NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Pecka. Filmová lahůdka s Brusičem, jak ho máme rádi, Freemanem, jak jinak než skvělým, Malkovichem opět krásně šíleným a v neposlední řadě i s Karlem Urbanem, jehož charismatický pohled mi propálil spodní prádlo. Nasmála jsem se věru hodně a dojala taky. Tento film patří do mých TOP10, ať si tu zase pindá kdo chce co chce.

29. dubna 2013
avatar uživatele
70 %

Věk není překážka

Banda důchodců ničící své nástupce? Já říkám ano. Bruce, John, Helen, Morgan a Brian utvořili sympatickou partu, které fandíte nejen proto, že mají styl, ale hlavně proto, že hrdinou vždy nemusí být namakaný borec nebo dokonalá kráska...

28. dubna 2013
avatar uživatele
80 %

A prečo nie? :) Bruce Willis, Helen Mirren, John Malkovich a Morgan Freeman v hlavných úlohách. Akcie bolo dosť, mohlo byť aj viac, spracovanie super tiež a nápad takisto. Že Bruce Willis dedko, no kto by to bol povedal :D jedíne mínus je blbá hudba vo filme.

23. listopadu 2011
avatar uživatele
10 %

???Rozum ení doma? Na začátku trocha výbuchů, pak kopa nudného tlachání, končíme u babky s kulometem a samopalem a? Já najednou nevím, jak to skončilo. Asi to ani nebylo podstatné. Dokonalá znechucovací uspávačka krmící nenáročné diváky přesně tou nahnilou, stokrát přetrávenou a recyklovanou směsí, jejíž výroba je nenáročná a jejíž náklady se tak nějak vrátí, protože i tato směs má své stálé konzumenty. Stačí obsazení, rádoby vtipná ukázka s "babčou, co zabíjí lidi, miláčku" a Malkovichem odkojeném na LSD vyskakujícím z křoví a plátci se hrnou povinně do kin a stádně se smějou. (Jen ta představa, že na tohle koukám v sále.) Hahaha, to jsme ještě neviděli, to je prča, důchodcí se samopaly. Netuctová zábava na sobotní večer, kterou prostě musíte vidět. Nejvtipnější film minulého léta. Zapamatujete si dvacet akčních scén a sto hlášek. Film vracející do starých dobrých časů! Originální zábava. Hnus, vážení. Kvalitní odpočinkovou béčkovou zábavu, aby člověk pohledal.

13. července 2011
avatar uživatele
100 %

Po dlouhé době konečně dobry akční film, s dobrym dějem, obsazením a super hlaškami. Nemělo chybu a těším se na případné pokračování, ktere snad bude stejně dobré:)

13. července 2011
avatar uživatele
80 %

Sázka na hvězdné obsazení tentokrát vyšla se vším všudy, každý z hlavních hrdinů do filmu přinesl něco nového, kousek své legendy a dohromady to byla radost sledovat.

25. května 2011
avatar uživatele
90 %

Co na to říct??? Jen to že jsem opravdu nečekala takto dobrý film. Nenudí ani minutu, neměla jsem nutkání podivat se po 10 minutách na hodinky jak je to mím zvykem u některých filmů... a John Malkovich je opravdu dokonalý. Není to bezchybné, ale určitě zasloužených 90 %

26. dubna 2011
avatar uživatele
90 %

PRÍJEMNÉ

Konečne je to tu. Americkí tvorcovia vsadili v akčných filmoch viac na humor, vykreslenie charakteru postáv, znížili objem striekajúcej krvi a eliminovali vo filme hluché miesta.
Red je akčná komédia, ktorá sa vyrovnala filmu A-Team a predčila Expendables. Ak k tomu pripočítam kvalitný zvuk na DVD, najmä v akčných scénach, štandardne výborné herecké výkony všetkých protagonistov, zaujímavý a akčný príbeh, rozhodne musíte byť spokojný.

8. března 2011
avatar uživatele
90 %

Fakt dost povedené. Nuda nemá šanci. Občas nějaký ten vtípek, skvělý Malkovich a vůbec celá plejáda herců.

7. ledna 2011
avatar uživatele
90 %

Mary-Louise Parker

Je to vydařená akční podívaná. Bruce Willis, Morgan Freeman i John Malkovich mají pořád své osobní kouzlo a v tomto příběhu pořádně pobaví.

26. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

Zlatý Bruce

Perfektní! Bruce Willis jako za mlada. Mám pocit, že nestárne :-). Pěkně rozjetá akční podívaná s pořádnou dávkou dobrého humoru. Já jsem naprosto spokojená ;-).

11. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

To bylo super. Vidět trojici: Willis, Malkovich a Freeman, bylo naprosto skvělé. Sice hlavním hrdinou byl Bruce Willis, ale nejvíce jsem se zasmála u scén s Malkovichem. Ten to umí vážně skvěle zahrát. U filmu jsem se velmi dobře bavila. Vůbec mi nevadilo, že tam hráli "starší herci", možná právě naopak. Díky tomu to mělo jakýsi šarm, který mladší herci postrádají. A moc se mi líbila scéna, kde Bruce Willis "vyleze" z auta a začne střílet. Á to bylo úžasné.

6. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

Těšil jsem se...

a věděl jsem proč. Tak tohle byla bomba... Nebál bych se to vůbec srovnat s Expandables, kteří se mi líbili, ale tohle to snad i předčilo. Opravdu Malkovic byl výbornej, ale stejně tak i Freeman a o Brucovi ani nemluvě. Prostě film plnej zábavy i akce, tak si to představuju. Pecka

6. listopadu 2010
avatar uživatele
70 %

RED

Red přišlo (pro mě) jako blesk z čistého nebe a svým námětem a obsazením mě zaujalo. Vidět svou oblíbenkyni Helen Mirren střílet ze samopalu? To bylo lákavé, Bruce Willis mi je ze všech akčních hrdinů zdaleka nejsympatičtější a i jeho obsazení mě nalákalo. Na Red jsem se tedy těšila, ač žánr akčních komedií mě moc nebere. Příjemně jsem se uvolnila, nic jsem neočekávala, hlavně žádný náročný film, no a Red mě pobavil, užila jsem si to, nenudila jsem se. Herecké obsazení, na první pohled šílené, nakonec fungovalo, film drželo pohromadě, vlastně díky němu to bylo to pravé ořechové. Byla to jízda, zábava, příjemně strávené necelé dvě hodinky. Film s celkem banálním námětem byl povýšen na příjemné dílko, které si divák užije a vycítí, že to není jen tak ledajaká střílečka.

4. listopadu 2010
avatar uživatele
70 %

Red

Týmovek se tento rok vyrojilo více, než je zvykem, ale to vůbec nevadí, jelikož až na malé vyjímky se všechny povedly. "Red" má být tento rok posledním přírůstkem a co se mě týče, tenhle film jsem chtěl vidět více, než jakoukoli jinou novou týmovku. Tenhle film se totiž může pochlubit zajímavým námětem a ještě zajímavějším hereckým obsazením. Natočit film o agentech CIA ve výslužbě a celý film oháknout do velmi dobového akčního obleku byl velmi dobrý nápad. Zápletka je nápaditá a dobře vymyšlená. Režisér Robert Schwentke je nadějný režisér. Sice jsem od něj nedávno viděl film "Tajemný let" a ten u mě moc dobře nedopadl, ale také si je třeba uvědomit, že Schwentke byl ten, kdo film zachraňoval od "brakoviště". V tomto filmu všem dokázal, že kvalitní akční scény se dají točit i když hlavní hrdinové stojí na místě a mají v ruce pistole. Film nenudí a je to taková pohodovka, že bych ho klidně snesl i dvakrát za sebou. Oproti ostatním týmovkám "Red" boduje spíše díky scénáři a hereckým výkonům. Je to spíše taková symbióza, protože vtipnost dialogů tady prakticky závisí na hercích a jelikož je herecké obsazení na první pohled dost šílené (Helen Mirren, Richard Dreyfuss nebo Morgan Freeman), tak právě díky němu film funguje. Ačkoli je tu dostatek akčních pasáží, nejsou tak velkolepé jako třeba v "Expendables" nebo v remaku "A-Team". Tohle není čistý popcorňák, tohle je především příjemný film. V některých ohledech tomuto filmu tento fakt ubírá a v některých naopak přibírá. Teď avšak k samotným hercům. Bruce Willis se tímto filmem konečně vzchopil a ukázal všem, že herectví má ještě v krvi. Poslední "Smrtonosné past" byl do dneška poslední jeho dobrý film. Od "Náhradníci" až po "Poldové" byly jeho výkony nemastné neslané, ale tímto filmem se hodil zpátky do hry. Jde mu všechno. Střílení, bitky i přednes vtipných replik tím jeho klidným, originálním způsobem. John Malkovich si taky dá se říct tímto filmem zachránil v roce 2010 zadek. Díky svému ztvárnění polobláznívého, nebezpečného pošuka se stal hercem tohoto filmu! Podal nejlepší výkon ze všech. Helen Mirren působí hlavně vtipně. Jako křehká, starší dáma je přesvědčivá stejně tak, jako nebezpečná agentka se samopalem v ruce. Jediný, kdo jaksi kazil hereckou vizáž byl Karl Urban. Ten svou roli zahrál tak nějak nezajímavě, na můj vkus až moc obyčejně a klišovitě. Prostě stylem, jakým by zahrál každý alespoň průměrný herec. Morgan Freeman, Richard Dreyfuss a Brian Cox už potom jen hezky vypomáhají. Jedním dechem: "Je příjemné vidět, že i v roce 2010 se dá postavit dobrý akční film jen na hereckých výkonech a námětu. Schwentke tentokrát nezklamal, stejně jako trio Willis, Mirren a Malkovich!" Dávám zasloužených 70 %.

1. listopadu 2010
avatar uživatele
70 %

Red je vlastně takovou parafrází Expendables, akorát s tím rozdílem, že Slyův trhák láká na účinkování skutečných akčních legend, kdežto v Red si na to jenom hrají. Posty špičkově vycvičených zabijáků ve výslužbě jsou přenechány hercům, od kterých byste tohle v žádném případě nečekali… Jen posuďte sami, jestli vám přijde v pořádku oscarová Helen Mirren s kulometem a Bruce Willis s penzí na krku. A na tomto paradoxu staví a padá všechno. Veškeré scény, hlášky a dialogy jsou zábavné jenom skrze povědomí o skutečných osobnostech, které je předvádějí. Bez nich by byla hranice "ještě povedeného" a "už trapného" prakticky nerozeznatelná. Mě nerozesmál Marvin, ale fakt, že ho hraje John Malkovich. Bez toho bych se zkrátka neobešel. A tah to skutečně není hloupý. Nač tvořit další bezduchý film (jakým by Red jinak byl), když ho můžu pozdvihnout tímto účinným tahem a zbytek zaplácnout pár vtipnými hláškami. Já se prostě bavil a ať už je to jak chce, pro tentokrát mi skupinka známých „důchodců“ s pistolí v ruce a brokárnou na zádech stačila. Možná by to chtělo pro příště vypilovat akci, přišla mi mnohdy vcelku laciná, ale to jen tak mimochodem. Dám 65% a raději nebudu nad filmem jakkoli přemýšlet, mohl bych se taky dobrat toho, že Red by vyšel nastejno s dalšími tisíci filmy, kterým diamterálně změníte obsazení.

28. října 2010
avatar uživatele
70 %

hm..mne sa to skor ako s expandables krížilo s men who stare at goats..islo sice o akcnu vec,ale takisto ako chceli byt akcni,tak isto si robili srandu s akcnych filmov a hrdinov..malo to rozhodne vacsi vtip a plynulost ako muzi a kozy.hlavne to bolo lahsie skonzumovatelne..zaskvel sa malkovich,mal dobru postavu a zahral ju skvele,trosku nevyrazny freeman a cakal som aj trosku bombastickejsi koniec..napr.ze hlavna hrdinka sa zobudi v praci s knihou v ruke,ze sa jej to len snivalo na zaklade romanovej hrdinky:)ale inak celkom fajn.nesklamalo.

27. října 2010
avatar uživatele
60 %

O RED jsem předem nevěděl v podstatě nic než o jeho obsazení, což ale stačilo, aby můj zájem vzrostl ze dne na den. Co od něj očekávat? Snad jen podívanou s filmovými veterány, podobnou té z Expendables, v němž se Slymu podařilo seskupit téměř všechny akční hrdiny. Za výsledek filmu Red se příliš nezlobím, ale ani přespříliš neraduji. Hned po prvních minutách se ukázalo, že půjde prostě a jednoduše o show, u které se diváci nesmějí hláškám, ale spíš těm hercům, kteří je vynesou. Jak často totiž vidíte Helen Mirren s odstřelovací puškou a zabijáckou praxí? Tvůrci Red si skutečně na nic nehráli, a spolehli se především na herce, kteří jako kolektiv zvládají komerční stránku víc než dost, a tu filmovou? Ačkoliv mám v úmyslu nebýt zas tak přehnaně ohleduplný, musím uznat, že od chvíle, co se na place sešli všichni, mě začal film opravdu celkem slušně bavit. I přes skutečnost, že se začínají filmy v poslední době skrývat za přirovnáními „je to jenom sranda“ čím dál víc, známé tváře jim stačí jako záminky k jinak nezáživným záležitostem, což začíná být v poslední době fenoménem, zábavná náplň se musí filmu nechat. Jak bych popsal prvky Red? Je to mírně nadprůměrná akční podívaná s celkem ubohým a neoriginálním příběhem, čímž se ostatně Expendables mohou pochlubit také. Willise chce někdo zabít, tak se znovu shledá se starými parťáky a pokusí se strůjce zneškodnit? Celkem prokouknutelná záležitost, ale co také čekat od filmu, který chce jenom vydělat peníze… Má opravdu štěstí díky hercům, protože jinak bych nedokázal tolerovat i spoustu dalších věcí. Hlášky, zápletky, neustálá připravenost hrdinů, žádní důstojní soupeři, charaktery a jejich pole působnosti. Tyto prvky ve Freemanově, Malkovichově a Mirrenině podání vypadají celkem dobře, přičemž ani přítomnost Karla Urbana zde není nemilá. Devadesáti procentní komerční stránku filmu dokazuje i nepříliš geniální či promyšlené, avšak pořád přijatelné zakončení. Začátek jako konec… Kdybych utrácel za kino, určitě bych se se zážitkem v klidu smířil.

22. října 2010
avatar uživatele
80 %

Přesně tak, film potvrdil, že trailer nelhal. Sice si myslím, že bohužel hodně věcí prozradil dopředu, takže víte, jak který gag vyvrcholí (zvláště jestli jste viděli i klipy), nicméně skvěle shrnuje celý příběh. Je to nadsázka přesně jako u Expendables. Akorát vtipnější, méně drsná a samozřejmě s bonusem navíc - a to skvělými herci. Bruce je prostě Bruce - jak ho milujeme. Charismatik, se skvělými ksichtíky a fórky. Je hlavní hvězdou, ale tou největší a nejlepším překvapením je rozhodně John Malkovich, kterému role vyšinutého paranoidního ex-agenta sedla jako jeho výbušnina s kačírkem na hodinách - jeho ksichtíky jsou ještě lepší a skutečně hraje i jen mimikou. Funguje samozřejmě očekávaně (to se prostě nedalo zkazit) Helen Mirren, jejíž kombinace elegantní dámy v róbě s galuskami a samopalem v ruce je boží (tohle slovo nemám ráda, ale sem se hodí) a je bonusem, stejně jako "svatá trojice" v kostelové scéně v zmiňovaných Expendables. Přesně jak píše Martin v recenzi, Morgan Freeman a Mary Louise Parker jsou trochu mimo tuhle skvělou trojku, z podstaty své role. Karl Urban mě překvapil, protože je taky velký charismatik a dost pěkný chlap - vlastně od doby LOTRa (kde mu to moc neslušelo) neměl nijak výraznější roli, a jsem ráda, že vyústění bylo takové, jako je.
Jednoduše řečeno: skvělá oddechovka, která je povinná nejen pro fandy Bruce Willise, ale i ostatních herců. Ale hlavně - pro všechny filmové fandy, kteří se rádi nechají překvapit netradičním obsazením. Jak řekl jeden filmový novinář: bylo to, jako by udělali akční hrdinu z Radovana Lukavského! Radost pohledět.

21. října 2010
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Tohle není jen vítězství formy nad obsahem, ale i myšlenky nad hmotou - tak nečekané to je. Zábavné každou minutou, klišé a hlopý děj vadí minimálně. Proč nedat těch 80%, když jsem se v kině už dlouho tak nebavil? Minimálně od Kick-Ass jsem se plátnu tak nezasmál... 70%/80%

20. října 2010