, tedy krom našich sousedů, kam se prodere všechno. Vlastně chápu. Doba, kdy byl natáčen mluví za své. Ale nyní (před pár týdny) jsem ho zhlédla s letitým odstupem a říkám si: proč se někdo, kdo by z toho měl užitek, nesnažil film protlačit později? Myslím, že kam vkročí, musí být úspěšný. Herecké výkony být lepší už nemohou. Kamera, střih, scény... všechno je skvělé. Atmosféra dokonalá. Mráz po zádech běhá. Hudba depresivní a zavede vás tam, kam má. Prostě hollywoodské filmy nejsou podle mě konkurenty tohoto skvělého díla. Requiem pro panenku do Hollywoodu, ať jim ukážeme!

17. dubna 2006

Hodně

drsný film. Hodně to na mě zapůsobilo. Příběh hodně hutný a myslím si, že jen tak pro někoho není.Renč je prostě česká klasa. Jen ten závěr byl dost hustej. Eva Holubová mistrně zahrála svoji roli, až běhal mráz po zádech.

3. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je fakt hustý snímek, který u mě navodil o to větší hrůzu, že se to fakticky stalo. Nic pro slabší povahy, tohle je opravdu drsný film (a nemám tím na mysli potoky krve), ale o to více zajímavější a pro mně jeden z těch nejkvalitnějších českých "současných" filmů. Vážení, ano!

1. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Hodně drsný film z ještě drsnějšího prostředí. U toho filmu jsem baly každých pět minut šokováná a zděšená. Když si člověk představí, že se tohle někde dělo?...no nevím nevím!!!Dávám 100%!!!

30. března 2006
avatar uživatele
dris
...
90 %

--------

Deprimujcí film u kterého se zamyslíte bude vám líto těch dětí.....Všichni vyzdvihavají výkony Ani Geislerove a Bary Hrzánové které byli uchvatné hlavně druhá jmenované,ale řekl bych že se zapomína na Evu Holubovou která perfetně stvářila jednu z hlavních záporných postav.....Ale zpět k příběhu hezky spracovaný film dle skutečná události pokud se nepletu tak první Filipa Renče myslím že uchvatný film na který se stojí podívat.........

28. března 2006
avatar uživatele
100 %

Tento film jsem viděla v televizi a je to super film. Šokující příběh o terorizujících učitelkách. Místami je to fakt i nechutný, ale hlavně je to hrozně smutný. Konec mě celkem vzal. Jak je to nespravedlivý. Jaké dostaly tresty ty vychovatelky.

19. března 2006
avatar uživatele
90 %

Aňa a Bára

Tohle je moc dobrý film, nutí vás přemýšlet. Zdobí ho skvělé herecké výkony Ani Geislerové a ještě lepší Báry Hrzánové, ta byla nejlepší a opravdu přesvědčivá. Je to velice silný film - myslím emotivně, je smutný a nejhorší je, že je točen podle pravdy. Až mě zaráží, jací někteří lidé mohou být a jak jedna administrativní chyba naprosto zpacká život čtrnáctileté holky.

13. března 2006
avatar uživatele
90 %

Eva Holubová

Je až neuvěřitelné co vše se může někomu stát a jaké maličkosti silně ovlivní lidský život. Film skvěle zachycuje hrůzu a bezmocnost, ale skutečnost byla asi ještě horší.

13. března 2006
avatar uživatele
90 %

Hodně sugestivní film především díky scénáři a výkonům čtveřice Geislerová - Hrzánová - Valentová a Holubová - tehdy (krom Soni valentové) vlastně úplně neznámé herečky!!! Skutečně neuvěřitelně silný příběh, z něhož vám musí běhat mráz po zádech - lesbické scény "vychovatelek", záverečná bezmoc při požáru.... a když si uvědomíte, že to je všechno natočené podle pravdy... prostě děs a hrůza

1. března 2006
avatar uživatele
80 %

...

působivě natočenej a jednoznačně asi nejlepší renčův film.. .aňa geislerová ukazuje, že hrát uměla už tenkrát, ale přece jenom výkon báry hrzánový - ten ji trochu zastiňuje...

28. února 2006