home
Červený drak

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Skvělé

I přesto, že se Anthony Hopkins v tomto filmu vyskytoval spíše jen okrajově, měl zde nezastupitelnou roli. Můj nejoblíbenější a jeden z nejdokonalejších herců, kteří kdy chodili po této planetě nadále zůstává člověkem, kterému role Hannibala Lectera neuvěřitelně sedí. Skvělá atmosféra, napětí a strach, nečekané situace a traumata z dětství. Super!

4. července 2012
avatar uživatele
70 %

drak..

Asi by nebylo úplně fér pronést něco ve stylu, že Mlčení jehňátek bylo Mlčení jehňátek a s filmem skoncovat. Oscarové bilance obou filmů mluví sice dost jasně, přesto by byla škoda, nedat Červenému drakovi šanci. Příběh je slušný, sice by mohl být dramatičtější, ale kostra dobrá je. Hvězdné obsazení pak v pohodě vytáhne film z průměru. Hopkins ztratil svou krvelačnou tvář, nicméně démoničnost a elegance mu zůstala. Norton hraje rovněž dobře, Fiennes mě velice příjemně překvapil a dotáhl to na nejlepšího herce je filmu.

4. července 2012
avatar uživatele
60 %

Další přívěsek na původní kultovní thriller Mlčení jehňátek. Posouváme se o pár let dopředu a třeba říct, že naprosto účelově. Jak Mooreová tak Fosterová už patrně nechtějí s kanibaly nic mít a tak došlo na jejich mužskou verzi. Avšak Edward Norton tentokrát nesahá ani po kotníky jediné z nich. Nato, že je agent FBI nevyřeší vůbec nic a kromě závěrečné přestřelky ani nic nepředvede, do všeho padá jen tak mimoděk a překvapený výraz z jeho tváře během celého filmu snad vůbec nezmizí. Rovněž ani samotný Hopkins, hlavní hvězda série se tentokrát nedočká více než pár štěků a tak celá tíha filmu leží na Ralphu Fiennesovi. Sociopatů je totiž ve Spojených státech nepřeberné množství a právě Fiennes bude tentokrát komplikovat život Nortonovi. Jeho transformace v démona je už sama o sobě dost bizardní, ale když si navíc začne románek se slepou úřednicí, člověk pochybuje o Harissově zdraví... Z původní trilogie jde o bezkonkurenčně nejslabší díl.

2. října 2009
avatar uživatele
50 %

Nejprve musím vyjádřit své rozhořčení nad tím, jak hrubě odbyli roli Hannibala Lectera. Série je především o něm a tak bych si pro něj představoval trochu více místa. A zase nemůžu nezmínit jedničku. Tam tuhle věc vyřešili šalamounsky, tudíž tak, že sice byl hlavní, ale přesto se neustále neobjevoval. Byl prostě tajemnou postavou v zadu se solidním prostorem. Oproti tomu je zde dohromady na plátně na 5 minut. Takže jsem z něj měl velký kulový… Na druhou stranu můžu pochválit dvě důležitá fakta. Role Starlingové byla nahrazena mužskou postavou. Už bylo načase, pochopili, že s ženou nebudou mít takový úspěch. No a ten druhý podstatnější fakt spočívá v chytrém dějovém zasazení. Trojku strčili vlastně úplně na začátek, čímž Starlingová hned logicky odpadává. Těmihle kroky mi podívanou velmi zatraktivněli. Avšak naprosto neomluvitelný je děj samotný. Vím, že není snadné hledat náměty o další a dalších vadách charakteru, jenže toto individuum mi nesedlo. Jasně, záporák byl celkem zajímavý, jenže ne natolik, aby si udrželi moji pozornost až do konce. Chtělo by to více nečekaných zvratů a hodily by se i nějaké fascinující vysvětlivky okolo onoho „Červeného draka“. I kdyby se třeba Ralph Fiennes stavěl na hlavu, nemohl plnohodnotně zastoupit Lectera. I forma podání mě nedostala. Stará atmosféra je ta tam a nová nijak nevyniká. Strach nahánějící okamžiky nezpůsobí nic víc než krátkodobé cuknutí. Souhrnem: Ani pořádně nevím jaký postoj k filmu zaujmout. Dá se říci, že především převládá rozpačitost z úplně jiné podoby a děje. Možná se snažili evokovat v nás staré vzpomínky skokem v čase, ale i s přispěním herců být spokojen nemůžu. Kdybych očekával normální kriminálku, kterou dávají po desátá, prosím, ovšem aby se zařadil tenhle díl do trilogie, je směšné, jelikož se tam až moc nehodí. Jestli se chcete dívat na filmu o Hannibalovi bez Hannibala, prosím… Dávám stejný počet procent jako minulému dílu. V součtu totiž jsou takřka nastejno, oba mají svá velká pro a proti a oba jsou svým způsobem úplně na prd.

10. září 2009
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděla!!! Anthony je nejlepší!!! Hraje chladně a opět na sobě nedá nic znát. Líbí se mi, jak z něj přímo vyzařuje inteligence!!! A příběh? Naprosto perfektní!!! Není, co vytknout!!! Dala bych aj 120% !!!

31. března 2009
avatar uživatele
100 %

červený drak je ze všech filmů o hanibalu lectrovi uplně nejlepší. anthony hopkins a edward norton zde podávají excelující výkony a příběh je skvělý nedá se od něj odtrhnout dokud film opravdu neskončí. strhující je celý film od začátku do konce

25. března 2009
avatar uživatele
80 %

o Hannibalovi jsem četla základní trilogii (Mlčení jehňátek, Hannibal a Hannibal - Zrození), ale zrovna tuhle knihu jsem vynechala, proto jsem si řekla, že se alespoň podívám na filmové zpracování. Musím se přiznat, že si to zřejmě přečtu. Bylo to velice dobré. Hlavní důvod, proč je film tak dobrý, je herecké obsazení a rychlost s jakou se film ubírá kupředu. Líbily se mi myšlenkové pochody, a scény Draka s tou dívkou, to bylo velice dobré.

1. února 2009
avatar uživatele
joda
...
80 %

Spokojenost

Červeného draka jsem viděla už asi dvakrát a musím říct, že se mi líbil. Lepší než Hannibal, ten mě nějak nechytl. Už jen při pohledu na herecké obsazení musí být jasné, že s takovou kvalitou po ruce z toho nemůže vzniknout nic špatného. Doktor Lecter je tu odsunut na vedlejší kolej, ale vůbec to nevadí, neboť Fiennesův vrah je důstojným maniakálním nástupcem. Emily Watson a Edward Norton jsou taky výborní. Philip Seymour Hoffman zvárnil svého slizouna také dobře. Atmosféra je hustá, párkrát jsem se bála a některé scény mi přišly nechutné. Možná jen těch postav je tu až moc, nevím..

31. ledna 2009
avatar uživatele
60 %

Jéžiš! Z toho by se člověk válel smíchy po zemi. Tahle série si teda úroveň nedrží, už asi taky proto, že si nikdo nedokázal vymyslet nic zajímavýho, originálního nebo poutavýho. Všechny tři díly jsou jedno a furt to samý. Pořád ta samá ponurá atmosféra, opakující se scény jenom s jinými herci a hlavně nuda skoro po celou dobu. Všechny díly mají na mě negativní vliv, protože jsou pořád stejné. Takže ani Červený drak nebyl bůhví jakej zázrak. Další kriminální námět s nějakým psychopatem, který byl mimochodem skoro stejný jako z Mlčení jehňátek. Nejhorší krok byl asi vyzasení agentky Starlinové za "velmi originální" věc. Tentokrát to byl agent FBI. Některé filmy si prostě musí ponechat dámské hrdiny a v žádném případě je nezachrání ani Edward Norton. Ten je sice dobrým hercem, ale byl pořád horší než "druhá" agentka Starlingová a to i když dává smysl to, že se děj odehrává před Mlčením. Další zklamání mi přineslo nedostatečné zapojení Hannibala do příběhu. Byl na tom stejně jako v Mlčení a to doslova. Dokonce mi ani nepřijde, že mají díly souvislost. Kdyby se vystrnadily všechny zbytečné scény, byl by z trilogie třídílný seriál podobný Mému příteli Monkovi. A že těch scén bylo hodně. Film by si udržel úroveň Jehňátek, kdyby byl zkrácen aspoň o půl hodiny. Vzhledem k tomu, že třetí pokračování je narozdíl od desetiroční pauzy mezi jedničkou a dvojkou pouze jednoroční, nechápu, proč i tentokrát byl změněn Hannibalův dabing. Trojka je bez pochyb nejhorším dílem celé série. I když si myslím, že Hannibal Zrození bude jedničce až trojce trochu vzdálený, budu jenom doufat, že bude mít aspoň nějakou úroveň a moje dosavadní pocity změní.

23. prosince 2008
avatar uživatele
kin
...
80 %

Před necelým týdnem jsem prožila den s doktorem Hannibalem Lectrem. Musím říct, že to byl naprosto jedinečný zážitek. Bezkonkurenčně nejlepší je samozřejmě Mlčení jehňátek- o tom snad ani nelze pochybovat, Červený drak je hned na druhém místě (za Jehňátky sice značně zaostává, ale i přesto se mu- podle mne- nemůžou zbývající Hannibalové vyrovnat). Většina scén s Ralphem Finesem je naprosto strhující- stává se dalším "padouchem", kterého vám je DOOPRAVDY líto! Škoda jen, že Anthony Hoppkins nepobyl na plátně zrovna dlouho- ačkoli, i úplně první scéna byla dechberoucí.....

10. září 2008
avatar uživatele
90 %

bála jsem se

Viděla jsem tři filmy o Hannibalovi. Hannibal byl v pohodě. Mlčení jehňátek jsem před shlédnutím četla, ale oproti Hannibalovi to bylo míň krvavé. Ale že mi Červený drak bude nahánět tak strach, tak to jsem fakt nečekala. Takže kdo má rád strach u filmu, tak si ho určitě pusťte.

2. června 2008
avatar uživatele
100 %

Červený drak

je tedy aspon podle mě nejlepší díl o Hannibalu Lecterovi.Tento film mám moc ráda a vždy se u něj bojím přesto že jsem ho už viděla několikrát.Film je skvělý má výborný scénář,příběh,a samozřejmě i herce ty hlavně.Jednu ze svých špicových rolí má na svědomí Anthony Hopkins který v roli Hannibala podal vynikající výkon.Dalším klenoty ve filmu jsou i Edward Norton a Harvey Keitel.No a samozřejmě nejhlavnější padouch o kterém celý film je a kterého ztělesnil Ralph Fiennes.Takhle bych mohla pokračovat do nekonečna protože film doslova přetéká hvězdami.Tak jestli se chcete bát a máte rádi Hannibala tak se vám film bude určitě líbit.Kam se na film hrabe Mlčení jehnátek a podobně to jsou jenom čajíčky pro děti.Tenhle film je minimálně o třídu lepší.A po právu by jsi zasloužil více než 100% žel to tady nejde :-)))

12. května 2008
avatar uživatele
80 %

Červený drak určitě Jehňátkům ostudu neudělal, bylo to napínavé, jen možná škoda, že Hannibal nebyl hlavní hvězdou, ale vlastně podle konce se jí teprve stane.

5. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Hodnocení

čERVENÝ dRAK JE SUPROVÝ DÍL, TEN MI TAKY NAHÁNĚL STRACH, UŽ JE TAKOVÍ AKČNÍ A TO Je právě na tom filmu suproví a i o napětí není nouze.

27. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Podle mě to byl nejlepší díl ze série o Hannibalovi Lecterovi. Už i proto, že tam hraje Anthony Hopkins, Edward Norton a Ralph Fiennes, což jsou moji oblíbení herci. Tenhle film mě totálně nadchnul. :-)

27. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Hannibal 2

No neviděl jsem To oD začátku, ale určitě podle toho co jsem zhlédnul tak můžu předpokládat v blízké době že si seženu všechny díly...

15. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Opět klasika "Hanibalismu", ale ale trojka je fakt asi zatím nejhorší, jako by se to stalo už otřepaným klišé. Film je celkem zajímavý, ale za ostatními díly dost pokulhává a nemá tu správnou šťávu. Bohužel pro diváka. proto i hodnocení vzhledem k hercům bude trošku jiné.

9. října 2007
avatar uživatele
100 %

Filmy o Hannibalovi Lecterovi miluju
a tenhle byl skvělej...film byl děšivej,tajuplnej a hodně psychologickej:P prostě skvělý

27. července 2007
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Film pro mě byl velkým zklamáním, protože sem marně věřil, že když dvojka překonala jedničku, (Kritici nesouhlasí, ale pro mě to tak je.) může trojka překonat dvojku. To sem se ale dost splet, protože ve filmu není ani zlomek děsivé atmosféry předchozích dílů. Film se propadl o několik stupňů pod první díl. Je vidět, že herecké obsazení není vše... bohužel.

4. července 2007

Červený drak..hmmmm

Je to dobrej film, ale myslím, že předchozí díly ( předchozí natočené... jinak je Červený drak první v ději - teda teď už ne, teď je to Hannibal zrození) byly lepší... každopádně Toník tam byl jako vždy okouzlující.

1. května 2007
avatar uživatele
100 %

Souhlasím s předchozím názorem. Je to dost podobnej styl jako Mlčení JEhňátek. Tenhle hannibalovskej film jsem viděla jako první z trilogie a asi se mi taky nejvíc líbil.

27. března 2007
avatar uživatele
100 %

Pokračovanie trilógie má niečo do seba. Je to vlastne taký predskokan Mlčania jahniat.Hopkins sa tam objavuje len v pár scénach, ale kvalitu tohto filmu to neohrozilo.Musím vyzdvihnúť hlavnné postavy, menovite E. Nortona.Skvelý filmík.

25. března 2007

Červený drak

Poslední díl trilogie je ze všech nejhorší. Vlastně je to úplná hovadina. Propagovaný Lecter se ve filmu ukáže v pár scénách. Na Anthonym je výrazně vidět jeho stáří, i když by měl vypadat mladší než v Mlčení jehňátek. Taky jsem nepochopil konec (možná jsem blb, ale taky jsem to viděl jen jednou a podruhé bych u toho asi usnul nudou), kde si chlap v jedné scéně ustřelí hlavu a o pár minut se ten stejnej chlap (s nepoškozenou hlavou :-) pokouší zabít hlavního hrdinu. Nicméně se mě film nelíbil a nedoporučuju ho.

6. března 2007
avatar uživatele
70 %

Pouhé vykrádání Mlčení jehňátek. Mezi Edwardem Nortonem a Hopkinsem ale není vůbec nic. Oproti Hannibalovi přece jen lepší. Zvláště hudba Dannyho Elfmana. Slušný thriller.

25. února 2007
avatar uživatele
80 %

No, nevím kam to mám zařadit ohledně k Mlčení jehňátek a Hannibalovi, ale to nehraje zas tak zásadní roli. Ten film se mi prostě a jednoduše líbil. Antony je skvělej a jako Hannibal Lecter neocenitelnej. Fakt dobrý...

25. února 2007
avatar uživatele
Irys
...
50 %

Podle mě to je nejhorší film ze série o Hannibalu Lecterovi. Prostě tu knihu mohli zfilmovat lépe. Ale i tak se na to dá dívat...

25. února 2007
avatar uživatele
100 %

Červený drak je úžasný film a snad každý na něj musí hledět s otevřenou pusou. Já osobně jsem byla uchvácena - hlavně výkonem Ralpfa Fiennese, ze kterého jsem měla až strach (stejně jako z Lectra)

25. února 2007
avatar uživatele
60 %

No, cekala jsem od toho trosku vic no... Rozhodne to nebylo stejne dobry jako Mlceni a Hanibal, neda se to s tim srovnat.

13. února 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Excelentní Závěrečný díl celé trilogie. Film mě chitil a už nepustil. Antony opět ukázal své herecké uměni. Film má u mě víc jak 100%

10. února 2007
avatar uživatele
100 %

velmi dobry film. podle mne nejlepši ze všech o hanibalu lectrovi.velmi napinave.edward norton podal dobry vykon.

5. února 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tohle se mi líbilo více než Mlčení jehňátek. Film mě ještě více vtáhnul do děje a s napětím sem očekávala co se bude dít dál. Fakt super

14. září 2006
avatar uživatele
90 %

Předčil očekávání

Red Dragon v mém případě rozhodně předčil očekávání. Trochu jsem se celého toho nápadu obávala. Hannibal u mě trochu klesl a říkala jsem si, že tohle bude jistě ještě horší, ale dopadlo to právě naopak. Film je už stavěn jinak, proto Vám nikde Jodie Foster nechybí, jak tomu bylo u Hannibala. Skvěle sem zapadne Norton, kterému role detektiva sedí. Příběh je úchvatný a napínavý. Vrah je velmi povedený a i ta zápletka se slepou dívkou - film mě prostě překvapil a rozhodně se vydařil. První místo pro mě má zajisté Mlčení jehňátek, ale Červený drah ho hned následuje.

18. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Kanibal na třetí

Tak a máme tady díl poslední. Opět brilantní film, dobře natočený, super výkon Antonyho Hopkinse. Trošku mě mrzí, že doktor Lecter už není hlavní postava. Ale jak říkám, film je skvělý, opět nás čeká mrazení v zádech a kdo viděl první dva, nemůže si nechat ujít ani tento. Nezklamal, drží dech, patří k tomu lepšímu v žánru...

19. března 2006

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem nevěřila, že se jedná o stejného Červeného draka jako v knižní předloze. Velice podprůměrný film. Kdo chce něco lepšího ať si přečte knihu

14. února 2006
avatar uživatele
70 %

...

nic originálního - taková vcelku povedená variace na mlčení jehňátek okořeněná psychem a čekáním do tmy (doufám, že se to tak jmenuje:) ) ..opět tu je šílenej vrah, agent a na pomoc je přivolán lecter.. .obsazení je bezchybný, samý herecký esa.. .působivá hudba dannyho elfmana.. .a taky se mi líbilo, že konec nebyl protahovanej jak to tak už bejvá..

9. února 2006
avatar uživatele
70 %

Tenhle díl se mi celkem líbil, i když na Mlčení Jehňátek bohužel nemá, možná i kvůli tomu, že Anthony Hopkins tu nemá tak velký prostor. Ale musím říct, že Ralph Fiennes svou roli vraha zvládl dost dobře, no, ale na Hannibala prostě nemá =). Dál se mi líbila Emily Watson, její vztah s Francisem byl docela dojemný. Takže, herecké výkony se mi líbily, příběh už míň, i když byl dost zajímavý, tak až tak originální není. Ale přesto tenhle díl stojí za shlédnutí.

18. ledna 2006

Cerveny drak

lec to predchazi tento dil mlceni jehnatek, tak o Hannibalovi jsme se poradne nic nedozvedeli, zapletka filmu je docela dobra, jen skoda, ze se konec trochu uspechal, ale co patri to do trilogie jehnatek !

2. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Ujde to

Mírně nechápu proč se ty filmy točili tak na překáčku, ale to je jedno. Tenhle díl se mi docela líbil a bylo až dojemný že se vrah zamiloval.

30. prosince 2005

joj

Tak tenhleten dílek je podle mě trošičku na psychiku, ale jinak je dooost dobrej a určitě neztrácí na kvalitě i když byl natočen jako třetí v pořadí svého druhu

23. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Kanibal

Nevim presne co lidi tak desi na Doctoru Hannibalovi.Ano je trochu vystredni,to nepopiram,ale zas takovou hruzu ve mne nevyvolal.Cerveny drak byl velmi dobry film.Libila se mi i postava agenta FBI Willa Grahama.

10. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Mlčení jehňátek

Mlčení jehńátek bylo super, ale červený drak byl lepší..myslela jsem si, že už vím do čeho jdu-ale omyl..byla jsem dost v šoku..ze všeho..je to děsná lekačka, ale zároveň to není tuctovej Hollywoodskej horůrek..je to naopak skvěle promyšlený psycho..

29. listopadu 2005

Tenhle film nebyl zas tak špatný, ale nebyl ani zas tak dobrý, prostě takový lepší průměr. Aspoň víte že si nemáte pořizovat kazetu o svojí rodině v agentuře.

25. listopadu 2005
avatar uživatele
keps
...
50 %

Nadpis

Film nebol zly, zacal celkom slusne, v strede bol ale dost nudny ale koniec dost napravil. Mne sa pacil i ked ho nemozem oznacit ako nejaky fakt dobry film. Bol to proste film ktory sa sa pozriet i ked asi iba raz staci.

18. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Red Dragon

Málem jsem tenhle film neviděla, ale přeci mi to nedalo a jukla jsem se na něj. Jelikož jsem viděla část Jehňátek a ty mě nějak extra nezaujaly, tak jsem od tohodle filmu nic moc neočekávala. Ale film mě příjemně překvapil. Byl zajímavý jak po stránce herecké, tak po stránce dějové:)) Je tu skvěle vystižen psychicky narušený stav člověka, ale i když člověk chladnokrevně vraždí, tak i takový psychicky labilní člověk může mít city:))

15. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Jehňata ???

Red Dragon se mi hodně líbil, herci byli skvělý (samozřejmě zvlášť Anthony Hopkins, alias Kanibal Hannibal Lecter), ale já v tom viděla celé Mlčení jehňátek.....akorát místo Clarise Starlingové tam je mužská role a místo sbírání kůže to jsou zuby...ale nedá se to porovnávat. jehňata mi přišli mnohem lepší, ale tohle taky stálo zato. :-)

14. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Dost slušný thriller

Jelikož jsem Hannibalovi dala 70 %, tady musím určitě jít výše, protože Červený drak je v mnhém lepší. Samozřejmě, Mlčení jehňátek se nic nevyrovná, o tom není třeba diskutovat. To, co tenhle film ale povyšuje nad Hannibala a vlastně celkově i nad jiné thrillery o sériových vrazích, je obsazení. V tomto případě skutečně prvotřídní. Návrat k "starému známému" Lecterovi ve vězení s jeho typickou pózou a úšklebkem byl skvělý tah a jistě kromě mne potěšil řadu jeho fanoušků. Anthonyho Hopkinse uznávám spíše jako charakterního herce, ale fakticky smekám. Možná ještě více než v Mlčení propůjčil postavě skutečně psychopatickou tvář. Bravo. Ralph Fiennes - není co dodat. Vrah s jeho krásnou tváří prostě musí vzbuzovat soucit, a o to tady jde kupodivu taky. Edward Norton, Emily Watson, Harvey Keitel, Mary Louise Parker... - prostě přehlídka skvělých herců par excellence. Díky nim, díky dost zajímavému příběhu a díky výhodě v tom, že tvůrci nemuseli jako u Hannibala vyměňovat herečku v hl. roli, čímž snímku drsaticky ubrali na věrohodnosti, ční tenhle snímek určitě nad typickým thrillerovským průměrem. Julianne Moore je sice sympaťačka, ale Jodie Foster se svým hrubým hlasem i zjevem je prostě Jodie Foster. Hannibala beru spíše jako bonus, které sice opět podá jisté svědectví o hlavní postavě, ovšem kdybych mohla přirovnávat: je to jako Nikdy neříkej nikdy v bondovské sérii. Červený drak do celkového vyznění naproti tomu skvěle zapadl.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Nenudil jsem se

Nic jsem od toho to filmu nečekal, jelikož ho kritika docela smetla ze stolu, a možná proto jsem byl docela mile (teda někdy i s mražením v zádech) překvapen. Mohlo za to do jisté míry i obsazení hlavních rolí. Edward Norton byl skvělý, jeho "soupeř" Ralph Fiennes snad ještě lepší - chvílema jsem mu dokonce přál, aby neskončil jako Bill z Mlčení jehňátek, ale aby se mu ze své úchylky za pomocí slepé dívky podařilo dostat. Mám rád horory, proto bych přidal víc vražedných a krvavých scén, ikdyž jen letmé náznaky dokáží neskonale vybudit naší fantazii.
Jediné, co můžu filmu vytknout (a nevím jetli tomu tak je i v knize), je do předu snadno odhadnutelný konec.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Red Dragon

Červený drak jako celek, mě moc nedostal. Je to mlčení jehňátek, jen o trochu horší. Mě se nejvíc líbilo jak Lecter všechno věděl. Nic ho nevyvedlo z rovnováhy a když se na něco ptal, bylo to jen jako kdyby zkoušel toho, komu otázku položil. Je to asi tím, že to byl šílenec:-)
Anthony Hopkins se zase vyznamenal. Neumím si představit do role Hanibala žádného jiného herce.

3. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Síla

Tak tohle je bez pochyb nejlepší díl z Hanibalovy trilogie. Úplně super film. A jak sní ten šílenec ten obraz, to nemá chybu!

11. října 2005
avatar uživatele
50 %

čERVENÝ DRAK

Abych řekla pravdu tak Červený drak se mi moc nelíbil!! A hlavně oproti Mlčení jehňátek mě i docela dost sklamal! Je to prostě divný film!

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Téměř napínavý film

Od začátku do konce je jasně vidět, že není důležitý film ale peníze. Skvělá detektivní předloha od Harrise účelově převedená na filmové plátno. Skvělé filmové obsazení, které jediné tento film zachránilo.

Kdysi dávno

Krvavá šílenost

Hanibal, jako doktor který je zavřený do věznice s přísnou ochranou mi přijde velmi zubožený.Opravdu vypadají současné americké věznice takto:kamenné zdi a plastové mříže? Obávám se že ne. Ale film mě fascinoval už pro krutost s jakou vrah zabíjel. Dávat střípky do očí…

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Nic moc...

Hanibal i Mlčení jehňátek - tak tomu se tenhle film nevyrovnal...bylo to sice dost zápletkovitý a čekali jste jestli se teda zavrařdí nebo ne, ale nakonec to dopadlo v celku slušně...holt se na to musíte podívat...i když pokud nemáte žaludek tak vám to nedoporučuji!!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Dobrý

Pokud tento film srovnám s Mlčením jehňátek, tak nic moc. Pokud ho ovšem beru samostatně, tak se mi docela líbil. Má něco do sebe, i když dvěma předchozím se nevyrovná. Ale doporučuji.

Kdysi dávno

...

Sice není nejslabší z trilogie a hanibalu Lectrovi ale na mě to mělo vliv jako že to je mlčení jehňátek akorát s jinými herci.zařadil bych na druhé místo v trilogii s za právě Mlčením.Jinak se film celkem povedl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

OK

Mám hrozně moc rád tyto thrilerové krimi. Škoda jen, že se tento opírá o film Mlčení jehňátek a to skoro celej.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Nic moc

Tak asi tak Mlčení jehňátek a Hannibal mně bavili 5x více než tenhle film. Je to takové jiné a možná to bylo i tím že hlavní postavou nebyl doktor Hannibal Lecter. Kdo ví ???

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Red Dragon

No...tento film je docela psycho, stejne jako jeho predchozi pokracovani. Zahrano to bylo uzasne a nektere sceny jsou taky pekne nechutne,ale je to v poho!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

**

I když hlavní "hrdina" není H.Lecter myslím, že "poutník" si vedl velice dobře. Mě osobně Lecterovská série opravdu bavila a Červený drak mě uspokojil.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Kniha je lepší...

U tohoto dílu filmové trilogie o seriovém vrahovi Lecterovi se jako u jediného podařilo knihu přečíst dříve než sem viděl film. A hlavně co se týká atmosféry, je kniha nesrovnatelně lepší. Ani Hopkins už mi nepřipadal tak ďábelsky zlej a rafinovanej jako v předchozích dílech. Norton je dobrej a potěší i Fiennes v roli vraha. I přes všechny mé výtky je to stále dobrej thriller a stojí za to to vidět.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Jde to

Já sem od tohohle filmu čekal trošku něco jiného čekal sem že bude víc o tom co všechno Hanibal v podáni skvělého p.Hopkinse provedl trochu víc o vraždách který spáchal a víc o tom jak ho hledají to znamená trochu víc záběrů na policejní vyšetřovaní a podobně ale celkově povedené dílko i když na Mlčeni jehňátek asi nemá .

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

No jo no...

...předchozí díly byly zase lepší, čekala sem od toho trochu něco jinýho, ale pořád se na to dá ještě koukat :)...takže 70%

Kdysi dávno