home
Rakeťák

RECENZE FILMU

Buzz Rakeťák, oblíbená hračka ze série Toy Story: Příběh hraček, se dočkala svého vlastního filmu. Akorát příběh se nezaměřil na samotnou hračku, ale na „reálného“ astronauta (strážce vesmíru, chcete-li), podle kterého hračka vznikla. Nyní k dispozici na Disney+ s originálním znění nebo s českým dabingem.

Nejdříve by se asi slušelo přiznat, že Příběh hraček nepatří mezi mé nejoblíbenější animáky. Všechny jsem viděl, to ano, mám je rád, ale neujíždím na nich. Proto oznámení, že Rakeťák dostane svůj film, jsem přijal vlažně. Napadala mě otázka – proč? Skutečně ten film potřebujeme? Pokud by to byl další animák o hračce, tak bych to asi pochopil, protože děti Příběh hraček milují. Ale příběh astronauta jsem nějak nedokázal pochopit. Ale nyní se musím tvůrcům omluvit. Vůbec film nebere jako zbytečný.

Jasně, pořád to je cílené na menší diváky. Přesto to dokázalo zabavit i mě a to nejsem cílovka a Příběh hraček beru jako fajn rozptýlení. Bavilo mě to, protože tvůrci necílili primárně na dětský humor, ale snažili se představit příběh, jenž může zaujmout i nás dospělé. Příběh Rakeťáka má hloubku, má cit, emoce, zapálení, ale přesto nepostrádá lehkou verzi humoru, kterou pochopí i děti, ale nám dospělým nepřijde trapná.

Co vážně se mi líbilo, tak byl hlavní klaďas, tedy Buzz. Fakt sympaťák a to je to nereálná postavička z animace. Možná tomu pomohl dabing Chrise Evanse, ale jednoduše Buzz vás bude bavit. Taky mě mile překvapilo téma smrti a toho, jak realativně životě je krátký a i když se někdy ocitneme v těžké a jiné situaci, neznamená to, že z ní nedokážeme vytěžit co nejvíce a nakonec si ji užijeme. Takových skrytých pravd má Rakeťák více.

Není asi co více psát. Rakeťák je fajn animák, které možná byl zbytečný, možná ne, ale je fajn. Děti si ho užijí. Mně být 12 let, tak si z něho čůrám do kalhot a pouštím si ho po škole pořád a pořád. A to je cílem, to je cílem tvůrců. A zde se jim to povedlo. Má to napínavý příběh, příjemné postavy, výtečnou animaci a hezký a milý humor. Pro nás odrostlejší to je pouze animák, který (pokud nemáme děti a nepouštějí si ho dokola) brzy zapomeneme. Já jsem si ale příběh o Rakeťákovi užil a jsem rád, že jsem si ho mohl pustit. I když to už nikdy nezopakuji…

hodnocení
60 %
jedním dechem
Rakeťák je fajn animák, který hlavně zaujme děti a fandy série Toy Story: Příběh hraček. Příběhově sice nepřináší nic nového, ale nejedná se o nic hrůzostrašného a infantilního. Naopak se Rakeťák snaží být animákem i pro dospělé a řeší otázky těžkých rozhodnutí a smrti. Film si dospělý užije, ale jsou samozřejmě i lepší animáky.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.