home
Rambo

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Když jsem byl mladší tak jsem tenhle film miloval, ale postupem času už jsem dospěl k zavěru, že je přehnaný až běda. občas se na něj ještě mrknu, i když spoíše ze sentimnentu. Na zabití večera je to ok, jen u toho nesmíte moc přemýšlet

25. července 2012
avatar uživatele
90 %

Taky se přidávám k těm opozdilcům. Je mi stydno, páč sice postavu Ramba znám dobře a patřím k těm, kdo jej s oblibou používají v různých přirovnáních, ale nikdy jsem se na film neodvážila kouknout - či spíš nikdy jsem po tom netoužila. Vím, že se tím hodně shazuju, páč pokud se považuju za filmového fandu a jakéhosi znalce, měla bych koukat na filmy bez rozdílu. No ale uznejte, že např. u Seagala stačí vidět jeden film a máte splněno, páč všechny jsou na jedno brdo. Ke Stallonemu jsem měla donedávna podobný, tzn. spíše negativní postoj, i když třeba Rockyho považuju za velmi dobrý film a pár filmů mi neuniklo (např. Specialista, Cliffhanger nebo Nájemní vrazi - spíše ale kvůli jiným hercům nebo dobrému hodnocení kritiků) Prostě narozdíl od sympaťáka Arnieho mi byl Sly vždycky proti srsti (i když míň než Seagal, van Damme nebo Lundgren). Nějak mi nedošlo, že by Rambo mohl být nejen svým fenoménem, ale i sám o sobě film, který stojí za to vidět! Považovala jsem jej za "ten akční zřejmě bezduchý film s tím svalovcem kdesi v džungli" - a koukám, že jsem se dost šeredně mýlila... :-) Rambo je vlastně hodně podobný Uprchlíkovi - s malou obměnou, že Sly narozdíl od Harrisona má trochu jiné uprchlické metody, a je to vlastně vynikající a hodně napínavé drama. Sly toho tady sice moc nenamluví, takže o nějakém herectví se nedá moc mluvit, ale je to sympaťák a docela pohledný chlápek, kterému samozřejmě hned od začátku fandíte. Hned se jdu kouknout na další díly a omlouvám se Slyovi za předsudky. Získal si mě před pár dny svým "retro opusem" Expendables a taky jedním rozhovorem, možná prvním, který jsem s ním četla. Fakticky jsem mu křivdila, protože jsem ho měla za stupidního namachranovaného bouchače - ale vlastně je docela chytrý a ví, o čem mluví - a dokazuje to vlastně už jen to, že Rockyho sám napsal a režíroval - a dostal za to Oscara. O tom si Arnie nebo Bruce může jen zdát, že... No... Takže zpět k Rambovi - fakt dobrý film se skvělou atmosférou, který doporučuju všem škarohlídům a taky ženským, které na tom jsou s postojem vůči Slyovi asi podobně. Jaksi nemám co vytknout - takže hodnotím hodně vysoko. Na sto pro to nebude, protože ... Sly prostě není Arnie nebo Harrison :-), ale je to v rámci žánru špica a filmařsky nemám co vytknout, takže si 90 zaslouží. PS: navíc pokud Ramba neznáte, asi těžko pochopíte, že Źhavé výstřely 2 jsou ještě větší parodie, než vypadají - viz Richard Crenna v roli plukovníka.

15. srpna 2010
avatar uživatele
70 %

Trvalo dlouho, než jsem se na tenhle film podívala. Rambovi a Rockymu se úspěšně vyhýbám, ale teď jsem se odhodlala a podívala jsem se na první díl Ramba. Rozhodně nápad je zajímavý. Ono v americe je možné asi všechno, tudíž i honění obyčejného tuláka celou policejní posádkou. I ti samotní policajti určitě odpovídají heslu "bránit a chránit". S někým takovým bych nechtěla přijít do styku. Stalone měl orzhodně jednoduchý dialog, rozhodně s monologem na konci předvedl svou slovní zásobu. Film je spíš o psychice válačného veterána z Vietnamu, kterého nikdo nechápe, je osamnělý, zlomený, všechno, co měl ztratil a ani doma mu nedají pokoj. Konec je hodně smutný a emotivní.

7. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

Těžko říct, co si o tomto filmu mám myslet. Je skoro neuvěřitelné, že jsem legendárního Ramba viděl poprvé až ve svých jednadvaceti, ale je to tak, film jsem hrozně dlouho odkládal a když běžel v televizi, tak se mi do toho vždy něco připletlo. A můj dojem? Příběh je poměrně prostý, svižný a důraz je kladen hlavně na akční scény (které vlastně tvůří tři čtvrtiny filmu). Rozhodně se ale nejedná o filmové béčko, jak tomu (údajně) je u následujících dílů série, přímočarý děj skrývá poměrně hlubokou myšlenku - Může se člověk, který byl vycvičen k tomu, aby byl vynalézavým vraždícím strojem, po propuštění do civilu opět začlenit do společnosti? Řekl bych že ano, pokud zrovna nenarazí na namyšleného arogantního šerifa. Je jasné, že se Sly se svou rolí popral skvěle a byl zaslouženě katapultován mezi drsňácké filmové hvězdy typu Schwarzeneggera, Vana Damma a dalších. I když tím, kdo chrlil ty správné nezapomenutelné hlášky byl spíše tentokrát plukovník v podání Richarda Crenny a na Slye zbylo "pouhé" vyskakování z křoví a odesílání členů policejního sboru do předčasného důchodu (v horším případě do věčných lovišť).

29. srpna 2009

Excelentní

Naprosto vynikající film! Vedle Rockyho 1, Cliffhangera a Nájemných vrahů nejlepší Stallonův film. Vynikající voják se vrací z války a zjišťuje, že o něj nikdo nestojí, nechápe proč bojoval za vlast, když jej mají za tuláka. Poté, co je zatčen pro potulku a je s ním tvrdě zacházeno, se mu vybaví zážitky z Vietnamu a uteče do hor, kde ukáže své bojové schopnosti. "Ramba nestvořil bůh. Toho jsem stvořil já! / Nepřišel jsem zachránit ho před Vámi, ale Vás před ním!" : )) (plk. Trautman) Kultovní akční film, skvělé scény a hudba = 5* Kdyby tvůrci zachovali konec podle knižní předlohy (nebo konec první verze), tak je První krev mezi mými TOP5 filmy. Úroveň celé série šla bohužel rapidně dolů. by Sandy

30. července 2009
avatar uživatele
100 %

Pěkný akční film, má zajímavý děj a je velmi chytlavý. Spousta přestřelek, akčnost, napětí a mnoho dalšího. Suprovej film !

24. května 2009
avatar uživatele
80 %

Pořádný film, se spoustou střílení! a to vše vlastně kvůli ničemu. Co se vše může stát, když se znelíbíte šerifofi města, kterým pouze procházíte?!!

25. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

První a poslední opravdová krev

První film z rambovské série je první a poslední opravdový Rambo. Kvalitu tohoto filmu dělá asi nízský rozpočet, který nedovoluje zbytečně přehnané akční scény. první rambo stojí na suvhém leč geniálním příběhu, doplněnné skvělími akčními scénami a výtečnými herckými výkony prakticky neznámích herců. Za jedna.

5. února 2009
avatar uživatele
90 %

Film Rambo řadím ve své stupnici velmi vysoko, protože jsem velkým příznivcem Syllvestera Stallona, ale film byl vynikající, i když si myslím, že i skvěle vycvičeného vojáka Zelených baretů by armáda dokázala snadno porazit.

7. října 2008
avatar uživatele
100 %

Prostě tento film je ukázkou toho,že první díly většinou bývají nejlepší.Má to dobrý příběh,hodně akčních scén,nějaké ty svoje hlášky, ale i své chyby.Je to prostě klasika se Sylvestrem Stallonem.

22. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Film mě moc nenadchl. Měl jednoduchou zápletku a docela předvídatelný děj.Také mi docela vadilo, že ve filmu bylo strašně málo dialogů. Nadruhou stranu se mi docela líbili akční scény, při kterých Rambo používal taktiku z Vietnamu.

13. června 2008
avatar uživatele
80 %

O tomhle filmu jsem dost pochyboval, ale zas tak špatnej nebyl. Vedle Terminátora se film Rambo předvedl dobře a společně s Arnoldem Schwarzeneggerem předvedli slušný výkon. Vím, že je už dost starej, ale i tak mi strašně vadily zvukové efekty, které mi trhaly uši. Jinak se mi moc nelíbil postup děje, bylo to pořád stejný kafe, ale naopak se mi líbila zápletka i způsob, kterým Rambo "likvidoval své nepřátele.

11. června 2008
avatar uživatele
3ged
...
70 %

First Blood

Tenhle film mě docela zarazil. Hlavně docela ubohou zápletkou ke vzburcování tolika lidí k honu na člověka a k následnému skoro-zničení města. Jako voják chápu, že válka (zvláště takov, jako byla vietnamská válka) člověka hodně ovlivní atd., ale po sedmi letech by se voják (kterej má za sebou mít nejaký ty psychotesty apod.) měl už trochu vzpamatovat a dokázat se ovládat. Ale výjimky vlastně potvrzují pravidlo;). Na druhou stranu musím ocenit Johnovu taktiku, maskování.

6. května 2008
avatar uživatele
fafo
...
40 %

Veľká bieda, ten chlapák aby bol chlap nosí vysoké topánky, je poloslepý a hra machra.jasné mladým vlieva oheň do žíl, pointa je biedná a militarizmus? Poďme na Mars priatelia.
K filmu: pre tých aby si zvyhli ego - super film.

7. dubna 2008
avatar uživatele
60 %

Rambo je v súčasnosti už klasika. Mne sa tento film nikdy nejako zvlášť nepáčil, ale musím podotknúť, že prvá časť je jedna z najlepších v tejto sérii.

21. března 2008
avatar uživatele
90 %

Rambo je skvělí film. John Rambo je borec z války který se nenechá šikanovat a nelekne se žádne přesily. Rambo mě neomrzí ať žije John Rambo

27. listopadu 2007

Mám rád Ramba. Asi je to tím, že můj věk je poněkud vyšší, než je tady průměr (i když na opravdové dědky nemám, nechci ale ukazovat) a v době, kdy jsem chodil do prvního stupně základní školy byl Rambo fenomén. Kdo měl jeho plakát, byl king! Dnes už se na něj dívám poněkud jinak. Někdo tvrdí, že je v něm akce málo, jiný že moc. Tak si vyberte. Já jsem si vybral. Mám rád Ramba...

25. října 2007
avatar uživatele
100 %

První krev je klasika, mezi akčními filmy jeden z mála, kde o něco (zdá se) skutečně jde. Idea zbytečné války a ještě horší a nicotnější přístup civilního obyvatelstva k veteránům a hlavně stupidní machochistické neomezené chování omezených... Napětí po celý film i když někdy má člověk dost silný pocit, že němůže pochopit ani jednu stranu zúčastněných "bojovníků" proč TO vlastně všichni všechno dělají... "vždyť Rambo jak sám říká, se vlastně chtěl jenom najíst"…

15. září 2007

no, no, no. Tohle je takovej průměr. Ve své době, kdy to byla žhavá novinka, určitě film slavil úspěch, ale v dnešní době by si asi moc neškrtnul. Místy mi to přijde dost přehnaný

19. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Rambo

Rambo je klasika. Uz to jmeno budi respekt. Je to skvelej film s dobrym dejem. Ani nachvilku jsem se u neho nenudil, i kdyz musim priznat ze se da vytusit jak to asi dopadne. Ale jinak dobra podivana. Jooo, Rambo je legenda.

18. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Těšil sem se na pořádnou akční řež, ale ta nepřišla. Film je sice samá krev, a akce trvá skoro tři čtvrtě filmu, ale i tak je dost zamaskovaná. V tomhle ohledu mě film zklamal, ale zase měl dobrou atmosféru, a to hlavně když Rambo lovil policisty v lese. Takže celkový dojem je: Viděl sem něco úplně jinýho než sem chtěl, ale atmosféra filmu to zachránila.

15. srpna 2007
avatar uživatele
dris
...
70 %

John Rambo

Johna Ramba předchází jeho pověst. Film se stál kultovní klasikou a propadli mu miliony lidí po celém světě. Po schlednutí tohoto filmu se já mezi tyto fanoušky nepřipojím a "Rambo" sraz nepřijedu. Film mě zklamal jednou a to pro mě dost zásadní věci..... a to, že Johny Rambo je vlastně totální magor.... Nepochopil jsem jeho chování, nepochopil jsem jeho myšlení, nepochopil jsem vůbec o co mu jde.... Možná prostě nechápu následky války, ale jeho činy, gesta, umýsly, řeči... Bolí mě to u srdce ale velkej Johny je pořádnej magor..... No a pak mě dost zaskočil děj Rambo utíká před policijí (kvůli uplně banální věci) a pak je zabíjí v lese.. No docela dost slabá zápletka ne? Místy nadsazené řekl bych a dost divoké řekl bych, že děj se nemohl rozodnout mezi sociálním dramatem a pořádným "akčnákem" já osobně jsem se těšil na te "akčňák". Co se týče herecké obsazení Sylvestera Stalloneho mám rád a myslím, že oscarový výkon to nebyl, ale mě jako jeho fandovy to bohatě stačilo..... Pak ěm překvapil Brian Dennehy jako šerif Will Teasle, protože hrál skvěle.... Těším se na dvojku, protože ta jak to tak vypadá opustila sociální drama a věnuje se jen "akčňáku".... Závěr: Rambo je kult. A to docela zaslouženě když si vezme , že film je z roku 1982. Je to slušná podívá, která by bez Americké degenerace a moralizování byla ještě lepší. I tak jsem rád, že sem viděl jeden s nejznámějších filmů S. Stalloneho a rdá se podívám na něho znova, protže i přes plno záporů má v sobě Rambo něco velkého........

4. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Měl jsem k těmto typům filmů vždy odpor, ale konkrétně tento sem viděl po prvé před rokem a byl sem překvapen jeho jednoduchým zpracováním, které mě silně zaujalo. Jen tím poklidným začátkem, jako by to měla být romantická komedie. takže kvalitní snímek, na který se znovu těším.

12. května 2007
avatar uživatele
80 %

Stejně tak jako u boxerské série Rocky, je tady první díl jasně nejlepší. Děj není nijak složitý, ale tady jde spíš o vykreslování postavy Johna Ramba. Film má opravdu skvěle syrovou atmosféru. Žádná bezduchá akční jízda jako v pokračováních se nekoná. Ramba mi bylo hodně líto, veterán z Vietnamu, který na světě nemá nikoho. Stallone tady ukázal, že rozhodně něco taky zahrát dokáže, ten konec v jeho podání se mi líbil a působil celkem příjemně emocionálně. Možná ten konec s Rambovou sebevraždou by filmu slušel víc, ale peníze rozhodujou.

8. března 2007
avatar uživatele
70 %

První díl a První krev

Rambo, zabiják, který postupně likviduje jednoho policistu za druhým. První díl Ramba se fakt povedl, byl napínavý, akční, nebyl to žádný velký masakr, a tak hodnotím střízlivými 70%.

3. března 2007
avatar uživatele
konz
...
70 %

...

No nevim co k tomuto filmu dodat. Je to prej násilnickej film, ale pokud vím tak tam zabijou akorát tři nebo čtyři lidi. Jinak Rambo už je takovej hrdina

13. února 2007
avatar uživatele
80 %

ujde to

Myslím, že k tomu není třeba psát příliš mnoho. Nevím jak je to s ostatními díly, ale tenhle je zábavnej a nenudí. Řekl bych, že jednou nebo dvakrát za rok, když to dávají v televizi, se na to člověk může podívat a fandit Rambovi.

8. února 2007

Rambo

tento film sa mi páči hlavne pre dve veci. A to hlavného hrdinu hrá Silvester Stallone a druhá vec je tá že dej je napínavý a sú tam aj vtipné výroky hrdinov.

9. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

sdfdsf

Takovej pohodovej filmek na kterej se mrknu vzdycky moc rad je to skradka klasika na kterou jen tak nekdo nezapomene.....

6. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Klasika!

Tenhle film společně s Rockym jsou prostě klasika,skvělí příběh,napínavé scény,tohle byli moje první filmy se Stalonem,prostě bomba

1. ledna 2007

nejlepsi Rambo

tento film je nejlepsi z cele serie ma dobry dej a hlvne ma smysl ostatni fimy uz tak dobre nejsou Rambo se tam jevi jako hora svalu a stroj na zabijeni ale je to klasika ktera se musi ocenit.

7. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

jednička je nejpovedenější ze všech tří dílů. Svým obsahem ukazuje na smýšlení některých Američanů o válce ve Vietnamu. Veterány neměli rádi téměř nikde, ať už válka dopadla jakkoliv. O tom vypovídá i první díl, když se do Ramba pustí šerif z jedné americké "díry" a nedbá na rady a varování vojenského velitele o Rambově specializaci ve válce a myslí si že "chlapce" v pohodě zvládne.

13. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Rambo

Další ze série filmů, které chci vidět, protože jsem filmový fanda a prostě to chci zhodnotit. Nedívala jsem se na to proto, že bych od toho něco čekala či se nějak na ten film těšila. Ale přesto, nebylo to tak hrozné. Docela realistické a ač takové filmy opravdu nevyhledávám, ani jsem se nenudila. Asi se nepodívám znovu, ale každopádně - dvojku a trojku si rozhodně nenechám ujít...

13. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Každý malí kluk, který viděl tento film, musel žasnout a milovat JOHNYho RAMBA a vzhlížet k němu.Já jsem to tak měl a mám to tak stále :@)!!!Obdivuji tento film, tak jak jen je to možné.Je velmi emotivní, plný akce, perfektních herců (RICHARD CRENNA, BRIAN DENNEHY) a obzvláště opravdu napěchovaný SYLVESTERem STALLONEm, který je perfektní a prostě perfektní ... :@)

7. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Poprvé jsem viděl film Rambo 1 ještě za socialismu na ojetém skákajícím videopřehrávači. Mělo to kouzlo zakázaného ovoce a i když to byla kopie nevím jaké generace, byl to zážitek. Potom jsem viděl Ramba až v televizi již v normální kvalitě, kouzlo zakázaného ovoce bylo již sice pryč, ale zůstal celkem kvalitní akční film. Beru ho s rezervou, ale nepřemožitelný a nesmrtelný Rambo mě dokáže pobavit i dnes.

3. října 2006
avatar uživatele
100 %

Sylvester stallone podal skutečně vynikající výkon,film rambo je oprevdu skvělý,tak tenhle film se fakt povedl.

28. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

First Blood

Jsem vážně překvapen jak vždycky přejmenujeme názvy filmů. Z První krve jsme udělali Ramba. To ale jen tak mimo, film jako takový ovšem postrádá silnější dějovou linii. Na druhou stranu přiznejme si, že v době, kdy se poprvé První krev objevila v našich televizích, nám děj 1 na 50 bohatě stačil, a spíš než dějem jsme se zabývali důmyslnými pastmi od Johna Ramba. Jako úvodní snímek však měl nevídaný úspěch, a vydělal tolik, aby byly natočeny další 2 díly, a to je dost. Musíte se podívat na snímek ze dvou pohledů. 1) sám proti celému městu a navíc přicházejí další a další posily, ale Rambo vyhraje 2) (což nejspíš filmaři zamýšleli) je přece John Rambo poslední člen elitní vojenské jednotky, byl nasazován na ty nejtěžší mise a ústy R. Creena dokáže jíst to, z čeho by se zablilo i prase, takže se mu to mohlo povést.....úhel pohledu nechám na vás..

15. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Ze zatím tří dílů je nejrealističtější. Není to pouze akční rychlá jízda bez ladu a skladu, ale sem tam vidíme prvky dramatu. Opět tu máme téma amerického veterána z Vietnamu. Oni už „amíci“ nebudou jiní, je to způsob vyrovnání se s jejich velkou válečnou prohrou. Stallone natočil tento film v období své největší slávy. Jsou dvě filmové série, které z něj udělaly akční idol, tou druhou je Rocky. Škoda jen, že v závěru nebyl použit knižní konec, to bych hodnotil výše.

8. července 2006
avatar uživatele
100 %

Za mého dětství nejméně oblíbený film s Rambem, protože tam přece jenom nenakopal všem zadky. S postupem času zjišťuji, že se jedná jednoznačně o nejlepší díl rambovské trilogie (i když jsem slyšel, že v blízké budoucnosti snad i tetralogie) - akční, temný, drsný a hlavně reálný film. I po mnoha letech si tento film uchovává svou kvalitu a to je co říct. Jedním slovem: kvalitní akčňák se vším všudy

21. března 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepsí

Film Rambo řadím ve své stupnici velmi vysoko, protože jsem velkým příznivcem Syllvestera Stallona, ale film byl vynikající, i když si myslím, že i skvěle vycvičeného vojáka Zelených baretů by armáda dokázala snadno porazit.

12. března 2006
avatar uživatele
90 %

John Rambo

Nedokážu posoudit dopad války ve Vietnamu na američany (ani jakékoli jiné války), ale film je to zajímavý. Není to přeplácané akcí a je to celkem reálné, takže se na to dá dívat.

4. března 2006

mmt

Málo mrtvých málo střelby žádnej velkej krvák...vše směřuje k průměrnému filmu...bohužel málokdo pocholi o co v této trilogii šlo...stejně jako mi máme pošpiněnou minulost chováním k letcům z anglie i amerika má svoje bebínko a tím jsou váleční veteráni z Vietnamu film nemá být o zabíjení ale o tom jak se společnost k těmto lidem zachovala, k lidem kteří bojovali za svobodu když u nich doma je nikdo neohrožoval, nikdo na ně neutočil, šli bojovat protože jsou vlastenci a ani nevěděli oč pořádně jde...vlast se jim za jeich vlastnenectví odměnila tímhle...pokud nesjte vlastenci...na film se raději nedívejte a hlavně ho raději nekomentujte

3. března 2006
avatar uživatele
70 %

:-)

Jeden z prvních akčních filmů se Silvestrem Stallonem. Je to už skoro klasika, kterou by měl každý příznivec akčních filmů vidět...

9. února 2006
avatar uživatele
90 %

Rambo

Kdyz se rekne Sylvester Stallone vybaví se mi Rocky a Rambo.Prestoze v tomto filmu byl zabit jediny clovek.Rambo se predstavil jako hrdina a idol vsech muzu.Film se mi libil jeste o kapku vic nez dvojka.

9. února 2006
avatar uživatele
100 %

Rambo

Tento film patri medzi klasiku ktora preslavila Stalloneho.Musim uznat ze RAMBO patri mezi mojich oblubencou a ze serif vtomto filme to pokasla a dostal na frak

3. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

klasa

Ramba jsem viděl teprve nedávno a to poprvé, na to že to je o něco málo starší film než já sám :) tak si myslím že je to dobrej film. Nový filmy jsou sice většinou lepší a mají i lepši efekty ale někdy jim ani to nepomuže.

20. listopadu 2005
avatar uživatele
50 %

Rambo

Rambo je taková akční klasika se Silvesterem Stalonem. Film se mi zdá tak na střední úrovni,ale zase ho nehážu do starého pytle.jen je to starší film, tak už moc nemá na ty nynější.

15. října 2005