home
Pyšná princezna

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tato pohádka se mi nikdy nelíbila. Je příliš dle mého vkusu taková emancipovaná, i když zde určité kvality jsou a pan Ráž se na roli tohoto prince skutečně hodí.

9. května 2012
avatar uživatele
80 %

Když jsem byla malá, tuhle pohádku jsem tak ráda neměla, ale teď jsem byla nucena změnit názor. Zjistila jsem, že mi její černobílé zpracování ani tak nevadí. Dodnes si pamatuji, jak jsem jako malá seděla před televizí a zkoumala, co to v tom lese je. Dnes už mě to ovšem nějak zvlášť nezajímá... Je to zkrátka pohádka. Dobro zvítězí, princezna se napraví a hodný král je hodným králem.

18. září 2010
avatar uživatele
100 %

Našli, našli tuhle krásu

Jednoduchá a přesto úžasná pohádka. Co víc dodat? Kam se hrabou dnešní překombinované pohádky, bez jemného humoru, bez přesvědčivě hrajících herců?

25. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Pyšná princezna je jedna z nejlepších českých pohádek. Je svým způsobem nenahraditelný klenot české kinematografie. Prostě a jednoduše tuhle pohádku mužu vidět každý rok.

14. března 2009

No tak ještě nedávno jsem sem psla že se mi tahle pohádka nelíbí... No ale jak je vidět změnila jsem názor... Na tuhle pohádku sem se znova koukla a fakt mě překvapila...Sice je to černobílí ale to vůbec nevadí....Tedkom tahle pohádka patří mezi moje oblíbené... Je to sice divný že sem tak dlouho změnila názor ale co já se taky divim, ale mě se to fakt líbí... Má to výborný děj, a herecké obsazení... Tahle pohádka se jen tak nezapomene a to už je taaaak stará....=)

1. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Pyšná princezna se mi jako malé moc nelíbila asi z toho důvodu, že je černobílá, ale teď musím uznat že to je jedna z těch lepších pohádek, které máme.

15. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

pyšná princezna je asi jediná černobílá pohádka, kterou jsem kdy viděla a uvidím. a jsem naprosto přesvědčená, že z těch co jsou, je tato nejhezčí nejlepší nejroztomilejší, prostě úžasná. Krásná Krasomila a spravedlivý Miroslav - no co víc si lze v pohádce přát? :)

27. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Pyšná princezna

Pyšnou princeznu jsem měla ráda už jako malá a mám ji ráda do ted.Pyšná princezna je další z celé řady nádherných pohádek které jsou dnes klasikou.Pan Bořivoj Zeman natočil krásnou pohádku která je i po 50 letech nádherná a jedinečná.Četla jsem názory že Pyšná princezna je jako černobílá pohádka hrozná.Ale já si myslím že to k téhle pohádce patří stejně jako patří k princezně se zlatou hvězdou veršovaný text.Právě to že je natočena černobíle je podle mě největší zvláštnosí.Kolik pohádek je takhle natočených žádná jiná mě nenapadá.K tomu ještě výborný Vladimír Ráž a skvělá Alena Vránová v roli Krasomily.Co víc si přát.Snad jen víc takový pohádkových skvostů.

17. října 2008

Pohádkový skvost!

Jedna z nejkrásnějších českých - československých pohádek. Moudrý, mladý král Miroslav a krásná pyšná princezna Krasomila. Objevuje se tu nádherná písnička "Rozvíjej se poupátko" a celá pohádka je naplněna naprosto úžasnými scénami, např. Miroslav jako zahradník nechová k "Její Jasnosti" patřičný respekt a postupně princezničku mění v milou a hodnou osobu, která už nemá strach jen o sebe, ale i o to poupátko, aby neuvadlo...Stejně tak nesmíme opomenout skvělého Miloše Kopeckého a nenapodobitelného Stanislava Neumanna. Jak tomu bývalo ve všech starých filmech, tak i zde se hodně zpívá, jedná se převážně o budovatelské písně, ovšem to ani trochu nekazí dojem, neboť texty jsou převážně pravdivé i v dnešní době ("každá práce je nám platná, dělá-li se poctivě".....). Při sledování jsem se zamýšlel, která herečka byla nejhezčí princeznou a který herec nejhezčím princem. Skoro si troufám říct, že Alena Vránová se hodila na princeznu více než Libuše Šafránková a snad byla i hezčí...v případě prince si dovolím tvrdit, že Vl. Ráž měl ze všech herců, kteří kdy u nás takovou roli dostali, nejlepší hlas a možná i postavu.

2. ledna 2008

Hezká klasika, ale já osobně dam přednost jinejm pohádkám! Nemám ráda černobálí filmy, ani pohádky, sice bych to zrovna tady překousla, ale nevim mno, moc mě teda tahle pohádka nenadchla! :( Snad když se na ní ještě párkrát podívam! ;)

27. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Krásnááááá pohádka. Znám skoro všechny citace na zpaměť jak na ni pořád o vánocích koukám. Klasika a klasikou zustane.

25. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Klasika

Tak tohle je jedna z nejlepších pohádek vůbec. Nepatří sice k těm nejnovějším, ale je určitě lepší, než ty moderní napodobeniny pohádek. Vždycky si najdu čas, abych se na ni mohla podívat :-)

24. prosince 2007
avatar uživatele
konz
...
90 %

...

Krásna pohádka. Herecký výkon Aleny Vránové a Vladimíra Ráže se mi velice líbil. Taková ta klasická klasika.

29. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Tomu říkám stará dobrá klasika. Nad tuto pohádku asi není. Nedávno jsem viděla takovou radost v očích dítě, že jsem se ještě více utvrdila v názoru, že pokud tato pohádka nebude mít u mladší generace úspěch, tak už snad žádná.

18. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

No jistě,že tohle je tak pravá,stará klasika,která se do jisté míry neomrzí.A čenobílá borva je na tom ještě zajímavější a lákavější.

16. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Klasika. Král Miroslav a princezna Krasomila z našich obrazovek nikdy nevymizí. A to je moc dobře, protože dnes se tak kouzelné pohádky netočí. Btw: ač černobílá, přesto kouzelně barevná:))

4. února 2007
avatar uživatele
psml
...
50 %

UŽ NE 5 KRÁT DO ROKA

pak to ubírá na kouzlu.Pohádka je pěkná,ale v dnešní konkurenci začíná mít problémy.5O let nevydrží se živit z pohaslých hvězd,starého aranžmá a nemoderní kamery a nasvícení.Nemůže to být pěkný jen tak ze zvyku,že to všichni desítky let říkají.Čas se nedá zastavit.Chaplina si taky nepouštíme na DVD!!!!

3. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Krasomila

Úžasná pohádka, která vychovala mnoho generací dětí. Byla to i jedna z mála pohádek, ze které jsem jako dítě cítil určité napětí, ale také bavila mě svým humorem.

24. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Klasika. Tahle pohadka se mi moc libi, ikdyz je cernobila... Moc se mi libi ten kral, ten je fakt dobrej!

23. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

kleton

Kromě Popelky je Pyšná princezna druhou černobílou pohádkou, kterou jsem si oblíbil a ke které se moc rád vracím a určitě se vracet budu.

5. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Jůůůůů

Krásná pohádka. Jedna z věcí, na kterou by Češi měli být pyšní:-) Ne, fakt je to krásné, romantické, ale i o lidské povaze. Báječně zpestří každoročně Vánoce a já se na ni znova a znova ráda podívám!

28. května 2006
avatar uživatele
100 %

Krásná česká poháda.. Vránová as princezna Krasomila a Ráž as král Miroslav.. Perfektní herci dřívějších let.. Písničky byly pěkné a děj sám osobě měl něco do sebe..

24. května 2006
avatar uživatele
100 %

Moc hezká pohádka. I když je černobílá a už dost stará, je pořád nádherná. Písničku "Rozvíjej se poupátko" snad musí každý. Je krásně natočená a s krásnými dialogy a vůbec celý příběh je fantastický. Mám tuhle pohádku moc ráda.

20. května 2006
avatar uživatele
100 %

Pohádka pohádek. Základ pro život každého, kdo chce vědět, jak má správná pohádka vypadat. Když porovnám tuto několik desítek let starý film se současnou "pohádkovou" českou tvorbou, tak není co řešit, prostě tato pohádka je stále na špici, nejhůře v první desítce českých pohádek z celé historie české kinematografie. Jedním slovem: krása a nádhera!

27. března 2006
avatar uživatele
100 %

Krása nepotřebuje efekty.

Nebudu zde nosit dříví do lesa tím, že bych vychvaloval tento nejúspěšnější český film. Rád bych ale soustředil pozornost na to, že se tato pohádka (podbně jako třeba Princezna se zlatou hvězdou) obešla bez efektů a blejskátek a hromobití a drahých masek. Jediným zázrakem tu je kouzelná zpívající květina, která dodává příběhu poetyčnosti, jedinou trikovou scénou je jízda na kládě, která by byla reálně neproveditelná. Přesto tam diváci žádný humbuk nepostrádají, přesto tuto pohádku milují už tři generace.

23. února 2006
avatar uživatele
100 %

Klasika klasik!

Moc nemám co dodat - mám ji ráda už odmala. Není sice tak dojemná, romantická a poetická jako Tři oříšky nebo Byl jednou jeden král, ovšem její kouzlo a kvalita jsou stejné.

24. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Klasika.

Je to už taký historický kúsok. Pozrie si ho ale každý rád a každým rokom, pretože tieto rozprávky určite nezostarnú.

13. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Zavaž mi střevíček!

Naše snad nejkrásnější pohádka se kterou většina z nás vyrostla. Možná by stálo za to film obarvit. Ale i když je film černobílý, tak se vždy rád podívám!

3. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Pohádka...

... jak chcete hodnotit pohádku a napsat na ni nějaký kritický názor? Jak se dá shodit nebo pochválit něco na čem jsme včichni vyrůstali a stalo se pro nás filmovým základem? Podle mě Pyšná princezna a vlastně ani žádná jiná klasická pohádka nejde hodnotit špatně! Je to klasika, klasika není špatná. Stovku nedám, protože jsou lepš...

16. října 2005
avatar uživatele
90 %

...

dneska je to moje oblíbená pohádka.. jako malýmu se mi líbila taky, ale byly tam určitý místa, který jsem musel vysloveně přetrpět.. .a i denska jsem rád když určité scény skončí.. .ale i tak se mi hrozně líbí.. :)

16. října 2005