home
Rango

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Rango

Prijde mi, ze v posledni dobe vsechny Pixarovky a dalsi animovane snimky dost pokulhavaji a proto jsem se hrozne tesila na Ranga, vypadal totiz velmi slibne. Uz i ten herecky seznam: Johnny Depp, Isla Fisher atd. Hlasy se jim rozhodne povedly.
Ze zacatku jsem se kapicku nudila, ale pak se to rychle rozjelo a nebyla to zas tak hrozna podivana. Hodne jsem ocenila narazky na americkou historii a kulturu, jako treba Zelva starosta, ktera jasne predstavovala F. Roosevelta nebo had, ktery vypadal uplne jako Indiana Jones. Je pravda, ze jsem cekala o neco vice, ale nakonec jsem se vazne dobre pobavila a nasmala a to je myslim to nejdulezitejsi. Animace byla samozrejme vyborna a Hanse Zimmera jsem rozpoznala hned! Ten se proste zaprit neda, soundtrack byl vyborny!

8. března 2012
avatar uživatele
50 %

Rango byl můj favorit na Oscara 2011 za animovaný film, ačkoliv jsem ho ještě neviděl. Dneska na něj ovšem konečně přišla řada a já měl tu možnost zjistit, jestli si zaslouží jak nominaci, tak těch 7,4 na IMDb. No, musím přiznat, že jsem čekal přece jen něco víc. 3D pixarovkám a disneyovkám ještě, doufám, nedošly všechny nápady, ale když se v nebi rozdávala originalita, na Ranga se zrovna nedostalo. Připouštím, že jisté kouzlo má. Myslím, že animák z prostředí a s duchem divokého západu jsme tu ještě neměli. Ačkoliv používá nepřeberné množství převzatých motivů z westernů, se zvířátky je to úplně něco jiného. Sem tam se objeví i nějaký ten dobrý nebo vtipný nápad či scénka, ale asi budu jeden z mála, kdo bude mít problém film přijmout jako celek. Už jsem viděl spoustu animovaných filmů, proto poznám, že Rango nepřišel s žádným novým příběhovým motivem. Řídí se příliš klasickým scénářem, a ačkoliv se nápad s hledáním vody v poušti zdá jako dosud neobjevený, nebojte. V každém filmu jde o něco jiného, jen se pořád opakuje průhlednost zápletky i cesta hlavního hrdiny. Jako bych se díval třeba na Za plotem. Hrdina přikvačí, vodí přátele za nos, oni ho zavrhnou, on se vrátí, vyřeší problém a všechno dobře skončí. Do toho je divák nucen sledovat přihlouplá zvířátka, poslouchat jejich stupidní fórky a „užívat“ si Johnnyho Deppa, i když ho nevidí přímo, a má film v češtině. Deppovu maličkost totiž bohatě zastupuje jeho na míru vytvořený chameleon Rango, kterému nechybí výstupy beze smyslu po vzoru Jacka Sparrowa. No, mohl bych přes to všechno pochválit rozmanitý český dabing, ale celkově moc nadšený fakt nejsem. Rango, ačkoliv mě do jisté míry hodně zklamal, pořád zůstává mým Oscarovým favoritem, jelikož ještě pořád hravě předčí Kung-Fu Pandu 2.

18. února 2012
avatar uživatele
90 %

Vynikající zábava... Pro mě, jeden z nejlepších filmů, jaký jsem za posledních pár let viděla, a jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) animák, jaký byl kdy natočen. Vizuálně naprosto úžasné, Johnny Depp jako nemotorný chameleon, který ani neumí splynout s okolím v poušti byl, jedním slovem perfektní. Každému bych doporučila podívat se na film POUZE v originálním znění, viděla jsem i s dabingem a musím říct, že se s ním polovina vtípků úplně vytratila. Od začátku do konce, měl Rango vše, co od dobrého filmu očekávám. Ještě musím vyzdvihnout hudbu. Hans Zimmer se opět vyznamenal. Jednoduše výborný film, netřeba dodávat víc. ,,Who am I?...I am nobody."

3. února 2012
avatar uživatele
80 %

Rango

Loni se Pixar vytasil pouze s velice průměrnými až podprůměrnými Auty 2, tak bylo jen otázkou času, kdy přijde na scénu něco, co může jejich neotřesitelnou pozici ohrozit (i když dle mého už přišlo spoustu skvělých animovaných filmů i dříve, jen Pixar byl vnímán jako král z jakési setrvačnosti). Rango loni svůj úkol splnil a dost možná se stane letošním oscarovým vítězem, neboť konkurence není bůhvíjaká. I když Rango sám o sobě je skvělý film, takže myslím, že i kdyby větší konkurence byla, neztratí se. Co říct obecně. Rango zvolil cestu žánrem, který pro animované filmy není až tak obvyklý. Vidět western v tomto podání bylo osvěžující. A jako správný animovaný film má Rango spoustu cool hlášek, roztomilé postavičky a svoji veverku - skupinku našlapaných amigos s kytarou, kteří zároveň slouží jako průvodci dějem či jeho komentátoři.

29. ledna 2012
avatar uživatele
40 %

Divná směsice

Vedle Legendy o Sovích strážcích další příběh vizuálně úžasně zpracovaný, avšak obsahově nudně rozvleklý a přespříliš temný. Pro děti musí být sáhodlouhá introspektiva a filozofování matoucí, dospělý pak těžko k animáku tohoto druhu usedá s cílem spytovat svědomí a chytat se za nos. Parodování westernového žánru místo na dětské publikum míří pánubohu do oken, zběhlejšího dospělého však v takových světlejších momentech jasnějších záměrů potěšit může. Celkově je spojení parodie, ponuré atmosféry a vážného, ale přitom nesmírně naivně podaného poselství, nepřesvědčivým a rozpačitým balancem na pomezí věkových kategorií a zamýšlených účinků. Taky jsem nenatrefil na jedinou postavu, která by mi byla sympatická.

22. ledna 2012
avatar uživatele
70 %

Příjemná westernová pocta, které by neuškodilo, kdyby lépe volila věkové zaměření. Většina filmu je beztak pro ty odrostlejší z nás, tak proč kazit jízdu úlitbami pro menší děti? Hlavní pilíře úspěchu však tato skutečnost nijak nepoznamenala. I za pár měsíců budu vzpomínat na perfektní CGI vzhled pouštního světa, příjemnou hudbu a nesmírně povedené originální znění (Johnny Depp, Bill Nighy). K prvotřídní audio-vizuální stránce se přidává dobře rozvržený děj, který ve vhodných chvílích vkusně narušují režisérské nápady (připomenutí Clinta Eastwooda či občasná hra s žánrovými klišé). Rozhodně jeden z lepších animáků roku 2011. 75%.

25. prosince 2011
avatar uživatele
10 %

Větší a nudnější kravinu jsem ještě neviděl! Kdyby se na to nechtěl dívat brácha, tak bych to neviděl a bylo by to i lepší. Nic moc děj a i postavy byly praštěný. Chameleon byl děsně ukecanej. Ty sovy mě lezli krkem asi nejvíc. Snažilo se to tvářit, jako western, ale ne moc povedený.

19. září 2011
avatar uživatele
50 %

Zklamání

Pro mě velké zklamání. Kecy o animáku pro dospělé neberu. Chápu, že spousta intoušů v tomhle může najít další rozměr (stejně jako u Teletubbies), ale pro mě je to pouze slušně vypadající vyprávění o upocených žíznivých zvířátkách, které je zasazené do prostředí divokého západu. Nemalý potenciál který tento film rozhodně měl tvůrci naprosto pohřibili. Zbyla tak ničím vyjímečná podívaná, která spíše nudí než baví.

6. září 2011
avatar uživatele
90 %

Malý veľký animák

Skôr ako si pozriem film, častokrát si prečítam recenzie, aby som bol pripravený na to, čo budem asi vidieť. Po prečítaní niektorých recenzií som teda opatrne siahol po Rangovi, pretože niektoré recenzie na tento film ma vystrašili. Očakával som nudu a podpriemernú animáciu. Prišlo však veľké prekvapenie a po skončení filmu hovorím: SKVELÉ a JEDINEĆNÉ. Vidieť v jednom filme dobrý scenár, vtipné scény, super dabing amerických hercov a nadpriemernú animáciu sa vždy nevidí. A myslím, že CGI posunul animáciu o krok vpred. Verím, že toto nebol posledný pokus autorov a pripravia ešte nejaké prekvapenie v podobe ďalšieho animovaného filmu. Na záver - celkom malé deti do kina na tento film neberte, je to viac pre dospelých.

27. července 2011
avatar uživatele
80 %

Milé překvapení

Na tento film jsem narazila náhodou a dost se mi zalíbil. Příběh sice šel předvídat, takže to trochu sráží mé hodnocení. Moc se mi líbila animace a nejvíc mě pobavil samotný Rango, stačilo se mi na něj podívat a už jsem se smála. A to hudební kvarteto co provází dějem bylo také dokonalé. Rozhodně stojí za skouknutí, krásně si u toho odpočinete :)

27. června 2011
avatar uživatele
90 %

ILM nezklamali! Co dělá animák dobrým animákem, u kterého se bavím i já, která animáky jako žánr moc nemusím, je dobrý příběh. V dnešní době totiž u animáků o nic jiného nejde - dokonalé animace jsou prostě už něčím, nad čím se skoro nepozastavujeme (tady mě ale dostala ta bohatá škála zvířat a absolutní věrohodnost ochlupení, vousů, vlasů atd. - prostě dokonalost sama), takže fakticky jde jen o to, jestli scenáristé vymysleli něco duchaplného a chytrého, nebo jenom stupidně "hláškujou". Nemám ráda animáky od Dreamworks, miluju Wallace & Gromita a Pixarovky - a smekám před ILM a jejich Rangem. Myslím, že si borci ze studia vzali z Pixarovek příklad a pochopili, že základem dobrého příběhu v každém filmu, včetně animovaného světa, je zápletka a charaktery. Jak to u Pixarovských zvířecích příběhů bývá, hlavní hrdina má jisté nedostatky a vrtochy, je sobecký a jde mu jen o sebe, ale pro kolektivní záměr (porazit zloducha a něco z toho ještě vytřískat) a lásku půvabné samičky nakonec dospěje a prozře. Nepřítel je poražen a ex-vyvrhel skvěle zapadne do nové společnosti. Zápletka Ranga je opravdu hodně podobná Autům, Toy Story nebo Příšerkám s.r.o. a je to jen dobře. Zasazení děje do westernového ghost townu je osvěžení a bonus navíc. Takovéhle animáky kvituju s povděkem a fandím jim. Takže jen tak dál!!! (Jo a Verbinski by měl přesedlat z hraných nudných a zdlouhavých Pirátů a spol. a dělat to, co evidentně umí líp).

12. června 2011
avatar uživatele
90 %

Povedený

Čím jen začít? - Tak těmi klady. Vhodná a vkusná hudba, usměvavé scény, dokonale animované a originální děj. Nemohu nezmínit, že Johnny Depp odvedl při dabingu opravdu skvělou práci. Ve filmu se objevuje jak množství vtipných, tak i dojemných scén.
Celkově bych ohodnotila slovy: "Musím to někdy vidět znovu." To už snad naznačuje dost. Každopádně bych na takový film nebrala děti, budou se v kině nudit. Děj je nejspíš nezaujme a narážky nepochopí. ;)

26. března 2011
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Být Pixarem, bál bych se. Velmi bych se bál. Rango je chytrá pocta klasikám, má úžasný humor, skvělé herce v původním znění. Navíc dokonalou animaci opět o něco posouvající hranici. Představuje bez přehánění krok kupředu pro CGI animáky, hlavně co se přístupu týče, kterému přeji úspěch alespoň v tom, že si ho jeho diváci najdou. 90%

20. března 2011
avatar uživatele
10 %

Zdlouhavá nuda

Verbinskiho úpadek v animované podobě. Hrozba pro děti i rodiče, kteří se těší domů už v půlce filmu a litují peníze za vstup. Čest výjimkám. Pár povinných citací z různých žánrů, pouštní zápletka obsahující nedostatek vody (i když s perfektní, tak trochu až mrazivě působivou pointou), desítky pitvořících se pouštních zvířátek, nulový děj. Světlé okamžiky se noří ze záplav suchého a trapného humoru. Těch pár řádků a hodnocení bohatě stačí. Pokud chcete výstižnější názor, přečtěte si uživatele kostej_ na csfd.

19. března 2011
avatar uživatele
30 %

Nerozumím filmové vědě, nevím kdo přesně tedy může za to, že se mi poprvé podařilo usnout v kině.
Tak tedy Rango je současný moderní hrdina! Vzor! Proboha proč??? Nic neumí, chová se jak pitomec a třičtvrtě filmu lže. Za všechno, co se mu povede nemůže on sám, ale blbost dalších hrdinů. Jeho vtipy nejsou vtipy, ale odraz jeho trapnosti. Navíc se na něj nedá ani koukat. V tomto filmu se ale nedá koukat snad vůbec na nic. Moje oko se snažilo zachytit alespoň jednu hezkou věc, barvu, úsměv...cokoliv. Marně. A tak usnulo. Škoda jen, že se neprobudilo až se závěrečnými titulky.
A právě závěrečné titulky si nějaké to procento zaslouží...

19. března 2011