home
Purpurová růže z Káhiry

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Velmi sympatický film, vlastně jeden z nejlepších Woodyho Allena. Zatím nejlepší bez něj před kamerou, co jsem viděl. Velmi nápadité, přitom jednoduché. Chytré, ale ne namyšlené. Víc takových, Woody!

26. srpna 2012
avatar uživatele
70 %

Překvápko

Tak jsem si říkala, že od Woodyho Allena jsem viděla už tolik filmů, utvrdila jsem si názor, že je zkrátka geniální, ale asi mě nemůže ničím dalším překvapit. Omyl. Tohle bylo opět přesně v jeho stylu - v prvé řadě nesmírně originální. Na Miu už jsem si vcelku zvykla, ač její pisklavý hlas mi ještě sem tam vadí. Nějaký vtípek, skvělé dialogy, to opět nechybí. A pan režisér nám ukázal, že ještě stále mu nechybí nápady a náměty na filmy, které už jen pro svou originálnost zkrátka nemůžou být špatné.

1. září 2007
avatar uživatele
80 %

...

pomalu ale jistě se z woodyho allena začíná stávat můj nejoblíbenější režisér.. .teprve totiž teď začínám víc poznávat jeho filmy.. .o purpurový růži jsem si vůbec nic nepřečet, než jsem si ji pustil, a tak jsem čekal, co se z toho vyklube.. .ze začátku mě to moc nevzalo.. sice mě dojala tak trošku hloupá žena v podání mii farrow, ale když se pak do kola opakovaly scény z jejího oblíbenýho filmu, tak mě to začalo nudit.. .no ale najednou jeff daniels (mimochodem jsem ho vůbec nepoznal) vylez z plátna a začal jsem se bavit.. .přemlouvání ostatních postav, aby se jim daniels vrátil a mohli film dohrát, roztršky s nedočkavejma divákama - to mě dostalo.. .ke všemu kdo by nechtěl, aby se mu zhmotnil jeho filmovej hrdina.. ale i tak je nakonec purpurová růže celkem smutnej film.. .jak už jsem řek je tu spousta vtinejch dobře napsanejch dialogů a co se týče herců, tak sjou taky výteční.. však, co jinýho očekávat od mii farrow.. a jeff daniels mě taky mile překvapil :)

5. srpna 2006