NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Oceňuji ten nápad a myšlenku. To se fakt povedlo. Doufejme, že to jednou v budoucnu takto skutečně nedopadne.

28. října 2012
avatar uživatele
50 %

PULSE BY 2MIG1

americká předělávka japonský duchařiny mě vcelku příjemně překvapila.. dokáže bejt nejenom příjemně strašidelná, ale především se s apokalyptickým závěrem tak nějak dokázala odlišit od zástupců svého druhu... s tématem duchařiny a prostředím techniky korespondují utlumený barvy, zaujme i videoklipový look, ale zároveň i občas prudí jeho zmatený střih..

20. srpna 2011
avatar uživatele
60 %

Je to napínavé, sakra dosť, až z toho mrazí ale čo keď dej a scenár je o ničom. A taký super film s toho mohol byť. Scéna s lietadlom ako keby bola spravená na papieri a samotný záver filmu tiež nic moc.

19. května 2011
avatar uživatele
80 %

Celkem povedený filmek se zajímavým dějem. Mohl být samozřejmě lepší. Místy byl trochu zmatený, ale nebyl vůbec špatný. Jen ten konec mohl být o poznání lepší.

17. listopadu 2010
avatar uživatele
40 %

Kristen Bell

Děj filmu je tajemný a docela i zajímavý, ale je tak moc mysteriózní, že to sráží napětí a horor prostě nudí.

16. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Na tento film jsem se nesmírně těšil. Doufal jsem, že se dočkám pořádného filmu, který by mě pořádně zvednul ze židle. Myslím, že jsem pro jednou vybral správně, protože tento film rozhodně ví, jak přimět člověka, aby se bál. Zprvu jsem chtěl dát filmu šanci, tak jsem si ho pustil pěkně v noci, kdy je nejlepší atmosféra. Ze začátku to nevypadalo vůbec dobře. Naskytla se sice taková malá ukázka, ale to bylo pro nadcházejících patnáct minut všechno. Viděli jsme jenom kratochvíle nějakých teenagerů. Nevím, proč tomu tak vždycky je, ale v horrorech dominují právě ženy, ale tvůrci tohoto filmu zdá se nechtěli upadnout do tohoto stereotypu, tak dámská hrdinka sice zůstala, ale nebyla to pořád žádná žena činu. Celý film není totiž jenom o tom, jak se nějací „vyvolení" vydají na cestu plnou nebezpečenství atd. Metoda je tady jiná a to v tom, že se lidi snaží přijít na příčinu neznámé smrti kamaráda, přičemž se setkáváme s přízraky. Námět je v tomto filmu velmi dobrý. Všechny vždycky zajímá, kde se všechny ty přízraky berou a v tomto případě si tvůrci vymysleli něco dobrého. I když se jedná o remake, neberu na to zřetel, protože původní film určitě nebude tak efektivní. Tady se nejedná o nadpřirozené bytosti, jako je například Jason, ozáření z filmu Hory mají oči. Zde se vlastně poukazuje na všechny vymoženosti, které vydávají signál. A z internetu k nám přišly přízraky, které prostě mají potřebu vraždit. Zní to blbě, ale na tom je nejlepší, že neútočí jen na hlavní hrdiny. Na obrazovce máme sice jen je, ale zároveň víme, že se to děje po celém světě. Něco jako epidemie bez chodících mrtvol. Celou dobu panuje velmi působivá atmosféra. Pořád hraje velmi temná a tajemná hudba, a víme, co mohou přízraky dělat. Nejde ani tak o lekavé scény, spíš se pořád bojíte, co přijde. Źádné, že hrdina v pohodě jde a najednou něco vybafne. Naopak. Tušíte, že něco vybafne a toho se bojíte. A proto, že o nich nevíme téměř nic, strach stoupá. Už také proto, jak vypadají a co umí dělat. Po tomto filmu jsem neměl strašidelné sny, ale rozhodně na mě film zapůsobil i svým neinfantilním koncem, přiměřenou dávkou strašidelných scén atd.

5. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Puls..Nadchla mě ta myšlenka,to zpracování a nápad..Musel jsem si to pustit znovu..Jeden z nejkrásnějších hororů..

4. července 2009
avatar uživatele
50 %

Pulse

Zase jednou jsem si pro změnu pustil horor. Proč taky ne, tenhle film měl krátkou stopáž a i když už před filmem jsem tipoval, že herecké výkony nebudou nic moc, přesto to mělo zajímavý námět. Divil jsem se, že něco tak nápaditého vymysleli američani, ale potom jsem přišel na to, že to je remake japonského hororu a už mi bylo všechno jasné. Já nevím, co to mají američani za zvyk dělat remake z jakéhokoliv japonského hororu, co je napadne. Kdyby do té americké verze dali alespoň slušné herce, ale ne. Oni tam dají seriálové hvězdy a totální neherce a myslí si, že se jim povede lepší dílo než japoncům. Nechápu! I když já si nejsem jist ani tím, jestli by mě vůbec zaujala i ta japonská původní verze. Z tak dobrého námětu udělají takovou blbost. Nemám na mysli to, že to je naprosto absurdní, to je každý druhý horor a proto jsem to bral jako normální věc, ale jde mi o to, že oni mohli to, co po nich jde, vytvořit nějak jinak, ale né, oni to vzali nejlehčí variantou a vytvořili duchy to putují z počítače do mobilu a z mobilu do počítače. Fakt paráda! Navíc mou oblíbenou postavu Stonea, který mi ve filmu přišel nejvíc sympatický, nechali zabít hned jako druhou oběť v pořadí. Čím jsem starší, tím víc přicházím na to, že každý horor se už ze začátku musí hodnotit jako průměrný a podle toho čím překvapí nebo naopak se potom v závěru hodnotí. Tady se to celou dobu drželo na takových řekněme pěkných 60ti %, líbily se mi scény, které začínali pohledem na monitor na kterém byla napsána otázka: "Chceš vidět ducha?" Vyrazily mi dech ty sebevraždy a to jak byly hlavní postavy pronásledovány. To všechno vyneslo tento horor mírně nahoru, pak se ale oběvil ten "duch" a bylo po atmosféře i po nadšení. Sice film mohli zakončit i hůř, ale docela dobré zakončení mě ještě nedonutí k tomu, abych film vynášel do výšek. Navíc herci nebyli vůběc nic extra. Kristen Bell hrála normálně a ničím nepřekvapila. Ian Somerhalder na tom byl úplně stejně. Tvůrci jen chtěli přilákat teenagery, aby se na tento film koukli. Tak vzali toho nejvíc sexy chlápka ze Ztracených a nejvíc sexy holku alias Veronicu Mars jenom proto, že tyto seriály byly v té době ty nejsledovanější. A ostatní jen umírali, takže jste nemohli během filmu hodnotit jiné herce, než jen ty dva. Jedním dechem: "Zcela průměrný horor, s dobrým námětem, ale absurdním vysvětlením, který navíc doplňují dva průměrní herci. Nic velkého od toho nečekejte." No co, aspoň že jsem zahnal nudu. Jsem zvědavý jak vypadá původní verze. Tohle je totiž čistý průměr.

11. dubna 2009
avatar uživatele
30 %

podprůměr

Ze začátku jsem i mírně bála, ale pak už to bylo jenom k smíchu.
Ještěže se lidi dovedou izolovat od počítačů a telefonů a tak se zachránit :-)
Prostě slabota.

17. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Není signál, nedostanou vás

Horory, které mívají alespoň trošku reálné zázemí, se mi líbí nejvíce. Různých nesmrtelných vrahů tu máme dost, ale duchařských kousků s trochou reality a možným vysvětlením, je méně. Ve filmu není část, která by se mi nelíbila. 100% nedám, protože to není původní nápad, ale opět převzatý.

9. prosince 2007

Nezapomenutelné

Poté, co se mi podařilo "vyšlápnout" celou řadu amerických béčkových hororů jsem shlédl tento remake filmu z ´88. Úzkostná atmosféra filmu podmíňená nezbytnýma featurama (sám, tma ) přinesla kýžené ovoce. Poprvé od "They" jsem zažil to nepříjemné mrazení v zádech >:).
Děj je vsazen do blízké budoucnosti za doby, kdy v jednom městě narůstá počet sebevražd. Parta mladých lidí (holka-kluk-.) kteří se spolu scházejí je zasažena těžkou ranou osudu, když umře jeden z nich. Co se mu stalo? Co se děje ve městě? Režisér citlivě odlišil místa kdy méně je někdy více od těch ostatních, které byly opravdu až děsivé. Poznání, co po nás chtějí zemřelí je jedno z mála vyvrcholení ve filmu.
Herecké obsazení je dobré, na své si přijdou fanoušci Lost.
[tento názor psal člověk, který se smál u Ju-On]

6. prosince 2006